Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

VAND/SCHIMB Butterfly Gergely T5000 fluture negru fara serie

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • VAND/SCHIMB Butterfly Gergely T5000 fluture negru fara serie

    Salutare tuturor.
    Cum zice si anuntul, vand un lemn foarte vechi si apreciat: Butterfly Gergely Tamca 5000 off+, fluture negru, fara serie, 89g, cu cutie, stare foarte buna.
    Lemnul l-am luat recent din Hong Kong, este in stare abosolut perfecta, fara zgarieturi sau atingeri pe margine, atat doar ca a fost lacuit fin iar eu am cerut celui care mi l-a vandut sa curete stratul subtire de lac cu solvent, mai putin peste scris. Asta nu cred ca e problema, fie se lasa asa, fie se lacuieste tot lemnul (multi fac asta fiind un lemn foarte rar si vechi), fie se sterge lacul si de pe zona cu scris (care probabil va aparea apoi o idee mai sters, mai gri).
    Acest lemn a fost un vis al meu, l-am testat, are un feeling extraordinar, controlul este foarte bun desi viteza este mare. Probabil este cel mai bun lemn la capace (control, viteza, foarte usor de plasat stanga dreapta !!), insa surprinzator pentru mine, a fost faptul ca si topspinul este excelent, usor de dat (chiar si la nivelul meu) si face curba foarte frumoasa peste fileu. Inteleg de ce este un lemn atat de apreciat si cautat de jucatorii ofensivi.
    Este ultimul lemn ofensiv cu care am vrut sa joc inainte de a trece la lemne defensive si iarba pe rever. Pur si simplu stilul ofensiv nu ma prinde, chiar daca am incercat in ultimii ani multe lemne ofensive foarte foarte bune.
    De acum Sword 309, Dr Neubauer Hercules, Butterfly Defence II, Matsushita Pro sau Vicats Koji Matsushita sunt lemnele pe care le voi incerca, toate cu iarba OX pe rever.

    Pretul cerut: exact cat m-a costat pe mine sa il aduc in tara, adica 835 lei (sau 185 EUR) - fara cheltuieli postale si valoarea declarata (sau trimit pe riscul cumparatorului). Nu vreau sa castig nimic dar nici sa pierd la acest lemn care totusi este foarte valoros, apreciat si destul de rar in Romania (l-am gasit foarte greu chiar in Hong Kong). Am gasit la acest pret lemne Gergely cu fluture negru fara serie (170 - 190 EUR), dar mult mai obosite (murdare, jucate, atinse pe margini, ca maner lacuit, etc).
    PRET NOU: 800 LEI putin negociabil
    Stima tuturor si Craciun fericit !


    PS. Revin cu poze dupa amiaza dupa ce ajung acasa.
    Ultima editare de CornelTT; 09.feb.2017, 13:07.
    Timo Boll ZLF (old model 87g)/ FH Joola Rhyzer 45 PRO 2.0 mm/ BH Joola RhyzmP 2.0 mm

  • #2
    update poze:
    Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	DSC_0064_zpsd99dy18w.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	80,0 KB 
ID:	775858
    Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	DSC_0069_zpsxrqf83c0.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	76,3 KB 
ID:	775859Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	DSC_0072_zpsx7tak3hy.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	78,9 KB 
ID:	775860
    Timo Boll ZLF (old model 87g)/ FH Joola Rhyzer 45 PRO 2.0 mm/ BH Joola RhyzmP 2.0 mm

    Comentariu


    • #3
      Un schimb cu Primorac Carbon FL nou fara serie si cu fluture negru, cutie originala?
      Blade: Mizutani ZLC
      FH Nittaku Fastarc G1
      BH Xiom Sigma II Euro

