Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A "Cupa Unirii" Botoșani - 21.01.2017

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • image hosting

    Comentariu


    • Multumesc si colegilor de la Vatra-Dornei,care m-au ajutat la caratul si arenjatul meselor in sala.Adevarati prieteni la greu.Va salut pe toti cu respect si va multumesc.

      Comentariu


      • Meci frumos: Eliminatorii Leteanu Marius - Mihai Alex:

        Nittaku Acoustic
        FH - Xiom Omega V Tour
        BH - Xiom Omega V Tour

        Comentariu


        • Comentariu


          • Felicitari Bogdan pt locul 3 la acest turneu

            Comentariu


            • Postat în original de Brulea Petre Vezi post
              Felicitari Bogdan pt locul 3 la acest turneu
              multumesc frumos petre

              Comentariu


              • Am anunțat din timp ca Puscasu Calin nu este in țara la data concursului.Rog sa fie scos de pe lista absenților.Multumesc.

                Comentariu


                • Postat în original de cornelus3 Vezi post
                  Am anunțat din timp ca Puscasu Calin nu este in țara la data concursului.Rog sa fie scos de pe lista absenților.Multumesc.
                  Nu a fost anuntata pe forum retragerea lui.
                  Probabil ca organizatorul va confirma retragerea si in cazul asta va avea doar un R1.
                  Multumesc.
                  Blade: lemn off...ce lemn !
                  Bh: cu tepi
                  Fh: fara tepi

                  Comentariu


                  • Am confirmarea ca Puscasu Alin, Tocariu Sebastian si Tocariu Tudor Andrei au anuntat organizatorului din timp retragerea.
                    Astfel va rog sa aplicati acestora doar un R1.
                    Multumesc.
                    Blade: lemn off...ce lemn !
                    Bh: cu tepi
                    Fh: fara tepi

                    Comentariu


                    • Postat în original de sorin_client Vezi post
                      Am confirmarea ca Puscasu Alin, Tocariu Sebastian si Tocariu Tudor Andrei au anuntat organizatorului din timp retragerea.
                      Astfel va rog sa aplicati acestora doar un R1.
                      Multumesc.
                      Cu regret vă informăm că atâta timp cât retragerile nu au fost anunțate pe forum aceștia vor figura în clasament cu mențiunea Nemotivat (cu atât mai mult cu cât au figurat în desfășurătorul concursului).
                      Vă mulțumim pentru înțelegere.


                      ID Nume si prenume Data Penalizare
                      155 Cozaciuc Ovidiu - Suceava 2017.01.21 - N Delete
                      154 Ciobanu Cristi - Iași 2017.01.21 - N Delete
                      153 Gvida Vasile - Suceava 2017.01.21 - N Delete
                      152 Ivasuc Constantin - Botoșani 2017.01.21 - N Delete
                      151 Ivanusca Laurian - Botoșani 2017.01.21 - N Delete
                      150 Tocariu Tudor Andrei - Botoșani 2017.01.21 - N Delete
                      149 Tocariu Sebastian - Botoșani 2017.01.21 - N Delete
                      148 Puscasu Calin - Botoșani 2017.01.21 - N Delete
                      75 Nemtoi Gabriel - Suceava 2017.01.20 - R2 Delete
                      74 Firu Marian - Vatra Dornei 2017.01.19 - R1 Delete
                      73 Pinzar Alin - Suceava 2017.01.19 - R1 Delete
                      72 Ilies Ioan - Rădăuți 2017.01.19 - R1 Delete
                      71 Nicu Constantin - Iași 2017.01.19 - R1 Delete
                      70 Dior Dorin - Iași 2017.01.17 - R1 Delete
                      69 Marcu Rares - Iași 2017.01.16 - R1 Delete
                      68 Morosanu Vasile - Suceava 2017.01.16 - R1 Delete
                      67 Aparaschivei Marcel - Botoșani 2017.01.16 - R1
                      Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                      Comentariu


                      • Ca sa pricep si eu pe viitor, ce semnifica acele punctaje din dreptul clasamentului?

                        Scuzati ignoranta.

                        Husarciuc Beniamin - Suceava, 360, -3

                        Comentariu


                        • Postat în original de husarul Vezi post
                          Ca sa pricep si eu pe viitor, ce semnifica acele punctaje din dreptul clasamentului?

                          Scuzati ignoranta.

                          Husarciuc Beniamin - Suceava, 360, -3
                          360 reprezintă Rating-ul cu care ați intrat în concurs (Rating=echivalentul MP-ului), iar -3 reprezintă punctele de rating pierdute în urma meciurilor disputate.
                          Ținem, pentru o perioadă de trei luni un clasament general cu rating pentru a-l putea compara cu clasamentul actual cu MP.
                          Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                          Comentariu


                          • Multumesc pentru raspuns. Totusi a fost cel mai bun turneu al meu de pina acum, insa am pierdut puncte de rating. Din cauza ca am fost la categoria incepatori?

