Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Amatur 2016-2017

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de GeluBv Vezi post
    Acelasi lucru imi doresc si eu, numai ca aceasta "conducere" care doreste acelasi lucru nu poate sa impuna unui organizator sa schimbe luminile intr-o sala tip Nastase, unde pe de o parte nu este a lui, iar pe de alta parte face doua turnee pe an si nu cred ca cei mai contribuabili dintre noi isi doresc asumarea acestor cheltuieli, in schimb d-stra puteti sa penalizati prin neparticipare acei organizatori care ignora a obtura razele de soare , spatiul de joc sau separatoarele dintre mese.
    Va multumesc pt. raspuns dl. Vladoiu
    Am fost la un turneu in vara lui 2014, ... am fost serviti cu o palincutza, la pranz ni sa dat un gulas fierbinte chiar din tuci servit...

    In afara de aceste doua lucruri nemaipomenite, turneul a fost unul foarte bine organizat fara timpi morti, cu separatoare, cu lumina, cu tot tacamul. Jos palaria!

    De atunci nu sa mai organizat nici unul in acel loc...si se pare ca a fost primul si ultimul turneu de acest gen la care am avut ocazia si placerea sa particip.
    Nu va spun unde a avut loc turneul, deoarece cred ca v.ati dat seama.

    Imi dau seama si realizez ca nu toti au sali cu asa bune conditii sau alte posibilitati extra, dar poate organizatorii vor face ceva pentru o mai buna desfasurare a meciurilor, in masura in care pot face acest lucru, treptat, treptat.

    Cu stima si consideratie,
    blade : Xiom Hayabusa Z; fh Donic Bluestorm Pro; bh Donic Bluestorm Z2

    Comentariu


    • Postat în original de NoRo Vezi post
      Am inteles partea cu "penalizarea" si multumesc pentru lamurire. Legat de interzicerea unei fețe de joc în condițiile in care niste prieteni se intalnesc la un joc amical, nu sunt de acord. Nu pot accepta sa ma supun unei desprinderi ITTF cand eu vin sa joc amiCal lasandu-mi berea la baza mantinelei. Daca vreti profesionalism, haideti sa primim toata liga aici si atunci e alta poveste. Dar daca vreti sa ramanem AmaTur cu totii, atunci dragii mei acceptati-ma sa joc cu ce am si sa vin asa cum sunt eu. Stima!
      Priviti si partea pozitiva a interzicerii fetelor neaprobate !
      Acum puteti sa va verificati prietenii din Amatur, o alta ocazie mai buna n-o sa gasiti.
      Daca sunt amici sinceri vor accepta sa joace oricum cu dumneavoastra, dar daca nu sunt prieteni adevarati, ci doar de conjunctura, e bine si asa pentru ca o sa aflati cum sta treaba.
      Rudius

      Comentariu


      • Postat în original de BGD Vezi post
        Priviti si partea pozitiva a interzicerii fetelor neaprobate !
        Acum puteti sa va verificati prietenii din Amatur, o alta ocazie mai buna n-o sa gasiti.
        Daca sunt amici sinceri vor accepta sa joace oricum cu dumneavoastra, dar daca nu sunt prieteni adevarati, ci doar de conjunctura, e bine si asa pentru ca o sa aflati cum sta treaba.
        Asta cu prietenia chiar a fost foarte tare.

        Pai nu va obliga nimeni sa jucati cu cei care folosesc fete omologate...Nu inteleg de ce si de unde incontrarea asta!!!. Oare numai cu fete interzise se pot face puncte?

        Prefer sa cred ca nu puteti gandi asa. Mai bine puneti mana pe un manual de tenis de masă si o sa vedeti ca acolo nu scrie nimic de fete interzise!

        P.S.: Va pot spune un singur lucru:
        Prietenii care va sunt cu adevarat prieteni, nu o sa mai joace cu dvs. daca nu o sa aveti un setup corespunzator.
        Ei nu considera ca "triseaza" fata de dvs. in timpul jocului sub nici o forma.

        Sa auzim de bine,
        blade : Xiom Hayabusa Z; fh Donic Bluestorm Pro; bh Donic Bluestorm Z2

        Comentariu


        • Postat în original de gpopescu Vezi post
          Asta cu prietenia chiar a fost foarte tare.

          Pai nu va obliga nimeni sa jucati cu cei care folosesc fete omologate...Nu inteleg de ce si de unde incontrarea asta!!!. Oare numai cu fete interzise se pot face puncte?

          Prefer sa cred ca nu puteti gandi asa. Mai bine puneti mana pe un manual de tenis de masă si o sa vedeti ca acolo nu scrie nimic de fete interzise!

