Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Calendar AmaTur 2017

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #51
    Daca tot au fost in calendar trebuia sa le lasati si votul sa fie pentru noul an calendaristic,vorba lui domn Petrescu sa ajuns ca sa schimbati regulamentul si in timpul jocului

    Comentariu


    • #52
      Nici nu se pune problema suplimentarii de la 4 la 8 a numarului de turnee in București!
      Sunt rezervate 8 turnee A. Chiar daca proportional cu numarul de participanti ar fi fost corect ca Bucureștiul sa aiba 10-11 turnee, am considerat ca 8 turnee sunt indeajuns. Repartitia lor intre sali nu tine de decizia coordonatorilor din alte zone, oricat de insistenti sunt acestia, ci de posibilitatile coordonatorilor si organizatorilor zonei respective.
      Revenind: Regulamentul nu trebuie modificat, ci trebuie inteles in spiritul sau : cele 8 turnee repartizate zonei se impart in mod egal intre salile existente. La acea data erau doua sali, acum este doar una. La turneul final ar fi de discutat alte subiecte mai importante pentru tara decat repartizarea turneelor in București la o singura sala!

      EDIT: cele 8 turnee repartizate localitatii BUCURESTI
      Ultima editare de Dan2; 09.aug.2017, 15:39.

      Comentariu


      • #53
        Imi pare rau dar trebuie studiat mai atent regulamentul.
        "Zone" nu inseamna "locatie" !
        Hobby: Motoare si ski !
        http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

        Comentariu


        • #54
          Postat în original de GeluBv Vezi post
          Imi pare rau dar trebuie studiat mai atent regulamentul.
          "Zone" nu inseamna "locatie" !
          Aaaaa pina acum era voie ca erau impartite pe sectoare si un sector egal un oras (sa-mi f....t una)trei sali trei sectoare (orase)
          Asa ca amice Gelu cum era reclama aia DACA VREI POTI ca tot ai facut ce ai vrut cu circ...uitul AMATUR deci poti sa ne dai inapoi ce este al nostru

          Comentariu


          • #55
            Deci sa inteleg ca daca coordonatorii reusesc sa ajunga la un acord cu cei de la IDM Club (Care este la 50 m de Top Tenis)se pot organiza acolo cele 4 turnee care reveneau la VIVA SPORT?
            Dar daca vor sa le organiseze la Top Tenis care are conditii net superioare ( este la 50 m de IDM) NU se poate?
            Ce am inteles pana acum este ca Bucureștiul are 8 turnee in 2 sali iar acum ca sa inchis una cele aferente salii VIVA nu se pot muta la Top Tenis? Din ce motiv?


            Sent from my SM-G920F using Tapatalk
            Xiom Feel HX
            FH- Tenergy 05FX
            BH- Nittaku Fastarc G1

            Comentariu


            • #56
              Apropo, cind sint la subiect nu ma mai transferati la pagina mea personala pentru care am uitat sa va multumesc

              Comentariu


              • #57
                Postat în original de GeluBv Vezi post
                Nu ar trebui sa ma bag in seama, dar decat sa dau "ignor" prefer sa raspund atat cat stiu.

                In calendarul Amatur , chiar daca unii anuleaza turnee, pot spune ca inca este destul de sufocat. Cine nu cunoaste pulsul intersectarilor dintre turnee afirm cu cateva exemple ceea ce se intampla, chiar daca sunt de parere ca bucurestiul are nevoie de mai multe turnee.

                Daca ne gandim putin la organizatorii de turnee care inchiriaza o sala si cara in spate mesele iar in ziua turneului se uita cum acestea nu se ocupa, cu macar 6 insi pe o masa, te interbi de ce oare. Fac o paranteza si dau un ex de la mine din echipa, adica mai toti care se invart pe la mine prin sala spun ca ei nu pot merge decat la 1 turneu pe luna, ceva asemanator spun si altii prin tara.

                De ce oare la un turneu de calitate, sala Polivalenta, cum a fost si cel de la TG. Secuiesc, nu s-au ocupat locurile. De ce oare pentru a face loc la un turneu , gen Fieni, a trebuit sa ne rugam de altii sa accepte apropierea (Km) de zone, chiar si asa, au ramas locuri neocupate.

                Parerea mea este ca primul pas spre aglomerare s-a facut dupa reducerea km dintre locatii de la 400 la 300 si am fost cu totii de acord, era normal (ne-am inmultit!) numai ca pe langa aceste apropieri de locatii au aparut si alte zone si nici una nu poate fi refuzata, iar in regulament unde nr de turnee a fost aprobat au participat inclusiv cei din București.

                Cand nu se respecta regulamentul se striga la stanga, cand se respecta se striga la dreapta, asta este, dar nici nu poti sa ignori pe ceilalti organizatori din tara, sa nu le oferi nicio protectie, desi repet, bucurestiul are nevoie de mai multe turnee, in schimb s-a ajuns ca in calendar sa fie si cate 4 turnee in aceiasi zi.

                Domnul Bodeanu a spus ca face un efort de suplimentare a turneelor prin folosirea altei sali cum ar fi la Chiajna, in felul acesta raman 9 turnee, sper sa-si onoreze promisiunea. Apropo, acum sunt 5 turnee NU 4!, a uitat cineva ca si A+-ul reg este turneu!!!

                Stiu ca nu sunt in asentimentul celor din zona dvs, dar trebuie sa vedem si celelalte aspecte.

                Acum mai este un lucru important de retinut: la sedinta finala se pot discuta realocarea turneelor Viva catre Top T Arena, pentru ca la aceasta data s-a discutat mai mult despre respectarea regulamentului.

                Daca se voteaza la sfarsitul anului (turneul final) despre suplimentarea nr de turnee la București, cu tot populismul afirm ca sunt de acord.
                Nu este vorba despre nici o suplimentare a turneelor in București asa cum dati dumneavoastra de înțeles ci despre o relocare, de la Viva din sectorul 4 la Top Tenis in sectorul 6.
                Ambele sectoare fac parte din București

                Sent from my SM-G920F using Tapatalk
                Xiom Feel HX
                FH- Tenergy 05FX
                BH- Nittaku Fastarc G1

                Comentariu


                • #58
                  Postat în original de Unchiul Mortimar Vezi post
                  Deci sa inteleg ca daca coordonatorii reusesc sa ajunga la un acord cu cei de la IDM Club (Care este la 50 m de Top Tenis)se pot organiza acolo cele 4 turnee care reveneau la VIVA SPORT?
                  Dar daca vor sa le organiseze la Top Tenis care are conditii net superioare ( este la 50 m de IDM) NU se poate?
                  Ce am inteles pana acum este ca Bucureștiul are 8 turnee in 2 sali iar acum ca sa inchis una cele aferente salii VIVA nu se pot muta la Top Tenis? Din ce motiv?


                  Sent from my SM-G920F using Tapatalk
                  Nu, nu este asa!
                  Este prea mult de povestit, si nu numai eu am obligația să răspund, este ultimul raspuns aici, sper ca ma înțelegi.

                  Fiecare localitate avea un nr de turnee, cu excepția bucureștiului care a avut mereu ceva în plus(3/locatie)
                  .
                  Cand a aparut inca o sala, din motive multiple (respect față de investitor, etc) s-a acordat si acelei locații (d-aia locație nu este egal cu "zone") atât cât avea "concurentul" său, adică inca trei.

                  La data cand s-a ?nființat si a treia sală (Romexpo) s-au mai acordat un nr de 3 turnee la București, total 9.

                  Cand s-a închis Romexpo , concomitent cu cererea mare de participanți, s-a hotărât să se suplimenteze de la 3 la 4 turnee pe locație.

