Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

adeziv pe baza de toluen?

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • adeziv pe baza de toluen?

    se mai gaseste adeziv pe baza de toluen ?daca da ,unde? multumesc

  • #2
    Re: intrebare

    Adezivii omologati nu sunt cu toluen. Toluenul se folosea de catre jucatori ca substitut.
    Lemn- Bty Viscaria
    FH - TENERGY 05
    BH - TENERGY 80

    Comentariu


    • #3
      Re: intrebare

      Daca vrei neomologati , contacteaza-l pe Valigti , are ceva unguresc la litru, foarte bun, de firma, eu folosesc numai adeziv din ala si sunt f. multumit si de pretul lui si de calitate ;chiar daca acum nu o mai fi omologat....eu nu joc in euroliga.... http://s221.photobucket.com/albums/dd222/valigti/
      Gionis Def
      Palio CK531A
      Rakza 7 soft

      Comentariu


      • #4
        Re: intrebare

        Nici acel adeziv unguresc nu este "pe baza de toluen" .
        Lemn- Bty Viscaria
        FH - TENERGY 05
        BH - TENERGY 80

        Comentariu


        • #5
          Re: intrebare

          Eu am luat de undeva toluen. Cu acest toluen am dat pe buretele fetelor mai vechi. Apoi am strans vechea guma de pe fete (se inmoaie si poti sa o rulezi cu buricele degetelor) si am pus-o in toluen. A rezultat un lipici care acum e chiar prea gros (asa de gros era stratul de pe vechile fete).
          Eu oricum nu mai lipesc cu toluen, dar ma mai roaga prietenii sa le dau sa lipeasca.
          Am auzit ca merge si xilen in loc de toluen. Am vazut pe cineva care avea un diluant cu care dadea fetele. Ideea e ca ma enerveaza diferenta care apare de la nelipit la lipit. Acum am niste fete lipite cu lipici pe baza de apa. Asta doar prinde fata de lemn. Fata trebuie sa aiba asa-numitul "speed glue effect" incorporat. Fetele vechi nu e bine sa fie lipite cu lipici pe baza de apa (parerea mea).
          Levi Harpy, Andro Rasanter R47, Andro Rasanter R47

          Comentariu

          Who has read this thread:
          Procesare...
          X