Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Vand lemne Maze si Primorac Carbon

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • ÎNCHIS Vand lemne Maze si Primorac Carbon

    Vand lemn Maze fabricat 2004-2005, fara serie, prima editie cu fluture argintiu, 85 gr. Este un lemn foarte uscat, cu un simt deosebit, extrem de controlabil. Lemnul are dimensiunea 149/154. Pret 300 Ron fix.





    Vand lemn Primorac Carbon , maner FL, fabricat 2009-2010, fluture argintiu, 89 gr. Mici lovituri pe margini care nu afecteaza jocul. Lemnul este foarte bun fiind probat de mai multi jucatori din amatur, dar nu este pe gustul meu. Pret 340 Ron. VANDUT







    Vand un lemn Viscaria cumparat recent de pe forum, am vrut sa incerc o Viscaria pt ca nu am jucat niciodata cu acest lemn..., dar nu e pe gustul meu (prea ofensiv). Lemnul are cateva lovituri pe pargine si este cantuit cu rasini epoxidice. Manerul este modificat in capat, spre surprinderea mea chiar ii confera o priza mai buna si cu lovituri mult mai eficiente pe BH. Pret 270 Ron. VANDUT




    Pt alte detalii, ma puteti suna: 0740.087.004
    Ultima editare de George Ap; 20.feb.2017, 21:10.

  • #2
    Deci ,,,acelasi ,,,săracu lemn!!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Comentariu


    • #3
      Stimate domn, sunteti in eroare maxima cu anul de fabricatie a primei serii de Maze cu fluture argintiu, se impune o recapitulare : 2007 ( seria H ) este anul in care apare ultima serie cu fluture negru la lemnele Butterfly iar acest an si urmatorul este un an interesant pentru acest lemn, apar concomitent ( in aceeasi perioada ) Maze cu seria H fluture negru, Maze cu fluture argintiu si fara serie si deja cunoscutul Maze cu fluture argintiu si serie ( seria I ) sper ca aceste informatii v-au fost de folos...2005 nu prea are astfel legatura cu prima serie cu fluture argintiu la Maze...in rest, vanzare maxima ! Daca mai spun si de la cine am aceste informatii, o sa par ( iarasi ! ) infumurat si laudaros...
      Ultima editare de danmihai; 22.nov.2016, 21:44.
      TRUST NO ONE !

      Comentariu


      • #4
        Postat în original de mimusrem Vezi post
        Deci ,,,acelasi ,,,săracu lemn!!


        Sent from my iPhone using Tapatalk
        La Viscaria te referi?! Si pretul e la jumatate, eu zic ca-si face toti banii, loviturile nu sunt profunde cum par in poze. Daca vrei sa te convingi, ti-l trimit sa-l vezi si sa-l probezi?!

        - - - Actualizat - - -

        Postat în original de danmihai Vezi post
        Stimate domn, sunteti in eroare maxima cu anul de fabricatie a primei serii de Maze cu fluture argintiu...in rest, vanzare maxima !
        Dan, eu asta stiam despre istoricul lemnului, ca e din 2005-2006 , fiind primii ani cu fluture argintiu.... Daca tu stii mai bine, poti sa-mi dai mai multe informatii?! Merci

        Comentariu


        • #5
          Uite un citat!
          ,,,Prin modificarea mânerului ,se modifică caracteristicile lemnului!,,viteză ,control!Dinamica lemnului !"


          Sent from my iPhone using Tapatalk

          Comentariu


          • #6
            Postat în original de George Ap Vezi post
            La Viscaria te referi?! Si pretul e la jumatate, eu zic ca-si face toti banii, loviturile nu sunt profunde cum par in poze. Daca vrei sa te convingi, ti-l trimit sa-l vezi si sa-l probezi?!

