Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Circuitul national AMATouR

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Rasvane mie imi place prima: e simpla si eficace...Dar amandoua sunt faine. Bravos !!!

    Comentariu


    • #27
      Rasvane mie imi place prima: e simpla si eficace...Dar amandoua sunt faine. Bravos !!!

      Comentariu


      • #28
        cateva propunei de logo pt. AMATouR

        propuneri logo

        Comentariu


        • #29
          La multi ani! si bani!
          As vrea sa mai supun atentiei cateva puncte de vedere:

          1. Pentru ca toata actiunea sa se desfasoare bine, va fi necesara infiintarea unei asociatii nonprofit. Vor fi intreprinse actiuni oficiale de organizare din partea asociatiei, vor intra si vor iesi bani de la sponsori, pentru organizari, pentru premieri, etc. Se va putea numi ASOCIATIA JUCATORILOR AMATORI DE TENIS DE MASA DIN ROMANIA, care va avea dreptul oficial la organizarea unui circuit propriu de turnee.
          Va trebui ales un Comitet de organizare (director) in care trebuie alesi membri din fiecare oras principal, poate va dori sa participe si Otilia Badescu (constat ca este apropiata de Forum si ar ajuta enorm), poate printre forumisti se gaseste un jurist care sa stie sa pregateasca un statut si sa inregistreze asociatia, Administratorul Forumului, altii.
          Comitetul Director al asociatiei va putea aproba Regulamentul si modificarile ulterioare. Filo, ca singur administrator va fi greu sa tii in mana un proiect de asemenea anvergura. E vorba de timp, bani, energie.
          Circuitul nu va functiona de la sine.
          Ca presedinte al Comitetului de Organizare vei avea o forta mult mai mare.
          Nu uita ca un simplu turneu aranjat in București a creat fara motiv destula suspiciune. Un asemenea circuit va declansa orgolii mari. E nevoie de autoritate pt a coordona actiunea.

          2 Vad ca se inscriu din ce in ce mai multi participanti. Pentru a putea aproxima amploarea proiectului ar trebui alcatuit repede un tabel in care doritorii sa se inscrie in mod organizat si in care sa introduca datele necesare: Nume, prenume; Localitatea; judet; Calitate (inscris in Forum /invitat); Grad profesional (amator/legitimat div inferioara/legitimat div B) Categoria (Junior/senior/ old-boy/ fata; Nr telefon. La observatii, cei care pot organiza concursuri tip B vor scrie Organizator, eventual si locatia posibila si nr max de participanti (sau mese). Mai ales acestia sunt rugati sa se inscrie cat mai repede.

          3. Am vazut ca au aparut dubii cu privire la necesitatea turneelor de tip B
          Fara aceste turnee circuitul nu ar avea sens, ar lipsi tocmai masa de jucatori de la baza competitiei. Punctajele primite aici nu sunt semnificative pentru turneul final, deoarece se aduna doar media lor (bravo, Filo!), care are o pondere mica pentru clasamentul final, dar punctele primite dau un scop celor care nu au valoare pentru turneele mari.
          Ar fi un singur inconvenient: Participarea la turnee B dupa primul turneu A ar scadea din interes. Poate gasim un antidot.
          Sunt impotriva acordarii de medii celor care nu au participat, deoarece ii dezavantajeaza pe cei care chiar au muncit pt organizare sau au muncit pt a primi punctele respective.
          Si, la urma urmei, oricine poate sa organizeze un concurs local cu cativa prieteni, chiar fara mare valoare, asta poate fi chiar stimulentul (motorul) competitiei: cei interesati de punctele puse in joc in loc sa se planga, pot organiza aceste concursuri locale. Cu siguranta va exista intelegere si pentru concursuri mai putin reusite, in locul unei participari "exclusiviste" la tortul de cat A.
          Acesta este motivul pt care va rog in continuare sa studiati obligativitatea participarii la minim un concurs de tip B pentru accesul direct pe tabloul principal al turneelor A. Si pentru ca am ajuns la tabloul concursului de cat A, ce ziceti de acesata situatie:
          La Bistrița , pe langa cei care vor veni special pt. turneul nostru, vor mai fi destui spectatori dornici de 2-3 mingi in sala in care au jucat maestrii; mai sunt si vreo 20-30 de juniori care dupa ce au vazut finala mare vor face un antrenament perfect la concursul nostru; si mai sunt chiar participanti (aia mai slabi!) la turneul abia incheiat, care se gandesc la acel mic premiu pe care il pot lua gratis, doar sunt profesionisti! si se inregistreaza cu totii inainte de inceperea turneului. Cu totii, vreo 200. Si sa nu zicem 200, sa zicem 128. Vor da turneul peste cap. Cine poate organiza un turneu cu 128 de jucatori, cu grupe, cu minim 4 (sau chiar 8 meciuri!) pentru fiecare? Pai, federatia abia reuseste sa faca in 2-3 zile turnee eliminatorii! AMATouR ar fi la primul turneu organizat! Iar cei care vor face cateva sute de km doar ca sa vada meciurile finale AMATouR intre profesionistii nepoftiti se vor simti frustrati si alta data vor lipsi! Poate gresesc si nu va fi asa, dar regulamentul permite! Vrand, nevrand, revin la propunerile de acum cateva zile: Grila cu nr maxim de jucatori pe foaia de start si inscrierea cu prioritate a celor care au participat la turnee B si A; Inscrierea altora doar pe locurile ramase libere. capi de serie cei cu cele mai bune punctaje la minim 3 turnee B sau A; inscrierea ca varianta de rezerva a tipului de concurs eliminatoriu cu recalificari.

