Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Diferente practice intre Timo Boll ALC si Timo Boll ZLC

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Diferente practice intre Timo Boll ALC si Timo Boll ZLC

    Sunt interesat de diferentele practice intre aceste 2 lemne.Cele constructive sunt explicate destul de bine dar curiozitatea mea este legata de "practica" ,asta face diferenta, la teorie suntem buni cu totii.
    Am rugamintea ca cei care le-au folosit sa ne impartaseasca din experientele lor, in special daca le-au folosit pe amandoua.
    Multumesc anticipat.

  • #2
    cu alc joc in momentul de fata,cu zlc am dat cateva mingi si ce pot spune este ca zlc este mai rapid,mai rigic si are mai putin control decat alc!acum depinde si de preferintele dvs!daca doriti un lemn mai rapid atunci optati pentru zlc!
    tb alc t05/t05 fx

    Comentariu


    • #3
      Multumesc pentru raspuns.Eu am actionat conform descrierii de pe un site in care se spune,citez "Timo Boll ZLC oferă puterea și senzația tradiționale a lamelor Carbon, insă flexibilitatea fibrei ZL menține mingea mai mult timp pe lemn.
      Acest "timp de staționare" crescut permite lemnului ZLC să producă maximum de viteză și spin."
      Se pare ca nu am nimerit-o,eu pentru inceput dorind mai mult control.De curiozitate ce fete ati folosit?
      Mai astept si alte opinii,daca exista un minim de bunavointa.

      Comentariu


      • #4
        Salut!,,,, scuze, daca esti la inceput , sau putin mai mult,nu este bun nici unul din lemnele de mai sus ....... trebuie sa fi foarte bun sa joci cu asa ceva .......nu stiu cine va invata sa va cumparti lemne cu tot felul de carboane pt un incepator....?... suna ma sa ti spun ce fete de paleta sa folosesti pe ZLC....Tel.0720299335. 0740919785.

        Comentariu


        • #5
          Da, la nivelul de joc pot fi considerat incepator fata de altii.Ca vechime in "ping-pong",am vreo 40 de ani !Am mai multe palete hobby din categoria superioara a preturilor si am vrut si o paleta profesionala,asa de curiozitate ca prea spun toti pe forum ca e deosebire "de la cer la pamant" intre ele !
          Pe ZLC-ul meu am pus pe BH BTY Flextra si nu mi se pare ca are o viteza foarte mare de joc , iar pe FH un Joola Samba 19 care intr-adevar confera viteza mai ridicata putin fata de modul cum sunt eu obisnuit !
          Totusi care sunt diferentele intre lemne ?
          Ultima editare de TBSS; 04.nov.2016, 15:23.

          Comentariu


          • #6
            Aseara am avut ocazia sa testez ZLC vreo 4 ore. Impresii de inceput :
            - in prima ora 70% din mingii au fost prin "becuri" si pe afara
            - in prima faza ma simt putin confuz cu diferentele intre 2 fete diferite,cea pe FH puternica iar cea de pe BH relativ lenta,am fost obisnuit cu paletele hobby cu fete identice
            - inca nu pot servi asa cum vreau,mai ales ca nu imi ies servele scurte,ies ori lungi ...ori in fileu
            - dupa 4 ore am inceput putin sa simt paleta,dar nu prea imi mai simteam spatele asa ca am trecut la odihna
            Rog si pe alti detinatori sa-si impartaseasca experientele !

            Comentariu


            • #7
              fetele erau t05!
              tb alc t05/t05 fx

              Comentariu

              Who has read this thread:
              Procesare...
              X