Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Cantonament International / Sovata

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Re: Cantonament International / Sovata

    Postat în original de vali
    Cate locuri sunt disponibile ?
    Intentia noastra e sa adunam cit mai multi , in sala or sa fie pina la 19 mese , deci practic numarul e nelimitat , si la cazare dupa cum e trecut in primul post sint mai multe variante , si chiar daca depasim numarul la cazare , cu siguranta ca Dl Fejer o sa poata suplimenta numarul de locuri la cazare , daca nu o fi loc .. cedez eu camera , si eu ramin in sala si dorm sub mese .. poate "prind" mai mult ca altii si o sa iau si eu o cupa , ceva in amaturul asta ca de cind ma lupt si.. ioc cupa .
    Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
    Fete de palete tenis de masa
    TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

    Comentariu


    • #27
      Re: Cantonament International / Sovata

      Zilele acestea am primit raspuns favorabil pentru Asociatia Nationala Tenis de Masa Amatur,asfel ca pana in iulie vom figura cu siguranta sub forma juridica.Asta inseamna ca ne va fi mult mai usor sa primim sponsorizari sau putem accesa mai usor fonduri pentru sportul amator.
      Ne gandim ca poate pana in iulie vom reusi sa strangem fonduri pentru a sponsoriza 2-3 copilasi care doresc sa participe in cantonamentul de la Sovata.

      Comentariu


      • #28
        Re: Cantonament International / Sovata

        Doresc asociere cu inca 3(trei) persoane pentru cantonament in perioada 06-11-07-2009 pentru a beneficia toti patru de discountul de 10%.
        Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
        Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

        Comentariu


        • #29
          Re: Cantonament International / Sovata

          Postat în original de leordarares
          Zilele acestea am primit raspuns favorabil pentru Asociatia Nationala Tenis de Masa Amatur,asfel ca pana in iulie vom figura cu siguranta sub forma juridica.Asta inseamna ca ne va fi mult mai usor sa primim sponsorizari sau putem accesa mai usor fonduri pentru sportul amator.
          Ne gandim ca poate pana in iulie vom reusi sa strangem fonduri pentru a sponsoriza 2-3 copilasi care doresc sa participe in cantonamentul de la Sovata.
          Speram ca fondurile ne vor permite sa organizam un turneu la Topoloveni sentru selectia copiilor care vor fi sponsorizati de AmatuR, probabil in data de 19 iunie.

          Comentariu


          • #30
            Re: Cantonament International / Sovata

            Turneul de la Topoloveni - 19 iunie 2009, va fi dedicat exclusiv selectiei copiilor pentru a primi Bursa Amatur de participare la Sovata. Putem face pe categorii de varsta: 8-10, 10-12 si 12-14. Si eventual separare: fete - baieti. Asta ar presupune sa putem acorda 6 burse, ceea ce ar insemna aproximativ 1800-1900 euro. Sa vedem ce fonduri vom strange sau vom primi.
            S-ar putea ca acest turneu sa fie mai atractiv decat Paleta de Argint!!!
            www.clubarena08.ro

            Comentariu


            • #31
              Re: Cantonament International / Sovata

              Care sunt sansele sa particip si eu la asa ceva ?
              Blade : TIBHAR Vladimir Samsonov Alpha FL
              FH : Butterfly Tenergy 05
              BH : XIOM Vega Pro

              Comentariu


              • #32
                Re: Cantonament International / Sovata

                Postat în original de Daniel1389
                Care sunt sansele sa particip si eu la asa ceva ?
                Sansele sint de 100 % , am zis ca poate veni de la incepator la jucator de super-liga .
                Cu alte cuvinte oricine doreste sa faca un progres indiferent de nivelul actual.
                Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
                Fete de palete tenis de masa
                TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

                Comentariu


                • #33
                  Re: Cantonament International / Sovata

                  Eu stiu ca faceti cit doi, poate si mai mult in anumite conditii , dar e suficient sa platiti pentru unul singur .
                  Chiar ma bucur cind vad ca sinteti interesat , ar fi fain sa va avem prin preajma acolo .
                  Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
                  Fete de palete tenis de masa
                  TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

