Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Calendar AmaTur 2017

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Turneul A+ de la Topoloveni, programat inițial pe data de 5 August 2017, se reprogramează pe data de 8 Iulie 2017.
    "Valurile Dunării" Brăila revin la data tradițională de la începutul lui August (05.08.2017), iar Turneul A "Cupa Văii Mureșului" de la Deda rămâne (cu acordul lui Sorin Botirca si Marian Florin) pe data de 8 Iulie.
    Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

    Comentariu


    • #27
      In calendar apare Cupa de Toamna a Botosanului si pe 23 septembrie si pe 7 octombrie (2 saptamani mai tarziu).
      Asa se va tine sau va fi una dintre cele doua date?

      Comentariu


      • #28
        E o data dublata. Turneul va avea loc pe data de 7 Octombrie 2017. Il rugam pe Florin sa corecteze si in Calendar.
        Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

        Comentariu


        • #29
          Calendar AmaTur 2017

          Atunci pe 23 septembrie va fi organizat un singur turneu A, anume la Călărași?

          Din ce am observat Călărași-ul nu organizeaza si categorie pentru Incepatori si, atunci, ar fi un pic amar sa nu existe o competitie dedicata acestei categorii in acel weekend.
          Ultima editare de vasile.moca; 10.mai.2017, 23:31.

          Comentariu


          • #30
            Se mută Turneul A "Ocna Sibiului" din data de 24 Iunie 2017 în data de 1 Iulie 2017, în locul Turneului A de la Târnăveni, care se anulează.
            Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

            Comentariu


            • #31
              Tin sa multumesc lui EmiTT pt ajutorul acordat cu logistica celor 4 ani la rand cu logistica marca EmiTT..Si anul acesta tin sa multumesc lui Chibulcutan Ioan(pt data turneului), si lui Alex Taru pt logistica de anul asta
              Lama:Timo Boll Tricarbon OFF+
              Pe spate: Tenergy 80
              Pe fata.: Tenergy 64

              Comentariu


              • #32
                Din cauza unor probleme organizatorice, solicit decalarea turneului A de la Călărași din data de 26 septembrie, pentru data de 15iulie.Multumesc..astept raspunsul.
                Blade : Nitakku Violin FH : Tenergy 05 fx max: Nitakku Beautry-2,0.

                Comentariu


                • #33
                  Postat în original de stanciusilviu Vezi post
                  Din cauza unor probleme organizatorice, solicit decalarea turneului A de la Călărași din data de 26 septembrie, pentru data de 15iulie.Multumesc..astept raspunsul.
                  Pare OK. Arad, Vatra Dornei si Dumbrăveni sunt departe.

                  Pe de alta parte, se anulează Turneul A de la Topoloveni, din data de 3 Iunie 2017.
                  Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                  Comentariu


                  • #34
                    Postat în original de marcelgiosan Vezi post
                    Pare OK. Arad, Vatra Dornei si Dumbrăveni sunt departe.

                    Pe de alta parte, se anulează Turneul A de la Topoloveni, din data de 3 Iunie 2017.
                    Ok..atunci sa modifice Florin in calendar...
                    Blade : Nitakku Violin FH : Tenergy 05 fx max: Nitakku Beautry-2,0.

                    Comentariu


                    • #35
                      Solicitam mutarea Cupei TT Concept Adial din data de 9 septembrie 2017, pe data de 16 septembrie 2017.(pe 9 nu e libera sala polivalenta).
                      Multumim,
                      Cu respect, TT Concept Adial.
                      Timo Boll ALC F/B Tenergy 05.
                      https://www.youtube.com/channel/UCzq...cyMHq2mWRUvN3A
                      Va rog sa aveti o viata frumoasa.

                      Comentariu


                      • #36
                        Turneul B de la Corund din pacate trebuie sa-l amanam dintr-un motiv ce tine de sala sporturilor. Vom reveni cu noua data de participare, multumindu-va pentru intelegere.
                        FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                        Tel : 0742 257 995

                        Comentariu


                        • #37
                          Turneul Regional A+ Zona 8 de anul acesta ( cu propunere si pentru 2018 ) se va tine la Aiud - organizatori Nelutu Dirlea si Florin Apian.



