Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Sfaturi alegere , achizitie sau inchiriere robot de tenis de masa

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Sfaturi alegere , achizitie sau inchiriere robot de tenis de masa

    Va salut,
    Se pare ca microbul tenisului de masa este greu de tratat ! Dupa masa,fileu,palete, mingi am inceput sa studiez robotii de tdm.
    In prima faza mi-a placut robotul Joola Buddy Pro,are si un pret interesant dar dupa ce am citit opinii si am vizionat filmulete pe you tube m-am linistit.Chiar si noul V 300 parca la 1,1 kg nu prezinta prea multa incredere.
    Apoi am studiat Robo-Pong 540 care pare un raport pret calitate cinstit dar imediat a intrat in analiza 1040,care cred eu ca e mai mult decat suficient pentru antrenament acasa. Desigur cei din gama de peste 2000 de lei sunt ...wow dar nu doresc sa investesc atat !
    Dilemele mele sunt urmatoarele :
    Daca mi-as cumpara unul ar fi Robo Pong 1040 dar nu am gasit in Romania,desigur il pot comanda si de afara.Daca se poate sa-mi dati cateva sugestii despre unde il pot gasi la un pret bun si un comerciant serios.Prefer sa fie nou si la super-oferta de pret...cu garantie !
    Ar mai fi si o a doua varianta,a inchirierii unuia performant...de la Robo Pong 2050...la Amicus,dar nu stiu daca se pot inchiria si de unde,poate exista colegi care le detin nu vor sa le vanda dar nici nu le folosesc.Aceasta varianta mi-a venit in minte dupa ce am vazut ca majoritatea,dupa 3 luni se plictisesc de ele si nu are rost o investitie mare.
    Astept cat mai multe opinii pentru a lua o decizie si pe aceasta cale va multumesc anticipat !

    PS - Am vazut multe subiecte deschise despre roboti dar majoritatea sunt mai vechi si se afla pe aria Vanzari-Cumparari, vandute sau cumparate deja.

  • #2
    Uitati de alegerea facuta...e mai bine pentru portofel. Contactati-ma in privat pentru detalii. Bafta !
    TRUST NO ONE !

    Comentariu


    • #3
      Cu tot respectul,m-am inscris pe acest forum dupa ce am vazut ca sunt prezenti aici, "un milion" de maestri , antrenori , campioni , organizatori de turnee si oameni cu o bogata si lunga experienta in acest sport in speranta ca voi primi un minim de indrumare.Cand am intrebat despre mese,am primit raspunsuri de la 4 persoane din care 2 au fost oferte de vanzare.In topicul cu cererea de informatii despre lemne,am primit raspunsuri de la 2 persoane.
      Nu vreau sa par lipsit de bun simt,dar ce ar trebui sa fac sau cum sa procedez pentru a primi mai multe informatii,in acest caz despre roboti de tenis ?

      - - - Actualizat - - -

      Se pare ca imi raspund singur ! Dupa ce am citit sute sau chiar mii de impresii de pe site-urile straine si am vazut cam tot ce se poate pe you tube am decis sa fac o investitie mai importanta si am comandat Robo-Pong 2050 ! Se poate inchide acest topic.

      Comentariu


      • #4
        Daca eu cer informatii si eu imi raspund singur cred ca as putea sa ma si felicit singur ! Postez pentru a ajuta si alti colegi care isi doresc un robot pe viitor deoarece vad ca pe forum se discuta mai mult pe mesaje private.
        Am ajuns in posesia Newgie Robo-Pong 2050 de cateva zile.Cateva prime impresii :
        - robotul nu e o jucarie ci unul profesional
        - forta de aruncare a mingei e foarte mare , poate arunca si la 1 metru peste masa
        - exactitatea cu care arunca mingile e impresionanta
        - are "1 milion" de setari si programe pe care le poti crea si singur de pe PC
        - daca setezi spinul la maxim ...cel putin eu nu prea am returnat nici una din primele 20 de aruncari
        - singura mea problema e ca reglajele , in acest moment mi se par destul de complicate
        - dupa achizitie imi dau seama ca niciodata nu as mai cumpara un robot fara fileu de captare a mingilor pentru ca la vreo 180 de mingi ...ar fi un dezastru fara el
        Acum...ce imi doresc de la el...e sa fie fiabil !
        Spor !

        Comentariu


        • #5
          Last minute ! Setarile sunt simple dupa ce exersezi putin ! Cele 64 de exercitii preinstalate sunt super .

          Comentariu


          • #6
            salut,
            uite eu iti multumesc pentru informatiile prezentate.
            Mi-au fost de folos.