                            Comentariu


                            • Postat în original de husarul Vezi post
                              Multumesc pentru raspuns. Totusi a fost cel mai bun turneu al meu de pina acum, insa am pierdut puncte de rating. Din cauza ca am fost la categoria incepatori?
                              Nu. Ratingul a scăzut din cauză că ați câștigat la jucători cu rating mai mic! O victoria la Isaic, spre exemplu (rating mai mare), v-ar fi adus 31 puncte de rating.
                              De altfel, acesta este și motivul pentru care nu s-a înlocuit MP-ul cu Ratingul: Există posibilitatea ca un câștigător de turneu să termine concursul cu un rating mai mic decât cel cu care a intrat în concurs, deoarece a pierdut în inferioare la un jucător cu rating mult mai mic. Am avea, în acest caz, situații în care jucători din categoria Amatori ar putea alege (prin calcul matematic) să nu promoveze niciodată la Open.
                              Ultima editare de marcelgiosan; 01.feb.2017, 21:19.
                              Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                              Comentariu


                              • Mai exact, iată mai jos fișa sintetică cu rezultatele de la acest turneu, unde se vede exact câte puncte de rating ați câștigat la victorii și câte ați pierdut la înfrângeri.


                                HUSARCIUC BENIAMIN a obtinut urmatoarele rezultate la turneul --- Botoșani - 21 ianuarie 2017 - Incepatori ---
                                Nr CLS Nume si prenume Localitate Rating Diferenta
                                Rating
                                Scor Etapa Puncte obtinute Loc
                                ocupat
                                1569 Husarciuc Beniamin Suceava 360 -3 9 - 16
                                Grupa inferioara nr. 3 --- loc 3 --- 1v
                                1 718 Isaic Radu Bacău 543 -183 2-3 Gr.inf. -6 3 - 4
                                2 1947 Cristescu Radu Botoșani 412 -52 2-3 Gr.inf. -11 9 - 16
                                3 4008 Cotovanu Alin Botoșani 100 260 3-2 Gr.inf. 4 17 - 23
                                Grupa superioara nr. 2 --- loc 2 --- 2v
                                4 1121 Lupu Cristian Botoșani 556 -196 0-3 Gr.sup. -6 2
                                5 1354 Constantinica Silviu Botoșani 412 -52 3-0 Gr.sup. 17 17 - 23
                                6 4007 Cozaciuc Ovidiu Suceava 100 260 3-0 Gr.sup. 4 26 - 31
                                Eliminatorii
                                7 837 Andronic Ioan Suceava 564 -204 0-3 el. 1 / 8 -5 5 - 8
                                Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                Comentariu


                                • Foarte interesant! Multumesc pentru rabdarea de a explica. Sper ca aveti niste excel-uri f bine facute si munca e automatizata, de apreciat cate investitie s-a facut pentru a se ajunge aici!

                                  Postat în original de marcelgiosan Vezi post
                                  Mai exact, iată mai jos fișa sintetică cu rezultatele de la acest turneu, unde se vede exact câte puncte de rating ați câștigat la victorii și câte ați pierdut la înfrângeri.


                                  HUSARCIUC BENIAMIN a obtinut urmatoarele rezultate la turneul --- Botoșani - 21 ianuarie 2017 - Incepatori ---
                                  Nr CLS Nume si prenume Localitate Rating Diferenta
                                  Rating
                                  Scor Etapa Puncte obtinute Loc
                                  ocupat
                                  1569 Husarciuc Beniamin Suceava 360 -3 9 - 16
                                  Grupa inferioara nr. 3 --- loc 3 --- 1v
                                  1 718 Isaic Radu Bacău 543 -183 2-3 Gr.inf. -6 3 - 4
                                  2 1947 Cristescu Radu Botoșani 412 -52 2-3 Gr.inf. -11 9 - 16
                                  3 4008 Cotovanu Alin Botoșani 100 260 3-2 Gr.inf. 4 17 - 23
                                  Grupa superioara nr. 2 --- loc 2 --- 2v
                                  4 1121 Lupu Cristian Botoșani 556 -196 0-3 Gr.sup. -6 2
                                  5 1354 Constantinica Silviu Botoșani 412 -52 3-0 Gr.sup. 17 17 - 23
                                  6 4007 Cozaciuc Ovidiu Suceava 100 260 3-0 Gr.sup. 4 26 - 31
                                  Eliminatorii
                                  7 837 Andronic Ioan Suceava 564 -204 0-3 el. 1 / 8 -5 5 - 8

                                  Comentariu

                                  Who has read this thread:
                                  Procesare...
                                  X