ttmall.ro 468x60tt-shop.ro 468x60vivasportshop.ro 1 468x60
Pagina 1 din 11 123 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 15 din 155

Subiect: Amatur 2016-2017

Coordonator AmaTur
    Data înscrierii
    01.08.2010
    Locație
    Brasov
    Vârstă
    52
    Postări
    4.203
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    100 z 42 m
    Timp online pe zi
    1 h 2 m
    Reputație
    12221

Amatur 2016-2017

Deschid acest post in ideea ca TF s-a incheiat si nu se cade sa-l lungim cu negativisme.

Citat Postat în original de roman bogdan Vezi post
    ..... URSULE CE NE FACEM????
    ...
    Ursuleee, nu se scot fezele de pe paleta (sau alea patrate) ), se elimina numai cele interzise de la 01.07.2017. Inteleg nemultumirea unora, dar chiar se discuta de aceste fetze de ani de zile, si pana acum se striga faptul ca nu-i bagam in seama pe cei ce reclama aceste fetze.

Eu sunt dintre cei ce stiu sa joace impotriva "materialelor" , chiar imi plac "ierbarii", dar nu putem ignora la nesfarsit pe cei ce reclama acest aspect (de ex: iarba omologata nu trebuie sa dispara!).

Intre cei ce au votat fetzele interzise sunt si cei care au palete "incomode", dar nu s-au plans si au votat normalitatea.

Tot timpul contra-balansam fetzele de paleta cu lumina, condensul si caldura din sali. Noi facem ce putem, nu putem scrie in regulament ca organizatorul anuleaza turneul daca sunt 19 grade in sala. Putem insa sa recomandam sa obtureze razele de soare, iar dvs sa-i penalizati prin neparticipare pe cei ce ignora acest aspect.

Am citit si despre arbitri, stim cu totii ca cine doreste arbitru la sala are parte de acesta, dar s-a mers pe fair-play. Incet -incet se vine si cu trusa medicala sau echipaj salvare , desi acum cativa ani nu era nevoie.

De ani de zile se vrea legalizarea unei forme juridice Amatur, parerea mea este ca pe de o parte ne incorsetam, iar pe de alta parte nu suntem in ilegalitate. Fiecare organizator stie sa-si gestioneze turneul cu contracte de inchiriere, incasari si cheltuieli.

Inteleg ca sunt si persoane care nu au posibilitatea financiara sa schimbe fetzele, unii le au din 1900 toamna, dar se poate rezolva prin generozitatea altora, deschidem un post unde se doneaza fetze secod-hand si sunt convins ca se aduna ceva .

Referitor la calitatea turneelor. Nu este chiar asa cum se scrie , ca "dorim suprafata'' etc. De exemplu la Topoloveni sunt conditiile dintre cele mai bune, si nu vad aprecierile necesare, ba din contra, nr de jucatori este limitat, fara lista de asteptare.

Sunt multe de discutat, dar sunt convins ca Amatur este in crestere, nu dispare, cum apreciaza unii, ba chiar ne batem pe lista principala in detrimentul listei de asteptare.

Si eu am o recomandare, ce ține de bunul mers al desfasurarii unui turneu si anume:

Cei ce se aboneaza la a se inscrie din reflex, ba chiar si la doua turnee in aceiasi data, sa renunte la aceasta practica , iar cei ce inscriu pe altii fara sa-i intrebe daca vor sa participe sa poarte o mai mare responsabilitate.
    Ultima modificare făcută de GeluBv; 27.11.2016 la 21:58.

junior

Data înscrierii
    18.11.2015
    Locație
    Moinesti
    Vârstă
    49
    Postări
    119
    Timp total online
    4 z 4 h 20 m
    Timp online pe zi
    11 m
    Reputație
    233
    Citat Postat în original de GeluBv Vezi post
    Deschid acest post in ideea ca TF s-a incheiat si nu se cade sa-l lungim cu negativisme.

Ursuleee, nu se scot fezele de pe paleta (sau alea patrate) ), se elimina numai cele interzise de la 01.07.2017. Inteleg nemultumirea unora, dar chiar se discuta de aceste fetze de ani de zile, si pana acum se striga faptul ca nu-i bagam in seama pe cei ce reclama aceste fetze.

Eu sunt dintre cei ce stiu sa joace impotriva "materialelor" , chiar imi plac "ierbarii", dar nu putem ignora la nesfarsit pe cei ce reclama acest aspect (de ex: iarba omologata nu trebuie sa dispara!).

Intre cei ce au votat fetzele interzise sunt si cei care au palete "incomode", dar nu s-au plans si au votat normalitatea.

