Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Cantonament International / Sovata

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Cantonament International / Sovata

    Cantonamentul international de tenis de masă
    Scoala de vara - Sovata - prima editie
    Perioada.
    - 1. saptamana: 6 - 11 iulie;
    - 2. saptamana: 13 - 18 iulie.
    Locatia.
    Sovata (judetul Mureș), Sala de Sport Sovata
    Antrenori si colaboratori:
    - Fejer Konnert Andras - antrenor licentiat in Germania; multiplu campion roman, multiplu campion german cu echipa Jullich, de doua ori castigator al Cupei Continentale la echipe de club, in prezent campion mondial veteran la dublu si jucator/antrenor la echipa Altena (Bundesliga-2).
    - Nemes Olga - antrenor licentiat in Germania; multiplu campion roman, multiplu campion german, de doua ori castigator al concursului continental Top-12, de doua ori campion european cu nationala Germaniei, in prezent jucator/antrenor la echipa Fraulautern (Bundesliga).
    - colaboratori: Turoczi Andras, Gorgenyi Levente si inca 2 antrenori sau jucatori renumiti.
    Publicul tinta:
    Jucatori din diviziile nationale inferioare, juniori, copii si amatori.
    Pe baza evaluarii noastre, participantii vor fi grupati in asa fel incat fiecare participant sa avanseze si sa se bucure de joc.
    Programul de antrenamente:
    Echipa de antrenori a conceput programul, incat, indiferent de nivelul dvs. de joc, sa avansati atat tehnic cat si in conceptul de joc. Folosind cele mai moderne tehnici de antrenament, va dam posibilitatea sa va corectati tehnicile gresite si sa va dezvoltati capacitatile.
    In urma testelor din primele ore, vom forma mai multe grupe in functie de nivelul de joc, astfel toti participantii por executa exercitiile cu parteneri potriviti.
    In cele sase zile a cantonamentului veti avea cca. 25 de ore de antrenament si un mic concurs. Pentru fiecare participant facem o analiza la inceputul si la sfarsitul cantonamentului, astfel fiecare participant va putea vedea propria dezvoltare. Tehnica dvs. va fi corectat pe loc prin antrenamente multi-ball. La sfarsitul cantonamentului veti primi o indrumare pentru tematica antrenamentelor si exercitiilor ce trebuie sa le urmati in urmatoarele luni.
    Posibilitati de cazare si tarife:
    La Pensiunea Fejer in camere cu doua sau trei paturi sau cabane, la Hotelul Danubius sau la alte vile/particulari. Preturile la Pensiunea Fejer: 182,- euro (pensiune completa), 154- euro (demipensiune). Vizitati pagina http://www.fejer.ro sau vizionati un filmuleti la adresa
    Alternativa pentru cei ce doresc cazare la hotel ***, este Hotelul Danubius, http://www.sovatahotel.ro .
    Program liber
    In cantonamentele din Germania a devenit o traditie ca impatimitii tenisului de masa, seara langa un vin sau o bere, vizioneaza meciurile marilor campioni. Acest obicei dorim sal introducem si in cantonamentul de la Sovata.
    Statiunea Sovata va mai ofera o multime de programe: inot, masaj, karaoke, puteti vizita statiunile Praid (mina salina), si multe altele.
    Pretul cantonamentului, participare:
    Cantonamentul de 6 zile costa 135 euro/persoana, iar pentru grupuri de 4 persoane acordam discount de 10%.
    Cei interesati sunt rugati sa contacteze organizatorii, persoana de contact este G?rg?nyi Levente
    Tel.: 0040(0)740766087, E-mail: feher(at)andro.ro
    Avansul se va plati in contul deschis la banca Raifeisen Bank: RO 67 RZBR 0000 0600 0272 4596
    Va asteptam cu drag,
    Fejer K. Andras, Nemes Olga si colaboratorii.
    Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
    Fete de palete tenis de masa
    TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

  • #2
    Re: Cantonament International / Sovata

    ce caterinca........
    Lemn: Donic Waldner Dotec Carbon
    FH: Original Extra HG
    BH: Original Extra HG

    Comentariu


    • #3
      Re: Cantonament International / Sovata

      La cati impatimiti citesc acest mesaj si ar vrea sa participe, cred ca va trebui inchiriata toata statiunea

      Comentariu


      • #4
        Re: Cantonament International / Sovata

        mai ales ca se fac antrenamente individualizate.....
        Lemn: Donic Waldner Dotec Carbon
        FH: Original Extra HG
        BH: Original Extra HG

        Comentariu


        • #5
          Re: Cantonament International / Sovata

          Postat în original de cristi_waldner
          ce caterinca........
          Nu e caterinca , e o treaba foarte serioasa si bine venita , sau ma rog asa cred eu , si imi pare rau ca primul mesaj dupa acest anunt suna asa , ma asteptam la alt gen de mesaje .
          Sa nu creada nimeni ca eu ma "joc " cu asa ceva .
          Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
          Fete de palete tenis de masa
          TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

