Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Amatori sau Avansati, Open sau Elite?

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Amatori sau Avansati, Open sau Elite?

    Buna ziua,

    îmi cer scuze dacă greșesc cu postarea acestui subiect, dar observ ca din ce în ce mai mult se folosesc termenii (verbal/scris) Elite in loc de Open și Avansați în loc de Amatori sau poate am înțeles eu greșit.
    Rog persoanele 'desemnate sa îmi explice și mie aceasta situație si ce se hotăraște pe viitor, deoarece pentru mine probabil si pentru alții este o situație confuza.

    Elite - Un alt punctaj/medie?
    Avansați - Foștii amatori?
    Amatori - Un nivel peste începători?

    Mulțumesc și sper sa nu deranjeze întrebarea mea,
    Persoanele care isi doresc posturi si scandal, vedeți-vă de drum,
    34
    Avansati in loc de Amatori
    11,76%
    4
    Elite in loc de Open
    2,94%
    1
    Amatori si Open
    29,41%
    10
    Toate cele 4 categorii, Avansati, Amatori, Open si Elite
    58,82%
    20
    Cine spune adevărul nu poate sa mulțumească pe toată lumea.

  • #2
    Postat în original de Rosetionut Vezi post
    ...

    Elite - Un alt punctaj/medie?
    Avansați - Foștii amatori?
    Amatori - Un nivel peste începători?

    .....,
    Am taiat partea aia cu "vedeti-va de drum" pentru ca nu vreau scandal))

    1.Elite, se foloseste in categoria de Open Plus, sau Open+, sau Open Masters, fiecare ii zice cum vrea, este acelasi lucru, cert este ca se doreste o categorie superioara celei de la "Open", si este un punctaj mai mare, dat fiind si media primilor 16. Drept de participare au numai cei ce nu sunt in diviziile superioare celei B.(cel putin in prezent)

    2.Amatori, -se foloseste in cazul avansatilor ca si cu ar fi mai popular sau mai la indemana (Painea sau Pita)

    3.Da, amatorii sau avansatii sunt categoria imediat superioara incepatorilor.

    Sper ca nu am deranjat))

    O zi buna!
    Hobby: Motoare si ski !
    http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

    Comentariu


    • #3
      La turneele zonale A+ din septembrie,ar trebui verificat acest Masters (open +}ca in fiecare zona sunt jucatori legitimati si antrenori care poate ar vrea o confruntate selecta.
      S-ar putea stabili din timp numarul participantilor la acest proiect in care cei mai buni openisti + legitimati (fosti) punctata ca atare.
      Numarul participantilor pe toate zonele sa fie aceleasi la toate categoriile.

      Comentariu


      • #4
        S-a observat faptul ca Openul+ sau Elite sau Master of puppets, nu intra in calculul clasamentului. Nu cred ca s-ar mai ingramadi multa lume deoarece lipseste in primul rand stimulentul competitional. Este pacat deoarece in loc sa tindem spre dezvoltare, pe noi ne satisface ideea ca suntem campioni in scara blocului. Da, imi doresc sa intre si divizionarii in hora noastra, dar asta nu mai e un secret de mult.
        Poți vorbi neintrebat dar nu intreba nevorbit.

        Comentariu


        • #5
          Din punctul meu de vedere, toti cei care jucam in acest minunat circuit sportiv la nivel national suntem Amatori (atat Incepatorii, cat si Avansatii si chiar si Openul) pt. ca nu suntem profesionisti, dedicati "intru totul" acestui frumos sport. Cei care au trecut de acest nivel, joaca acum in diviziile superioare din cadrul FRTM. Eu nu cred ca o sa se intample vreodata ca acesti jucatori din divizii o sa vina in numar mare sa joace in sectiunea Master Sau Open + sau Elite, sau cum vreti sa.i spune,ti dvs., pt. ca pur si simplu nu au pentru ce sau de ce ... Au ei cu cine sa joace!!!
          blade : Xiom Hayabusa Z; fh Donic Bluestorm Pro; bh Donic Bluestorm Z2

          Comentariu


          • #6
            Postat în original de gpopescu Vezi post
            Din punctul meu de vedere, toti cei care jucam in acest minunat circuit sportiv la nivel national suntem Amatori (atat Incepatorii, cat si Avansatii si chiar si Openul) pt. ca nu suntem profesionisti, dedicati "intru totul" acestui frumos sport. Cei care au trecut de acest nivel, joaca acum in diviziile superioare din cadrul FRTM. Eu nu cred ca o sa se intample vreodata ca acesti jucatori din divizii o sa vina in numar mare sa joace in sectiunea Master Sau Open + sau Elite, sau cum vreti sa.i spune,ti dvs., pt. ca pur si simplu nu au pentru ce sau de ce ... Au ei cu cine sa joace!!!
            Nu e adevarat . Te pot contrazice . Vezi turneul A recent incheiat de la Gura Humorului , Mihai Nemaciuc si Andreea Dragoman nu cred ca nu sunt dedicati intru totul acestui frumos sport.

            Comentariu


            • #7
              Postat în original de catalin M duceac Vezi post
              Nu e adevarat . Te pot contrazice . Vezi turneul A recent incheiat de la Gura Humorului , Mihai Nemaciuc si Andreea Dragoman nu cred ca nu sunt dedicati intru totul acestui frumos sport.
              Andreea Dragoman si Mihai Nemaciuc sunt legitimati FRTM... Normal sa fie niste jucatori formidabili, dar nu sunt amatori.!!!
              Probabil ar trebui sa participe la Elite(sau Open+) la alte viitoare turnee. (daca se formeaza aceasta categorie)
              Categoriile din circuitul Amatur, dupa parerea mea ar trebui sa fie urmatoarele:
              - Incepatori (nu Amatori)
              - Avansati
              - Open
              - Open +
              Ultima editare de gpopescu; 14.aug.2016, 15:14.
              blade : Xiom Hayabusa Z; fh Donic Bluestorm Pro; bh Donic Bluestorm Z2

              Comentariu

              Who has read this thread:
              Procesare...
              X