Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A "Cupa Unirii", București Top Tenis Arena - 21.01.2017

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Multumim de feedback. Chiar am discutat despre asta cu domnul Bodeanu. Si mie mi s a parut prea mult. Am dus la maxim capacitatea salii ptr o zi. Cred ca pe viitor daca o sa mai avem cerere atat de mare de participare o sa alegem o alta varianta. Cat despre mingii, nu stiu ce sa zic, dar daca m as pune in locul persoanei respective, stiind ca ptr mine conteaza atat de mult tipul de minge, as fi intrebat cu ce se joaca inainte sa decid daca merg sau nu la turneu.

    Comentariu


    • Pentru organizatori a fost un test destul de dur, mai ales in perioada in care s-au suprapus toate cele 4 categorii. Important insa este faptul ca nu au fost intarzieri, timpul de joc si alocarea pe mese s-au suprapus aproape la minut cu graficul stabilit de noi inainte de concurs cu o zi inainte.
      Astfel, jucatorii incepatori au jucat intre orele 9,45-17,45; jucatorii avansati intre orele 10-21,10; jucatorii Openisti intre 14-22,25, iar cei de la Elite intre 14-22,50.
      In privinta mingilor, inca nu s-a ajuns la obligativitatea utilizarii celor de plastic, dar ne-am propus ca de la urmatoarele turnee sa le oferim. Nu era insa o problema daca prietenul d-vs utiliza propria minge, la intelegere cu partenerul de joc.
      Nu in cele din urma, cresteraa numarului de locuri s-a facut utilizand mese suplimentar fata de cele initial calculate si nu prin supraaglomerarea vreuneia dintre mese.
      Va multumim pentru observatie si vom incerca si alte solutii care speram sa permita participarea unui numar cat mai mare de jucatori, in conditii de "densitate" mai bune decat cele de la acest turneu.
      Ultima editare de Dan2; 23.ian.2017, 09:36.

      Comentariu


      • Multumita d-lui Viorel Moise ne putem bucura si de finala la categoria Incepatori

        Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
        Fete de palete tenis de masa
        TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

        Comentariu


        • Fain turneul,cam obositor dar fain.
          Socializarea a fost cea mai obositoare,rog organizatorii sa i-a masuri,p-ai uni au venit pregatiti cu tot arsenalul(Petre B,Gica R,Johnny P,Cornel D........)

          Comentariu


          • Postat în original de Mihai Vranceanu Vezi post
            Multumim de feedback. Chiar am discutat despre asta cu domnul Bodeanu. Si mie mi s a parut prea mult. Am dus la maxim capacitatea salii ptr o zi. Cred ca pe viitor daca o sa mai avem cerere atat de mare de participare o sa alegem o alta varianta. Cat despre mingii, nu stiu ce sa zic, dar daca m as pune in locul persoanei respective, stiind ca ptr mine conteaza atat de mult tipul de minge, as fi intrebat cu ce se joaca inainte sa decid daca merg sau nu la turneu.
            Apropo de mingile de joc, o alta varianta ar fi sa se precizeze tipul acestora in anuntul turneului, in situatia in care exista informatia...

            Comentariu


            • Postat în original de GeorgeDospinescu Vezi post
              Apropo de mingile de joc, o alta varianta ar fi sa se precizeze tipul acestora in anuntul turneului, in situatia in care exista informatia...
              Asa George,din acelea care se vad bine si dupa socializare

              Comentariu


              • unii zic ca de ce atatea reguli, ca s a pierdut spiritul amatur...

                Comentariu


                • Frumos! Dar masa aleasa a fost pe trecerea de pietoni!!!

                  ---------- Post added 23.01.2017 at 19:34 ----------

                  Frumos! Dar masa aleasa pentru finala la incepatori a fost pe trecerea de pietoni!!!

                  ---------- Post added 23.01.2017 at 19:36 ----------

                  Multumim Moise Viorel!

                  Comentariu


                  • Situatia retragerilor si a absentelor este urmatoarea:

                    R1- 0 puncte penalizare:

                    1 Sdranca Mircea-
                    2 Ion Sebastian
                    3 Acu Paul
                    4 Adrian Vasilica
                    5 Socaci Marian
                    6 Ionita Fabian
                    7 Mostovoi Andrei
                    8 Marin Puiu
                    9 Coman Emil
                    10 Iftimiciuc Gheorghe
                    11 IVAN ADRIAN
                    12 Dobre Lucian
                    13 Stoica Liviu Gabriel
                    14 Alexandru Milea
                    15 Sultan Valentin
                    16 Staicu Dan
                    17 Stanciu Silviu
                    18 Leolea Andrei
                    19 Trocaru Remus
                    20 Nicola Marian
                    21 Dena Corneliu


                    R2- 2 puncte de penalizare:

                    1 Durac Viorel-http://www.amatur.ro/tenisdemasa/pla...ocs=Constanța
                    2 Nicolae Daniel-http://www.amatur.ro/tenisdemasa/pla...ocs=Constanța
                    3 Vlad Petrica-http://www.amatur.ro/tenisdemasa/pla...ocs=București
                    4 Musat Catalin-http://www.amatur.ro/tenisdemasa/pla...ocs=Alexandria
                    5 Baca Stefan-http://www.amatur.ro/tenisdemasa/pla...ocs=București
                    6 Popa Marius-http://www.amatur.ro/tenisdemasa/pla...ocs=București
                    7 Kaposta Victor-http://www.amatur.ro/tenisdemasa/pla...ctor&locs=Arad
                    8 Rosioara Razvan-http://www.amatur.ro/tenisdemasa/pla...ocs=Alexandria

                    Absenti nemotivari N- 3 puncte de penalizare

                    1 Vasile Adrian Bogdan-http://www.amatur.ro/tenisdemasa/pla...locs=Ploiești
                    2 Petru Gabriel-nou
                    3 Gorgota Robert Ionut-nou
                    4 Marica Nicusor-nou
                    5 Anton Dragos-http://www.amatur.ro/tenisdemasa/pla...&locs=Focșani
                    Ultima editare de FlorinBN; 23.ian.2017, 22:36.

                    Comentariu


                    • Eu nu inteleg de ce lui Mostovoi Andrei i-ai dat R1 , odata ce l-am retras eu REGULAMENTAR pe data de 17.01.2017 si nu pe 19.01.2017 dupa ora 21 : 00 cum era prevazut in anunt ?

                      Comentariu


                      • Postat în original de allexut Vezi post
                        Eu nu inteleg de ce lui Mostovoi Andrei i-ai dat R1 , odata ce l-am retras eu REGULAMENTAR pe data de 17.01.2017 si nu pe 19.01.2017 dupa ora 21 : 00 cum era prevazut in anunt ?

                        gasesti detalii aici: http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...l=1#post334922

                        Comentariu


                        • buna seara,poate uneori omul nu poate sa fie prezent la exercit de ce tinem atat de tare la reglement ?

                          Comentariu


                          • Postat în original de Dumitrescu Cornel Vezi post
                            buna seara,poate uneori omul nu poate sa fie prezent la exercit de ce tinem atat de tare la reglement ?
                            "uneori" este permis de regulament. "adeseori" este sanctionat de regulament.

                            Si tinem la regulament pentru ca:

                            Postat în original de Dan2 Vezi post
                            Inscrieri INCEPATORI - on 19.01.2017 at 23:25:59

                            -----------------------------------------
                            Lista de asteptare:
                            1. Serban Leonard, București

                            Inscrieri AVANSATI - on 19.01.2017 at 23:26:37

                            -----------------------------------------
                            Lista de asteptare:
                            1. Zamfir Gicu, București

                            Inscrieri OPEN - on 19.01.2017 at 23:27:48

                            -----------------------------------------
                            Lista de asteptare:
                            1. Zavricescu George, Curtea de Argeș
                            2. Zarinschi Catalin, Galați
                            3. Arabagiu Marius, București
                            4. Dumbrava Doru, București
                            5. Tomica Silviu, București

                            Inscrieri ELITE - on 19.01.2017 at 23:28:37

                            -----------------------------------------
                            Lista de asteptare:
                            1. Teodor Cristian, București
                            2. Miron Andrei, București


                            Postat în original de tokosp Vezi post
                            Intra pe lista de la avansati Moldovan Sidonia din Ludus.

                            La Avansati podiumul inscrierilor s-a schimbat radical de la prima-faza:

                            (la Incepatori, situatia e cat-de-cat cea veche)


                            Inscrieri Avansati - on 11/01/2017 at 19:45:06
                            1. Padurariu Costel, Brașov - 117 - 19.72 - A
                            2. Sass Imre, Miercurea Ciuc - 840 - 19 - A
                            3. Kezdi Janos, Corund - 972 - 19 - A
                            ...
                            70. Ghidiu Valer, Sighișoara - 2358 - 0 - A
                            71. Szasz Imre, Miercurea Ciuc - 2597 - 0 - A
                            72. Rakosi Csaba, Odorheiu Secuiesc - 4006 - 0 - A
                            -----------------------------------------
                            Lista de asteptare:
                            1. Bucur Delia, Ludus - - -
                            2. Demeter Arpad, Miercurea Ciuc - - -
                            3. Szabo Lajos, Ungaria - - -
                            4. Ban Peter, Cluj Napoca - - -
                            5. Joldes Adrian, Bistrița - - -
                            6. Sandulescu Adrian, Targu Mureș - - -
                            7. Antal Laszlo, Miercurea Ciuc - - -
                            8. Bokor Zoltan Jr, Brașov - - -
                            9. Puiulet Iosif, Agnita - - -
                            10. Kolbai Gyula, Miercurea Ciuc - - -