          Comentariu


          • #6
            Re: Cantonament International / Sovata

            Postat în original de Dan2
            La cati impatimiti citesc acest mesaj si ar vrea sa participe, cred ca va trebui inchiriata toata statiunea
            O sa fie loc ptr. toti si sper ca 19 mese sa fie suficiente si ptr. antrenamente si pentru competitia de la sfirsit .
            Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
            Fete de palete tenis de masa
            TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

            Comentariu


            • #7
              Re: Cantonament International / Sovata

              felicitari,eu ma-nscriu si de-abia astept sa mai invat ceva

              Comentariu


              • #8
                Re: Cantonament International / Sovata

                Postat în original de valigti
                Postat în original de cristi_waldner
                ce caterinca........
                Nu e caterinca , e o treaba foarte serioasa si bine venita , sau ma rog asa cred eu , si imi pare rau ca primul mesaj dupa acest anunt suna asa , ma asteptam la alt gen de mesaje .
                Sa nu creada nimeni ca eu ma "joc " cu asa ceva .
                Vali stai linistit,stim ca proiectul asta e unul cat se poate de serios si va avea foarte mare succes chiar si prin randul amatorilor.
                Ideea e ca cineva a creat un cont cu porecla lui Cristi Rusu si vorbeste in numele lui.
                Nu-mi place sa fac pe avocatul apararii dar ar fi dragut ca cel care doreste sa creeze tensiuni sa inceteze pentru ca nu e elegant deloc (si totusi stim cine e ).

                Comentariu


                • #9
                  Re: Cantonament International / Sovata

                  Acum inteleg , totusi este destinat tuturor care indragesc tenisul de masa , si ptr. amatori si ptr. cei din divizii , pentru absolut toti .
                  Se vor creea grupe de la incepatori la avansati , astfel incit toata lumea sa aibe de cistigat .
                  Sa nu mai zic ca la sfirsitul perioadei fiecare participant va primi un set de "instructiuni " care ii vor fi de un real folos , ce greseste , unde sint punctele slabe , ce sa imbunatateasca si ce trebuie sa faca pe mai departe ptr. a urca in valoare . E un aspect f. important , si nu oricine iti poate da astfel de sfaturi , cei din organizare sint foarte competenti .
                  Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
                  Fete de palete tenis de masa
                  TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

                  Comentariu


                  • #10
                    Re: Cantonament International / Sovata

                    182,- euro (pensiune completa), 1154,- euro (demipensiune)
                    SIGUR E SCRIS BINE?
                    BLADE: NITTAKU SEPTEAR
                    FF: XIOM VEGA EUROPE MAX
                    BH: XIOM VEGA EUROPE MAX

                    jucam tenis ... si asta ne ocupa tot timpul

                    Comentariu


                    • #11
                      Re: Cantonament International / Sovata

                      Sa vedem daca am inteles corect: un sejur de 6 zile pt o persoana, cu pensiune completa si cantonament, costa 182 euro plus 135 euro. E bine?
                      Lemn- Bty Viscaria
                      FH - TENERGY 05
                      BH - TENERGY 80

                      Comentariu


                      • #12
                        Re: Cantonament International / Sovata

                        Postat în original de ciprian82
                        182,- euro (pensiune completa), 1154,- euro (demipensiune)
                        SIGUR E SCRIS BINE?
                        Normal ca nu , e 182 cu 154 , corectez imediat .
                        Da Visco , corect .
                        Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
                        Fete de palete tenis de masa
                        TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

                        Comentariu


                        • #13
                          Re: Cantonament International / Sovata

                          ...asa mai merge
                          Daca stau bine sa ma gandesc, prin neparticiparea la 4 turnee A, economisesc o suma de bani ce ar trebui sa acopere costul acestui cantonament
                          Primul turneu sacrificat, desi este apropiat de Suceava - Iași 28 martie
                          Nu stiu de ce, dar presimt ca or sa fie foarte multi jucatori din amatour care vor participa la Sovata
                          Ne vedem acolo
                          BLADE: NITTAKU SEPTEAR
                          FF: XIOM VEGA EUROPE MAX
                          BH: XIOM VEGA EUROPE MAX

                          jucam tenis ... si asta ne ocupa tot timpul

                          Comentariu


                          • #14
                            Re: Cantonament International / Sovata

                            O initiativa binevenita,practicata cam peste tot in tarile civilizate,menita sa suplineasca partial dezinteresul ingrijorator aratat de FRTM.Felicitari!
                            of all the things i lost i miss my mind the most

                            Comentariu


                            • #15
                              Re: Cantonament International / Sovata

                              Si eu ma inscriu Eugen Vachente. Ramine sa vad in ce perioada.
                              Felicitari organizatorilor!!!

