Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A - Mediaș - 29 Octombrie 2016 - Cupa Prieteniei

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Felicitari Andrei pt locul 1 la amatori , se pare ca ai trecut bariera psihologica ce te tinea departe de podiumuri , pt ca jocul te recomanda mai demult pt aceste pozitii . Salut toti participantii prezenti si pe organizatorii turneului si va spun cu siguranta ca atat timp cat exista pasiune si competenta ( respect domnului antrenor Vaida si lui Dragos ) MEDIASUL nu o sa moara , pt ca baieti si fete talentate ( si frumoase pe deasupra ) se gasesc cu siguranta si in viitor .

    Comentariu


    • Felicitari celui mai vechi si mai darz adversar al meu Serban Marian

      Comentariu


      • Domnu' Lopatica, jos palaria!
        Multumiri si lui Adonis pentru efortul depus.
        Ati reusit sa ne strangeti la un turneu frumos.
        Felicitari celor cu performante, Andrei, Dorin si ceilalti medaliati/cupati de la amatori, tot asa si castigatorilor de la open, cu mentiuni speciale pentru varsta / statut nelegitimat doamnei Sicoe / si lui Verdet Adrian, respectiv Moldovan Cristi. As putea continua cu Lunca si Iancu (felicitari Sorin, pt. eliminarea lui Incze), respectiv Laszlo Levente care a scos in superioare doi foarte buni nelegitimati.

        A, si era sa uit, multumiri camarazilor de grupa de la open care m-au privat de bucuria macar unui singur set luat...

        Sper sa ne mai chemati/primiti la Mediaș.
        FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
        Tel : 0742 257 995

        Comentariu


        • Felicitari se cuvin si lui Cristi Candea, Mediaș, care, la varsta lui frageda, a reusit sa faca multe "victime" printre jucatorii galonati.

          Comentariu


          • Felicitari organizatorilor,tuturor participantilor si merituosilor premianti.
            Cu stima.

            Comentariu


            • Toată stima pentru antrenorii de la Mediaș, ei formează nu numai sportivi talentați ci și caractere cu care ne mîndrim Mulțumesc organizatorilor, acesti pasionați neobositi care se străduiesc să ne ofere cele mai bune condiții. Respect și admirație! După intensitatea choooo-urilor lui Adi (Adonis) eu sper să ne putem baza mult timp pe ajutorul lui, Stimă! Felicitări c?stigătorilor și participanților Pentru toți cei imlicați în fenomen le dedic o pezie de R. Kipling ”Arta de-a învinge” :

              Să ai curajul să spui da
              Să ai curajul să spui nu
              Și-n fiecare clipă grea
              Să fii mereu același Tu!
              Să știi să crezi
              Când alții te înșeală
              Să te ridici
              Când alții te doboară
              Să poți păstra ce alții vor s-alunge
              Să știi să r?zi
              Când sufletul ?ți plânge
              Și cald tu să răm?i
              Chiar dacă afară ninge
              Aceasta-i arta
              De-a învinge!
              Ultima editare de Barbulescu Dan; 30.oct.2016, 13:46.

              Comentariu


              • Felicitări pentru rezultatele deosebite : Rodica Sicoe, Andrei Beches, Marian Serban , Dan Bărbulescu !

                Comentariu


                • Multumim doamnei Sicoe Rodica pentru Filmare

                  Amatur - Finala Amatori Mediaș 29.10.2016

                  Ultima editare de adof; 30.oct.2016, 20:43.

                  Comentariu


                  • Multumim doamnei Sicoe Rodica pentru Filmare

                    Amatur - Finala Open Mediaș 29.10.2016

                    Ultima editare de adof; 30.oct.2016, 20:43.