                            Inscrieri Incepatori - on 1/11/2017 at 1:34:59 PM
                            1. Koszta Mark, Gheorgheni - 980 - 9.75 - AJ
                            2. Moldovan Flavia, Târnaveni - 906 - 9.58 - AF
                            3. Pap Gyula, Gheorgheni - 1063 - 9.5 - A
                            ...
                            22. Orosz Ervin, Miercurea Ciuc - 3037 - 0 - A
                            23. Balint Gabor, Odorheiu Secuiesc - 4003 - 0 - A
                            24. Hompoth Zsolt, Ditrau - 4004 - 0 - A
                            -----------------------------------------
                            Lista de asteptare:
                            1. Todor Jozsef, Corund - - -
                            2. Pall Lajos, Corund - - -
                            3. Bokor Zoltan Sr, Brașov - - -
                            4. Bartha Ferenc, Baraolt - - -
                            5. Laszlo Robert, Miercurea Ciuc - - -
                            6. Kopacz Andras, Miercurea Ciuc - - -
                            7. Kelemen Gabor, Miercurea Ciuc - - -
                            8. Andras Zoltan, Miercurea Ciuc - - -
                            9. Zalar Marian, Târnaveni - - -



                            si astea sunt doar 2 exemple.
                            Ultima editare de sevraj; 23.ian.2017, 22:26.

                            Comentariu


                            • buna seara tuturor buna seara mihai,imi place ca este tare pe pozitie si apreciez asta.eu sunt gica contra tot timpul dar am vazut un om cu lacrimi ascunse ca nu a putut participa la turneu. nu imi este prieten dar este un jucator bun din amatur. oare daca nu avem un prieten sau pe cineva care sa ne inscrie in turneu nu putem sa beneficiem de un wild card ?placerea pentru acest sport trebuie respectata.daca in locul lui "albina" era waldner nu il primeam sau avea parte de osanale?.scuze pentru grafica si gramatica .toate gandurile bune.

                              Comentariu


                              • Postat în original de Moise Viorel Vezi post
                                Concret , nu s-a spus nimic de timpul pe care il au jucătorii pentru a servi o serva. Deoarece nu se vrea sa se reglementeze aceasta problema in regulament, apar discuții contradictorii. Sunt antrenori care ?nvață copii sa tragă de timp la servirea mingii,in mod repetat, spunând că regulamentar sunt 20 secunde. Din ce am citit nu avem așa ceva in regulament. în condițiile Amatur unde nu avem arbitri, cum se procedează?
                                De ce unii antrenori părinți, in loc să ?nvețe copii tenis de masă, ii ?nvață șmecherii? Nu este păcat de copilăria lor?
                                Buna seara,

                                Ma scuzati ca intervin,dar poate ma ajutati si pe mine sa inteleg un lucru.Constat ca in anumite situatii cand regulamentul amatur produce anumite efecte(penalizari,suspendari,avertizari,fete interzise.......) apar voci cum ca "Amaturul" a acaparat spiritul de AMATORI,in schimb cand apar situatii descrise in citatul de mai sus,invocam si cautam raspunsuri in regulamente.Sper totusi ca nu este asa departe ziua in care ne vom hotari ce suntem,"AMATORI" sau AMATORI DE TENIS!!!

                                P.S Un concurs foarte disputat cu un nr record de participanti si dus la bun sfarsit de o echipa formata din Vali,Dan Bodeanu si Mihai Vranceanu!

                                Comentariu


                                • Postat în original de Dumitrescu Cornel Vezi post
                                  buna seara tuturor buna seara mihai,imi place ca este tare pe pozitie si apreciez asta.eu sunt gica contra tot timpul dar am vazut un om cu lacrimi ascunse ca nu a putut participa la turneu. nu imi este prieten dar este un jucator bun din amatur. oare daca nu avem un prieten sau pe cineva care sa ne inscrie in turneu nu putem sa beneficiem de un wild card ?placerea pentru acest sport trebuie respectata.daca in locul lui "albina" era waldner nu il primeam sau avea parte de osanale?.scuze pentru grafica si gramatica .toate gandurile bune.
                                  Cu gica contra nu ma pun

                                  Comentariu


                                  • Felicitări Avram Nicolae pentru podium,ok!!!

                                    Comentariu


                                    • Ar fi bine daca pe viitor nu se vor mai juca meciuri la mesele din spate ( 21,22,23,24,25) deoarece ne putem accindeta destul de grav.
                                      Va vorbesc din experienta proprie.Am fost norocos am scapat cu 5 copci si o luna pe dreapta

                                      Comentariu


                                      • Felicitari pentru foarte buna organizare. Nu este usor sa gestionezi asa de multe meciuri, intr-un interval destul de scurt. (Desigur fiecare padure are si cateva uscaturi. Trecem peste)

                                        Comentariu

                                        Who has read this thread:
                                        Procesare...
                                        X