            - - - Actualizat - - -



            Dan, eu asta stiam despre istoricul lemnului, ca e din 2005-2006 , fiind primii ani cu fluture argintiu.... Daca tu stii mai bine, poti sa-mi dai mai multe informatii?! Merci
            Tocmai am completat postarea mea...as prefera totusi adresarea cu formula " maestre Dan " sau " domnule profesor "...glumesc, desigur !
            TRUST NO ONE !

            Comentariu


            • #7
              Postat în original de mimusrem Vezi post
              Uite un citat!
              ,,,Prin modificarea mânerului ,se modifică caracteristicile lemnului!,,viteză ,control!Dinamica lemnului !"


              Sent from my iPhone using Tapatalk
              Nu cred ca e primul lemn cu maner modificat pe care il vad pe forum, nu stiu daca se modifica caracteristicile lemnului (posibil ca ase e ), eu am spus doar ca priza e una buna (comoda) si loviturile pe bh sunt mai usor de realizat... Cum spuneam , calitatea lemnului este in pret...

              Comentariu


              • #8
                Maze-ul ai luat din el? De ce este asa mic, eu stiam ca este 150/157 intreb si eu sa nu mor prost
                Blade: VECHITURA CU 70 LEI
                FH: FATA DE ROATA DE MASINA
                BH: PIAPTAN CU EFECTE SECUNDARE

                Comentariu


                • #9
                  Postat în original de danmihai Vezi post
                  Stimate domn, sunteti in eroare maxima cu anul de fabricatie a primei serii de Maze cu fluture argintiu, se impune o recapitulare : 2007 ( seria H ) este anul in care apare ultima serie cu fluture negru la lemnele Butterfly iar acest an si urmatorul este un an interesant pentru acest lemn, apar concomitent ( in aceeasi perioada ) Maze cu seria H fluture negru, Maze cu fluture argintiu si fara serie si deja cunoscutul Maze cu fluture argintiu si serie ( seria I ) sper ca aceste informatii v-au fost de folos...2005 nu prea are astfel legatura cu prima serie cu fluture argintiu la Maze...in rest, vanzare maxima ! Daca mai spun si de la cine am aceste informatii, o sa par ( iarasi ! ) infumurat si laudaros...
                  Stimabile domn! In primul rand acest lemn a mai fost la vanzare pe site cu aceleasi specificatii ca vechime, iar atunci nu ati intervenit cu completari.... De ex am mai gasit inca un Maze intr-un anunt din 2015 a carui vechime a lemnului este mentionata ca fiind 2006. http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...aze-sau-schimb
                  Oricum , va multumesc pentru precizari! Voi modifica anuntul si voi elimina anul fabricatiei, voi scrie doar Maze vechi.... Seara placuta!

                  Comentariu


                  • #10
                    Postat în original de roman bogdan Vezi post
                    Maze-ul ai luat din el? De ce este asa mic, eu stiam ca este 150/157 intreb si eu sa nu mor prost
                    150/157 e dimensiunea normala...il stiu pe George de mult si ii plac probele...nu a dat importanta niciodata la dimensiuni, greutati sau alte chestiuni care macina nervii unora...

                    - - - Actualizat - - -

                    Postat în original de George Ap Vezi post
                    Stimabile domn! In primul rand acest lemn a mai fost la vanzare pe site cu aceleasi specificatii ca vechime, iar atunci nu ati intervenit cu completari.... De ex am mai gasit inca un Maze intr-un anunt din 2015 a carui vechime a lemnului este mentionata ca fiind 2006. http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...aze-sau-schimb
                    Oricum , va multumesc pentru precizari! Voi modifica anuntul si voi elimina anul fabricatiei, voi scrie doar Maze vechi.... Seara placuta!
                    Stai linistit, e un lemn bun ! Incerc sa te ajut cu ceva informatii...daca ma bag unde nu-mi fierbe lipiciul, anunta-ma si ma retrag !
                    Ultima editare de danmihai; 22.nov.2016, 22:16.
                    TRUST NO ONE !

