pingpongshop.ro 468x60tenismasa.ro 468x60tt-shop.ro 468x60
Pagina 4 din 4 PrimulPrimul ... 234
Rezultate 46 la 50 din 50

Subiect: Dureri genunchi

dantim
    Guest
    Pentru Marcu,ai incercat cu arnica unguent?

organizator turnee
    Data înscrierii
    31.03.2006
    Locație
    Miercurea Ciuc
    Vârstă
    59
    Postări
    2.254
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    48 z 5 h 7 m
    Timp online pe zi
    21 m
    Reputație
    1974
    Citat Postat în original de TRADU Vezi post
    Pentru Drukerul... Din experienta proprie iti pot spune urmatoarele: Umarul este o articulatie foarte complexa. Durerile nu prea trec decat cu medicamentatie. Ia Movalis o pastila seara dupa mancare 7 zile si daca nu trece 14 zile(citeste prospectul inainte pentru contraindicatii sau consulta un medic de specialitate). Medicamentul mi-a fost prescris de un medic ortoped, este ieftin si o sa ramaii surprins de rezultate. L-am recomandat si unui prieten care este intr-o echipa de popice si care se ungea de 2 luni la umarul drept cu diverse unguente fara a obtine un rezultat notabil. A scapat de durere dupa 3 zile. Datorita durerii exista tendinta de a nu folosi umarul si asta agraveaza in timp boala intrucat se anchilozeaza treptat articulatia. Cu cat faci tratamentul mai repede cu atat mai bine. Repet : fara medicamentatie nu prea trece. Doar te amagesti ca ai scapat de ea. Succes!
    Cu Movalisul trebuie avuta mare grija. E un antiinflamator foarte eficient, dar pentru cei cu un stomac mai slab, poate provoca dureri ! Oricum calea cea mai sigura ar fi o consultatie la un medic ortoped, caci un tratament simptomatic nu rezolva niciodata problema de baza!
    Lemn Levi SIC Gloria OFF; Fețe - FH:Tibhar Evolution Mxs 1,9 black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red
    Lemn TIBHAR IV BALSA: Fețe -FH:Tibhar Evolution Mxp max black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red
    Lemn Levi SIC Defender Carbo DEF ; Fete - FH: Tibhar Evolution Mxp max black + Stiga Vertical 55 OX red

senior

Data înscrierii
    24.11.2010
    Locație
    Sibiu
    Vârstă
    57
    Postări
    173
    Timp total online
    7 z 6 h 32 m
    Timp online pe zi
    3 m
    Reputație
    207
    Asa este Laky. Acesta e motivul pentru care i-am indicat lui druker sa citeasca inainte prospectul medicamentului sau sa consulte un medic de specialitate. Oricum sunt sigur ca 95% din medici i-ar prescrie un antiinflamator. E mai usor pentru ei si se vad si rezultate repede. Eu am facut mai multe consulturi si tratamente si pana la urma tot la antiinflamator am ajuns, desi nu vroiam, pentru ca stiam impactul lor asupra stomacului. Asta e si motivul pentru care i-am scris si pe privat ca trebuie sa fie atent la miscari bruste in viitor pentru ca nu este indicat sa repete curand tratamentul. Intre noi fie vorba sa sti ca cei tineri nu au nici o durere la tratament si nici complicatii. Am observat asta in mai multe cazuri de tratamente cu antiinflamatoare ale unor prieteni mai tineri ca mine. In concluzie observatia ta e corecta. Succes!
    Ultima modificare făcută de TRADU; 15.11.2012 la 14:19.
    YASAKA MA LIN Soft CARBON / YASAKA RAKZA 7 Soft

4. Mulțumesc marcu vasile au mulțumit pentru mesaj
    organizator turnee
    Data înscrierii
    18.02.2012
    Locație
    Vatra Dornei
    Vârstă
    54
    Postări
    2.523
    Timp total online
    51 z 6 h 31 m
    Timp online pe zi
    26 m
    Reputație
    3269
    Parca eram legat la ochi sau imi luase cineva mintea.A trebuit sa citesc de pe seit ce trebuie sa fac cu genunchiul .Am fost la medic si binenteles cu medicamente antiinflamatoare(mydocalm,tador si fastum gel)ma simt mult mai bine.Sfatul meu este sa mergeti la un consult ortopedic si in urma investigatiilor medicul va prescrie medicatia.MULTUMESC inca odata colegilor ptr.sfat.
    Blade . PHOTINO
    Fh. JOOLA RYZHN 2.0
    Bh.:JOOLA RYZHM 2.0 MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

junior Avatarul lui TIHAN SILVIU
    Data înscrierii
    08.07.2011
    Locație
    pe terra
    Vârstă
    42
    Postări
    82
    Timp total online
    7 z 9 h 34 m
    Timp online pe zi
    3 m
    Reputație
    34
    Medicatia se prescrie in functie de anumiti factori ,unele antiinflatorii nu sunt indicate in contextul in care mai exista alte afectiuni . Nu va recomand sa luati asa dupa ureche, riscati sa va rupeti mai tare in loc sa va carpiti -)))),in concluzie cel mai indicat consultarea ortopedului sau dupa caz reumatologului .

Subiecte similare

1. Problema genunchi
    De Durdun Gheorghe în forumul General
    Răspunsuri: 24
    Ultimul post: 15.11.2018, 09:18
  2. dureri umar
    De arfoto în forumul General
    Răspunsuri: 5
    Ultimul post: 10.06.2014, 20:54
  3. ANDRO GIR S.R.L. -banda ptr. cei cu durere de genunchi
    De marcu vasile în forumul Echipament
    Răspunsuri: 2
    Ultimul post: 15.10.2012, 21:43
  4. Ce e banda care se pune sub genunchi?
    De MaLong în forumul Echipament
    Răspunsuri: 15
    Ultimul post: 03.10.2011, 23:11

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita postările proprii
  •