      Comentariu


      • #4
        Postat în original de Johnny Erasure Vezi post
        Un schimb cu Primorac Carbon FL nou fara serie si cu fluture negru, cutie originala?
        Mersi de oferta Johnny. Tu esti maestru la astfel de lemne si stii ca un Primorac Carbon este mult mai ieftin decat un Gergely Carbon de aceeasi vechime si in aceeasi stare (de ex. la lemne noi: un Primorac Carbon este cam 107 USD iar un Gergely, care se gaseste foarte greu si numai in Japonia, este 180-200 USD; sau chiar pe mytabletennis este Gergely nou la 200 USD si acelasi vanzator vinde Primorac Carbon nou la 110 USD - vorbesc de lemne noi, cu fluture argintiu).
        Intr-adevar Primorac-ul tau este nou dar si Gergely este aproape impecabil, jucat foarte putin, se poate rezolva usor problema cu urmele de lac, deci cred ca este mai valoros decat Primorac. Pe mine m-a ajuns 185 EUR (170 EUR lemnul + 7 EUR Paypal + 8 EUR transport din Hong Kong), si sincer acum, pe Primorac nu cred ca ai putea sa iei un astfel de pret.
        Oricum apreciez oferta si sunt deschis si la alte idei de schimb.. Stiu ca ai multe lemne de colectie.
        Stima !
        Timo Boll ZLF (old model 87g)/ FH Joola Rhyzer 45 PRO 2.0 mm/ BH Joola RhyzmP 2.0 mm

        Comentariu


        • #5
          Fara suparare dar in tara nu iti da nimeni banii acestia pentru ca lumea nu are bani. Daca vrei sa iti recuperezi banii investiti pune-l pe ebay si il vei vinde sigur.
          Pentru schimb mai am o singura oferta: Gergely 21 FL nou nout, cutie originala.
          Blade: Mizutani ZLC
          FH Nittaku Fastarc G1
          BH Xiom Sigma II Euro

          Comentariu


          • #6
            "Fara suparare dar in tara nu iti da nimeni banii acestia pentru ca lumea nu are bani. Daca vrei sa iti recuperezi banii investiti pune-l pe ebay si il vei vinde sigur.
            Pentru schimb mai am o singura oferta: Gergely 21 FL nou nout, cutie originala. "

            Nu pot face acest schimb. Gergely 21 este mult mai slab cotat decat Gergely, chiar si decat Primorac Carbon sau Gergely Alfa, si bineinteles ca e mai ieftin.
            Mersi de sugestie, apreciez, dar iti dai seama ca o sa pun anunt si pe forumuri externe si/sau pe ebay, am ceva experienta in ce priveste cumpararea/ vanzare in strainatate. Doar ca am vrut sa postez mai intai pentru romanii nostri scumpi, poate cineva, ca si mine, cauta astfel de lemne de mare valoare.
            Sarbatori cu bine !
            Timo Boll ZLF (old model 87g)/ FH Joola Rhyzer 45 PRO 2.0 mm/ BH Joola RhyzmP 2.0 mm

            Comentariu


            • #7
              Valabil. Sunt deschis si la oferte de schimb cu lemne de control si eventual o diferență in cash.
              Crăciun fericit!
              Timo Boll ZLF (old model 87g)/ FH Joola Rhyzer 45 PRO 2.0 mm/ BH Joola RhyzmP 2.0 mm

              Comentariu


              • #8
                Vezi in urma la ciupe alin! El căuta un gergely tamca 5000.
                *** D09C/ZX GEAR F/GD 612

                Comentariu


                • #9
                  Postat în original de phill Vezi post
                  Vezi in urma la ciupe alin! El căuta un gergely tamca 5000.
                  Multumesc.
                  Timo Boll ZLF (old model 87g)/ FH Joola Rhyzer 45 PRO 2.0 mm/ BH Joola RhyzmP 2.0 mm

                  Comentariu


                  • #10
                    Mai ai lemnu....pune o poza doua...
                    Lemn: viscaria black tag
                    Fh: tenergy 05
                    Bh: tenergy 05