                    Comentariu


                    • #11
                      Ma cand va vad cu fluturi negri in stomac inebunesc), eu am băgat un lemn cu fluture argintiu in 3 kg de orez si l-am tinut 2 luni , si l-am scos cu fluture negru, a absorbit orezul toata apa din el, si l'a facut si mai usor, si de atunci nu mai investesc bani in fluturi)))

                      Imi permit sa va spun asta, ca va stiu pe amândoi si cand vedeti un lemn cu metal negru in coada, nici la buda nu mai mergeti))) am dreptate???
                      Blade: VECHITURA CU 70 LEI
                      FH: FATA DE ROATA DE MASINA
                      BH: PIAPTAN CU EFECTE SECUNDARE

                      Comentariu


                      • #12
                        Postat în original de roman bogdan Vezi post
                        Maze-ul ai luat din el? De ce este asa mic, eu stiam ca este 150/157 intreb si eu sa nu mor prost
                        Salut Bogdan! Nu am luat eu din dimensiune, probabil cel care l-a avut initial (stiu din istoria lemnului ca a fost la inceput al unui jucator din Germania)... Eu am mai avut lemnul vreo 3 ani, atunci nu stiam ca are lama mai mica, iar acum cand l-am rescumparat am vazut ca e mai mic...
                        Oricum lemnul este deosebit ca simt, cand joc cu el, imi spun mereu ca nu o sa-l mai vand, dar nu stiu ce m-a apucat in seara asta... Cred ca daca nu-l dau intr-o zi , doua, il scot de la vanzare pt ca sigur o sa-mi pare rau dupa el, asa cum am facut si acum 3 ani....

                        Comentariu


                        • #13
                          Postat în original de George Ap Vezi post
                          Salut Bogdan! Nu am luat eu din dimensiune, probabil cel care l-a avut initial (stiu din istoria lemnului ca a fost la inceput al unui jucator din Germania)... Eu am mai avut lemnul vreo 3 ani, atunci nu stiam ca are lama mai mica, iar acum cand l-am rescumparat am vazut ca e mai mic...
                          Oricum lemnul este deosebit ca simt, cand joc cu el, imi spun mereu ca nu o sa-l mai vand, dar nu stiu ce m-a apucat in seara asta... Cred ca daca nu-l dau intr-o zi , doua, il scot de la vanzare pt ca sigur o sa-mi pare rau dupa el, asa cum am facut si acum 3 ani....
                          Te cred si te inteleg, spor la vanzare sa ai colega
                          Blade: VECHITURA CU 70 LEI
                          FH: FATA DE ROATA DE MASINA
                          BH: PIAPTAN CU EFECTE SECUNDARE

                          Comentariu


                          • #14
                            Bai Bogdane!!!,,,da recunoaste.... Cele cu fluture negru ,,,nu primesc ,Bătaie!!))))


                            Sent from my iPhone using Tapatalk

                            Comentariu


                            • #15
                              Postat în original de danmihai Vezi post
                              150/157 e dimensiunea normala...il stiu pe George de mult si ii plac probele...nu a dat importanta niciodata la dimensiuni, greutati sau alte chestiuni care macina nervii unora...

                              - - - Actualizat - - -



                              Stai linistit, e un lemn bun ! Incerc sa te ajut cu ceva informatii...daca ma bag unde nu-mi fierbe lipiciul, anunta-ma si ma retrag !
                              Nu ma supar , dar daca m-ai domnit atat , ti-am raspus cu acelasi pronume de politete. Stiu ca esti foarte informat, posibil ca ai dreptate in ce zici, dar lemnul acesta e cunoscut pe forum si pana acum nu s-a luat nimeni de el.... Vad ca ghinionistul sunt eu! Eu asa stiam ca e din 2005-2006, daca am spus o prostie, nu a fost cu intentie...