          P.S.: Va pot spune un singur lucru:
          Prietenii care va sunt cu adevarat prieteni, nu o sa mai joace cu dvs. daca nu o sa aveti un setup corespunzator.
          Ei nu considera ca "triseaza" fata de dvs. in timpul jocului sub nici o forma.

          Sa auzim de bine,
          Stimate dl. GPopescu,
          Am hotarat sa nu ma mai implic in nici o disputa referitoare la fetele omologate de ITTF si care sunt obligatorii din 01.07.2017 si in Amatur. dar ce ati afirmat dvs ca "trisam" cei care jucam cu fete neomologate ma deranjat si obligat sa va raspund.
          1-Aceste fete au fost omologate de ITTF, drept dovada au sigla ITTF pe ele.
          2-Daca ar fi fost omologate in continuare( toata lumea stie de ce nu mai sunt omologate) si atunci ati fi afirmat ca cei care joaca cu astfel de materiale triseaza? Eu cred ca triseaza cei care dau serva din mana, ascund mingea cand servesc, triseaza la scor, etc
          Mai cred ca triseaza cei care in loc sa invete sa joace impotriva lor au ales solutia de a se tot plange pe site pana cand au reusit sa le elimine din Amatur. Deci Conducatorii Amatur au fost partinitori cu o anumita categorie de jucatori si i-au dezavantajat pe altii in acest aspect.
          Datorita cresterii numarului de participanti la Turnee era necesar sa se ia anumite masuri si sunt de acord cu ele in mare majoritate. Dar nu vad ce imbunatatire sa realizat ca sa dezavantajat o anumita categorie de jucatori!

          Comentariu


          • Stimați participanți în circuitul AmaTur, începând cu 1 Martie 2017 intră în vigoare câteva modificări aduse Regulamentului AmaTur 2017, modificări pe care o să încercăm să le explicăm aici.

            Art. 4.1.2. pune accentul pe calitatea de jucător activ, care a disputat efectiv meciuri în Divizia B (nu doar posesor de legitimație) și care este obligat ca la prima participare în AmaTur să fie înscris la cea mai de sus categorie (Elite sau Open/Elite), iar la următoarea participare să fie înscris conform MP. Deasemenea, același articol scoate din discuție fetele, care erau obligate să se înscrie la Elite deși aveau (unele dintre ele) medii de începători sau Avansați.

            Art. 4.1.5 reglementează ca înscrierile jucătorilor să se facă la categoria conformă cu MP-ul sau la categoria imediat superioară. Adică un începător nu se poate înscrie la Open sau Elite și un Avansat nu se poate înscrie la Elite. (Nu se sar două categorii) Excepție: Wild-card-urile pe care le are la dispoziție organizatorul: 2 per categorie.

            Art. 4.4.2. specifică în clar ceea ce spunem de la începutul anului, și anume că orice retragere trebuie să apară scrisă pe forum cu ora de înregistrare a postului. Așadar dacă rugați organizatorul sau un amic să vă retragă, asigurați-vă că acesta a postat retragerea în timp util.

            Art. 5.3.3. se referă la modalitatea de organizare a Turneelor A+.
            Turneele A+ fiind turnee cu participare națională, care se adresează celor mai buni și mai activi dintre participanți trebuie să aibă parte de o modalitate unitară de înscriere, astfel:
            - se vor face înscrieri pe liste comune Avansați + începători și Elite + Open, conform logisticii puse la dispoziție de organizatori;
            - înscrierile se vor închide Joi seara la ora 21,00;
            - repartizarea numărului de locuri Avansați/începători, respectiv Elite/Open se va face după închiderea listelor;
            - dacă la categoria superioară numărul de jucători nu este multiplu de 6, se vor transfera maxim 5 jucători de la categoria inferioară, la cerere sau în ordinea MP-ului, pentru completarea grupelor;
            Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

            Comentariu


            • Va salut d-nule Marcel si stimati Amaturisti! Am si eu o propunere personala si cred ca sunt in asentimentul multor Amaturisti!
              -incepand cu anul competitional 2017-2018 sa fie lasate d-nele si domnisoarele divizionare A sa participe la aceasta competitie. Spun aceasta deoarece e pacat ca in amatur sexul frumos sa fie reprezentat in procent de 2-3% din totalul jucatorilor. Dupa ce ca le amestecam in grupe de baieti acum nu mai primim nici Varfurile Valorice. Adevarata provocare este pt divizionarele A nu pt jucatorii buni din Amatur.
              -propun ca in cadrul turneelor sa se organizeze si sectiunea Masters cu jucatori din divizie si Superliga si doritori din cat Elite fara sa aiba influenta in acordarea punctelor si a locului din clasament
              -propun organizarea de turnee de dublu intrucat sunt multi jucatori din amatur care joaca prin cakificari si ar fi bdneficaco astfel de competitie