            Comentariu


            • #7
              Ma bucur ca informatiile mele sunt de folos ! Inca sunt extrem de incantat de robot,acum deja am concurenta...sotia mea care la inceput nu era foarte incantata de investitie acum abia asteapta sa joace cu el.Si vorba unui cunoscut... robotul este singurul prieten care joaca oricand cu tine fara sa-ti ceara bani sau ...de baut !
              Foarte important,acum nu as mai cumpara niciodata un robot care nu are "calculator" ! Aceasta electronica iti dozeaza absolut tot ce vrei,incepand de la "punctele" unde vrei sa iti cada mingea pe masa...mingii scurte /lungi , mai pe exteriorul mesei sau pe interior,corectia la "milimetru" a vitezei mingilor...pana la crearea unor noi programe personalizate.Si sa nu uit o "scula" foarte importanta pe care o folosesc permanent e un minciog de strans mingile !
              Ultima editare de TBSS; 13.ian.2017, 13:09.

              Comentariu


              • #8
                Buna,
                TBSS poti sa dai mai multe detalii despre robot (pret, magazin, site, etc)? Si eu caut de ceva vreme ("oferte") si nu am gasit prea multe informatii si variante.
                Multumesc.

                Comentariu


                • #9
                  Ce ai ales pana la urma ?

                  Comentariu


                  • #10
                    Eu sunt multumit si cu robotul Joola Buddy v300 E simplist, dar ma joc cand vreau, asta e rolul #1 al unui robot de tenis. Cel mai ieftin Joola Buddy se poate gasi la Decathlon, se aduce la comanda din Franta. Nu uitati sa cumparati si plasa de mingi + colector de mingi de la nenea de aici de pe forum + 100 de mingi de 40 mm (inteleg ca unii roboti nu merg pe noile mingi 40+)
                    Yasaka Rakza 7 Soft / Gewo Zoom Pro OFF- / Joola World Cup / Newgy 1050

                    Comentariu


                    • #11
                      Dintre joola buddy ipong v300 si Robo Pong 540 care merita cumparat?

                      Comentariu


                      • #12
                        Eu personal , dintre cele 2 as merge pe Robo Pong !

                        Comentariu


                        • #13
                          Multumesc pentru raspuns.

                          Comentariu


                          • #14
                            Mie ăsta mi se pare fain
                            Andro TP Ligna CI Off
                            Fh: Andro Rasanter R37 ultramax (neagră)
                            Bh: Der Materialspezialist Spectre OX (mov)

                            Comentariu


                            • #15
                              Pai la banii aia deja intri pe Robo Pong 1050 care se poate conecta la PC si iti poti face programe personalizate ! 1050 este in opinia mea cel mai bun produs cu raport pret - calitate de pe piata !

                              Comentariu


                              • #16
                                salut, are cineva idee de unde s-ar putea cumpara husa pentru robo pong 2050? ar fi de preferat din tara. multumesc.

                                Comentariu


                                • #17
                                  Buna ziua, foarte bun topicul. Multumesc!

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Va salut; de unde pot cumpara un robot ROBO-PONG 3050XL? din tara ma refer

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      E momentan cam scump si are si termene de livrare mai mari dar se pare ca are feedback-uri bune,dedicat jucatorilor mai avansati la un asemenea pret.

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Te salut! Eu vreau unul! Dar din tara nu din state! Ai idee de unde sa il iau?

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Da .
                                          De la mine.Ti-am trimis un mesaj privat.apasa sus in dreapta pe notificari si deschide casuta intrari.
                                          La club avem unul in teste,inca nu am achizitionat ,pretul la reprezentant e de 1745 Euro in Germania.Cand il platesc pot sa iti comunic pretul final,Tva,adaos etc.

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Multumesc! E ok! Vreau

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Va salut!

                                              A folosit cineva robo pong 2050 si Butterfly Amicus 9nu conteaza versiunea). Daca da, ce comentarii ar avea fata de cei doi roboti?

                                              Multumesc!
                                              DONIC WALDNER SENSO CARBON V1
                                              TIBHAR GENIUS
                                              TIBHAR GENIUS

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Postat în original de Linu83 Vezi post
                                                Dintre joola buddy ipong v300 si Robo Pong 540 care merita cumparat?
                                                Lui 540 ii lipseste o functie importanta as zice, oscillation.
                                                Yasaka Rakza 7 Soft / Gewo Zoom Pro OFF- / Joola World Cup / Newgy 1050

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Cei care ati avut/aveti robo pong 1050 ... intrebare ... trebuie pus pe suport in spatele mesei sau e ok sa il pui in capat stand pe masa? Am vazut in prezentarea celor de la DONIC ca il au pe masa, dar toti ceilalti cand joaca il au pe suport improvizat. E vreo diferenta in asta?

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X