                              Comentariu


                              • #16
                                Re: Cantonament International / Sovata

                                M-or primi oare si pe mine?
                                Poate pana in iulie fac si o schimbare
                                In principiu am sa particip si eu insa mai e mult pana atunci si e devreme pentru planuri.

                                Comentariu


                                • #17
                                  Re: Cantonament International / Sovata

                                  Pai mai Rares ? cu "pocnitoarea" aia vrei sa faci u training ?
                                  Pune si u fețe normale si... te primim oricum mai ... mai ales ca e la 2 "pasi" de tine .
                                  Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
                                  Fete de palete tenis de masa
                                  TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Re: Cantonament International / Sovata

                                    Postat în original de valigti
                                    Pai mai Rares ? cu "pocnitoarea" aia vrei sa faci u training ?
                                    Pune si u fețe normale si... te primim oricum mai ... mai ales ca e la 2 "pasi" de tine .
                                    Nenea,am precizat ca poate fac o schimbare pan' la vara.
                                    In cel mai rau caz ma dau pe aparare clasica sa nu fac zile fripte
                                    La urma urmei trebuie sa fie si un aparator printre atatia participanti ca sa fie cursul complet.
                                    Tare cred ca nr de participanti va fi mult peste asteptari,mai ales din partea Amatur-istilor.Felicitari pentru initiativa.

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Re: Cantonament International / Sovata

                                      Buna ziua,
                                      ma numesc Andras Fejer-Konnert sint Organizatorul Cantonamentului din Sovata,ma bucur foarte mult ca aveti intrese sa participati la cantonament.Puteti sa va uitati anuntarea si pe situl meu www.andro.ro
                                      Un scurt Film De la Pensiune Fejer
                                      Va asteptam Cu drag
                                      Andras Fejer-Konnert

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Re: Cantonament International / Sovata

                                        D-le Andras , toti isi pun mari sperante in acest cantonament , aici pe acest forum sint cei mai multi dintre iubitorii acestui sport "elegant " si minunat , multi , din toate categoriile , fosti profesionisti , jucatori buni care nu au facut niciodata un antrenament profesionist , care au invatzat de pe youtube , de la prieteni , prin ei si cu ei , altii care fac eforturi sa invetze tot ce se poate din acest sport , altii care dabia au pus paleta in mina si nu o mai lasa , ca sa zic asa, e o lume pestrita de la cei mai buni la cei care au fost de citeva ori la o masa de tenis si pe toti ii leaga 2 grame de celuloid .
                                        Asa ca ne asteptam numai la lucruri bune si foarte bune cu aceasta ocazie , si cei care vor venii sa plece cu zimbetul pe buze , mai buni decit au venit,cu gindul la cel de anul urmator , care sa incercam sa-l tinem intr-o perioada mai apropiata de inceputul anului .
                                        Foarte multi sint interesati de cantonament si din toate zonele tari nu numai cei de pe linga Sovata.
                                        Sa nu mai zic de Sovata , unde poti vedea lucruri extraordinare din aceasta tara .
                                        Una peste alta ne punem sperante mari in aceasta actiune .
                                        Succes !
                                        Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
                                        Fete de palete tenis de masa
                                        TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Re: Cantonament International / Sovata

                                          Buna seara.
                                          Eu nu ii las singuri la Sovata pe domnii Vachente si Danila Anton(Tony).
                                          Ma inscriu si eu, Bianu Ionel!
                                          lemn: Banda Gemini OFF
                                          FH: Stiga Innovo ultra light
                                          BH: Stiga Carbo sound

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Re: Cantonament International / Sovata

                                            Lucru bun d-le Bianu , o sa vina mai multi , deja sint 6-8 persoane care nu sau inscris inca , dar o vor face . Inca e timp , suficient .
                                            Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
                                            Fete de palete tenis de masa
                                            TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Re: Cantonament International / Sovata

                                              Si de la Topoloveni vor fi 4 inscrisi (probabil copii) plus profesorul Ciopaca.
                                              Numai bine!
                                              www.clubarena08.ro

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Re: Cantonament International / Sovata

                                                Cate locuri sunt disponibile ?
                                                Blade DHS PG 2
                                                FH: DHS Hurricane 3
                                                BH: Stiga Airoc Astro M

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Re: Cantonament International / Sovata

                                                  Nici eu nu vreau sa lipsesc, adaugati-ma si pe mine pe lista
                                                  Blade: Butterfly Photino
                                                  Fh: Butterfly Tenergy 05
                                                  Bh:Yasaka Rakza 9

                                                  www.lovetodance.ro

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X