                              Comentariu


                              • #16
                                Postat în original de George Ap Vezi post
                                Nu ma supar , dar daca m-ai domnit atat , ti-am raspus cu acelasi pronume de politete. Stiu ca esti foarte informat, posibil ca ai dreptate in ce zici, dar lemnul acesta e cunoscut pe forum si pana acum nu s-a luat nimeni de el.... Vad ca ghinionistul sunt eu! Eu asa stiam ca e din 2005-2006, daca am spus o prostie, nu a fost cu intentie...
                                Care ghinionist, dom'le ? Matale ai vazut cine a postat pe acest topic ?? Regele fețelor din Ardeal si regele Stiga-urilor din Ardeal ! Sa fim seriosi ! Pana maine sunt vandute amandoua !!
                                TRUST NO ONE !

                                Comentariu


                                • #17
                                  Postat în original de danmihai Vezi post
                                  Care ghinionist, dom'le ? Matale ai vazut cine a postat pe acest topic ?? Regele fețelor din Ardeal si regele Stiga-urilor din Ardeal ! Sa fim seriosi ! Pana maine sunt vandute amandoua !!
                                  Lui Bogdan i se spune Regele fetelor din Ardeal, nu stiam?!
                                  Toate cele bune!

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Hai sa facem niste clarificari cu privire la vechimea lemnului Maze. Primele serii care au aparut pe lemnele Butterfly dateaza din anul 2006 si Butterfly a inceput cu litera G, deci orice lemn Butterfly care are prima litera din serie G este fabricat in anul 2006. Toate acestea au fost fabricate cu fluture argintiu. In paralel s-au mai fabricat si cu fluture negru dar doar in anii 2006 si 2007, respectiv prima litera din serie G, resp H. Inainte de anul 2006 au fost editii foarte putine de lemne Butterfly fara serie si cu fluture argintiu, deci aceste lemne sunt foarte rare si sunt fabricate in perioada 2004-2005 (aici se incadreaza lemnul Maze).
                                    Lemnul Maze a inceput sa fie fabricat in anul 2003 (http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...brica-TBS-Maze) si de aceea sunt foarte putine si greu de gasit cu fluture negru pentru ca au fost fabricate doar din 2003 pana in 2007. Ca sa fiu sincer eu nu am vazut decat unul cu fluture negru si cu seria G, cu seria H nu am vazut nici unul iar fara serie si fluture negru sunt majoritatea, dar fabricate doar aproximativ 3 ani. Am cautat foarte mult timp acest lemn cu fluture negru si l-am admirat, poate din cauza numelui sau poate din cauza ca are ALC.
                                    Blade: Mizutani ZLC
                                    FH Nittaku Fastarc G1
                                    BH Xiom Sigma II Euro

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Multumesc de completari Johnny! Pana la urma din ce an este acest Maze, doar il cunosti foarte bine? Merci

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Postat în original de George Ap Vezi post
                                        Multumesc de completari Johnny! Pana la urma din ce an este acest Maze, doar il cunosti foarte bine? Merci
                                        Pai am scris in post: 2004-2005. Normal ca-l cunosc, doar l-ai cumparat de la mine, nu? ��
                                        Blade: Mizutani ZLC
                                        FH Nittaku Fastarc G1
                                        BH Xiom Sigma II Euro

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Deja am cumpărat orez si am băgat Mazele in el, ...sper sa nu fii glumit 'Rege' si sa scot peste doua luni vre-o b?tă de baseball! [emoji3]
                                          T05-ALC-T05
                                          Adrian Gorum

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Viscaria dat la schimb!

                                            Valabil setup-ul Maze + fete! Pret 490 Ron.

                                            - - - Actualizat - - -

                                            Valabil ! Se vand si separat, lemnul Maze 350 Ron , fetele T80 si Victas Limber 80 Ron/buc (130 Ron ambele fete).

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Valabil!

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Valabil lemnul Maze, 330 Ron!

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Valabil!

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X