Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Ce nota ati da concursului de la București din 10 Decembrie?

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Ce nota ati da concursului de la București din 10 Decembrie?

    Ce nota ati da concursului de la București din 10 Decembrie?
    1
    1 (cel mai rau)
    0,00%
    0
    1 (cel mai rau)
    0,00%
    0
    2
    0,00%
    0
    2
    0,00%
    0
    3
    0,00%
    0
    3
    100,00%
    1
    4
    0,00%
    0
    4
    0,00%
    0
    5 (cel mai bun)
    0,00%
    0
    5 (cel mai bun)
    0,00%
    0

  • #2
    Valentin,
    in calitatea mea de profesor de filosofie pasionat de tenis de masă, as vrea sa-ti spun ca ''nota'' e o chestiune mai relativa ca butada aia rasuflata a lu' Einstein cum ca ''totul e relativ'' .
    Grija mare, sa nu ''esuam'' in statistica...

    PS. ''Nu exista o reteta a succesului dar exista una a esecului: sa incerci sa impaci pe toata lumea !''.

    Comentariu


    • #3
      Valentin, eu ti-am dat nota maxima pt incurajari... Stiu ca nu a fost un concurs perfct organizat, insa ti-am dat nota asta pt eforturile deosebite pe care le-ai facut... Esti prea modest, foarte putini stiu ca persoana aia fizica care a platit din buzunar 4 milioane vama la premii ai fost tu...asta in afara de drumurile pe care le-ai facut...in afara de faptul ca te-ai agitat ca sa gasesti un sponsor, in afara de faptul ca daca nu exista forumul asta creat de tine nu exista nici un concurs, etc...

      Mihai Gabriel are mare dreptate, nu ai cum sa impaci pe toata lumea...eu iti transmit inca o data felicitari si sper ca feedbackul negativ ep care l-ai primit pe forum sa nu te demoralizeze atat de tare incat sa nu mai organizam asa ceva si alta data. Eu sper ca aceste concursuri sa devina o obisnuinta, chiar daca nu o sa fim atat de multi participanti...Si asa o sa ajungem sa perfectionam si organizarea, ca sa fie cat mai multi oameni multumiti...

      Pana la urma, important a fost ca ne-am intalnit si am jucat si ne-am si cunoscut, asta mi se pare cel mai mare castig...

      Comentariu


      • #4
        eu am fost persoana fizica dar sponsorul nostru, Ager Solutions, m-a ajutat si mi-a dat banii pe care i-am dat la vama

        eu sunt sigur ca urmatorul concurs va iesi mai bine (voi mari si scala de notare macar pana la 7 )

        o sa va implic si pe voi mai mult, macar ca va voi obliga sa va inscrieti si sa acceptati un regulament pe care il voi publica inainte.

        am sa vorbesc cu Filo si ne vom stradui sa scoatem un reglament care sa acopere cat mai multe dintre situatii si care sa fie respectat la toate concursurile care se tin in comunitatea noastra

        Comentariu


        • #5
          Si poate n-ar strica sa ne gandim si la o alternativa la IDM. E destul de neplacuta chestia aia cu mesele pe care trebuie sa le inchidem... si tot asa...parchet, spatiu de joc. Am fost deja la doua concursuri de profesionisti tinute in sali de sport mai mari. Nu stiu sigur daca banii dati pe mese la IDM ar fi fost de ajuns pt a inchiria o asemenea sala si vreo 5 mese de la un club, dar merita incercat pe viitor.

          Comentariu


          • #6
            Mai bine nu scriam nimic despre concurs si lasam lucrurile moarte ... Stia Filo ce stia...

            Nu stiu de ce in tara asta daca spui cinstit ce crezi, fara patima, lumea crede ca ai ceva cu cineva si te suspecteaza imediat de circotas, nemultumit, baga-strimbe etc.

            Deci NU trebuie ca Valentin sa fie descurajat, daca probabil altii au profitat de buna-credinta si bunatatea lui. El merita nota 10 pentru eforturi.

            Cit despre banii care ne incurca si ne ispitesc mereu, ar fi bine sa eliminam premiile scumpe, lupta sa fie simbolica, ca suntem amatori pasionati (bolnavi) de ping-pong, ce dracu'...

            Deci nota 10 pentru Valentin si o nota medie pentru concursul in sine.

            Fruntea sus, data viitoare o sa fie fara gres.

            Doar suntem la inceput de drum !!

            Comentariu


            • #7
              Pana la urma iese ceva bun din discutiile astea. Au fost civilizate si in mare masura obiective. Nici un membru al forumului nu s-a suparat pe alt forumist, s-au mai inscris cativa oameni pe forum in urma concursului, ne-am hotarat sa nu mai repetam greselile facute....etc.
              Stai linistit Ciprian...asta e ideea unui forum...fiecare spune cinstit ce crede...

              Comentariu


              • #8
                Postat în original de ciprian
                Mai bine nu scriam nimic despre concurs si lasam lucrurile moarte ... Stia Filo ce stia...
                Nu stiu de ce in tara asta daca spui cinstit ce crezi, fara patima, lumea crede ca ai ceva cu cineva si te suspecteaza imediat de circotas, nemultumit, baga-strimbe etc.
                Deci NU trebuie ca Valentin sa fie descurajat, daca probabil altii au profitat de buna-credinta si bunatatea lui. El merita nota 10 pentru eforturi.
                Cit despre banii care ne incurca si ne ispitesc mereu, ar fi bine sa eliminam premiile scumpe, lupta sa fie simbolica, ca suntem amatori pasionati (bolnavi) de ping-pong, ce dracu'...
                Deci nota 10 pentru Valentin si o nota medie pentru concursul in sine.
                Fruntea sus, data viitoare o sa fie fara gres.
                Doar suntem la inceput de drum !!
                Numai la Valentin ma refeream, sa stii, pt ca pana la urma el a fost de fapt singurul organizator, restul au contribuit prea putin si in mare masura contributiile lor au fost negative...

                Iti dai seama ca apreciem ca ti-ai exprimat parerea cinstit si te intelegem si pe tine...au fost si greseli, dar per total, cred ca putem aduna mai multe plusuri decat minusuri.Eu cand am dat nota maxima tot la Valentin m-am gandit.

                Comentariu


                • #9
                  Postat în original de ciprian
                  Mai bine nu scriam nimic despre concurs si lasam lucrurile moarte ... Stia Filo ce stia...
                  Nu stiu de ce in tara asta daca spui cinstit ce crezi, fara patima, lumea crede ca ai ceva cu cineva si te suspecteaza imediat de circotas, nemultumit, baga-strimbe etc.
                  Deci NU trebuie ca Valentin sa fie descurajat, daca probabil altii au profitat de buna-credinta si bunatatea lui. El merita nota 10 pentru eforturi.
                  Cit despre banii care ne incurca si ne ispitesc mereu, ar fi bine sa eliminam premiile scumpe, lupta sa fie simbolica, ca suntem amatori pasionati (bolnavi) de ping-pong, ce dracu'...
                  Deci nota 10 pentru Valentin si o nota medie pentru concursul in sine.
                  Fruntea sus, data viitoare o sa fie fara gres.
                  Doar suntem la inceput de drum !!
                  Hmmm ce dreptate ai!!!

                  Si o intrebare pentru Valentin: a meritat sa dai la tipul ala (sa-ti faca organizarea care a facut-o) 2 milioane?
                  Data viitoare vin eu si organizez ca vad ca ma pricep mai bine ca profesionistii desi sunt amator si ca organizator !!! (nu cred asta nu va speriati ca n-am dat in schizo)

                  De la mine nota 10 pentru dorinta de a face ceva pentru comunitatea noastra merge catre Valentin. Se mai inscrie cineva la note? ceva concurs nou pe undeva?

                  Comentariu


                  • #10
                    filo - nu a meritat sa dau banii aia dar ... ce sa fac

                    Comentariu


                    • #11
                      Eu sunt sigur ca urmatorul concurs va iesi mai bine...

                      Cat despre alta locatie, am sa fac demersurile necesare la Universitatea București (sala de la Facultatea de Drept), daca sunteti si voi de acord. Cel putin nu va fi stresul cu timpu'.
                      Eu joc acolo de cativa ani; se poate juca la trei mese destul de bine. Regulamentul il vom stabili de comun acord inainte si nu ne vom abate de el. Eventual vom dace doua concursuri, fiecare cu maxim 16 participanti. Apooi un fel de superliga. Astept propuneri. Ce ziceti ?
                      Va voi tine la curent daca se poate organiza la UB...

                      Comentariu


                      • #12
                        Si eu am tot jucat in sala de la Drept. Singurele probleme sunt cu spatiul...multi jucatori de la concursul din IDM s-au plans ca nu au loc in spate si cam asa sta treaba si la Drept. Oricum, desi nu seamana cu ce imi imaginam eu....ideea e foarte buna si ma mir ca nu m-am gandit si eu la sala de la Drept.

                        Comentariu


                        • #13
                          Ai mai mult loc in spate ca la IDM (cam cu 2 metri), dar lumina e mai slaba (in timpul zilei nu se simte); in schimb sunt doua ''coloane'' de sustinere care deranjeaza.
                          Eu cred ca sunt totusi niste conditii rezonabile. Am jucat de multe ori acolo...Ne gandim, vedem, vorbim...