                  Comentariu


                  • #34
                    Re: Cantonament International / Sovata

                    Mesajele off-topic au fost mutate in forumul "general".
                    lemn: Waldner Dotec Carbon
                    fețe: Dignics 05/Dignics 05

                    Comentariu


                    • #35
                      Re: Cantonament International / Sovata

                      Bine ai facut Clau , multumesc .
                      In alta ordine de idei se pare ca din ce am inteles de la baietii de la diverse turnee vom fi mult mai multi decit mi-am inchipuit .
                      Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
                      Fete de palete tenis de masa
                      TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

                      Comentariu


                      • #36
                        Re: Cantonament International / Sovata

                        Postat în original de sorin167
                        Turneul de la Topoloveni - 19 iunie 2009, va fi dedicat exclusiv selectiei copiilor pentru a primi Bursa Amatur de participare la Sovata. Putem face pe categorii de varsta: 8-10, 10-12 si 12-14. Si eventual separare: fete - baieti. Asta ar presupune sa putem acorda 6 burse, ceea ce ar insemna aproximativ 1800-1900 euro. Sa vedem ce fonduri vom strange sau vom primi.
                        S-ar putea ca acest turneu sa fie mai atractiv decat Paleta de Argint!!!
                        aveti noutati in legatura cu acest subiect ?
                        Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                        FH: Tenergy 05 FX
                        BH: Tenergy 05 FX

                        Comentariu


                        • #37
                          Re: Cantonament International / Sovata

                          Postat în original de ursuleanvasile
                          Postat în original de sorin167
                          Turneul de la Topoloveni - 19 iunie 2009, va fi dedicat exclusiv selectiei copiilor pentru a primi Bursa Amatur de participare la Sovata. Putem face pe categorii de varsta: 8-10, 10-12 si 12-14. Si eventual separare: fete - baieti. Asta ar presupune sa putem acorda 6 burse, ceea ce ar insemna aproximativ 1800-1900 euro. Sa vedem ce fonduri vom strange sau vom primi.
                          S-ar putea ca acest turneu sa fie mai atractiv decat Paleta de Argint!!!
                          aveti noutati in legatura cu acest subiect ?
                          Din pacate turneul nu se mai poate tine deoarece nu am gasit sursele de finantare pentru bursele copiilor! Pacat, deoarece cred ca se putea face ceva deosebit pentru talentatii copii ai Romaniei! Eu am vrut sa ajut punand la dispozitie sala, mesele si toata bunavointa mea, dar cei 1800-1900 de euro cat am estimat nu-i pot pune la bataie, pentru ca nu-i am!
                          www.clubarena08.ro

                          Comentariu


                          • #38
                            Re: Cantonament International / Sovata

                            M? înscriu ?i eu.Gherasim Costel.Am o rug?minte pentru cei din București. Nu vreau să merg singur pe drum,indiferent de mijlocul de transport,cu ma?ina sau cu trenul,pentru data de 05.07.2009,v? rog suna?i-m? la nr.0765664178. V? mulțumesc.
                            donic Waldner
                            Samba N-tek fh/bh

                            Comentariu


                            • #39
                              Re: Cantonament International / Sovata

                              Va rog sa postati cele 2 rubrici,(perioade 6-11-iulie 2009 si 13-18 iulie 2009)cu persoanele sigur inscrise si participante la turneu.Exista o limita ca numar de persoane care pot participa la cantonament?Plata se poate face add-hoc?.
                              Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                              Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

                              Comentariu


                              • #40
                                Re: Cantonament International / Sovata

                                Am sa rog pe Andras sa incerce sa faca acest lucru , cu toate ca el e foarte prins cu multe probleme , acum de ex. e plecat la europene .
                                Inscrierea se poate face si pe loc , la pensiune sint peste 60 locuri disponibile , deci este loc iar in cazul in care se ocupa toate mai sint pensiuni si varianta de la hotel .
                                Legat de turneu o sa facem un post separat , inca mai sint de finisat conditiile de joc , si ce anuntam sa ramina cert .
                                Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
                                Fete de palete tenis de masa
                                TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