                    Comentariu


                    • Ultima editare de FlorinBN; 30.oct.2016, 15:59.
                      TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                      Comentariu


                      • images hosting
                        Ultima editare de FlorinBN; 30.oct.2016, 18:23.
                        TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                        Comentariu


                        • Mutumim tuturor participanților
                          Felicitari cistigatorilor

                          Multumesc lui Florin și Pali pentru ajutorul acordat și pentru poze

                          Multumim tuturor celor care au participat și au ajutat pt ca acest turneu să poata avea loc
                          multumim domnului profesor Vaida Gheorghe

                          Gabi si Adonis

                          Comentariu


                          • Citeva date turneu

                            Medie Turneu amatori = 11,17
                            Medie primi 16 Amatori = 16,86

                            Medie Turneu Open = 23,96
                            Medie primi 16 Open = 28,56


                            înscriși - 176
                            Retrași - 63
                            Absenti - 11

                            10 absenti restrasi ?nainde de începerea turneului

                            Nr. crt. Nume prenume - Localitate

                            1 Stancovici Bianca -- Targu Mureș
                            2 Pelaghie Ioan -- Targu Mureș
                            3 Somlea Darian -- Cisnadie
                            4 Somlea Codrin -- Cisnadie
                            5 Groza Alexandru -- Cisnadie
                            6 Jeler Mihai -- Orastie
                            7 Ambrus Szilard -- Ludus
                            8 Teglas Andrea -- Ludus
                            9 Moldovan Szidonia -- Ludus
                            10 Bucur Delia -- Ludus

                            Un absent dupa începerea turneului
                            1 Forgacs Francisc -- Târnaveni

                            Comentariu


                            • O finala de fete nota 10 cu ++++ Felicitari locul 2 Cuvinte admirabile..... Felicitari locul unul ! Putina modestie nu strica....
                              Dan Chirap
                              www.sportdakiro.com
                              email: contact@sportdakiro.com

                              Comentariu


                              • Felicitari tuturor pentru reusita turneului!Putea fi o sambata perfecta,cu multe lucruri bune si frumoase remarcate si traite din plin alaturi de prieteni si colegi amaturisti de pretutindeni...insa,spre dezamagirea mea,chiar unul dintre "copiii" mei a fost protagonistul unei faze litigioase incalcand fair play ul, lasandu-mi un gust amar chiar daca el a ajuns,ulterior, pe podium!
                                Ultima editare de csabazedler; 31.oct.2016, 10:48.
                                I love table tennis !

                                Comentariu


                                • Postat în original de csabazedler Vezi post
                                  Felicitari tuturor pentru reusita turneului!Putea fi o sambata perfecta,cu multe lucruri bune si frumoase remarcate si traite din plin alaturi de prieteni si colegi amaturisti de pretutindeni...insa,spre dezamagirea mea,chiar unul dintre "copiii" mei a fost protagonistul unei faze litigioase incalcand fair play ul, lasandu-mi un gust amar chiar daca el a ajuns,ulterior, pe podium!
                                  Ciobi, multumesc de postare, dar cred ai fost putin cam dur. Cred ca pana la urma eu si George ne-am inteles. Am explicat ca cele 2 faze ale noastre au fost diferite. La mine, s-a strigat stop din spate, eu am ridicat mana, m-am oprit si nu am dat in minge. La el nu s-a strigat stop, el nu s-a oprit, a dat in minge si dupa ce a dat in minge a strigat stop. Cumva situatia s-a rezolvat in timpul acelui punct, George mi-a dat punctul mie. Punctul a fost la inceputul partidei, cred setul 1 sau setul 2, categoric a influentat dar sper nu decisiv soarta meciului de 5 seturi. Mai mult dupa meci ne-am strans mana, eu consider subiectul incheiat. Sper ca George e ok, eu categoric nu am nimic cu el, hai sa nu mai discutam, ramanem prieteni. Chiar as sterge postarea asta, sigur tu esti "maniac" cu fair play-ul )), apreciez mult! Dar daca poti mai bine sterge postarea, eu o sa fac la fel! Multumesc
                                  ZJ-SZLC
                                  fh/bh- Btf Tenergy o5fx