                          Turneele de la Dej s-au anulat la cererea organizatorilor, iar turneul de la Bistrița din toamna s-a mutat inapoi pe 25 noiembrie.
                          TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                          Comentariu


                          • #38
                            [QUOTE=FlorinBN;367781]Turneul Regional A+ Zona 8 de anul acesta ( cu propunere si pentru 2018 ) se va tine la Aiud

                            Sanpaul( Mureș) apartine de zona 8?
                            Lemne: DHS Hurricane Long W997
                            FH: DHS Hurricane Neo 3 nationala blue sponge 2,1/ 40
                            BH: DHS GoldArc 8

                            Comentariu


                            • #39
                              Eu văd că ești organizator n-ai citit tot regulamentul?
                              TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                              Comentariu


                              • #40
                                [QUOTE=FlorinBN;367789]Eu văd că ești organizator

                                Am fost organizator anii precedenti si sunt slabe sanse sa mai fiu. Nu, nu l-am parcurs pana la capat!
                                Lemne: DHS Hurricane Long W997
                                FH: DHS Hurricane Neo 3 nationala blue sponge 2,1/ 40
                                BH: DHS GoldArc 8

                                Comentariu


                                • #41
                                  Si- n anii precedenți Mureșul ținea tot de zona 6 ... nu- i bai că nu l-ai citit până la capăt, poate mai trebuie scurtat.
                                  TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    19-Aug
                                    București
                                    Pinguinul Vesel
                                    Se mai tine sau nu se potriveste titlul cu anotimpul,daca este vreo problema se poate schimba cu Delfinul Vesel

                                    Comentariu


                                    • #43
                                      Constanța nu mai poate organiza Turneul A din 26 August - sala ocupată.

                                      Comentariu


                                      • #44
                                        Emi mi-a transmis ca nu poate sa organizeze pe 2 septembrie 2017 la Dumbravita. In concluzie trebuie sters din calendar.
                                        Hobby: Motoare si ski !
                                        http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                        Comentariu


                                        • #45
                                          A+urile Reg se pot posta (turneele), iar pentru zona lui Claudiu sau Bogdan Roman va rog hotăr?ți alta locație.
                                          Hobby: Motoare si ski !
                                          http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                          Comentariu


                                          • #46
                                            Postat în original de GeluBv Vezi post
                                            Emi mi-a transmis ca nu poate sa organizeze pe 2 septembrie 2017 la Dumbravita. In concluzie trebuie sters din calendar.
                                            Postat în original de GeluBv Vezi post
                                            A+urile Reg se pot posta (turneele), iar pentru zona lui Claudiu sau Bogdan Roman va rog hotăr?ți alta locație.
                                            A plusul regional aferent zonei noastre se va tine la Oradea in felul urmator:
                                            - INCEPATORI Sala Era Park (Tibclau)
                                            - AVANSATI Sala PingPongMania
                                            - OPEN+ELITE Sala King Pong

                                            Toti cei implicati am fost de acord: Roman Bogdan, Varady Tiberiu, Sferlea Marius, Balogh Gergo si Vela Claudiu.

                                            Il rugam pe Florin sa modifice in calendar.

                                            Comentariu


                                            • #47
                                              Mare păcat ca nu se poate tine regionalul la Dumbravita!
                                              Pentru cei din Caraș este cel mai departe la Oradea.
                                              Chiar nu putea altcineva in afara de Emi sa organizeze A+-ul la Dumbrăvița?
                                              Blade: Mizutani ZLC
                                              FH Nittaku Fastarc G1
                                              BH Xiom Sigma II Euro

                                              Comentariu


                                              • #48
                                                Le-am propus organizatorilor sa inceapa turneele mai tarziu (fiind o singura categorie pe sala) ca sa poata ajunge si cei din zonele putin mai indepartate.