                                Comentariu


                                • #41
                                  Re: Cantonament International / Sovata

                                  Rog pe cei care au luat o hotarire clara in cea ce priveste participarea la cantonamentul Sovata , sa posteze aici , pentru a avea o evidenta cit mai clara .
                                  Ca amanunte noi va pot spune ca un numar de 20 mese au luat drumul Romaniei pentru acest eveniment.
                                  Pentru cei care vin le pot spune ca distanta intre sala sporturilor , si pensiunea Fejer este de 2-3 Km , masa se va servi la un restaurant in apropierea sali.
                                  Participanti sint asteptati incepind cu data de 05/07/'09 , duminica, la orele 20,00-21,00 si bineinteles de luni dimineata , primul antrenament are loc luni la orele 10.00 , sala sporturilor este pe strada Gara Mica .
                                  In acest moment avem 8 inscrisi care au si platit avans .
                                  Telefonic am mai primit inscrieri pentru cel putin 10-15 persoane care vor veni .Mai sint inca din categoria celor care doresc sa vina dar nu stiu cum stau cu timpul , si nu au dat o data fixa , se pare ca vor veni cu citeva zile inainte de turneul Amatur pentru antrenamente terminind cu turneul , sint persoane care chiar mai ramin si dupa turneu citeva zile .
                                  Pentru cea de-a doua saptamina deasemeni mai avem citeva persoane care vor veni , datorita timpului si practic vor lua parte la partea II-a din cantomament .
                                  Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
                                  Fete de palete tenis de masa
                                  TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    Re: Cantonament International / Sovata

                                    Vali, o intrebare: cate nopti de cazare sunt incluse in pachet? Ex: perioada 6-11 include normal 5 nopti cazare deci daca venim din data de 5 seara inseamna ca noaptea in plus nu intra in pachetul contractat?
                                    Automat, aceeasi intrebare o am si referitor la mese (ma refer la servitul mesei ): la pensiune completa incepem cu mic dejunul din data de 6 sau cu cina din data de 5?
                                    Nu sunt carcotas, din contra, vroiam doar sa stiu exact conditiile pentru a ma organiza; oricum ar trebui sa fiu deja inscris pe lista pentru 6-11 cu avansul platit ...

                                    Comentariu


                                    • #43
                                      Re: Cantonament International / Sovata

                                      Da Iulian , noaptea de 5 spre 6 nu va fi contorizata , este doar un ajutor pentru cei care vor sa fie prezenti la antrenamentul de luni de la ora 10 , ca ... nu poti veni la 9-10.00 sa ajungi acolo si sa intri direct in sala, legat de masa nu stim numarul exact al celor prezenti asa ca nu se pune problema cinei in seara de 5 , iar dejunul pe data de 6 sint sigur ca nu va fi o problema .
                                      O sa revin cu amanunte
                                      Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
                                      Fete de palete tenis de masa
                                      TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

                                      Comentariu


                                      • #44
                                        Re: Cantonament International / Sovata

                                        Vali este deja in sala, se "munceste" si totul este specific Amaturului, deci OK. Sala este frumoasa, conditii excelente, statiune Va asteapta usor " bombardata". Se munceste din plin la canalizare si apa, Lacul Ursu se prezinta intr-o stare impecabila cu apa foarte curata si calda. Personal recomand tuturor jucatorilor sa petreaca cateva zile la Sovata, eventual la turneul din 18 iulie sa dovedim prin prezenta noastra ca " suntem o forta" in tenisul de masa romanesc , nu numai prin numarul impresionant de jucatori, ci si ca valoare sportiva.