              Comentariu


              • Postat în original de buzatu vasile Vezi post
                Va salut d-nule Marcel si stimati Amaturisti! Am si eu o propunere personala si cred ca sunt in asentimentul multor Amaturisti!
                -incepand cu anul competitional 2017-2018 sa fie lasate d-nele si domnisoarele divizionare A sa participe la aceasta competitie. Spun aceasta deoarece e pacat ca in amatur sexul frumos sa fie reprezentat in procent de 2-3% din totalul jucatorilor. Dupa ce ca le amestecam in grupe de baieti acum nu mai primim nici Varfurile Valorice. Adevarata provocare este pt divizionarele A nu pt jucatorii buni din Amatur.
                -propun ca in cadrul turneelor sa se organizeze si sectiunea Masters cu jucatori din divizie si Superliga si doritori din cat Elite fara sa aiba influenta in acordarea punctelor si a locului din clasament
                -propun organizarea de turnee de dublu intrucat sunt multi jucatori din amatur care joaca prin cakificari si ar fi bdneficaco astfel de competitie
                mai Vasile, ti sa virusat tastatura, dar bag de seama ca tu vrei sa te insori...
                blade : Xiom Hayabusa Z; fh Donic Bluestorm Pro; bh Donic Bluestorm Z2

                Comentariu


                • Postat în original de buzatu vasile Vezi post
                  Va salut d-nule Marcel si stimati Amaturisti! Am si eu o propunere personala si cred ca sunt in asentimentul multor Amaturisti!
                  -incepand cu anul competitional 2017-2018 sa fie lasate d-nele si domnisoarele divizionare A sa participe la aceasta competitie. Spun aceasta deoarece e pacat ca in amatur sexul frumos sa fie reprezentat in procent de 2-3% din totalul jucatorilor. Dupa ce ca le amestecam in grupe de baieti acum nu mai primim nici Varfurile Valorice. Adevarata provocare este pt divizionarele A nu pt jucatorii buni din Amatur.
                  -propun ca in cadrul turneelor sa se organizeze si sectiunea Masters cu jucatori din divizie si Superliga si doritori din cat Elite fara sa aiba influenta in acordarea punctelor si a locului din clasament
                  -propun organizarea de turnee de dublu intrucat sunt multi jucatori din amatur care joaca prin cakificari si ar fi bdneficaco astfel de competitie
                  Asa Vasile,sa vina si alea de la Victoria,s Secret

                  Comentariu


                  • Pai nu e bine daca vin fetele de la Victoria's ca va treb sa te abtii de la anumite lucruri.... ca de poate te pupi cu vruna cand iesi campion si zice saraca ca s-a pupat cu butoiu cu bere! Iar George vrea sa ramana fidel sotiei sau i-e teama sa nu cumva sa i-a bataie de la vreo sportiva!Propune omul ceva si voi numai de misto va tineti Si tie si lui George o sa va dau bataie de azi in colo de o sa va rugati sa prindeti pe la masa de joc vreo fata la care mai puteti sa luati si voi cateva puncte. Dupa meciurile cu mine o sa va scriu pe tricou " Ierbivorii Misogini"

                    Comentariu


                    • Salutari la toata lumea, as avea si eu o propunere daca este locul potrivit aici.In cadrul turneului final mi-ar placea sa se premieze Top 10 sau Top 15 din fondurile Amatur... cu o cupa, o medalie si o diploma pentru efortul depus pe intreg anul competitional.Nu cred ca ar fii capat de lume.Premierea doar locului 1 din peste 4000 de participanti mi se pare cam putin.As vrea sa ma vada si mami in top10 glumind putin...am avea cel putin o mica satisfactie si o mica apreciere sa fie premiat cei mai buni 10 jucatori ... dupa valoare si participare constanta la turnee.Ar fii frumos spun eu.Sper sa se tina cont de propunere pentru acest sezon sau de ce nu pentru sezoanele competitionale viitoare. Va multumesc

                      Comentariu


                      • "3. Mingea
                        a. Mingea va fi sferica cu diametrul de 40mm.
                        b. Mingea trebuie sa cantareasca 2.7g.
                        c. Mingea va fi confectionata dintr-un material plastic, fiind alba sau portocalie si mata. "

                        Am extras mai sus, din regulamentul ITTF, si deoarece in regulamentul amatour, apare un paragraf in care scrie ca respecta regulamentul ITTF si cel al ITFR, totusi inca mai exista concursuri unde se joaca cu mingi de celuloid. Parca e cam aiurea, sa te uiti la adversar, daca are sau nu fetele de pe paleta pe lista omologata a ITTF si sa joci cu mingi de celuloid.
                        In the practice of tolerance, one's enemy is the best teachers!
                        Dalai Lama

                        Comentariu

                        Who has read this thread:
                        Procesare...
                        X