Tot timpul contra-balansam fetzele de paleta cu lumina, condensul si caldura din sali. Noi facem ce putem, nu putem scrie in regulament ca organizatorul anuleaza turneul daca sunt 19 grade in sala. Putem insa sa recomandam sa obtureze razele de soare, iar dvs sa-i penalizati prin neparticipare pe cei ce ignora acest aspect.

Am citit si despre arbitrii, stim cu totii ca cine doreste arbitru la sala are parte de acesta, dar s-a mers pe fair-play. Incet -incet se vine si cu trusa medicala sau echipaj salvare , desi acum cativa ani nu era nevoie.

De ani de zile se vrea legalizarea unei forme juridice Amatur, parerea mea este ca pe de o parte ne incorsetam, iar pe de alta parte nu suntem in ilegalitate. Fiecare organizator stie sa-si gestioneze turneul cu contracte de inchiriere, incasari si cheltuieli.

Inteleg ca sunt si persoane care nu au posibilitatea financiara sa schimbe fetzele, unii le au din 1900 toamna, dar se poate rezolva prin generozitatea altora, deschidem un post unde se doneaza fetze secod-hand si sunt convins ca se aduna ceva .

Referitor la calitatea turneelor. Nu este chiar asa cum se scrie , ca "dorim suprafata'' etc. De exemplu la Topoloveni sunt conditiile dintre cele mai bune, si nu vad aprecierile necesare, ba din contra, nr de jucatori este limitat, fara lista de asteptare.

Sunt multe de discutat, dar sunt convins ca Amatur este in crestere, nu dispare, cum apreciaza unii, ba chiar ne batem pe lista principala in detrimentul listei de asteptare.

Si eu am o recomandare, care afecteaza la bunul mers al desfasurarii unui turneu si anume:

Cei ce se aboneaza la a se inscrie din reflex, ba chiar si la doua turnee in aceiasi data, sa renunte la aceasta practica , iar cei ce inscriu pe altii fara sa-i intrebe daca vor sa participe sa poarte o mai mare responsabilitate.
    Buna ziua,

Va rog, daca este posibil, o lista ( link ) cu fetele interzise din iulie 2017.
    Va multumesc.

3. Mulțumesc GeluBv au mulțumit pentru mesaj
    Coordonator AmaTur
    Data înscrierii
    01.08.2010
    Locație
    Brasov
    Vârstă
    52
    Postări
    4.203
    Timp total online
    100 z 42 m
    Timp online pe zi
    1 h 2 m
    Reputație
    12221
    Citat Postat în original de Eusebiu Lovin Vezi post
    Buna ziua,

Va rog, daca este posibil, o lista ( link ) cu fetele interzise din iulie 2017.
    Va multumesc.
    Da, o sa apară imediat. Acum sunt în mașină, dar l-am rugat pe Cătălin Cozma sa posteze.

5. Mulțumesc Eusebiu Lovin au mulțumit pentru mesaj
    Îmi place ClaudiuManoiu, adof le-a plăcut acest mesaj
    Coordonator AmaTur
    Data înscrierii
    21.11.2007
    Locație
    Falticeni
    Vârstă
    57
    Postări
    2.746
    Timp total online
    135 z 19 h 44 m
    Timp online pe zi
    1 h 25 m
    Reputație
    3608
    http://www.allabouttabletennis.com/s...list-2016b.pdf

Nu exista o lista cu fetze interzise .La adresa asta gasiti lista fetelor permise pana la 31 martie 2017......daca fatza dvs nu se regaseste aici ...
    Opinia mea personala in legatura cu fetzele astea: pe openisti nu prea ii intereseaza cu ce joaca un ierbar..daca este bun e dificil de castigat in fatza lui indiferent ce isi pune pe backhand..daca nu ..nu prea are sanse. Un jucator soft-soft are o gama de procedee tehnice la dispozitie mai mare decat unul defensiv ce foloseste iarba sau anti..e chestie de antrenament si de acomodat cu stilul adversarului.
    Extrapoland, in primii 10 jucatori ITTF nu este nici un ierbar.
    Ultima modificare făcută de cata_60; 24.11.2016 la 14:19.
    Of all the things i"ve lost i miss my mind the most

7. Mulțumesc GeluBv, adof au mulțumit pentru mesaj
    junior

Data înscrierii
    18.11.2015
    Locație
    Moinesti
    Vârstă
    49
    Postări
    119
    Timp total online
    4 z 4 h 20 m
    Timp online pe zi
    11 m
    Reputație
    233
    Da, o sa apară imediat. Acum sunt în mașină, dar l-am rugat pe Cătălin Cozma sa posteze.
    Multumesc anticipat !