                                        Comentariu


                                        • #45
                                          Re: Cantonament International / Sovata

                                          Da , am ajuns si eu si baietii , este ok , poze cu sala o sa pun diseara , este ok , sala mare frumoasa , noua ... mesele la fel , totul arata f. bine .
                                          Inca "forfotim " cu multele treburi care trebuiesc facute ca totul sa fie cit mai bine .
                                          trebuie sa hotarim cum va decurge sistemul de joc pentru turneul Sovata 2009 si sa-l anuntam ca deja este dupa parerea mea tirziu .
                                          revin cu amanunte
                                          Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
                                          Fete de palete tenis de masa
                                          TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

                                          Comentariu


                                          • #46
                                            Re: Cantonament International / Sovata

                                            Pentru cei care doresc,am câteva imagini din cantonament:
                                            http://s839.photobucket.com/albums/zz31 ... /?start=60
                                            donic Waldner
                                            Samba N-tek fh/bh

                                            Comentariu


                                            • #47
                                              Re: Cantonament International / Sovata

                                              Domnu' Costel, m-ati omorat, numai in fata paharului si in crama apar in fotografii ). V-am spus sa le selectati inainte ). Super fotografii ati facut (cred ca au fost vreo 400 in total) deci sunteti recunoscut ca fotograful oficial al manifestarii de la Sovata.

                                              Comentariu


                                              • #48
                                                Re: Cantonament International / Sovata

                                                Postat în original de mircea.garaz
                                                Interesante ar fi si niste concluzii la aceasta initiativa!
                                                Nu stiu ce alte concluzii s-ar putea trage dintr-o intalnire cu 2 jucatori de superclasa + licentiati in antrenorat dar eu am fost foarte foarte incantat.
                                                Cine a vrut tenis a avut tenis de calitate iar cine a vrut sa se relaxeze, sunt lacuri sarate, bai de namol, tratamente variate, piscine cu apa dulce si sarata ....
                                                Muntele in imprejurimi, Salina de la Praid, degustari de vinuri de Tarnave la Calimanesti, pastravarie in apropiere .... si multe alte oportunitati de care nu am profitat din cauza timpului.
                                                Am cunoscut oameni deosebiti, ne-am simtit bine, am profitat la maxim de informatii si indrumari despre tenis de la Olga, Andras si Levente, a fost o deosebita placere sa petrecem concediul la Sovata.
                                                Ca sugestie pentru cei care nu au venit sau inca mai stau in expectativa: va rog sa va ganditi la acest cantonament (care sper ca se va continua si anul viitor in aceeasi locatie) ca la o optiune de vacanta: va luati familia, va cazati la Pensiunea Fejer sau daca doriti in orice alta pensiune sau hotel, puteti merge la antrenamentele de tenis de 2 ori pe zi iar familia poate merge la tratament de namol, piscine, lacuri etc ... deci se pot relaxa din plin. Miercurea seara nu se organizeaza antrenament deci profitati pentru a face excursii in imprejurimi!
                                                Multumesc organizatorilor si tuturor celor care ne-au ajutat sa ne simtim ca intr-o familie (echipa).

                                                Comentariu


                                                • #49
                                                  Re: Cantonament International / Sovata

                                                  pe mine sa ma inscrieti pe lista de la anul, ca in vara acesta nu am drept de concediu, ca deh, m-am retras de pe mari si mi-am luat job nou la tarm!
                                                  pe olga si feher ii stiu de juniori, de la concursuri! superjucatori! sigur au ce sa ne invete!
                                                  Xiom -Mitzutani - Xiom

                                                  Comentariu


                                                  • #50
                                                    Re: Cantonament International / Sovata

                                                    Aici aveti un link cu pozele de la cantonament , sint 137 , nu sint toate dar o sa mai pun ca si acolo merge greu , dar decit sa le pun aici sa incarc forumul mai bine pun acolo .
                                                    http://s221.photobucket.com/albums/dd22 ... %20Sovata/
                                                    O sa mai adaug citeva dupa ce le corectez putin .
                                                    Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
                                                    Fete de palete tenis de masa
                                                    TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X