vivasportshop.ro 2 468x60tt-shop.ro 468x60 3tenismasa.ro 468x60
Rezultate 1 la 8 din 8

Subiect: Mutat - Anunt

junior

Data înscrierii
    23.03.2015
    Locație
    Iasi
    Vârstă
    38
    Postări
    70
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    7 z 15 h 7 m
    Timp online pe zi
    11 m
    Reputație
    129

Mutat - Anunt

Buna ziua,
    Va cumpar eu lemnul, cu conditia sa nu aiba defecte ascunse ,de tipul crapaturi ce devin vizibile la flexarea usoara a lamei in zona de îmbinare cu manerul, sau vibratii anormale.
    Va multumesc

senior

Data înscrierii
    19.03.2014
    Postări
    418
    Timp total online
    13 z 1 h 16 m
    Timp online pe zi
    14 m
    Reputație
    142
    Dragos, iti sugerez sa revezi inca o data anuntul meu si, de asemenea, calificativele mele. Daca ai rezerve, mai bine renunta.
    Daca te decizi, ai numarul meu de telefon in anuntul initial.

P.S.
    Super chestia cu vibratiile anormale. Am sa o retin.
    La Multi ani!

Pana se decide dl.Dragos, lemnul este inca la vanzare.
    Ultima modificare făcută de sinoboll; 31.12.2016 la 18:15.

junior

Data înscrierii
    23.03.2015
    Locație
    Iasi
    Vârstă
    38
    Postări
    70
    Timp total online
    7 z 15 h 7 m
    Timp online pe zi
    11 m
    Reputație
    129
    Sinoball ,
    Ti-am citit anuntul cu atentie inainte să ma ofer să-l cumpar .Nu scrie nicăieri ca lemnul este in conditii foarte bune ci doar ca este asa cum se vede in poze....
    Suprafata de joc nu este totuna cu lemnul in intreg ansamblul/ functionalitatea lui.
    Motiv pentru care am cerut asigurari suplimentare vis a vis de lemn si in nici un caz ,cum in mod gresit presupui ,
    despre proprietarul acestuia.
    Sintagma "defecte ascunse " se refera strict la lemn si nu la incercarea proprietarului de a le ascunde.
    Am jucat pana acum cu 4 ZLF uri si ultimul cu care joc de circa 6 luni prezinta o vibratie anormala( alta decat cea care o au in mod normal lemnele atunci cand se activează Zylon ul din componenta.Desi,cand l-am cumparat nu prezenta nici un indiciu ca ar putea avea vreo problema.
    Nu inteleg de ce iei in zeflemea preocuparea unei persoane ce s-a oferit sa-ti cumpere bunul scos la vanzare.
    Cu atat mai mult ,nu inteleg ,de ce ,desi m-am oferit sa-ti cumpar lemnul ,bineinteles la pretul cerut de tine,ignori aceasta oferta si postezi ca este in continuare disponibil (inca o dovada de nepasare la adresa cumparatorului ).Toate acestea in conditiile in care lemnul este la vanzare din luna a 10 a si il actualizezi la fiecare 2, 3 zile.
    Nu era mai simplu sa-mi raspunzi :
    "Dragos , lemnul nu prezinta defecte decat cele vizibile in foto.Pentru definitivarea tranzactiei ma poti contacta pe numarul din postare.Multumesc"
    PS
    Nu tin la adresarea cu persoana a 2 a ,desi o ofer gratuit in special persoanelor pe care nu le cunosc .Nu mai avem demult 20 de ani sa ne tutuim .

Nu te repezi sa-mi raspunzi la fel de rapid ca ultima data.Gandeste-te ca nu am vrut decat sa cumpar ceva la pretul cerut de tine si sa ma asiguri (bineinteles avand incredere in tine) ca totul este in regula.Este doar atat de simplu .
    La Multi Ani!!

senior

Data înscrierii
    19.03.2014
    Postări
    418
    Timp total online
    13 z 1 h 16 m
    Timp online pe zi
    14 m
    Reputație
    142
    Pierdem timpul.
    Lemnul nu este de vanzare pentru dumneavoastra.

Anunt de vanzare valabil.

---------- Post added 01.01.2017 at 19:50 ----------

Lemnul este retinut.
    Ultima modificare făcută de sinoboll; 01.01.2017 la 20:22.

junior

Data înscrierii
    23.03.2015
    Locație
    Iasi
    Vârstă
    38
    Postări
    70
    Timp total online
    7 z 15 h 7 m
    Timp online pe zi
    11 m
    Reputație
    129
    Am scris acest post fara a observa editarea ulterioara cu" retinut".

Buna ziua,
    Am fost tentat sa scriu in finalul postului anterior ca nu mai doresc cumpararea acestui lemn dar nu am facut-o gandidu-ma ca asa ar proceda probabil copii atunci cand ceva/cineva îi supara:"Eu nu ma mai joc cu tine"ar zice ar zice un copil de 7,8 ani.
    Vad ca dvs. mi-ati luat-o inainte spunand ca nu este de vanzare pentru mine.
    Nu cred ca este o atitudine de vanzator profesionist cu calificative ireprosabile asa cum ati afirmat anterior.
    Asa ca avem 3 variante:
    1:Pot cumpara acest lemn apeland la un cunoscut din orice localitate a tarii fara ca dvs. sa puteti face ceva in acest sens.
    2:Pot posta ca doresc cumpararea acestui lemn la un pret mai mare decat cel care il vindeti dvs.,si atunci presupun s-ar gasi cineva care sa se deranjeze pentru diferenta de valoare.
    3esigur ,ati putea chiar si retrage lemnul de la vanzare ,scriind bineinteles" Lemn Vandut", intr-un ultim act de ambitie.Desi postarile dvs. repetate; precum si reducerile de pret indica faptul ca de fapt chiar doriti vinzarea acestui lemn .
    Sanatate!

senior

Data înscrierii
    19.03.2014
    Postări
    418
    Timp total online
    13 z 1 h 16 m
    Timp online pe zi
    14 m
    Reputație
    142
    Bati campii cu multa gratie, prietene. Vezi numai "combinatii", ce ai putea face tu, daca...
    In fine, pierdem vremea, dar ai frustrari mari.

Sa nu uit, repet, lemnul este retinut (citeste "vandut") dlui. cezarhtn. Poate, incerci, dupa cum ai spus, sa iei legatura cu el si sa ii oferi mai mult.
    Sanatate sa avem!
    Ultima modificare făcută de sinoboll; 03.01.2017 la 19:58.

junior

Data înscrierii
    23.03.2015
    Locație
    Iasi
    Vârstă
    38
    Postări
    70
    Timp total online
    7 z 15 h 7 m
    Timp online pe zi
    11 m
    Reputație
    129
    Observ ca ai revenit la obiceiul de a nu saluta si de a vorbi fara pronume de politete.
    Te felicit ,nu iti dezminti clasa.
    Dupa ce mi-ai raspuns de fiecare data in maxim 30 de minute acum ti-a trebuit mai bine de o zi sa scrii ceva, la care ca ,de obicei ,nu ai stat prea mult sa cugeti.
    Nu iti permit sa ma numesti prieten ,nici macar cunoștințe de asa slaba calitate nu am(am grija sa ma indepartez rapid de ele).
    Faptul ca, vis a vis de o situatie ,ai anumite opțiuni, intr-un anume moment dat ,nu inseamna ca ele sunt valabile la infinit .Este evident ca, dupa un anumit timp anumite optiuni pot dispare iar altele pot apare,este evolutia firesca a lucrurilor si nu inseamna ca optiunile au fost false sau ca au fost 'batute campii".
    Este posibil, intr-adevar , pentru tine sa fi fost o pierdere de timp, sa citesti ceva scris cu un oarecare grad de inteligenta ,dar eu unul, m-am amuzat pe seama acestei situatii,avand ceva extra timp liber in aceasta perioada .
    Din pacate ,pentru tine, ai creat aceasta situație si sunt sigur ca nu te-ai distrat catusi de putin.
    Daca ai avea macar un sfert din satisfactiile pe care le am eu zi de zi , atunci ai fi mult mai relaxat , mai putin ofuscat si pus pe harta, dornic de a plati polite: vezi " lemnul nu este de vanzare pentru dvs."
    In ceea ce priveste sinceritatea ta, postezi later edit dupa 30 min de la mesajul initial "ca " este retinut".Deci, ai gasit cumparator in 30 de minute la ce nu ai vandut in 3 luni.Asta ,ori crezi in Mos Craciun ori esti al naibii de norocos ,si atunci stii cum se zice ....
    Cu toate acestea, ai nevoie de o zi sa spui si pentru cine este retinut,nu ca m-aș indoi de veridicitatea cumparatorului,ci doar de moment.
    Iti promit ca, daca nu mai scrii vreo alta bazaconie te las sa-ti vezi in continuare de datul cu părerea pe forum si eu ma intorc la lucrurile mele cu adevarat importante de facut.
    PS In ceea ce priveste lemnul tau, nu ma mai interesa de la primul tau raspuns cand m-am lamurit ce persoana deosebita esti.Asta tu nu o stiai ,ci doar alti membri ai forumului ce mi-au trimis mesaje in privat.
    Iti doresc un an 2017 incarcat numai de asemenea reusite...

senior

Data înscrierii
    19.03.2014
    Postări
    418
    Timp total online
    13 z 1 h 16 m
    Timp online pe zi
    14 m
    Reputație
    142
    Prietene, ai frustrari mari, suferi enorm cand nu esti bagat in seama.
    Eu mai am si treaba decat sa o lalai ca tine, mai mereu, pe aici.

Pentru ceilalalti user-i care, intr-un fel sau altul, si-au manifestat interesul, lemnul a fiost vandut d-lui cezarhtn.
    Sanatate sa avem!
    Ultima modificare făcută de sinoboll; 04.01.2017 la 20:29.

Subiecte similare

1. mutat - Conditii de participare turnee
    De dantim în forumul Fight Club
    Răspunsuri: 11
    Ultimul post: 02.09.2012, 19:50
  2. MUTAT SPAM..circuitul AMATUR 2011
    De paulcris08 în forumul General
    Răspunsuri: 3
    Ultimul post: 22.08.2010, 13:20
  3. MUTAT - atrenament conditie fizica !
    De vrg în forumul General
    Răspunsuri: 43