Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

ADR-Galați

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • ADR-Galați

    De curând am aflat ca s-a închis un loc care mi-a dat adăpost trupului și mi-a alinat mereu sufletul. Sunt sufocat de nostalgia vremurilor, de prietenia pe viață care a format-o acest cămin încat conștientizez că tristețea unui om vesel este greu de redat prin cuvinte. Am observat că acest forum nu mai deține nici o informație despre fericirile avute aici. O alta doză de tristețe domnule Dragomir, deoarece de multe ori pe masa durerii noi cautăm poze în care zâmbeam. Aici am invatat că a fi om de valoare este mai de pret decat sa fim jucatori de succes. Mulțumesc! Acum, să lăsam istoria acestei săli la vedere si sa conștientizăm odată ca și vulturii au clipa lor de melancolie!
    Poți vorbi neintrebat dar nu intreba nevorbit.

  • #2
    Slove alese care emana de departe un mare caracter si un suflet plin de emotii...
    Multumesc Noro pentru randuri si pentru toate amintirile frumoase acumulate in ani si ani ...si ani...
    Ce a fost a fost si nu se va mai intoarce niciodata.
    Ne vom intalni uneori si vom varsa cupa cu amintiri printre lacrimi de alb demisec si fragede fasii de pastrama...
    Numai bine tuturor care fie ne-au conoscut, fie ne-au trecut pragul, fie doar au citit cele scrise de noi si despre noi. Retrasi... cuminti... in gandurile noastre, le vom putea povesti uneori celor din generatia ce va sa vie: " Once Upon a Time..."

    Printre trairi extraordinare, printre amintiri deosebite, printre... lacrimi... va doresc tot binele din lume !!!

    Cu stima,
    Dragomir Paul
    https://www.facebook.com/tihnadrumetului/

    Comentariu


    • #3
      Imi aduc aminte cum,cativa ani in urma,eram gata sa ma imbarc in rapidul ce pleca din Sibiu inspre Galați pentru a participa la Turneul de Revelion organizat de Paul Dragomir ...o sarbatoare a tenisului de masa la Galați,o sarbatoare a amaturistilor de pretutindeni!Putin a lipsit sa nu fiu prezent acolo,un contratimp de cateva ore in orarul CFR,suficient insa pentru a nu ma putea intoarce inapoi la serviciu luni dimineata!Am visat multa vreme acel "Revelion" pe care l-am "trait" intens,cu ochii deschisi,am "jucat"partidele de la masa si am degustat "seturile" de pe masa ca si cum eram prezent in mijlocul norocosilor de acolo!oh,cat vroiam sa fiu acolo ..in acel loc care avea ceva aparte,o atractie deosebita,care emana intotdeauna buna dispozitie,respect si fair-play...si asta pentru ca "Omul sfinteste locul"!Don PAOLO,CHAPEAU!
      I love table tennis !

      Comentariu


      • #4
        Unii dintre noi am si dormit peste noapte in sala..mare noroc cu latopu' lui Mihai Bodeanu..
        Lama:Timo Boll Tricarbon OFF+
        Pe spate: Tenergy 80
        Pe fata.: Tenergy 64

        Comentariu


        • #5
          Unii stiu sala in momentul cand s-a deschis,altii il cunosc pe Paul tot de atunci.....eu cu putin timp inainte. Nu intru in detalii ,vreau doar sa spun un singur lucru care pentru mine a insemnat foarte mult,dorinta lui Paul de a face ceva cu inima din prima pana in ultima zi!!

          Si-a pastrat aceasta dorinta in toti acesti ani si ii multumesc ca a facut ceva pentru tenisul de masa din Galați unde cu modestie cred ca am pus si eu umarul.....

          Si vreau sa-i multumesc pentru inca un lucru......m-a sunat in ziua cand a inchis sala si mi-a zis Sefu' gata am tras cortina am inchis sala.....cu amaraciune dar si cu sentimentul de a fi facut ce si-a dorit.......asta e Paul!

          Sefu' numai bine si sa faci in continuare ce-ti doresti !

          Comentariu


          • #6
            Shef !!!
            Cu parere de rau pentru raspunsul tardiv si cu si mai mare parere de rau pentru visul "sfaramat" va trebui sa motivez atat pentru tine cat si pentru cei din preajma, faptul ca inchiderea clubului de tenis de masă are ca temei una dintre cele mai sumbre temeri ale oricui si anume faptul ca Alexandru (baiatu meu) prezinta o forma ciudata de cancer la creier.
            Acest aspect a fost la baza deciziei de a inceta activitatea si de a inchiria spatiul altui mare sportiv: Rouaj Mourad, Maestru International si presedinte al Taekwondo Romania.
            Cu bune sau cu rele... viata merge mai departe.
            Capul sus si numai bine tuturor !!!

            Cu stima,
            Dragomir Paul
            https://www.facebook.com/tihnadrumetului/

            Comentariu

            Who has read this thread:
            Procesare...
            X