Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu B "TopSpin Arena", Iași - 11.02.2017

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Un turneu frumos, un turneu intre prieteni, organizare ca la carte si in special o ciorba radauteana de exceptie. Felicitari Bogdan si domn' Paul pt. gazduirea acestui concurs.
    Blade: Butterfly Timo Boll ALC
    FH: Dignics 05
    BH: Dignics 05

    Comentariu


    • #27
      Felicitări Bogdan Axinte, Paul Gasner pentru organizarea acestui turneu agreabil cu atmosferă plăcută si oameni de calitate. Chiar dacă sala e mică, numarul de participanți este cel potrivit.
      Felicitări trupei de la Bacău, Vlad, Sebi, Puiu....pendru jocurile de calitate!
      Felicitări Cătălin Sumanaru si Vlad Tipu pentru finala frumoasă....si felicitări colegului Gabi Iacob pentru performanță...ai jucat foarte bineee!

      Bogdane poate organizezi si un Turneu A.....stim ca poți....acum avem si dovada!! Felicitări Felicitări Felicitări

      Comentariu


      • #28
        Multumiri

        Ma alatur si eu colegilor si prietenilor mei, in a felicita pentru efortul depus de catre Bogdan si Paul in organizarea acestui turneu B. Cineva ( cred ca Cristi Ciortescu) a spus felicitari ne-ai aratat ca se poate , avem dovada, asa e, se poate . Vrem un turneu A la Iași sau de ce nu chiar un A+. Cred ca daca unim tot ceea ce are fiecare de oferir reusim, Paul partea informatica, Bogdan partea executiva si neaparat Dragos partea cu ciorba radauteana. Noi ceilalti vrem doar sa jucam dar asta nu inseamna ca nu putem ajuta. Poate mai discutam pe aceasta tema. Oricum va multumesc ca a-ti creat aceste conditii pentru prieteni care realmente au apreciat aceasta sambata la sala. Multumim si prietenilor din Bacău Sebi, Puiu, Vlad ca si celorlalti participanti care au facut un efort sa vina la acest turneu in ciuda temperaturii de afara. Eu sunt fericit ca schimbarea stilului meu de joc s-a materializat intr-un loc 3-4. Mai mult nu s-a putut cu juniorii din Iași si Bacău pe care e o incantare s-i privesti jucand. Multumesc inca o data si ne vedem la urmatorul turneu, la Bacău sau poate cine stie mai facem la Iași.
        Blade : Spinlord Ultracarbon Def
        FH : Spinlord Degu 2.1 mm
        BH : Spinlord Sternenfall OX

        Comentariu


        • #29
          Postat în original de gabriel1962 Vezi post
          Ma alatur si eu colegilor si prietenilor mei, in a felicita pentru efortul depus de catre Bogdan si Paul in organizarea acestui turneu B. Cineva ( cred ca Cristi Ciortescu) a spus felicitari ne-ai aratat ca se poate, avem dovada, asa e, se poate. Vrem un turneu A la Iași sau de ce nu chiar un A+. Cred ca daca unim tot ceea ce are fiecare de oferit reusim, Paul partea informatica, Bogdan partea executiva si neaparat Dragos partea cu ciorba radauteana. Noi ceilalti vrem doar sa jucam dar asta nu inseamna ca nu putem ajuta. Poate mai discutam pe aceasta tema. Oricum va multumesc ca ati creat aceste conditii pentru prieteni care realmente au apreciat aceasta sambata la sala. Multumim si prietenilor din Bacău Sebi, Puiu, Vlad ca si celorlalti participanti care au facut un efort sa vina la acest turneu in ciuda temperaturii de afara. Eu sunt fericit ca schimbarea stilului meu de joc s-a materializat intr-un loc 3-4. Mai mult nu s-a putut cu juniorii din Iași si Bacău pe care e o incantare sa-i privesti jucand. Multumesc inca o data si ne vedem la urmatorul turneu, la Bacău sau poate cine stie mai facem la Iași.
          Dacă vă hotăr?ți, sar și eu cu o m?nă de ajutor.
          Puteți să vă bazați pe șampania pentru câștigători și pe smântâna (made în Bucovina) pentru ciorba rădăuțeană!
          Plus că mulți absolvenți ai Universităților din Iași abia așteaptă nostalgic prilej să mai bea o bere în Bucșinescu sau un vin la Bolta Rece.

