Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A EMI-TT & ?Papa Sam ? - Dumbravita 26 Noiembrie 2016

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Da, joola super 40 sunt de celuloid, iar cele cu 40 + sunt de plastic!
    Tot mai ești pasionat de ierburi, de plante, de culturile de tot felul?

    Comentariu


    • Postat în original de vali Vezi post
      Un turneu fain ! Ca o sugestie, ar fi bine ca pe viitor sa se joace cu acelasi tip de minge in toate meciurile. Am jucat cu minge de plastic in inferioare si cu minge de celuloid in superioare. E un pic ciudat ... )
      Postat în original de Botea Fabian Vezi post
      Au fost plastic toate...așa zic eu. Si joola super 40 e tot plastic.Mai buna ca alea thibar dar plastic.
      Postat în original de vali Vezi post
      Asa zici tu, poate . Vezi ca pe alea de plastic scrie un 40+. La concurs au fost Nittaku 3 stele 40+. Iar corect e Tibhar nu thibar
      Dupa cum stiti o parte din voi,problema mingiilor este una veche in amatur,si am incercat de-a lungul anilor sa gasim solutii pt .a elimina cat mai multe inconveniente pe aceasta tema.Am introdus nr pe minge sa nu se mai incurce cu alta de la alta masa,am introdus paharelele sa fie mai bine gestionate etc..etc. Acum presimtind o noua problema ce v-a aparea in urmatoarea perioada,introducerea mingilor de plastic,dar nu brusc ci treptat am vrut sa testez reactia participantiilor si atunci pentru acest turneu ,dealtfel cum v-am si povestit tuturor la deschidere,(sau celor care m-au ascultat) ca am pus la dispozitie intr-o galetusa in jur de 40 de mingi,din fiecare sortiment aproximativ egal Joola Super 40 de celuloid,Joola Super P 40+ de plastic si Joola Flash 40+ de plastic ,si fiecare isi alege ce doreste comun de acord cu adversarul.Sincer ma asteptam la ceva reactii acolo la sala ,dar majoritatea veneau se puneau deacord cu ce sa joace si isi alegeau si mergeau la masa.

      Spre sfarsitul turneului cand au aparut tensiunile la masa ,dupa unul -doua seturi se invoca alegerea gresita a mingii ,dar numai de cel condus si nici odata de cel in avantaj si se tot schimbau de cateva ori,dar ce am observat ca nu numai diferenta de material a inceput sa ii deranjeze ci si brandul mingii,si atunci am observat ca intradevar in galetusa se aflau toate tipurile de mingii existente de la antrenament ,la plastic ,si celuloid si de la toate firmele .

      De aceea imi cer scuze tuturor celor care au fost prejudiciati de aceste inconveniente,si nu am putut sa ii apar de mojiciile si lipsa de respect a celora care cu buna stiinta au prins prilejul sa imi fure mingile puse la dispozitie si sa v-a puna voua nervii la incercare.

      O sa incerc anul ce urmeaza sa nu se mai intample.

      P.S.In total am scos 22 mingi de celuloid Joola Super 40,15 Joola Super P 40+ si 30 Joola Flash si in cutia cu sparte au fost 8 Super 40 celuloid,7 Super P 40+ si 2 Flash 40+,si 10 de alte tipuri ,iar in galeata cu mingi bune au mai fost 12 mingi din care 4 Joola.Rezultatul da cu virgula,in rest trageti voi concluzile.

      Acelasi EMI
      Ultima editare de Zosim1; 28.nov.2016, 22:14.

      Comentariu

      Who has read this thread:
      Procesare...
      X