                          Comentariu


                          • #14
                            Mai baieti ! Nu mai ridicati pretentii , ca nu e spatiu, ca nu e lumina...etc.
                            Asa e la drept e mai mult loc ca la IDM dar mai putina lumina. Asta e.
                            Ar trebui sa invatam sa jucam mai bine, chiar daca conditiile sint vitrege.
                            Pai cine face investitii in domeniul asta? nimeni ! Atunci de unde sa fie mai bine ? peste tot ,nu numai in București sint probleme, acolo e frig, acolo e condens mare, dincolo se aluneca, alte sali au mese foarte vechi.
                            Astea sint conditiile ! Ne adaptam si noi la ele, ca... nu avem incotro, sa nu mai zic de vestiare, toalete, si altele. A investit cineva in asa ceva ? De ani de zile nu a facut nimeni nimic , asa ca... de unde ?
                            Bun ! Acu ca v-am certat, sa inchei prin a spune ca incerc sa ajung simbata (17.12.'O5) la IDM ,dimineata, la o joaka. care poate veni sa ma certe acolo... foarte bine !
                            Si daca tot sintem la sectiunea "nota concurs " eu nu am multe de spus, multumesc organizatorilor, sponsorilor, si tuturor care au facut posibila intilnirea asta. Imi pare rau ca nu am apucat sa joc cu mai multi din cei care au venit din tara, sint convins ca au facut si ei eforturi sa vina, si nu e usor.Ocaziile de genul asta sint putine, si rare.
                            Nota mea e 10 pentru curaj, ambitie , si pentru faptul ca sa putut intimpla ! pe viitor sigur va fi chiar toata lumea multumita.
                            Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
                            Fete de palete tenis de masa
                            TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

                            Comentariu


                            • #15
                              nota 10

                              Nota maxima pentru organizare sunt convins ca nu este mult, deoarece din gura putem toti sa dam mult si bine. Cind este vorba sa facem ceva atunci incepem sa ne dam loviti. Felicitari celor care au facut posibila aceasta intilnire si nu va luati dupa nemultumiti caci acestia vor exista intotdeauna. Salutari la toata lumea.

                              Comentariu


                              • #16
                                Concurs

                                Tinand cont de conditii, numarul de participanti, banii pusi in joc si seriozitatea organizarii eu acord 75 din 100, asta daca fac o comparatie cu ce vad afara.

                                Insa privit din puctul de vedere mai obtuz al concursurilor din romania si organizarea lor in general acord cu usurinta 95 din 100. Prezenta Otiliei Badescu si meciurile superbe pe muchie de cutit din ultimele acte sau chiar calificari dau acestei competitii un aer aparte.

                                Eu joc de ani de zile pe mesele sparte de beton din parc si prin insalubrele sali de sport sau cluburi afumate, pana a aparut idm care e vrem nu vrem un standard de atins (un mare minus parchetul, preferam o masa yasaka mai ieftina in schimbul unei suprafate bune de joc).

                                Cuvinte de admiratie si lauda pentru modestia si curajul lui Valentin de a organiza asa o competie care ar fi intors inapoi pe multi dintre noi.
                                Speram ca se vor mai organiza asa concursuri si in viitor si vorba lui Mihai Gabriel poate chiar o ierarhizare. Doua competitii intr-un concurs in functie de nivel: amatori si avansati.

                                Toate cele bune tuturor si am aratat ca se poate! Succes tuturor
                                Lemn: XIOM ZETRO Quad OFF Zylon/Aramid/Carbon
                                Forhand: Donic BF M2 Max Backhand: Donic BF M3 2.0 mm
                                Oricine se joaca insa putini joaca...

                                Comentariu


                                • #17
                                  in legatura cu parchetul care aluneca.
                                  incercati sa umeziti talpa adidasilor si garantez ca nu mai aluneca.
                                  exact ca la regulament la 6 puncte te stergi cu prosopul torni o picatura de apa intr-un colt apoi o stergi cu adidasi.
                                  garantez ca nu mai aluneca cel putin 5-6 puncte.
                                  intrebati-l si pe filo daca nu am dreptate, aceeasi problema a avut-o prima data cand a jucat la idm.
                                  Butterfly M. Maze Carbon
                                  Butterfly Bryce- Fx

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Adica sa ai tot timpul pe podea, langa tine un prosop ud pe care sa-ti uzi yalpile. Asa este, vreo 10 minute nu mai aluneci...

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Veniti cu propuneri, le centralizam, ne intalnim si discutam asupra lor si tragem impreuna o concluzie. Facem un fel de analiza SWOT...
                                      Omul din greseli invata, iar suma asta de greseli poarta in genere numele de ..."experienta".

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        nu neaparat un prosopo ud.
                                        o sticla de apa din care pui o picatura pe podea si apoi o stergi cu picioarele.
                                        Butterfly M. Maze Carbon
                                        Butterfly Bryce- Fx

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Merge si asa Bogdan, sigur ca merge si asa. Pana si omul e 90% apa...

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            ...din partea mea 5 tuturor concurentilor si 6 Otiliei Badescu.
                                            Regulamentul de concurs,sala de joc...mda...la astea se mai putea lucra.
                                            Dar,nimic nu poate fi perfect.
                                            Si parerea mea sincera,asta ramine intre noi,sportul la urma urmei,te invata sa stii sa pierzi demn.Descopera asta si vei juca altfel,vei fi mai intelegator cu cei din jur,mai modest,devii ceva, cu fata umana...
                                            Mizutani SZLC
                                            Dignics 05

                                            Comentariu

                                            Who has read this thread:
                                            Procesare...
                                            X