          "Ah! garafa pântecoasă doar de sfeșnic mai e bună!
          Și mucoasa lum?nare sf?r?ind săul și-l arde.
          Și-n aceasta sărăcie, te inspiră, cântă, barde -
          Bani n-am mai văzut de-un secol, vin n-am mai băut de-o luna."
          Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

          Comentariu


          • #30
            Frumoasa initiativa lui Bogdan ,de a incerca revigorarea AMATOUR la IASI!Se poate baza pe mine in organizarea unui turneu A ,la Polivalenta!Sunt convins ca va fi un succes ,avem di tati!!hai s-o facem1

            Comentariu


            • #31
              Video Concurs

              Felicitari Catalin si Vlad pentru finala reusita ! Felicitari Gabi si Vlad V. pentru locurile 3, pe deplin meritate.
              Multumiri baietilor din Bacău, care au fost alaturi de mine mereu ! Multumiri colegilor din Iași si baietilor de la mine la sala, care au luat parte la primul concurs Amatur de anul acesta din Iași. Vreau sa va spun ca dupa cea mai stresanta saptamana din viata mea, acest turneu a venit la fix. Intalnirea cu atatia vechi si noi prieteni m-a bucurat foarte tare, si sper, ca pe viitor, sa fiu inconjurat la fel nu de concurenti, ci de iubitori ai acestui sport deosebit. Sunt sigur ca au fost si nemultumiri, iar pentru acestea va rog sa ma iertati. Lasand deoparte sentimentalismele, as vrea sa mai multumesc si :
              1. Prietenului meu si colegului Paul Gasner, nu am cuvinte de multumire pentru tot ce a facut pentru mine
              2. Prietenului meu si colegului Gabriel Iacob, pe care il felicit iar pentru locul ocupat si pentru jocul bun facut
              3. Prietenului Dragos Bogza, pentru masa de pranz si pentru ajutorul dat in organizare
              4. Prietenilor de la sala si celor din Iași, Bacău si Tecuci , fara de care acest turneu nu ar fi fost posibil.
              5. Celor care m-au ajutat pe tot parcursul acestor ani si fara de care nu as fi fost unde sunt acum

              Turnee la Iași vor mai fi, asta va garantez ! Se anunta un an frumos in Amatur pentru Iași si nu numai !

              Multumesc din nou, al vostru Axinte Bogdan !


              Semifinala Sumanaru - Valeanu


              Finala Sumanaru - Tipu partea I

              https://www.youtube.com/watch?v=6G2U6jr4d88&t=2s

              Finala Sumanaru - Tipu partea a 2-a

              https://www.youtube.com/watch?v=KQSKXCixLm0&t=6s

              ---------- Post added 12.02.2017 at 21:23 ----------

              Ultima editare de Bogdan A; 12.feb.2017, 21:24. Motiv: youtube
              Blade 1 : Butterfly Jun Mizutani Super ZLC Blade 2: Butterfly Custom Arylate
              Fh: Tenergy 05 2.1 mm Fh: Tenergy 05 2.1 mm
              Bh: Tenergy 05 FX 2.1 mm Bh : Tenergy 05 FX 2.1 mm

              Comentariu


              • #32
                Multumim Bogdan, Paul, Gabi, Dragos........Ne-am simtit foarte bine.







                Ultima editare de marcelgiosan; 13.feb.2017, 23:53.

                Comentariu


                • #33
                  Si ca sa nu se inteleaga din pozele postate de colegul nostru Puiu din Bacău, ca acest turneu a fost o mare betivaneala cu ciorba, postam si noi cateva poze
                  Blade : Spinlord Ultracarbon Def
                  FH : Spinlord Degu 2.1 mm
                  BH : Spinlord Sternenfall OX

                  Comentariu


                  • #34
                    Multumesc Marcel pentru asezarea pozelor in pagina.

                    Comentariu

                    Who has read this thread:
                    Procesare...
                    X