          4. Pentru turneul de dublu cred ca sunt suficienti maxim 2+1 jucatori, iar pentru turneul pe echipe este necesara existenta unei rezerve(3+1).

          5 Sigla; si mie imi place sigla1, dar as avea o completare: Paleta in care va fi inscriptionat doar titlul AMATouR, poate fi incadrata in conturul Romaniei si va simboliza chiar circuitul; ROMANIA poate fi scrisa cu majuscule deasupra conturului superior al tarii si va da un aspect oficial siglei. Optional, cateva puncte care reprezinta localitatile turneelor A in apropierea conturului paletei ar fi potrivite.

          Comentariu


          • #30
            [quo

            Comentariu


            • #31
              Pen

              Comentariu


              • #32
                Rasvane te rog scrie nr tau de telefon, sunt si eu din Bistrița

                Comentariu


                • #33
                  Postat în original de doru
                  cateva propunei de logo pt. AMATouR
                  propuneri logo
                  mie imi place 004_2_color
                  sunt de parere ca trebuie sa existe si ceva 'culoare' in initiativa asta
                  cred insa, ca ar mai imbunatati un pic imaginea daca paletele ar fi mai colorate

                  felicitari doru

                  te astept si cu sigla pentru www.tenisdemasa.ro

                  Comentariu


                  • #34
                    Eu propun ca jucatorii legitimati sa nu participe la acest turneu, care se vrea de amatori. Cel care este legitimat este un foarte probabil viitor profesionist . Ei au propriile lor turnee si este aproape sigur ca vor acapara podiumul fiecarui turneu la care vor participa...

                    Comentariu


                    • #35
                      Postat în original de filo
                      aia 001 imi place dar fa niste modificari:
                      -scrisul cu Romania sa fie de aceeasi dimensiune ca si AMATouR si mai departat cu un spatiu
                      -pune un alt font (nu neaparat ci numai daca gasesti unul mai frumos)
                      -pune tot scrisul mai peste paleta (asa e prea lat si nu iese bine pe tricouri)
                      -ingroasa conturul paletei
                      -roteste in sus un pic paleta
                      -nu trebuie scris circuitul national de amatori dedesubt ci mai bine www.tenisdemasa.ro
                      fa-l te rog repede ca am nevoie de el sa fac restul hartiilor.
                      eu prefer 004, color sau nu , aia depinde de mediul unde va fi printata/afisata

                      filo ai cazut intr-un banc frecvent "imi place, dar schimba tot!" .Eu zic sa mai asteptam si parerea altora.De aia exista forumul , pt dezbateri.

                      si mi-am oferit sprijinul si pentru hartiile circuitului. sa aiba o imagine coerenta cu logo.

                      o sa schimb textul in | AMATouR Romania www.tenisdemasa.ro |

                      Comentariu


                      • #36
                        nu uita ca asa ai putea sa joci cu jucatori foarte buni de la care ai multe lucruri de invatat.

                        oricum in masa amatorilor diferenta de nivel este atat de mare incat vor fi oameni care nu vor castiga probabil niciodata nici un set.

                        Comentariu


                        • #37
                          Dor

                          Comentariu


                          • #38
                            foarte mare lucru era, si nu pentru ca nu vreau ci pentru ca devine total alt logo cu niste modificari de dragul modificarilor.
                            cererile tale nu m-au convins deloc.nu au nici un sens. si sa stii ca nu refuz modificarile pertinente.
                            am ales 4 propuneri(din 10 facute) pe care sa le aleaga forumistii(cum am spus candva).
                            daca se alege unul din ele , o sa pun fisierele(vector jpg etc.) undeva sa fie accesibile pt toti.
                            si nu are rost sa continuam discutia asta filo.
                            turneul poate incepe si fara logo.n-o sa fie prea tarziu.

