Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Paralympic Games Rio 7-18 sept. 2016

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Paralympic Games Rio 7-18 sept. 2016

    In perioada 7 - 18 sept. 2016 se desfasoara la Rio, BRA, Jocurile Paralimpice.

    Cei 12 sportivi care vor reprezenta Romania la Jocurile Paralimpice de la Rio sunt: Florentina Hriscu (aruncarea discului), Florin Cojoc (saritura inaltime), Mihaela Lulea (para-canoe), Iulian Serban (para-canoe), Eduard Novak (ciclism), Olah Attila (ciclism), Alexandru Bologa (judo pentru nevazatori), Naomi Ciorap (inot), Samuel Ciorap, Octavian Ilina (inot), Makszin Dacian si Bobi Simion (tenis de masă).

    Portdrapelul delegatiei Romaniei va fi Eduard Novak.

    Jocurile Paralimpice din 2016 vor avea loc in Brazilia, intre 7 si 18 septembrie, fiind cea mai importanta competitie pentru persoane cu dizabilitati. La editia din acest an vor participa sportivi din 176 de tari.

    La editia din 2004 a Jocurilor, Romania a participat cu doar doi sportivi, in 2008 cu patru, iar la Londra 2012, cu cinci sportivi.

    https://www.rio2016.com/en

    Mult succes le dorim sportivilor romani, cu precadere amaturistilor Makszin Dacian si Bobi Simion !

  • #2
    GOGOBOBI!!! Pune steagul acolo unde trebuie și unde meriți!

    Comentariu


    • #3
      Chiar acum urmăresc festivitatea de deschidere. Ca o paranteză: Un spectacol de vis, mult mai frumos decât la Olimpiada normală din august. Am închis paranteza.

      ?n astfel de momente simt cu adevărat că sunt român și sunt mîndru de asta. în cazul de față, datorită lui BOBY. Stau la televizor și nu-mi vine să cred că aștept nerăbdător ca un copil și sper să-l văd în direct. Ca să-i transmit prin satelit ambiție și forță de la mine, deși are el destul...

      Comentariu


      • #4
        Reprezentantii nostri sunt plasati in calificari astfel:


        Clasa 3 - Grupa A:

        1. SCHMIDBERGER Thomas GER
        2. LAOWONG Anurak THA
        3. MAKSZIN Dacian ROU


        Meciuri:

        SCHMIDBERGER Thomas GER - MAKSZIN Dacian ROU, azi 08.09.2016, ora 21.00

        LAOWONG Anurak THA - MAKSZIN Dacian ROU, in 10.09.2016, ora 07.20



        Clasa 6 - Grupa A:

        1. VALERA MUNOZ VARGAS Alvaro ESP
        2. SIMION Bobi ROU
        3. DETTONI Cristian CHI


        Meciuri:

        MUNOZ VARGAS Alvaro ESP - SIMION Bobi ROU, in 09.09.2016, ora 23.00

        SIMION Bobi ROU - DETTONI Cristian CHI, in 10.09.2016, ora 06.40

        Comentariu


        • #5
          https://www.paralympic.org/rio-2016/watch-table-tennis


          Rezultatele lui Dacian si Bobi pina azi 09.09.2016, la ora 20:00 ora Romaniei. Diferenta de +6 ore fata de Rio.

          Clasa 3 - Grupa A:
          SCHMIDBERGER Thomas GER (World Ranking 1) - MAKSZIN Dacian ROU (World Ranking 18.) 3-0 (2, 3, 6)

          Clasa 6 - Grupa A:
          MUNOZ VARGAS Alvaro ESP (World Ranking 1) - SIMION Bobi ROU (World Ranking 11.) 3-0 (14, 4, 10)

          URMEAZA

          Fri, 9 Sep 18:40 (ora 00:40 simbata ora Romaniei)
          Men's Singles - Class 6 Group A
          SIMION Bobi ROU (World Ranking 11.) - DETTONI Cristian CHI (World Ranking 17.),

          Fri, 9 Sep 19:20 (ora 01:20 simbata ora Romaniei)
          Men's Singles - Class 3 Group A
          LAOWONG Anurak THA (World Ranking 15.) - MAKSZIN Dacian ROU (World Ranking 18.)

          - - - Actualizat - - -

          Fri, 9 Sep 18:40 (ora 00:40 simbata ora Romaniei)
          Men's Singles - Class 6 Group A
          SIMION Bobi ROU (World Ranking 11.) - DETTONI Cristian CHI (World Ranking 17.), 3-2 (-7, 6, -9, 7, 7)

          - - - Actualizat - - -

          Fri, 9 Sep 19:20 (ora 01:20 simbata ora Romaniei)
          Men's Singles - Class 3 Group A
          LAOWONG Anurak THA (World Ranking 15.) - MAKSZIN Dacian ROU (World Ranking 18.) 3-1 (8,-8,7,6)

          Comentariu


          • #6
            Stie cineva rezultatele baietilor?
            Multumesc.
            Lemn:Xiom Zeta
            Fete:MX-P

            Comentariu


            • #7
              Postat în original de gelcu Vezi post
              Stie cineva rezultatele baietilor?
              Multumesc.
              Păi eu ce am scris?

              Dacian a parasit competitia, inregistrind 2 infringeri in Grupa A - Clasa 3.

              Bobi s-a calificat in eliminatorii, Clasa 6, cu 1 victorie si 1 infringere.
              Adversarul sau va fi JENSEN Michal DEN (World Ranking - 18.)
              Meciul este programat sa inceapa la ora locala 13:40, azi 10 septembrie. (ora 19:40 Romania)



              - - - Actualizat - - -

              Bobi e in sferturi de finala, după ce l-a invins pe Jensen Michal !

              SIMION Bobi (ROU) - JENSEN Michal (DEN) 3-2



              Meciul din sferturi e de la ora 23:30, ora Romaniei cu ROSENMEIER Peter - DEN (World Ranking - 2.)

              - - - Actualizat - - -

              Bobi a fost invins in sferturi de finala de favoritul 2, danezul ROSENMEIER Peter.

              ROSENMEIER Peter - SIMION Bobi 3-0 (6, 8, 5)
              Ultima editare de Sasaran Mircea; 10.sep.2016, 14:45.

              Comentariu


              • #8
                ?l felicit pe Bobi din toată inima!!! După părerea mea e un rezultat mare! Să pierzi 2 seturi la 10 și la 14 cu numărul 1....

                Stimate Bobi, cu prima ocazie la Agnita, sau unde am norocul să mă întâlnesc cu dumneata, să mă tragi te rog de mînecă și să-mi amintești să te cinstesc (cu o pizza sau altceva...). Iar dumneata să-mi faci onoarea și plăcerea de a mă cinsti cu un autograf!
                Căci pentru mine nu contează dacă ai fost la Jocurile PARAlimpice și nu la alea olimpice. Vei rămâne de acum încolo "omul care a luat locul 8 la olimpiadă".

                Iar acum tot scriind aici mi-am amintit că am și jucat cu dumneata la un turneu AmaTur.

                Sunt cu atât mai bucuros și mai mîndru de acest rezultat pe care l-ai obținut, pentru că cred că sunt primul și deocamdată singurul care a scris versuri despre dumneata într-o carte!

                ********************************
                Când omu-și depășește handicapul,
                Chiar merită să fie campion.
                ?nfruntă adversaru-n luptă dreaptă
                Și n-are teamă: BOBI SIMION
                *********************************


                Ca de obicei am scris prea mult. Două cuvinte erau destul:

                RESPECT MAESTRE!


                Ultima editare de adimucu; 11.sep.2016, 00:36.

                Comentariu


                • #9
                  In finala categoriei lui Bobi Simion, diasputata intre favoritii 1 si 2: VALERA MUNOZ VARGAS Alvaro ESP - ROSENMEIER Peter DEN = 2-3 (11-5, 10-12, 11-6, 9-11, 6-11)

                  - - - Actualizat - - -

                  Felicitari sportivilor romani paralimpici care au concurat pana acum, succes celor care intra in competitie si un mare BRAVOOO lui Bobi Simion pentru reusita clasarii in primii 8.

                  Comentariu


                  • #10
                    Poate doriti sa (re)vedeti:

                    Comentariu


                    • #11
                      Mulțumesc maestre Zedler pentru osteneala de a încărca un film de patru ore jumate. Știu că nu-i ușor. Poate ne ajuți cu niște indicații suplimentare, dacă apare cumva Bobi în acest film și cam pe unde. Mulțumesc anticipat

                      Comentariu

                      Who has read this thread:
                      Procesare...
                      X