Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Grile de punctare - Turnee A+ Regionale

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Grile de punctare - Turnee A+ Regionale

    Grilele de punctare la Turneele Regionale vor suferi ceva modificari, conform discutiilor de la sedinta de sfarsit de an 2015, si vor fi undeva intre cel mai tare turneu A si grilele actuale A+ ... mai mult inspre A+.

    Voi posta saptamana asta varianta aleasa.
    TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

  • #2
    Postat în original de FlorinBN Vezi post
    Grilele de punctare la Turneele Regionale vor suferi ceva modificari, conform discutiilor de la sedinta de sfarsit de an 2015, si vor fi undeva intre cel mai tare turneu A si grilele actuale A+ ... mai mult inspre A+.

    Voi posta saptamana asta varianta aleasa.
    Daca se reduce din punctaj nu mai poate fi introdus intre A+uri pentru ca deterioreza media celor ce participa si ii favorizeaza pe cei ce nu participa. In special cei ce au castigat 65 pct nu au de ce sa participe . Probabil te-ai gandit sa se acorde undeva la 55-60 pct/ locul I, iar in aceste conditii nu mai este atractiv turneul.
    Parerea mea este ca oricum nu dam din buget, si poate sa ramana ca anul trecut. Scuze, dar am mustrari de constiinta pentru ca nu-mi aduc aminte ca s-a stabilit sa modificam grila . Stiu ca s-a discutat, dar la un momentdat aparuse si mai multe inconveniente daca am fi redus, iar plusul de baza pentru grila actuala are doua mari aspecte pozitive:
    1. Nu poate fi speculata prin neparticipare;
    2.Atractia cat mai multor participanti, avand in vedere ca este o zi importanta a circuitului AmaTur, si se desfasoara pe toata tara.

    PS. Mai bine favorizam pe cei care participa decat pe cei absenti.
    Hobby: Motoare si ski !
    http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

    Comentariu


    • #3
      Cine nu participa la Turneul Regional nu este favorizat, pentru ca oricum se expira turneul de anul trecut si dispare ca punctaj. Nu este asa?
      Blade: VICTAS - Koji Matsushita DEF
      FH: Butterfly - Dignics 80
      BH: Sauer & Troger - Hellfire-X, OX

      Comentariu


      • #4
        Asa este expira cel de anul trecut, in consecinta la neparticipare se scade punctel.

        Comentariu


        • #5
          Postat în original de mihais mioveni Vezi post
          Cine nu participa la Turneul Regional nu este favorizat, pentru ca oricum se expira turneul de anul trecut si dispare ca punctaj. Nu este asa?
          Este si asta o varianta, dar daca are deja 4 A+uri nu-i obligatoriu sa aibe 12 luni, si vine TF care contorizeaza situatia, iar in aceste conditii ...
          ..., dar nu despre asta este vorba, pentru ca acela se expira oricum. Sunt cei care pot avea 4-5 turnee anul acesta si pot evita pe cel Regional!
          -Targoviște
          -București
          -Galați
          -Regional
          -01 oct....
          -12 nov Tgv
          Ultima editare de GeluBv; 18.aug.2016, 18:48.
          Hobby: Motoare si ski !
          http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

          Comentariu


          • #6
            Din ce vad eu in regulament scrie asa:


            7. Clasamentul circuitului
            Pe baza punctelor acumulate în turneele de tip B, A, A+ se stabilește clasamentul circuitului. în calculul punctajului total se vor ?nsuma punctele acumulate la 3 din 5 turnee A+, cu punctele acumulate la turneul A+ regional, cu punctele primite la 6 din ultimele 7 turnee A și cu punctele obținute la 3 din ultimele 4 turnee B, dacă aceste turnee au o vechime de maxim un an (365 zile). Turneele A+ se anulează la 12 luni de la disputarea acestora;
            În cazul egalității la puncte, jucătorii vor fi departajați de media ponderată (MP) afișată în clasament.

            Se calculeaza 3 (A+) din 5 + 1 A+ Regional. Deci nu se poate evite regional.

            Problema este ca tot clasamentul calculeaza numai 3 A+ (inclus A+ regional) ce nu este corect conform regulametului (punct 7. Clasamentul circuitului).
            Trebuie sa fie recalculat cu 3 A+ plus A+ regional.

            Va rog verificati.

            Lukasz

            Comentariu

            Who has read this thread:
            Procesare...
            X