- - - Actualizat - - -

Citat Postat în original de cata_60 Vezi post

Nu exista o lista cu fetze interzise .La adresa asta gasiti lista fetelor permise pana la 31 martie 2017......daca fatza dvs nu se regaseste aici ...
    Opinia mea personala in legatura cu fetzele astea: pe openisti nu prea ii intereseaza cu ce joaca un ierbar..daca este bun e dificil de castigat in fatza lui indiferent ce isi pune pe backhand..daca nu ..nu prea are sanse. Un jucator soft-soft are o gama de procedee tehnice la dispozitie mai mare decat unul defensiv ce foloseste iarba sau anti..e chestie de antrenament si de acomodat cu stilul adversarului.
    Multumesc pentru lista.
    Sunt perfect de acord cu afirmatiile d-voastra, dar pentru a nu mai da nastere la comentarii malitioase, as dori sa imi schimb totusi fata cu una care mi se potriveste mai bine din lista trimisa de d-voastra.

9. Îmi place GeluBv, grasomega, NoRo, Pinzar Alin, marian oancea, adof le-a plăcut acest mesaj
    organizator turnee
    Data înscrierii
    15.09.2011
    Locație
    Fieni, Dambovita
    Vârstă
    37
    Postări
    854
    Timp total online
    28 z 1 h 2 m
    Timp online pe zi
    19 m
    Reputație
    886
    Nu trebuie să îi vaitam pe ierbari sau cei cu fete din 1900 toamna, ca au de unde să aleagă alte fete omologate !!! Este o lista foarte atractivă pentu cei care vor să intre in legalitate din 2017!!!
    Blade - M&C personalizat -OFF
    FH - Xiom Vega Europe
    BH- Xiom Omega IV Europe

11. Îmi place dantim, superglue le-a plăcut acest mesaj
    Nu-mi place Radu Serban nu le-a plăcut mesajul
    organizator turnee

Data înscrierii
    08.07.2012
    Locație
    Craiova
    Vârstă
    34
    Postări
    583
    Timp total online
    23 z 43 m
    Timp online pe zi
    18 m
    Reputație
    945
    Citat Postat în original de cata_60 Vezi post

Scrie la o fată dr neubauer AGRESSOR - OUT asta vrea sa zică că numai este omologata ? chiar nu ma pricep la fete eu jucam sau joc cu dr neubauer monster cu burete, uni zic ca este ok alti nu

13. Îmi place remy le-a plăcut acest mesaj
    Coordonator AmaTur
    Data înscrierii
    21.11.2007
    Locație
    Falticeni
    Vârstă
    57
    Postări
    2.746
    Timp total online
    135 z 19 h 44 m
    Timp online pe zi
    1 h 25 m
    Reputație
    3608
    Habar n am Bogdane ..probabil ca e voie pana in Martie din moment ce e trecuta pe lista aia..chiar nu ma pricep la ierburi
    Of all the things i"ve lost i miss my mind the most

15. Mulțumesc Bogdan Raducan au mulțumit pentru mesaj
    senior

Data înscrierii
    14.05.2013
    Locație
    Aita Mare
    Vârstă
    47
    Postări
    166
    Timp total online
    39 z 5 h 49 m
    Timp online pe zi
    39 m
    Reputație
    189
    Citat Postat în original de Bogdan Raducan Vezi post
    Scrie la o fată dr neubauer AGRESSOR - OUT asta vrea sa zică că numai este omologata ? chiar nu ma pricep la fete eu jucam sau joc cu dr neubauer monster cu burete, uni zic ca este ok alti nu
    Sunt fete cu zimti medii, aparute recent, asemanatoare cu cele cu care joaca dl. Pali Tokos. Sunt fete omologate.

17. Mulțumesc Bogdan Raducan au mulțumit pentru mesaj
    Coordonator AmaTur

Data înscrierii
    01.11.2009
    Locație
    Pitesti
    Vârstă
    58
    Postări
    1.495
    Timp total online
    14 z 18 h 12 m
    Timp online pe zi
    9 m
    Reputație
    2709
    Bogdane, in legenda scrie cum sunt zimtii: IN inauntru; OUT inafara; LONG etc
    Deci OUT nu inseamna cxa nu mai e voie