                                                Comentariu


                                                • #49
                                                  Poate ne lamuresc si pe noi mai marii sefi ai Amaturului de ce sa luat aceasta decizie dupa parerea mea STUPIDA de a se limita numarul turneelor din București de la 8 la 4.
                                                  Atata timp cat ai foarte multi jucatori in București care doresc sa participe, organizatorii care sunt de acord să-și facă timp pentru a organiza 8 turnee si 1 sala super dotata special pentru tenis, iar aceste turnee nu se pot organiza pentru ca Dumneavoastră ați votat împotrivă.
                                                  Doresc sa stiu si eu care a fost motivația pentru acest vot.
                                                  Mulțumesc anticipat.
                                                  Un începător in ale tenisului Serban Marius

                                                  Sent from my SM-G920F using Tapatalk
                                                  Xiom Feel HX
                                                  FH- Tenergy 05FX
                                                  BH- Nittaku Fastarc G1

                                                  Comentariu


                                                  • #50
                                                    Postat în original de Unchiul Mortimar Vezi post
                                                    ....
                                                    Doresc sa stiu si eu care a fost motivația pentru acest vot.
                                                    Mulțumesc anticipat.
                                                    Un începător in ale tenisului Serban Marius

                                                    .....
                                                    Nu ar trebui sa ma bag in seama, dar decat sa dau "ignor" prefer sa raspund atat cat stiu.

                                                    In calendarul Amatur , chiar daca unii anuleaza turnee, pot spune ca inca este destul de sufocat. Cine nu cunoaste pulsul intersectarilor dintre turnee afirm cu cateva exemple ceea ce se intampla, chiar daca sunt de parere ca bucurestiul are nevoie de mai multe turnee.

                                                    Daca ne gandim putin la organizatorii de turnee care inchiriaza o sala si cara in spate mesele iar in ziua turneului se uita cum acestea nu se ocupa, cu macar 6 insi pe o masa, te interbi de ce oare. Fac o paranteza si dau un ex de la mine din echipa, adica mai toti care se invart pe la mine prin sala spun ca ei nu pot merge decat la 1 turneu pe luna, ceva asemanator spun si altii prin tara.

                                                    De ce oare la un turneu de calitate, sala Polivalenta, cum a fost si cel de la TG. Secuiesc, nu s-au ocupat locurile. De ce oare pentru a face loc la un turneu , gen Fieni, a trebuit sa ne rugam de altii sa accepte apropierea (Km) de zone, chiar si asa, au ramas locuri neocupate.

                                                    Parerea mea este ca primul pas spre aglomerare s-a facut dupa reducerea km dintre locatii de la 400 la 300 si am fost cu totii de acord, era normal (ne-am inmultit!) numai ca pe langa aceste apropieri de locatii au aparut si alte zone si nici una nu poate fi refuzata, iar in regulament unde nr de turnee a fost aprobat au participat inclusiv cei din București.

                                                    Cand nu se respecta regulamentul se striga la stanga, cand se respecta se striga la dreapta, asta este, dar nici nu poti sa ignori pe ceilalti organizatori din tara, sa nu le oferi nicio protectie, desi repet, bucurestiul are nevoie de mai multe turnee, in schimb s-a ajuns ca in calendar sa fie si cate 4 turnee in aceiasi zi.

                                                    Domnul Bodeanu a spus ca face un efort de suplimentare a turneelor prin folosirea altei sali cum ar fi la Chiajna, in felul acesta raman 9 turnee, sper sa-si onoreze promisiunea. Apropo, acum sunt 5 turnee NU 4!, a uitat cineva ca si A+-ul reg este turneu!!!

                                                    Stiu ca nu sunt in asentimentul celor din zona dvs, dar trebuie sa vedem si celelalte aspecte.

                                                    Acum mai este un lucru important de retinut: la sedinta finala se pot discuta realocarea turneelor Viva catre Top T Arena, pentru ca la aceasta data s-a discutat mai mult despre respectarea regulamentului.

                                                    Daca se voteaza la sfarsitul anului (turneul final) despre suplimentarea nr de turnee la București, cu tot populismul afirm ca sunt de acord.
                                                    Hobby: Motoare si ski !
                                                    http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X