                    Comentariu


                    • #11
                      Postat în original de raresparjol Vezi post
                      Mai ai lemnu....pune o poza doua...
                      Sunt in postul #2 cateza poze
                      Timo Boll ZLF (old model 87g)/ FH Joola Rhyzer 45 PRO 2.0 mm/ BH Joola RhyzmP 2.0 mm

                      Comentariu


                      • #12
                        Suna-ma eventual....nu reuses pe privat....sa ti le pun pe mes....sau pe facebook....0753102146
                        Lemn: viscaria black tag
                        Fh: tenergy 05
                        Bh: tenergy 05

                        Comentariu


                        • #13
                          O proba si daca imi place il iau .....ti-am spus ca vreau sa il probez ......vreau sa vad diferenta .....un Cresail cu fluture negru fara serie de 91gr si lemnul tau de 89.....!!! Te sun maine. Considerati REZERVAT
                          TB SPIRIT
                          TGY 05
                          TGY 05 FX

                          Comentariu


                          • #14
                            Postat în original de Orza Catalin Vezi post
                            O proba si daca imi place il iau .....ti-am spus ca vreau sa il probez ......vreau sa vad diferenta .....un Cresail cu fluture negru fara serie de 91gr si lemnul tau de 89.....!!! Te sun maine. Considerati REZERVAT
                            Ok maestre..
                            Momentan lemnul este rezervat...
                            Timo Boll ZLF (old model 87g)/ FH Joola Rhyzer 45 PRO 2.0 mm/ BH Joola RhyzmP 2.0 mm

                            Comentariu


                            • #15
                              Postat în original de CornelTT Vezi post
                              update poze:
                              [ATTACH]14329[/ATTACH]
                              [ATTACH]14330[/ATTACH]
                              [ATTACH]14331[/ATTACH]
                              Lemnul revine la vânzare. Deschis si la oferte dr schimb.
                              Pret nou: 800 lei.
                              Timo Boll ZLF (old model 87g)/ FH Joola Rhyzer 45 PRO 2.0 mm/ BH Joola RhyzmP 2.0 mm

                              Comentariu


                              • #16
                                Va intereseaza un schimb cu Tiago Apolonia nou cu tot cu fete FETE BATERFLLY 1,9, 05 fx uzura 50%

                                Comentariu


                                • #17
                                  Postat în original de manea mihaita Vezi post
                                  Va intereseaza un schimb cu Tiago Apolonia nou cu tot cu fete FETE BATERFLLY 1,9, 05 fx uzura 50%
                                  Multumesc de oferta. Stiu ca si Apolonia este foarte scump dar nu ma intereseaza schimbul.

                                  PS. As da la schimb Gergely pe lemne mai lente la all+ pana la maxim off, chiar pe mai multe lemne mai ieftine, sa pot proba cu medium pips si iarba. Stima !

                                  ---------- Post added 09.02.2017 at 23:10 ----------

                                  Lemnul este rezervat. Multumesc
                                  Timo Boll ZLF (old model 87g)/ FH Joola Rhyzer 45 PRO 2.0 mm/ BH Joola RhyzmP 2.0 mm

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Lemnul a fost vandut la dl Mihaita in Tulcea. Chiar ma bucur ca l-am vandut in tara si nu l-am trimis pe undeva prin Europa sau prin Asia.
                                    Subiectul se inchide. Stima tuturor!
                                    Timo Boll ZLF (old model 87g)/ FH Joola Rhyzer 45 PRO 2.0 mm/ BH Joola RhyzmP 2.0 mm

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Postat în original de corneltt Vezi post
                                      ok maestre..
                                      momentan lemnul este rezervat...
                                      salut, mai este valabila oferta?

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Postat în original de remttt Vezi post
                                        salut, mai este valabila oferta?
                                        Buna dimineata. Lemnul este vandut.
                                        Timo Boll ZLF (old model 87g)/ FH Joola Rhyzer 45 PRO 2.0 mm/ BH Joola RhyzmP 2.0 mm

                                        Comentariu

                                        Who has read this thread:
                                        Procesare...
                                        X