                  Acum ca s-a renunțat si la Viva nu inseamna ca s-au anulat turnee la București, ci din pasiune (gresit) s-a facut unul pe luna si putin, ca să arunce grenade acum. Era suficient să se organizeze cum erau trecute în calendar, asta este, am spus la vremea aia.

                  In concluzie, nu s-a anulat nimic, ...țineți cont si de altii, care dacă luăm cei minim 300 km între localități ?i obligăm să facă turnee în zilele care nu-si permit.

                  Singura variantă de compromis ar fi ca bucureștiul să facă turnee în zilele libere din calendar, sâmbătă bineinteles, pentru ca sala este oricum echipată permanent. Asa obtine sigur cel puțin un turneu pe luna, dar sa lase calendarul sa se "aseze" si daca apare un eveniment/turneu pe parcursul anul să cedeze, iar dacă se anulează vreun turneu să poată fi adjudecat tot de București.

                  Postat în original de dantim Vezi post
                  Apropo, cind sint la subiect nu ma mai transferati la pagina mea personala pentru care am uitat sa va multumesc
                  )))
                  Hobby: Motoare si ski !
                  http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                  Comentariu


                  • #59
                    Postat în original de GeluBv Vezi post
                    Nu, nu este asa!
                    Este prea mult de povestit, si nu numai eu am obligația să răspund, este ultimul raspuns aici, sper ca ma înțelegi.

                    Fiecare localitate avea un nr de turnee, cu excepția bucureștiului care a avut mereu ceva în plus(3/locatie)
                    .
                    Cand a aparut inca o sala, din motive multiple (respect față de investitor, etc) s-a acordat si acelei locații (d-aia locație nu este egal cu "zone") atât cât avea "concurentul" său, adică inca trei.

                    La data cand s-a ?nființat si a treia sală (Romexpo) s-au mai acordat un nr de 3 turnee la București, total 9.

                    Cand s-a închis Romexpo , concomitent cu cererea mare de participanți, s-a hotărât să se suplimenteze de la 3 la 4 turnee pe locație.

                    Acum ca s-a renunțat si la Viva nu inseamna ca s-au anulat turnee la București, ci din pasiune (gresit) s-a facut unul pe luna si putin, ca să arunce grenade acum. Era suficient să se organizeze cum erau trecute în calendar, asta este, am spus la vremea aia.

                    In concluzie, nu s-a anulat nimic, ...țineți cont si de altii, care dacă luăm cei minim 300 km între localități ?i obligăm să facă turnee în zilele care nu-si permit.

                    Singura variantă de compromis ar fi ca bucureștiul să facă turnee în zilele libere din calendar, sâmbătă bineinteles, pentru ca sala este oricum echipată permanent. Asa obtine sigur cel puțin un turneu pe luna, dar sa lase calendarul sa se "aseze" si daca apare un eveniment/turneu pe parcursul anul da cedeze, iar dacă se anulează vreun turneu să poată fi adjudecat tot de București.



                    )))
                    Din ce știu Viva Sport sa inchis la jumatatea lui 2016 asa ca au fost multe ocazii sa se tranșeze aceasta problema inclusiv la marea adunare de la Turneul Final.
                    De ce nu sa luat aceasta hotarare pana acum?
                    De ce acum? Dupa mai mult de 1 an de la inchiderea Viva.
                    Am stat luni bune fara nici 1 turneu la București iar acum ca se apropiau cateva turnee se ia aceasta STUPIDA care nu are nici o noima.

                    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
                    Xiom Feel HX
                    FH- Tenergy 05FX
                    BH- Nittaku Fastarc G1

                    Comentariu


                    • #60
                      Postat în original de Unchiul Mortimar Vezi post
                      Din ce știu Viva Sport sa inchis la jumatatea lui 2016 asa ca au fost multe ocazii sa se tranșeze aceasta problema inclusiv la marea adunare de la Turneul Final.
                      De ce nu sa luat aceasta hotarare pana acum?
                      De ce acum? Dupa mai mult de 1 an de la inchiderea Viva.
                      Am stat luni bune fara nici 1 turneu la București iar acum ca se apropiau cateva turnee se ia aceasta STUPIDA care nu are nici o noima.

                      Sent from my SM-G920F using Tapatalk

                      Nu il cunosc pe dl Dutu,nu am fost la turnee Top Tenis sau Viva (am fost doar la TF Chiajna acu multi ani),nu doresc sa vorbesc in necunostinta de cauza,vreau doar sa va aduc la cunostinta cateva aspecte ale discutiilor privind turneele din București .
                      Nu stiu cand s-a inchis sala Viva,dar primul post referitor la relocarea turneelor a aparut la data de 06.03 2017 ,problema nu aparuse inca la sedinta de la TF 2016.
                      Organizatorii au fost de acord ca 4 turnee A (si un A+) sunt putine pentru București,au fost diverse propuneri de modificare a Regulamentului ,pana la urma s-a decis prin vot pastrarea nr de turnee pt București la 8-4 pe locatie- dl Bodeanu anuntand tratative avansate (la acea data ) pentru desfasurarea a cel putin un turneu A pt debut la Chiajna...Probabil din motive obiective lucrurile nu au putut fi duse la bun sfarsit.
                      Salile Romexpo si Viva au fost inchise din aceleasi motive obiective,ma gandesc (cheltuielile sunt mai mari decat incasarile,deci afacerea devine evident falimentara) iar Top Tenis ar trebui sa beneficieze(teoretic vorbind) de un aflux sporit de clienti-jucatori.
                      Hotararea de a anula turneele Amatur apartine patronului salii,care,dupa parerea mea,vrea sa forteze mana organizatorilor bucuresteni sa solicite din nou modificarea Regulamentului 2017 in sensul alocarii de turnee A suplimentar salii Top Tenis.O fi bine,o fi rau-nu pot sa mi dau cu parerea pentru ca obisnuiesc sa merg doar la turnee cat de cat apropiate de domiciliu(varsta e de vina)
                      Pentru a compensa lipsa acestor turnee e posibil si chiar probabil ca proprietarul salii sa organizeze un campionat local puternic,structurat pe categorii,divizii,samd-un Amatur bucurestean sau nu numai,dechis tuturor doritorilor din zona.(ceva de genul asta exista de multi multi ani la Iași),cel putin pana la sfarsitul anului,daca decizia conducerii salii ramane in vigoare. In concluzie,nu cred ca jucatorii bucuresteni care se deplaseaza mai putin vor fi vaduviti de placerea de a juca t.d.m intr-un cadru competitional.Bafta!
                      Ultima editare de cata_60; 09.aug.2017, 17:55.
                      of all the things i lost i miss my mind the most

                      Comentariu


                      • #61
                        Eu cred ca Catalin Dutu considera ca el castiga cam toti atatia bani intr-o Sambata, de la diverse persoane, care mai fac si consumatie la bar, decat dintr-un turneu Amatur cu maxim 80 de persoane (sau cam asa ceva) care nu consuma nimic de la bar ca nu cumva berea sa ii faca sa piarda vreun meci, respectiv vreo cupa, si mai este si un mare balamuc in sala. Cred ca de abia astepta un motiv sa o dea la intors. Pana la urma anul trecut avea tot 4 turnee A programate si regionalul, atunci de ce ii convenea? De cand cu interdictia primita de la pompieri s-a schimbat totul. In locul celor 4 turnee A pierdute acum se puteau foarte bine tine turnee B cu tot atatia participanti, si nu numai 4 turnee ci 10-20. Si ca sa gasim alte sali pe langa București, sa te targuiesti pentru sala, sa cari mese si mantinele, sa le asezi dupa care iar sa le strangi este destul de greu, chiar foarte greu. Numai cei dusi cu capul o fac, nu?
                        Ultima editare de Cornel 67; 10.aug.2017, 19:19.

                        Comentariu


                        • #62
                          Postat în original de Johnny Erasure Vezi post
                          Mare păcat ca nu se poate tine regionalul la Dumbravita!
                          Pentru cei din Caraș este cel mai departe la Oradea.
                          Chiar nu putea altcineva in afara de Emi sa organizeze A+-ul la Dumbrăvița?
                          La Dumbravita Emi mai organizeaza turnee dar din pacate nu pentru acasta saptamana cand calendarul este plin.

                          Comentariu


                          • #63
                            Postat în original de Zosim1 Vezi post
                            La Dumbravita Emi mai organizeaza turnee dar din pacate nu pentru acasta saptamana cand calendarul este plin.
                            Poate nu am inteles eu bine... Emi nu poti sa vi tu sau nu este disponibila sala din Dumbravita? Daca ar fi al doilea caz nu inteleg de ce pentru ca s-a pus in calendar A+-ul inca de anul trecut, se stia de mult timp.
                            In sfarsit, raul este facut, ce mai conteaza acum? Am pus si eu o intrebare retorica... firar sa fie, acum trebuie sa-mi schimb strategia cu transportul.
                            Blade: Mizutani ZLC
                            FH Nittaku Fastarc G1
                            BH Xiom Sigma II Euro

                            Comentariu


                            • #64
                              Turneul de la Cluj din 26 august se anulează, din lipsa unei săli corespunzătoare.

                              Se va face un turneu B la Liceul George Cosbuc, organizator Maxim Valentin.
                              TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                              Comentariu


                              • #65
                                Va rog sa-mi rezervati in calendar 2 date pentru turnee B la Top Tenis Arena: 7 octombrie si 2 decembrie. Multumesc!

                                Comentariu


                                • #66
                                  Intentia organizarii de Turnee B din zona dvs. se anunta aici. In calendarul Amatur se trec doar turneele A si A plus.

                                  Comentariu


                                  • #67
                                    Turneul din data de 14 octombrie din Baia Mare ,Memorialul Zoltan Hoffman, se anuleaza . Multumim pentru intelegere. P.S. : in sala inca ploua....
                                    Lemn:Matsushita Def:,Fh:Nitaku P1Bh: TSP Curl P-4 Chop
                                    http://www.tenismasa.ro/

                                    Comentariu


                                    • #68
                                      In data de 21 octombrie era prevazut un turneu A la Tirgu Jiu.
                                      Din diferite motive (sala ocupata cu alte activitati) turneul de tenis de masă nu se poate desfasura, drept pentru care dorim sa-l reprogramam pe 18 noiembrie.
                                      Celelalte turnee din aceeasi data (Gura Humorului si Oradea) sunt departe, deci nu ar fi nici-un impediment.
                                      Daca nu are nimeni nimic de comentat, va rog sa modificati si in calendar.
                                      Multumesc,

                                      Comentariu


                                      • #69
                                        Pascani 04 11 vor sa facă A in loc de B.Au tot ce trebuie inclusiv aprobarea primărieiDe partea tehnica ma ocup eu
                                        of all the things i lost i miss my mind the most

                                        Comentariu


                                        • #70
                                          Postat în original de cata_60 Vezi post
                                          Nu il cunosc pe dl Dutu,nu am fost la turnee Top Tenis sau Viva (am fost doar la TF Chiajna acu multi ani),nu doresc sa vorbesc in necunostinta de cauza,vreau doar sa va aduc la cunostinta cateva aspecte ale discutiilor privind turneele din București .
                                          Nu stiu cand s-a inchis sala Viva,dar primul post referitor la relocarea turneelor a aparut la data de 06.03 2017 ,problema nu aparuse inca la sedinta de la TF 2016.
                                          Organizatorii au fost de acord ca 4 turnee A (si un A+) sunt putine pentru București,au fost diverse propuneri de modificare a Regulamentului ,pana la urma s-a decis prin vot pastrarea nr de turnee pt București la 8-4 pe locatie- dl Bodeanu anuntand tratative avansate (la acea data ) pentru desfasurarea a cel putin un turneu A pt debut la Chiajna...Probabil din motive obiective lucrurile nu au putut fi duse la bun sfarsit.
                                          Salile Romexpo si Viva au fost inchise din aceleasi motive obiective,ma gandesc (cheltuielile sunt mai mari decat incasarile,deci afacerea devine evident falimentara) iar Top Tenis ar trebui sa beneficieze(teoretic vorbind) de un aflux sporit de clienti-jucatori.
                                          Hotararea de a anula turneele Amatur apartine patronului salii,care,dupa parerea mea,vrea sa forteze mana organizatorilor bucuresteni sa solicite din nou modificarea Regulamentului 2017 in sensul alocarii de turnee A suplimentar salii Top Tenis.O fi bine,o fi rau-nu pot sa mi dau cu parerea pentru ca obisnuiesc sa merg doar la turnee cat de cat apropiate de domiciliu(varsta e de vina)
                                          Pentru a compensa lipsa acestor turnee e posibil si chiar probabil ca proprietarul salii sa organizeze un campionat local puternic,structurat pe categorii,divizii,samd-un Amatur bucurestean sau nu numai,dechis tuturor doritorilor din zona.(ceva de genul asta exista de multi multi ani la Iași),cel putin pana la sfarsitul anului,daca decizia conducerii salii ramane in vigoare. In concluzie,nu cred ca jucatorii bucuresteni care se deplaseaza mai putin vor fi vaduviti de placerea de a juca t.d.m intr-un cadru competitional.Bafta!
                                          Ca ieșean participant de cel puțin 5 ani la campionatul județean Iași, pot da va spun ca la București sunt convins ca ar există doritori de a participa, trebuie numai sa ia cineva taurul de coarne si sa se înceapă de undeva. Succes !

                                          Trimis de pe al meu Vodafone Smart ultra 6 folosind Tapatalk
                                          Blade : Spinlord Ultracarbon Def
                                          FH : Spinlord Degu 2.1 mm
                                          BH : Spinlord Sternenfall OX

                                          Comentariu


                                          • #71
                                            Se mai organizeaza concursul "Pinguinul Vesel" de pe 21 Octombrie din București?
                                            21-Oct
                                            București
                                            Pinguinul Vesel
                                            Vranceanu Mihai
                                            0724 005554
                                            Xiom Feel HX
                                            FH- Tenergy 05FX
                                            BH- Nittaku Fastarc G1

                                            Comentariu


                                            • #72
                                              Postat în original de Unchiul Mortimar Vezi post
                                              Se mai organizeaza concursul "Pinguinul Vesel" de pe 21 Octombrie din București?
                                              21-Oct
                                              București
                                              Pinguinul Vesel
                                              Vranceanu Mihai
                                              0724 005554
                                              Urmează să fie postat zilele următoare.
                                              Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                              Comentariu


                                              • #73
                                                Postat în original de marcelgiosan Vezi post
                                                Urmează să fie postat zilele următoare.
                                                Mulțumesc pentru raspuns.
                                                O seara buna.

                                                Sent from my SM-G920F using Tapatalk
                                                Xiom Feel HX
                                                FH- Tenergy 05FX
                                                BH- Nittaku Fastarc G1

                                                Comentariu


                                                • #74
                                                  Se pare ca va fi si un turneu non-AmaTur in aceeasi zi.
                                                  FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                                                  Tel : 0742 257 995

                                                  Comentariu


                                                  • #75
                                                    Turneul A de la Fălticeni se muta din 16.12 in 23.12..Macar sa avem un motiv daca dam ceva cadouri
                                                    of all the things i lost i miss my mind the most

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X