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de Andrei_Sb Vezi post
                                    Ciobi, multumesc de postare, dar cred ai fost putin cam dur. Cred ca pana la urma eu si George ne-am inteles. Am explicat ca cele 2 faze ale noastre au fost diferite. La mine, s-a strigat stop din spate, eu am ridicat mana, m-am oprit si nu am dat in minge. La el nu s-a strigat stop, el nu s-a oprit, a dat in minge si dupa ce a dat in minge a strigat stop. Cumva situatia s-a rezolvat in timpul acelui punct, George mi-a dat punctul mie. Punctul a fost la inceputul partidei, cred setul 1 sau setul 2, categoric a influentat dar sper nu decisiv soarta meciului de 5 seturi. Mai mult dupa meci ne-am strans mana, eu consider subiectul incheiat. Sper ca George e ok, eu categoric nu am nimic cu el, hai sa nu mai discutam, ramanem prieteni. Chiar as sterge postarea asta, sigur tu esti "maniac" cu fair play-ul )), apreciez mult! Dar daca poti mai bine sterge postarea, eu o sa fac la fel! Multumesc
                                    Andrei,faza cu "pricina" nu este din partida amintita de tine(acolo a fost evident episodul)ci din partida contra lui Paul!Inchid subiectul !!!
                                    I love table tennis !

                                    Comentariu


                                    • Na m-am bagat ca musca-n lapte...Cum sterg o postare? Ma poate ajuta cineva?
                                      ZJ-SZLC
                                      fh/bh- Btf Tenergy o5fx

                                      Comentariu


                                      • Un turneu foarte bine organizat,o sala de exceptie,jucatori foarte buni,toate meciurile pana cand am jucat semifinala au fost de la egal la egal cu fiecare dintre jucatori.Tin sa il felicit pe Andrei pentru reusita turneului cel care de dimineata s-a luptat pentru a,atinge postura de campion.Ne-am invins reciproc la diferite turnee intre noi pot spune ca a ramas un respect si o prietenie.Maestre Csabi imi pare rau daca v-am dezamagit in ceea ce priveste meciul meu cu Domnul Paul chiar daca in inferioare am avut un meci putin mai usor in eliminatorii mai era putin si isi lua revansa, am avut un moment de cearta cu acesta pana la urma mingea s-a repetat si am continuat sa jucam urmatoarele 2 mingi consecutive ale dansului au fost in out.Felicitari si finalistelor de la Open Doamna Rodica si Baltag Denisa care ne-au oferit o finala pe cinste.Ne-am simtit bine la Mediaș si v-om reveni cu mare drag.

                                        Comentariu




                                        • Felicitari, Andrei ! Recidiva in castigarea unui turneu nu este un lucru intamplator ci rezultatul muncii si stradaniei tale. Sper sa te obisnuiesti cu asta ...

                                          Comentariu


                                          • încă o data, felicitări Andrei !...dar îmi pare rău ca, de acum încolo, tu vei juca la open si nu voi mai avea ocazia sa-mi iau revanșa pentru nenumăratele înfrângeri pe care le-am suferit in meciurile cu tine.
                                            Succes in continuare !

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de mateidumitru Vezi post
                                              încă o data, felicitări Andrei !...dar îmi pare rău ca, de acum încolo, tu vei juca la open si nu voi mai avea ocazia sa-mi iau revanșa pentru nenumăratele înfrângeri pe care le-am suferit in meciurile cu tine.
                                              Succes in continuare !
                                              Cum nu poti? Nea Titi te inscri la open si iti iei revansa,bafta.

                                              Comentariu


                                              • Nu-mi amintesc sa fie "nenumaratele infrangeri"...
                                                Imi amintesc ca mi-am smuls parul din cap la meciurile cu dumneavoastra, cu Geo Iarba din Agnita, de brasoveni nici nu vreau sa mai zic ceva- mai bine o rima- Popa, Antal si Pitac/ mi-or scos tenisul din cap... ) (pe Marin Floricel in pun la capitolul respect pentru fair play ca sa nu stric rima
                                                Cu respect, numai bine!
                                                Ultima editare de Andrei_Sb; 31.oct.2016, 15:33.
                                                ZJ-SZLC
                                                fh/bh- Btf Tenergy o5fx

                                                Comentariu


                                                • poze

                                                  felicitari organizatorilor si invingatorilor


                                                  - - - Actualizat - - -

                                                  din pacate nu mai reusesc sa incarc poze....nu stiu motivul

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de tipseragt Vezi post
                                                    felicitari organizatorilor si invingatorilor


                                                    - - - Actualizat - - -

                                                    din pacate nu mai reusesc sa incarc poze....nu stiu motivul
                                                    Mai incearca. Daca ai reusit inseamna ca se poate. Incearca pe optiunea Raspuns rapid. Succes si ... multumesc !

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X