Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Cum decurge vanzarea-cumpararea pe acest forum

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Cum decurge vanzarea-cumpararea pe acest forum

    Buna ziua. Doresc sa va expun un fapt ce se petrece pe forum.
    Vânzarea-cumpararea de produse ptr tenis de masă prin metoda : plata in cont: a luat amploare.
    Parca nu s-a auzit de ramburs si alte metode de plata pentru metoda de cumparare-vanzare de la distanta.
    Pe forum devine regula faptul de a face plata in cont fara sa existe certitudinea ca marfa va ajunge in posesia platitorului.
    Nu mi se pare normal când vorbim de sume mai mari si as fi curios sa ascult si alte pareri....
    Blade: BTY Timo Boll ALC
    Fh : Tibhar Evolution MX-P
    Bh : Tibhar Genius

  • #2
    Nu este o regula, este, daca vreti s-o numiti asa, o dovada de buna-credinta si o evitare de a plati suplimentar rambursul de cash. Evident ca se aplica in majoritatea cazurilor in care sunt implicati vanzatorii seriosi (de asta exista calificative comerciale), dar mai sunt si exceptii.
    Personal prefer sa cumpar cu plata in avans, in cont (am virat cuiva si 900 de lei la un moment dat), dar si altii au preferat sa cumpere de la mine la fel. Daca nu doriti sa procedati la fel nu cred ca va obliga nimeni si, eventual, puteti expune cazul/cazurile aici.

    Comentariu


    • #3
      Postat în original de Masaro Vezi post
      Buna ziua. Doresc sa va expun un fapt ce se petrece pe forum.
      Vânzarea-cumpararea de produse ptr tenis de masă prin metoda lata in cont: a luat amploare.
      Parca nu s-a auzit de ramburs si alte metode de plata pentru metoda de cumparare-vanzare de la distanta.
      Pe forum devine regula faptul de a face plata in cont fara sa existe certitudinea ca marfa va ajunge in posesia platitorului.
      Nu mi se pare normal când vorbim de sume mai mari si as fi curios sa ascult si alte pareri....
      salut colegu,
      nu inteleg de ce esti suparat asa rau pe "metoda asta", nu esti obligat sa o folosesti. iti platesti frumos un colet la fan/cargus...... si gata. gasesti pe forum preturi ok la produse si din acest considerent.
      de exemplu eu cu plata ramburs la posta nu mai trimit ever, bani vin cand cum ai noroc si fac o gramada de drumuri la posta sa intreb cand ajung si.....postasul e nebun ....
      asa ca sfatul meu este sa nu pui la suflat faptul ca pe acest forum exista cateva sute de membrii care au mare reputatie, au incredere unii in ceilalti si au incetatenit aceasta metoda foarte utila. tu daca faci parte din acea categorie de oameni care nu poate sa aiba incredere in semeni lui, sa stii ca e doar problema ta nu a lor.
      eu daca un colet nu ajunge si omul mi-a pus banii in cont, ii returnez bani si treaba mea cu posta.
      FH DHS H3 NEO NEAGRA​ - CLONEL SDC XuXin Edition - BH DHS H3 NEO ROSIE​ Sistemu-i carnivor, se pregăteşte să te consume, doar că regimu-i vegan, tre să fiarbă legume!!!

      Comentariu

      Who has read this thread:
      Procesare...
      X