19. Mulțumesc Bogdan Raducan au mulțumit pentru mesaj
    Îmi place Taloi, alandala le-a plăcut acest mesaj
    organizator turnee
    Data înscrierii
    18.02.2012
    Locație
    Vatra Dornei
    Vârstă
    51
    Postări
    1.975
    Timp total online
    39 z 16 h 16 m
    Timp online pe zi
    30 m
    Reputație
    2731
    se elimina numai cele interzise de la 01.07.2017.
    NU VA CRED , ESTE IMPOSIBIL.Acusica o sa apara vorba aia,SUNTEM IN AMATUR ,ce suntem profesionisti.dar doamne ajuta eu am fost impotriva lor de la primul contact cu ei dar m-am antrenat si rezultatul a fost linistitor ptr. mine.Inca odata DOAMNE AJUTA.
    Blade . PHOTINO
    Fh. JOOLA RYZHN 2.0
    Bh.:JOOLA RYZHM 2.0 MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

21. Îmi place Pinzar Alin, mariomoro, Radu Serban le-a plăcut acest mesaj
    Coordonator AmaTur
    Data înscrierii
    08.03.2011
    Locație
    Bucuresti
    Vârstă
    35
    Postări
    2.285
    Timp total online
    91 z 22 h 38 m
    Timp online pe zi
    59 m
    Reputație
    5136
    nici nu vreau sa ma gandesc la momentul in care organizator fiind o sa mi vina doi concurenti, unu care reclama fata celuilalt ca este pe lista ittf dar ca fata este "preparata" astfel incat sa nu mai aiba frictiune. oare ce ar trebui sa hotarasc in astfel de situatie?

Coordonator AmaTur

Data înscrierii
    22.03.2006
    Locație
    Reghin
    Vârstă
    50
    Postări
    1.166
    Timp total online
    29 z 18 h 1 m
    Timp online pe zi
    18 m
    Reputație
    1570
    In= fata lisa ,
    Anti=anti
    out= zimti( sandwich)
    long = zimti lungi (iarba)

24. Mulțumesc Eusebiu Lovin, Bogdan Raducan au mulțumit pentru mesaj
    maestru
    Data înscrierii
    20.09.2011
    Locație
    Timisoara
    Vârstă
    48
    Postări
    1.999
    Timp total online
    170 z 2 h 33 m
    Timp online pe zi
    1 h 59 m
    Reputație
    3406
    Citat Postat în original de Mihai Vranceanu Vezi post
    nici nu vreau sa ma gandesc la momentul in care organizator fiind o sa mi vina doi concurenti, unu care reclama fata celuilalt ca este pe lista ittf dar ca fata este "preparata" astfel incat sa nu mai aiba frictiune. oare ce ar trebui sa hotarasc in astfel de situatie?
    Noro stie te descurca el nu degeaba este si cu primul ajutor
    Daca nu si nu o sa isi sune un prieten pe strimbaciul amaturului(nea Nicu Pietris)

organizator turnee

Data înscrierii
    26.04.2012
    Locație
    Oradea
    Vârstă
    45
    Postări
    323
    Timp total online
    18 z 13 h 59 m
    Timp online pe zi
    14 m
    Reputație
    493
    Din cate am inteles eu, aceste fete interzise au fost acceptate in amatur pana in acest moment si din cauza ca la concursuri nu se putea stabili exact daca o fata este omologata sau nu, deoarece nu toti sunt informati, nu stiu de aceea lista cu fetele omologate si nici nu stiu sa o interpreteze, desi postul de mai sus a domnului Kantor Imre explica clar ce inseamna fiecare prescurtare, deci, de ce ne-a fost frica nu am scapat, sper ca la concursuri sa nu apara tot feluri de discutii si certuri pentru ca unii din nestiinta vor contesta chiar si ierburile omologate care in multe cazuri sunt aproape tot atat de deranjante ca cele interzise. Probabil ca va trebui afisat lista cu fetele omologate la fiecare concurs din cadru amaturului ca sa se evite orice nelamurire cu privire la fete.

27. Mulțumesc GeluBv au mulțumit pentru mesaj
    Îmi place ClaudiuManoiu, mateidumitru, Kis Istvan, alandala le-a plăcut acest mesaj

Subiecte similare

1. Răspunsuri: 2
    Ultimul post: 09.04.2017, 20:54
  2. Răspunsuri: 7
    Ultimul post: 09.04.2017, 12:32
  3. Propuneri pentru îmbunătățirea Circuitului AmaTur 2016-2017.
    De marcelgiosan în forumul Organizare AmaTur
    Răspunsuri: 133
    Ultimul post: 31.12.2016, 18:02
  4. Turneu Final AmaTur 2016, Târgoviște - 19.11.2016
    De Adrian Lazaroiu în forumul AmaTur
    Răspunsuri: 918
    Ultimul post: 29.11.2016, 17:15
  5. Răspunsuri: 109
    Ultimul post: 17.08.2016, 15:41

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte