tenismasa.ro 468x60ttmall.ro 468x60
Pagina 3 din 11 PrimulPrimul 12345 ... UltimulUltimul
Rezultate 31 la 45 din 155

Subiect: Amatur 2016-2017

junior Avatarul lui Taloi
    Data înscrierii
    10.03.2010
    Locație
    Tg Jiu
    Vârstă
    49
    Postări
    69
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    22 z 12 h 15 m
    Timp online pe zi
    14 m
    Reputație
    46
    Cunosc cativa jucatori de open (softisti) care au un talent innascut in a servi din mana!! Si chiar fac puncte multe intr-un meci.Ti-e mai mare dragul sa-i vezi ce buni se dau. Si cand colo.....!Asa ca smecheria e universal valabila!!!
    Blade:Butterfly Grubba Carbon
    FH:Tenergy 80
    BH:Yasaka Anti Power

2. Îmi place mihais mioveni, alandala, Ma Rola, ivisuc le-a plăcut acest mesaj
    senior
    Data înscrierii
    28.04.2015
    Locație
    Timisoara
    Vârstă
    36
    Postări
    182
    Timp total online
    12 z 15 h 1 m
    Timp online pe zi
    26 m
    Reputație
    167
    Zicea un domn aici in topic ca nu sunt ierbari in top 10 , intr-adevar nu sunt, dar pe 16 este Joo Sae-hyuk care spune totusi ceva. In alta ordine de idei sunt o gramada de ierburi omologate care pun probleme softistilor "amatori" pentru ca cei de la open se distreaza cu un ierbar exceptandu-l pe Roman Bogdan care joaca genial cu iarba la open si am sa il iau ca model, doi la mana o iarba cu frictiune adica "omologata" se poate coace in cuptorul cu microunde si devine fara frictiune ) sau isi diminueaza frictiunea si se aproprie de cele fara deci tot vor pune probleme. Si eu joc cu iarba omologata si am batut softisti mai buni ca mine care nu jucasera impotriva ierbii niciodata! Pe mine nu ma deranjeaza interzicerea ierburilor neconforme .

- - - Actualizat - - -

AA era sa uit ce au vazut colegii in lista de fete ittf aprobate 01.10.2016-31.03.2017 - out si in se refera la pips adica la zimiti in -fete lise , out-fete cu zimti exteriori! toate din lista sunt aprobate pana in perioada amintita anterio
    Ultima modificare făcută de Adrian Veres; 30.11.2016 la 17:06.
    Blade:Joola Viva
    FH:Joola Rhyzm-P
    BH:Joola Badman Reloaded

4. Îmi place mihais mioveni, alandala, Boris15, Eusebiu Lovin, ivisuc le-a plăcut acest mesaj
    senior
    Data înscrierii
    17.06.2011
    Locație
    Mioveni
    Vârstă
    60
    Postări
    696
    Timp total online
    20 z 1 h 57 m
    Timp online pe zi
    13 m
    Reputație
    2613
    Citat Postat în original de Kantor Imre-Zoltan Vezi post
    Un ierbar care stie sa joace cu iarba omologata e mult mai periculos decat cel care joaca cu iarba fara frecare.
    Ceva nu pusca la prezenta afirmatie!!!Daca iarba omologata este mai periculoasa atunci de ce nu folosesc ierbarii aceasta??? Ar obtine rezultate mai bune!!!
    Aparent intrebarea de sus e logica. Problema e ca orice teorie cu privire la utilizarea ierburilor interzise este in functie de segmentul de jucatori la care se adreseaza. Jucatorilor incepatori, de varsta mai inaintata si care nu se deplaseaza rapid dupa minge, le e mai la indemana iarba fara frecare. Ei vor face victime printre softisti, dar numai pana la un anumit nivel de performanta. In schimb, in mana unui jucator profesionist, lucrurile se schimba dramatic. De aceea aceste ierburi fara frecare sunt interzise. Va dati seama ce minge s-ar intoarce din spinul unui profesionist? Nebunie, nu alta. Ori distanta dintre jucatorii profesionisti si cei amatori este de "ani lumina". De aceea orice discutie este relativa la varsta si nivelul de indemanare a jucatorilor. De exemplu, eu ma misc destul de bine la masa fata de alti jucatori de aceeasi varsta cu mine, dar ce ma fac in situatiile reale de joc, unde in grupa inferioara sunt cu pana la 40 de ani mai tineri decat mine? Cu iarba mai merge sa pui pe masa fara sa ai o pozitie buna fata de minge, pe cand cu softul lucrurile stau altfel. Acum o luna, la B-ul de la Bucuresti am jucat numai cu soft, speram sa-mi pice niste ierbari, dar n-a fost sa fie. Deabia m-am calificat in superioare, iar acolo am facut puncte frumoase, dar zero victorii. Finalistii respectivului turneu nu au avut niciodata vreo victorie asupra mea, eu jucand cu .... iarba fara frecare. In schimb, cu toata iarba mea interzisa, la cateva turnee open la care am participat, mi-am luat-o in freza de nu m-am vazut. Asa ca, dupa cum si Einstein ne-a spus, totu-i relativ!!!

6. Mulțumesc Antal Denes au mulțumit pentru mesaj
    cadet
    Data înscrierii
    18.09.2010
    Locație
    Turda, jud. Cluj
    Vârstă
    53
    Postări
    23
    Timp total online
    2 z 20 h 45 m
    Timp online pe zi
    1 m
    Reputație
    15
    Foarte valabila afirmatia aceasta si in cazul meu: cu toata iarba mea interzisa, la cateva turnee open la care am participat, mi-am luat-o in freza de nu m-am vazut!!!

8. Îmi place mihais mioveni, alandala, ivisuc le-a plăcut acest mesaj
    organizator turnee

Data înscrierii
    15.09.2011
    Locație
    Giurgiu
    Vârstă
    49
    Postări
    929
    Timp total online
    47 z 22 h 16 m
    Timp online pe zi
    34 m
    Reputație
    1828
    Citat Postat în original de Adrian Veres Vezi post
    doi la mana o iarba cu frictiune adica "omologata" se poate coace in cuptorul cu microunde si devine fara frictiune ) sau isi diminueaza frictiunea si se aproprie de cele fara deci tot vor pune probleme. Si eu joc cu iarba omologata si am batut softisti mai buni ca mine care nu jucasera impotriva ierbii niciodata! Pe mine nu ma deranjeaza interzicerea ierburilor neconforme .

- - - Actualizat - - -
    Sunt sigur ca ati creat cu aceasta afirmatie multa curiozitate printre jucatorii cu iarba, as zice sa duceti lucrurile pana la capat si sa spuneti si reteta de coacere la cuptor a ierbii. Ma refer la durata de coacere, temperatura din cuptor ca nu cumva iarba sa se parleasca, eventual si ceva ingrediente care se adauga in tava, poate ceva ulei, poate apa, sare, ceapa etc, fiindca sunt sigur ca numarul softistilor invinsi de d-voastra depinde foarte mult de reteta de coacere. Cred ca reteta asta se pastreaza secreta exact cum fac pescarii cu reteta momelii, nu o spun pe dea-ntregul cu nici un chip, sa nu prinzi tu pesti la fel ca el, respectiv sa nu bati softisti cat el.

senior
    Data înscrierii
    28.04.2015
    Locație
    Timisoara
    Vârstă
    36
    Postări
    182
    Timp total online
    12 z 15 h 1 m
    Timp online pe zi
    26 m
    Reputație
    167
    Acum nu stiu exact cat se lasa in cuptorul cu microunde sincer va spun nu am incercat si nici nu o sa incerc dar sunt multe siretlicuri cum ar fi lasata la soare sa isi piarda din frictiune o perioada de 2 saptamani , cu fixativ se poate spreia o data la 2 zile dar se vede suprafata albicioasa in momentul cand se joaca cu ea, cu spuerglue se pot da zimitii si se mai pot da cu oja!

In microunde banuiesc ca la temperatura medie in timp de 10 minute se poate scapa de ceva din frictiune insa sigur scade durata de viata a fetei!

Insa cei care apeleaza la acaeste siretlicuri ii consider trisori , a juca cu iarba si a o face bine si ma refer la una cu frictiune necesita mult antrenament!
    Blade:Joola Viva
    FH:Joola Rhyzm-P
    BH:Joola Badman Reloaded

11. Îmi place mihais mioveni, alandala, ivisuc le-a plăcut acest mesaj
    organizator turnee
    Data înscrierii
    16.11.2012
    Locație
    oradea
    Vârstă
    46
    Postări
    1.729
    Timp total online
    39 z 13 h 27 m
    Timp online pe zi
    35 m
    Reputație
    2792
    ...io zic sa radem tot....adica tot ce este pimple-out.........ce sa ne mai complicam......sa se numeasca SOFTAMATUR............
    ....aceasta chestiune a aprins scanteia......la turnee vor fi discutii interminabile.....ca unu are iarba-sau soft vechi-sau ars la soare........ca altul are lemnul rupt sau bandajat......ca unul serveste din mana...cu toate ca are soft-soft...........aceasta situatie am intalnit-o des in zona noastra...........ca unii vor vrea arbitrii la fiecare meci......pt ca vor reguli ITTF......si tu ca organizator....trebuie sa faci rost de arbitrii care sa fie ...dotati......cu lista cu fete omologate................................Va fi frumos.....turneele se vor termina in noapte........dar important este ca noi....amaturistii am respectat regulile ITTF.......

P.S ...de asta imi place mie PINGPONGUL cu palete SANDPAPER........este de departe cel mai fair-play.....joc ...pe masa............daca esti bun cu adevarat....aici iti arati valoarea....
    ....din fericire .......suntem cu totii diferiti......

Enjoy PING-PONG-mottoul Campionatului mondial din China 2015

boboc
    Data înscrierii
    24.10.2016
    Locație
    Rovinari
    Vârstă
    15
    Postări
    6
    Timp total online
    2 h 49 m
    Timp online pe zi
    1 m
    Reputație
    3
    Cand o sa apara calendarul pentru 2017 ?

14. Îmi place dantim le-a plăcut acest mesaj
    Coordonator AmaTur
    Data înscrierii
    02.06.2013
    Locație
    Odorheiu Secuiesc
    Vârstă
    40
    Postări
    3.785
    Timp total online
    91 z 7 h 25 m
    Timp online pe zi
    1 h 34 m
    Reputație
    9287
    Un raspuns venit acum doua saptamani la aceeasi intrebare:

Citat Postat în original de marcelgiosan Vezi post
    Topicul Calendar AmaTur 2017 urmează să fie lansat Duminică și se va adresa în primă instanță Organizatorilor de Turnee care vor face propunerile pentru anul 2017, inclusiv propunerile pentru organizarea Turneului Final 2017, într-o zonă cât mai centrală a țării.
    FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
    Tel : 0742 257 995

maestru
    Data înscrierii
    20.09.2011
    Locație
    Timisoara
    Vârstă
    48
    Postări
    1.965
    Timp total online
    168 z 13 h 30 m
    Timp online pe zi
    2 h N/A
    Reputație
    3322
    Citat Postat în original de tokosp Vezi post
    Un raspuns venit acum doua saptamani la aceeasi intrebare:
    Dar participantii ce avem am votat cumva cu PSD- eul

---------- Post added 12.12.2016 at 18:30 ----------

De cind a-ti schimbat politica cu taxa anuala a amaturistului am vazut ca v-ati dat la Red bull

boboc
    Data înscrierii
    24.10.2016
    Locație
    Rovinari
    Vârstă
    15
    Postări
    6
    Timp total online
    2 h 49 m
    Timp online pe zi
    1 m
    Reputație
    3
    Calendarul se mai pune ???

Coordonator AmaTur
    Data înscrierii
    29.06.2011
    Locație
    Galati
    Vârstă
    45
    Postări
    5.333
    Timp total online
    285 z 16 h 59 m
    Timp online pe zi
    3 h 16 m
    Reputație
    21060
    Citat Postat în original de Kartier Vezi post
    Calendarul se mai pune ???
    Calendarul este in curs de definitivare si va apărea înainte de sfârșitul anului.
    Blade 1: Nittaku Septear; FH: Joola Maxxx 400 , BH: Joola Maxxx 400
    "Fiecare cuvânt este o prejudecată"
    - Friedrich Nietzsche

19. Mulțumesc Ma Rola au mulțumit pentru mesaj
    Îmi place Oblio le-a plăcut acest mesaj
    1,77245385
    Data înscrierii
    26.05.2010
    Locație
    Timisoara
    Postări
    1.880
    Timp total online
    235 z 4 h 32 m
    Timp online pe zi
    2 h 29 m
    Reputație
    3034
    Nerabdator mai esti . Poftim, luna ianuarie, in caz ca vrei sa-ti rezervi hotel, sa stii .

14.01.2017, Odorheiu Secuiesc, A, Cupa Fit.Feel, Levente Gorgenyi
    21.01.2017, București, A, Cupa Unirii, Dan Bodeanu
    21.01.2017, Vișeu, A, Vasile Ticala
    21.01.2017, Botosani, A, CS Ardex, Doru Popescu
    28.01.2017, Oradea, A, Cupa PingPongMania, Marius Sferlea

21. Mulțumesc FinalDestiny, Pop Sabin au mulțumit pentru mesaj
    organizator turnee
    Data înscrierii
    19.12.2010
    Locație
    Cluj-Napoca
    Vârstă
    60
    Postări
    429
    Timp total online
    18 z 7 h 16 m
    Timp online pe zi
    11 m
    Reputație
    379
    Citat Postat în original de liviut12 Vezi post
    Din cate am inteles eu, aceste fete interzise au fost acceptate in amatur pana in acest moment si din cauza ca la concursuri nu se putea stabili exact daca o fata este omologata sau nu, deoarece nu toti sunt informati, nu stiu de aceea lista cu fetele omologate si nici nu stiu sa o interpreteze, desi postul de mai sus a domnului Kantor Imre explica clar ce inseamna fiecare prescurtare, deci, de ce ne-a fost frica nu am scapat, sper ca la concursuri sa nu apara tot feluri de discutii si certuri pentru ca unii din nestiinta vor contesta chiar si ierburile omologate care in multe cazuri sunt aproape tot atat de deranjante ca cele interzise. Probabil ca va trebui afisat lista cu fetele omologate la fiecare concurs din cadru amaturului ca sa se evite orice nelamurire cu privire la fete.
    "Domnul" kantor este un frustat! Nu stie ce se intampla indiferent cu ce iarba se joaca! Plange si se smiorcaie ca un neputincios! Abia astept sa-l bat cu Mega Block! Stiu ca o sa se interzica si Mega Block!
    Ultima modificare făcută de Radu Serban; 26.12.2016 la 06:30.

senior

Data înscrierii
    10.05.2014
    Locație
    Oradea
    Vârstă
    42
    Postări
    330
    Timp total online
    11 z 6 h 25 m
    Timp online pe zi
    15 m
    Reputație
    793
    Domnilor, am jucat cu soft si nu o faceam rau,am invatat intr-un an sa joc cu super block si nu m-am facut de ras,voi reveni la soft sau/si voi juca cu o alta iarba,antispin(inca meditez)... dar cel mai important e ca ramane placerea de a juca tenis de masa.

Parerea mea e ca soft-istii care nu stiu sa joace contra ierbii de fapt nu vor sa invete sa joace contra ierbii asa ca vor avea probleme in continuare.Le recomand soft-istilor sa faca 2-3 antrenamente contra ierbarilor si vor intelege ca de fapt ei(soft-istii) controleaza in cea mai mare masura jocul(efectul mingii).

Sarbatori fericite tuturor.
    Ultima modificare făcută de Dacian Cotca; 26.12.2016 la 11:17.

Subiecte similare

1. Regulament AmaTur 2017
    De marcelgiosan în forumul Organizare AmaTur
    Răspunsuri: 8
    Ultimul post: 27.02.2017, 23:55
  2. Propuneri pentru îmbunătățirea Circuitului AmaTur 2016-2017.
    De marcelgiosan în forumul Organizare AmaTur
    Răspunsuri: 133
    Ultimul post: 31.12.2016, 18:02
  3. Turneu Final AmaTur 2016, Târgoviște - 19.11.2016
    De Adrian Lazaroiu în forumul AmaTur
    Răspunsuri: 918
    Ultimul post: 29.11.2016, 17:15
  4. Răspunsuri: 109
    Ultimul post: 17.08.2016, 15:41

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte