Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Butterfly Energy Force 12

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Butterfly Energy Force 12

    Va salut si "LA MULTI ANI !!!" tuturor . Am citit tot ce se putea pe forum despre incaltamintea dedicata tenisului de masa.
    Din tot ce am citit am inteles ca in varful topului se afla BTY Energy Force 12 produsi de Asics si in varianta altora Mizuno Wave drive 7.Intrebarile mele sunt :
    Unde as putea gasi EF 12 numarul 44 sau 45 noi(nu ma intereseaza sh) daca se poate in varianta negru ?Am inteles ca trebuie luati cu minim un numar mai mare datorita formatului.
    Sunt Mizuno sau altii mai buni ?
    Am discutat cu cei de la BTY Bistrița si mi-au spus ca BTY nu va continua colaborarea cu Asics,iar eu doresc neaparat pantofi cu gel.Mai detin incaltaminte Asics si...stiu ce vreau !

  • #2
    La multi ani! Folosesc Asics cu gel pt tenis de masă sunt foarte buni daca ai....

    Comentariu


    • #3
      Acum am Nimbus 18 care sunt pentru alergare . Sunt destul de inalti !
      PS - Multumesc pentru raspuns Leo ! Esti printre putinii care raspunzi in mod repetat,altii...multi doar citesc !

      Comentariu


      • #4
        Nu vreau să intru în discuții contradictorii dar tenisul de masă este unul destul de scump unii joacă cu ce au sau sh.La ce doriți dumneavoastră unii pot doar să viseze sau să citească la ce e bun echipamentul x sau setup-ul y.pt.mizuno puteți lua legătura cu domnul gelu (alias tibi pe forum sau "tenismasa.ro" sau "ttsport.ro" domnul Vali. încă o dată fără supărare. Stima
        Bty.Tiago Apolonia zlc-FH:Rasanter R42/BH-Rasanter R37

        Comentariu


        • #5
          Multumesc ! Il cunosc pe d-l Gelu si e foarte ok.De la ttsport nu mai cumpar nimic .Fata de alte sporturi TDM nu e scump.Din pacate,am banii necesari cand am imbatranit deja !!! Cand te chinuie genunchii si coloana la tenis,nu prea mai ai chef de economii si nici de alegerea unui produs ieftin si prost ! Decat sa dau banii pe medicamente,mai bine pe echipament !
          Ultima editare de TBSS; 06.ian.2017, 22:52.

          Comentariu


          • #6
            Postat în original de TBSS Vezi post
            Multumesc ! Il cunosc pe d-l Gelu si e foarte ok.De la ttsport nu mai cumpar nimic .Fata de alte sporturi TDM nu e scump.Din pacate,am banii necesari cand am imbatranit deja !!! Cand te chinuie genunchii si coloana la tenis,nu prea mai ai chef de economii si nici de alegerea unui produs ieftin si prost ! Decat sa dau banii pe medicamente,mai bine pe echipament !
            La fel și eu ca dumneavoastră.

            Trimis de pe al meu SM-G928F folosind Tapatalk
            Bty.Tiago Apolonia zlc-FH:Rasanter R42/BH-Rasanter R37

            Comentariu


            • #7
              La 40 de ani eram ....super sprinten !!! No offence ! Vremuri... ! La 50+ o sa deplang varsta actuala !
              Nimeni care sa recomande ceva foarte bun ???

              Comentariu


              • #8
                am avut asics foarte buni si durabili gel rocket 7 ,acum am 2 perechi 1 de bty tb lezoline si alta de mitzuno wave medal 5!va recomand mitzuno sunt mai durabili mai usori isi merita fiecare banut!
                tb alc t05/t05 fx

                Comentariu


                • #9
                  Stiu de calitatea Mizuno de prin...1980 ! Care e diferenta intre Mizuno Wave Medal 5 si Wave Drive 7 ?
                  Vad ca la d-l Gelu pe site are doar Medal 4 , poate intra aici si ne explica diferentele si daca poate comanda Medal 5 !
                  Ultima editare de TBSS; 07.ian.2017, 15:06.

