Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Iarba pe Korbel SK7

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Iarba pe Korbel SK7

    Deci, intrebarea mea este simpla. A incercat cineva sa puna iarba (long pips) pe Korbel SK7 si sa joace modern defence?
    Sigur nu in OX, pe un berete de 0.5 in sus. As vrea sa incerc asa o combinatie.

    va multumesc

  • #2
    Incearca cu Korbel simplu. SK7 e prea elastic si ofensiv pentru aparare cu suficient control.
    Blog de tenis de masă

    Comentariu


    • #3
      Salut,
      Am jucat eu cu un Feint Long III de 0.5 pe un Korbel SK7. La jocul din apropierea mesei(preluari, joc taiat, lovituri "drepte", drop-shots) aveam un control bun. In schimb la jocul taiat de la distanta, nu simteam ca am control. Mentionez faptul ca nu sunt un jucator cu profil defensiv, a fost doar o incercare.
      BLADE : Viscaria
      FH: Tenergy 05
      BH: Tenergy05 FX

      Comentariu


      • #4
        Postat în original de metallkyo Vezi post
        Deci, intrebarea mea este simpla. A incercat cineva sa puna iarba (long pips) pe Korbel SK7 si sa joace modern defence?
        Sigur nu in OX, pe un berete de 0.5 in sus. As vrea sa incerc asa o combinatie.

        va multumesc
        Toncean Mircea, fie-i țăr?na ușoară, a fost unul din foarte bunii ierbari în Amatur în condițiile in care juca cu Feint Long 2 de 1,1mm(daca nu ma insel) pe un Primorac carbon OFF+. Daca nu te limitezi la aparare si joci activ, cu o iarba cu burete mai gros de 1 mm poti face lucruri remarcabile.
        Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
        Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

        Comentariu


        • #5
          Joc eu in momentul de fata cu Palio CK531A 0.5 mm pe rever pe un lemn joola viva 7 ply off , merge bine zic eu si la blocuri si la taiat desi pentru lemnele off stiu ca merge mai bine varianta ox, succes!
          Tot mai ești pasionat de ierburi, de plante, de culturile de tot felul?

          Comentariu

          Who has read this thread:
          Procesare...
          X