Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

modificare maner

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • modificare maner

    a modificat cineva manerul la viscaria?vreau sa il modific din fl in st!se modifica proprietatile?va deveni mai greu va trage spre varf?astept pareri de la cei care au modificat lemne!ms!
    tb alc t05/t05 fx

  • #2
    asta e problema ca sunt in dubii!am 1 alc cu maner st altul este pe drum dar as vrea si la viscaria la fel manerul si cum unul nou este scump!inca sunt in dubii!
    tb alc t05/t05 fx

    Comentariu


    • #3
      Postat în original de nduviscaria Vezi post
      a modificat cineva manerul la viscaria?vreau sa il modific din fl in st!se modifica proprietatile?va deveni mai greu va trage spre varf?astept pareri de la cei care au modificat lemne!ms!
      Aceasta modificare se poate face doar cu schimbarea plaselelor manerului. Manerul Flared este mai subtire la baza si printr-o eventuala ajustare a dimensiunilor la aceasta marime va rezulta un maner prea subtire. Un maner Straight perfect se poate fabrica prin indepartarea plaselelor si inlocuirea lor cu plasele noi drepte, si apoi cu umplerea golurilor laterale provenite din diferenta de dimensiune dintre manerul concav si plaselele drepte cu material lemnos, apoi finisarea manerului astfel obtinut. In plus plasele concave pot fi remontate in caz ca se vrea sa se revina la forma initiala. Oricum e treaba de meserias. Dac[ nu te simtiu in stare de o astfel de operatie, apeleaza la Dan Universal. Sigur va face o traba buna.
      In ceea ce priveste centrul de greutate parerea mea este ca nu se modifica semnificativ, o astfel de modificare influentand doar confortul prizei. Mai toate lemnele(cu exceptia unora di categoria celor de aparare) se fabrica in toate cele trei variante de maner si dinamica acestora nu difera.
      Ultima editare de laky; 09.nov.2016, 08:34.
      Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
      Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

      Comentariu


      • #4
        Ma depășește! Am vb cu domnul levi!ii tr lemnul săptăm?na viitoare!
        tb alc t05/t05 fx

        Comentariu


        • #5
          Am modificat in urma cu mult timp viscaria din fl in st si dupa lemnul nu mi-a mai plăcut delocrea multe vibrații, centrul de greutate mergea spre varf si nu il mai puteam controla!oare sa incerc si cu alt lemn?am incercat si cu banda in capatul mânerului dar degeaba!

          Trimis de pe al meu GT-I9301I folosind Tapatalk
          tb alc t05/t05 fx

          Comentariu


          • #6
            Păi dacă nu a mers atunci, de ce crezi ca acum va fi altfel?
            Si eu am făcut mai demult astfel de operatiune (neprofesional ) dar n-as mai face așa ceva.
            Sfatul meu: nu-l modifica.
            T05-ALC-T05
            Adrian Gorum

            Comentariu

            Who has read this thread:
            Procesare...
            X