                  Comentariu


                  • #10
                    Adevarat, Mizuno si Asics sunt cei care fac cei mai buni pantofi sport pentru tenis de masă, dar sa stiti ca orice model Energyforce de la Butterfly este f. bine facut(probabil de cei de la Asics). Puteti avea o pereche de pantofi asa performanti pt. competitii, dar pt. antrenamente si meciuri amicale, va recomand cu incredere un "entry level" si anume pantofii pt. tenis de masă A-Force de la Yasaka.!
                    blade : Xiom Hayabusa Z; fh Donic Bluestorm Pro; bh Donic Bluestorm Z2

                    Comentariu


                    • #11
                      Multumesc pentru mesaj d-le gpopescu ! Totusi daca nu pot fi cel mai bun la TDM...macar sa fiu cel mai bine echipat ! Raman La Bty sau Mizuno , modelele de varf,astept si alte opinii sau unde gasesc Energyforce 12 ! Poate d-l Gelu raspunde ,daca poate comanda Medal 5,stiu ca ne "spioneaza" pe forum !
                      Ultima editare de TBSS; 07.ian.2017, 22:30.

                      Comentariu


                      • #12
                        Postat în original de TBSS Vezi post
                        Multumesc pentru mesaj d-le Gelu ! Totusi daca nu pot fi cel mai bun la TDM...macar sa fiu cel mai bine echipat ! Raman La Bty sau Mizuno , modelele de varf,astept si alte opinii sau unde gasesc Energyforce 12 ! Puteti comanda Medal 5 ?
                        Nu sunt Gelu Popescu, doar Popescu. Pe dl. Gelu Popescu il puteti contacta pt. acest subiect la numerele de telefon afisate pe pagina www.tenismasa.ro
                        Am postat in acest subiect doar pt. a.mi exprima punctul meu de vedere in ceea ce priveste echipamentul de tenis de masă - incaltaminte adecvata...
                        blade : Xiom Hayabusa Z; fh Donic Bluestorm Pro; bh Donic Bluestorm Z2

                        Comentariu


                        • #13
                          Multumesc ! Am corectat . Am numarul d-lui Gelu,il voi suna cand ma intorc in București.

                          ---------- Post added 08.01.2017 at 01:05 ----------

                          56 de "cititori" si 4 persoane care raspund !!!

                          Comentariu


                          • #14
                            Poate va ajuta
                            http://www.tt-shop.ro/noutati-2014/9...yforce-12.html
                            La multi ani!

                            Comentariu


                            • #15
                              DACA VA PLINGETI CA AVETI PROBLEME CU GENUNCHII SI CU COLOANA DE CE NU INCERCATI DE LA ASICS SAU MIZUNO MODELELE CU TALPA INALTA CARE AMORTIZEAZA MULT MAI BINE FIIND DIN SPUMA SPECIALA -AHAR-SI NU DIN CAUCIUC. ADERENTA E FOARTE BUNA CHIAR SI PE GRESIE CU EI . VA RECOMAND MODELELE -DUOMAX-DE LA ASICS ACESTEA AVIND GEL ATIT IN CALCAI CIT SI IN TALPA.LE RECUNOASTETI PRIN PORTIUNEA GRI PE CARE E SCRIS DUOMAX.
                              LEMN TIMO BOLL ALC, FH TENERGY 64 FX, BH TENERGY 64

                              Comentariu


                              • #16
                                &PGI LA MULTI ANI !!! Multumesc pentru raspuns dar am discutat deja cu BTY Romania ! Nu mai au decat 40,5 !

                                ---------- Post added 08.01.2017 at 15:51 ----------

                                &alx Merci ! Voi incerca !

                                Comentariu


                                • #17
                                  A si inca ceva . Pt. Durerile in coloana si genunchi sa nu credeti ca asics sau mizuno fie ei ori cit de scumpi va vor rezolva problema .eronat.amelioreaza da nu rezolva total.e nevoie de cel putin 10 -15 sedinte de masaj+acupunctura completat cu cure periodice de suplimente de calciu vitamine de fixare in organism inclusiv in dieta zilnica brinzeturi si cascaval minim 6 luni.dupa aceea se vor simti si ameliorari semnificative. Sanatate
                                  LEMN TIMO BOLL ALC, FH TENERGY 64 FX, BH TENERGY 64

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Postat în original de alx_vass Vezi post
                                    DACA VA PLINGETI CA AVETI PROBLEME CU GENUNCHII SI CU COLOANA DE CE NU INCERCATI DE LA ASICS SAU MIZUNO MODELELE CU TALPA INALTA CARE AMORTIZEAZA MULT MAI BINE FIIND DIN SPUMA SPECIALA -AHAR-SI NU DIN CAUCIUC. ADERENTA E FOARTE BUNA CHIAR SI PE GRESIE CU EI . VA RECOMAND MODELELE -DUOMAX-DE LA ASICS ACESTEA AVIND GEL ATIT IN CALCAI CIT SI IN TALPA.LE RECUNOASTETI PRIN PORTIUNEA GRI PE CARE E SCRIS DUOMAX.
                                    Dl. Alexandru, sau Vasile. Va rog sa ma scuzati ca intervin, dar modelul prezentat de dvs. (daca este vorba de cel din fotografie) este un Asics pentru alergare sau running shoes, nu sunt pentru Gerflor si produc un zgomot foarte urat si deranjant pe Gerflor. Sa nu va mai spun ca datorita faptului ca sunt inalti de talpa, riscul accidentarii prin entorsa de glezna este foarte mare...Ar fi bine ca si dvs. sa folositi acesti pantofi sport doar pt. antrenament prin incalzire atat indoor cat si outdoor!!
                                    Sunt ei frumosi, dar nu asa de sanatosi...
                                    Ultima editare de gpopescu; 08.ian.2017, 18:11.
                                    blade : Xiom Hayabusa Z; fh Donic Bluestorm Pro; bh Donic Bluestorm Z2

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      http://www.tabletennisdb.com/shoes/
                                      TRUST NO ONE !

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        De ce credeti ca talpa in partea inferioare e mai lata decit in partea superioara.exact ca sa previna riscul de entorsa. Intradevar fac un pic de zgomot la frig.folosesc de peste trei ani cei cu talpa inalta si sunt mai multumit decit de cei cu talpa joasa (de sala)amortizarea asta e.sunt concluzile mele si le mentin.
                                        LEMN TIMO BOLL ALC, FH TENERGY 64 FX, BH TENERGY 64

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Postat în original de alx_vass Vezi post
                                          De ce credeti ca talpa in partea inferioare e mai lata decit in partea superioara.exact ca sa previna riscul de entorsa. Intradevar fac un pic de zgomot la frig.folosesc de peste trei ani cei cu talpa inalta si sunt mai multumit decit de cei cu talpa joasa (de sala)amortizarea asta e.sunt concluzile mele si le mentin.
                                          Pantofii sport pentru practicarea tenisului de masa au talpa joasa sau de inaltime mica, ceea ce confera stabilitate in timpul jocului. Partea de jos a talpii este facuta dintr.un cauciuc foarte flexibil si aderent(dar nu zgomotos) de culoare galbena. Probabil dvs. v.ati obisnuit cu acei pantofi Asics si va sunt foarte confortabili in salile unde jucati dvs.!!
                                          blade : Xiom Hayabusa Z; fh Donic Bluestorm Pro; bh Donic Bluestorm Z2

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Asteptand de multe luni un raspuns pentru Mizuno Wave Drive 6....care nu mai vine... am cumparat BTY Lezoline Germany ! Sa fie intr-un ceas bun !

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Inclin sa cred ca nu sunt asa durabili lezoline! Am tb lezoline si nu sunt cu nimic peste mitzuno wave medal 5! Toata seria energy force de la butterfly era alta calitate fata de încălțămintea care este acum la bty, dar probabil si mai scumpi pentru ca la unii talpa o faceau cei de la asics!

                                              Trimis de pe al meu GT-I9301I folosind Tapatalk
                                              tb alc t05/t05 fx

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Mai buni...nu stiu ! Mai scumpi de atat nu cred :
                                                http://www.tt-shop.ro/catalog-2017/1...-limitata.html

                                                Comentariu

                                                Who has read this thread:
                                                Procesare...
                                                X