                            Comentariu


                            • #39
                              Vad ca ai inceput sa hotarasti ce si cum, in cazul asta te recomand de administrator al circuitului si eu ma retrag+sterg de pe forum tot ce am scris pe topicul asta. Daca esti asa de bun fa-l tu.

                              Comentariu


                              • #40
                                Postat în original de filo
                                Vad ca ai inceput sa hotarasti ce si cum, in cazul asta te recomand de administrator al circuitului si eu ma retrag+sterg de pe forum tot ce am scris pe topicul asta. Daca esti asa de bun fa-l tu.

                                calmeaza-te filo
                                eu doar am facut niste propuneri de logo nimic mai mult
                                doar la atat ma pricep.

                                si-mi sustin propunerile in continuare.daca se accepta una dintre ele bine, daca nu , eu tot o sa particip la turnee.

                                Comentariu


                                • #41
                                  Postat în original de doru
                                  Postat în original de filo
                                  Vad ca ai inceput sa hotarasti ce si cum, in cazul asta te recomand de administrator al circuitului si eu ma retrag+sterg de pe forum tot ce am scris pe topicul asta. Daca esti asa de bun fa-l tu.
                                  calmeaza-te filo
                                  eu doar am facut niste propuneri de logo nimic mai mult
                                  doar la atat ma pricep.
                                  prea tarziu

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    hahahahaha

                                    te-ai suparat si fugi

                                    Comentariu


                                    • #43
                                      Postat în original de doru
                                      hahahahaha
                                      te-ai suparat si fugi
                                      nu, am vazut ca este altcineva mai competent ca mine.
                                      p.s. unde sa fug?

                                      Comentariu


                                      • #44
                                        Postat în original de filo
                                        Postat în original de doru
                                        hahahahaha
                                        te-ai suparat si fugi
                                        nu, am vazut ca este altcineva mai competent ca mine.
                                        p.s. unde sa fug?
                                        NU AI INTELES
                                        eu imi sustin competenta la designul de logo . SI ATAT.

                                        Comentariu


                                        • #45
                                          Crezi tu ca imi mananc eu nervii cu organizarea la asa ceva ca sa ma iei tu la misto pe forum? Fa-l tu si apoi o sa te iau eu la misto sa vad daca o sa-ti convina.

                                          Comentariu


                                          • #46
                                            tot nu ai inteles

                                            eu iti respect si admir implicarea in organizarea a unui asemenea circuit.
                                            tocmai de aceea mi-am oferit ajutorul la o chestie la care ma pricep , la a face sigla circuitului.

                                            atat.design. si fiind o chestie la care eu zic ca ma pricep , o sustin in continuare. nu te iau la misto si nu vreau sa-ti fur circuitul sau ideea acestui circuit.

                                            Comentariu


                                            • #47
                                              [qu

                                              Comentariu


                                              • #48
                                                oameni buni

                                                topicul incepuse foarte bine
                                                daca filo se retrage din acest demers eu personal sunt de parere ca pierdem acest tour

                                                doru, apreciez faptul ca ti-ai anuntat competenta pe partea de design (ai facut si un lucru bun).

                                                filo, eu stiu cum lucreaza profesionistii ca doru si recunosc aici o incadrare in normal. acel logo este un rezultat al unei creatii pe care o considera a lui pana in momentul in care se stabileste ca va fi publica

                                                filo, doru nu cred ca este rau intentionat

                                                va rog frumos, pe amandoi sa treceti peste mica neintelegere si sa facem in asa fel incat sa mergem mai departe

                                                amandoi sunteti niste resurse foarte importante in cadrul comunitatii (ca jucatori si ca intreprinzatori)

                                                sper sa reusim

                                                va multumesc pentru efortul fiecaruia indiferent de modul in care se va incheia acest subiect

                                                Comentariu


                                                • #49
                                                  Eu p

                                                  Comentariu


                                                  • #50
                                                    nu te supara filo, nu mi-au placut modificarile cerute de tine.am considerat ca nu sunt necesare pt acel logo.

                                                    iar eu tot timpul am vorbit de logourile facute de mine. nimic altceva.nimic legat de circuit sau de organizare , administrare.

                                                    nu inteleg de ce din cauza ca nu am vrut sa modific un logo filo renunti la circuitul asta.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X