Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Probleme forum

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    De ceva timp forumul se incarca ff greu sau spre deloc, sunt probleme ?
    Sanwei F3 PRO--------------.----.-----.------------------XVT Black Knight 7
    LOKI T3 High Speed Carbo ---.----Backup---------Palio AK47 RED
    LOKI T3 High Speed Carbo-------------.--------------Palio AK47 BLUE

    Comentariu


    • #27
      Postat în original de traian Vezi post
      De ceva timp forumul se incarca ff greu sau spre deloc, sunt probleme ?
      Da. Sunt ceva probleme. Probabil "bug-uri" nerezolvate.
      Din păcate administratorul este plecat din țară în această perioadă. O să rezolve problemele imediat ce se ?ntoarce.
      Rezultatele, fotografiile și filmele (Facebook sau YouTube) pot fi consultate și pe site-ul www.amatur.ro urmând link-ul:
      http://www.amatur.ro/tenisdemasa/Turnee
      Ajunși acolo apăsați în partea dreaptă pe Clasament (În cazul turneelor încheiate) sau pe ...waiting (În cazul turneelor în derulare) și accesați pagina oficială a turneului, pagină ce poate conține: rezultate grupe inferioare și superioare, eliminatorii, clasamente, fotografii și filme.
      Filmele postate acolo pot fi urmărite chiar pe pagină și site-ul se mișcă foarte bine.

      Mulțumim frumos, FlorinBN!
      Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

      Comentariu


      • #28
        Ieri pe la prânz a fost postat un turneu B Concept Adial pt sambata la Tg. Mureș in care am scris si eu. Aseara anuntul turneului nu mai era pe forum. Acesta era linkul catre turneu http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...ata-13-07-2019 . Stie cineva ceva despre dispariție ?
        Nittaku violin​Fastarc S-1 / Baracuda

        Comentariu


        • #29
          Postat în original de adishorul Vezi post
          Ieri pe la prânz a fost postat
          Exista o regula a postarii turneelor B (trebuie sa treaca un numar de ore intre semnalarea organizarii turneului si postarea anuntului). Probabil acesta o fi motivul ca nu mai vedem turneul. Cred ca este posibil ca sa fie republicat inainte de pranz.
          FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
          Tel : 0742 257 995

          Comentariu


          • #30
            trebuie sa avem incredere in acest forum ?

            Comentariu


            • #31
              In sensul că nu ne înșeală cu alte forumuri?

              Comentariu


              • #32
                Postat în original de sasatl Vezi post
                trebuie sa avem incredere in acest forum ?
                Ti-ai dat singur like, cam multe, de pe contul m1s1
                Hobby: Motoare si ski !
                http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                Comentariu


                • #33
                  As sugera sa nu se mai permita plasarea pozelor acelea mari direct pe forum ci numai cu Post Image. Este foarte greu sa derulezi cu mouse-ul, pana ajungi in josul paginii pline de astfel de poze te doare degetul. Multi cauta altceva pe pagina. Cine vrea poze le poate deschide foarte repede si daca sunt postate cu Post Image. Nu am nimic cu cei care pun poze pe forum, le multumesc pentru asta.

                  Comentariu


                  • #34
                    Postat în original de Cornel 67 Vezi post
                    As sugera sa nu se mai permita plasarea pozelor acelea mari direct pe forum ci numai cu Post Image. Este foarte greu sa derulezi cu mouse-ul, pana ajungi in josul paginii pline de astfel de poze te doare degetul. Multi cauta altceva pe pagina. Cine vrea poze le poate deschide foarte repede si daca sunt postate cu Post Image. Nu am nimic cu cei care pun poze pe forum, le multumesc pentru asta.
                    Din pacate facilitatea aceasta vine odată cu folosirea aplicatiei Tapatalk si are doua neajunsuri:
                    -încarca exclusiv memoria forumului www.tenisdemasa.ro, toate fotografiile fiind stocate pe serverele unde este gazduit forumul (spre deosebire de cazul când se folosește Postimage, când pozele sunt stocate pe serverele deținute de către Postimage, pr forum apărând doar un link);
                    -face extrem de dificila citirea unui topic, mai ales de pe telefon, pentru că trebuie derulate foarte multe poze.

                    Solutia eleganta este ca cei care folosesc Tapatalk să nu abuzeze de acest lucru. Pui un instantaneu două cu fotografia de grup, la inceputul turneului si cateva cu festivitatea de premiere la final și in acest mod desfasurarea turneului poate fi usor urmărita pe forum.
                    Iar restul fotografiilor le postezi de acasa, dupa terminarea turneului, folosind Postimage.
                    Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                    Comentariu


                    • #35
                      Știe cineva de ce anumite subiecte care s?nt închise nu au iconița specifică care arată faptul că subiectul este închis? (fie închis scris cu majuscule de culoare roșie <bănuiesc că atunci când utilizatorul își închide propriul subiect>, fie lăcățelul și dunga oblică <bănuiesc că atunci când închide subiectul un moderator sau administrator>)

                      Mulțumesc

                      Exemplu: http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...ighlight=Robot


                      Andro TP Ligna CI Off
                      Fh: Andro Rasanter R37 ultramax (neagră)
                      Bh: Der Materialspezialist Spectre OX (mov)

                      Comentariu


                      • #36
                        Și, totuși, mie imi apare închis respectivul topic....



                        Trimis de pe al meu SM-N975F folosind Tapatalk

                        Comentariu


                        • #37
                          Am observat ca forumul se incarca greu in ultima perioada, atat pe PC, cat si pe mobil, in browser si in Tapatalk. Am incercat si pe conexiunea mea fixa, prin WiFi si cablu, dar si prin conexiunea mobila 4G/5G. Cam acelasi rezultat, toate topicurile se incarca lent, nu conteaza prea mult daca sunt imagini sau nu, externe sau din galerie (in Tapatalk).
                          Blog de tenis de masă

                          Comentariu


                          • #38
                            Postat în original de grasomega Vezi post
                            Am observat ca forumul se incarca greu in ultima perioada, atat pe PC, cat si pe mobil, in browser si in Tapatalk. Am incercat si pe conexiunea mea fixa, prin WiFi si cablu, dar si prin conexiunea mobila 4G/5G. Cam acelasi rezultat, toate topicurile se incarca lent, nu conteaza prea mult daca sunt imagini sau nu, externe sau din galerie (in Tapatalk).
                            Posibil ca supraincarcarea forumului sa fie din cauza modulului recent instalat "Last visitors in 24 hours". Am dezinstalat acest modul.
                            Te rog sa verifici din nou daca incarcarea e la fel de greoaie si acum.
                            lemn: Waldner Dotec Carbon
                            fețe: Dignics 05/Dignics 05

                            Comentariu


                            • #39
                              Pe Tapatalk merge mult mai bine acum fata de sapt trecuta.
                              Blade : Butterfly Omar Assar
                              FH: Xiom Omega V Pro
                              BH: Xiom Omega V Tour

                              Comentariu


                              • #40
                                Postat în original de clau Vezi post

                                Posibil ca supraincarcarea forumului sa fie din cauza modulului recent instalat "Last visitors in 24 hours". Am dezinstalat acest modul.
                                Te rog sa verifici din nou daca incarcarea e la fel de greoaie si acum.
                                Fiind in aceasta pagina, am incercat chiar acum sa incarc prima pagina si a durat 8 secunde pana s-a incarcat complet. Am revenit la topic si a durat cam 5 secunde. Browserul este Firefox pe PC (Windows).
                                Am incercat acelasi lucru pe Microsoft Edge: 5 secunde prima pagina, 3 secunde topicul curent.
                                Firefox pe WSL: 2 secunde prima pagina, 3 secunde topicul.
                                Chrome pe Windows: 10 secunde prima pagina, 4 secunde topicul.
                                Tapatalk - 1 secunda incarcarea primnei pagini, 1 secunda topicul. Remus82 Intr-adevar merge foarte bine Tapatalk.

                                L.E.: Am observat ca acum nu se mai vede autorul unui topic in lista. Se vede asa: "Creat de 10.ian.2022, 19:32"


                                Blog de tenis de masă

                                Comentariu


                                • #41
                                  Postat în original de grasomega Vezi post


                                  L.E.: Am observat ca acum nu se mai vede autorul unui topic in lista. Se vede asa: "Creat de 10.ian.2022, 19:32"

                                  la mine se vede bine. Imi dai te rog un printscreen?
                                  lemn: Waldner Dotec Carbon
                                  fețe: Dignics 05/Dignics 05

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    Blog de tenis de masă

                                    Comentariu


                                    • #43
                                      Postat în original de grasomega Vezi post
                                      Multumesc de sesizare, era incorecta traducerea in Romana pentru un parametru. In engleza eroarea nu exista.
                                      Am corectat si in romana, acum ar trebui sa fie OK.
                                      lemn: Waldner Dotec Carbon
                                      fețe: Dignics 05/Dignics 05

                                      Comentariu


                                      • #44
                                        Da, este ok acum în lista de topicuri, mulțumesc.

                                        Prima pagină continuă să se încarce cam greu în browser, aproape indiferent de echipamentul pe care incerc. Tapatalk merge rapid.
                                        Blog de tenis de masă

                                        Comentariu


                                        • #45
                                          intimpin si eu o problema ,nu ma pot conecta pe telefon ,i-mi scrie ca userul respectiv pe care-l folosesc pe desktop ,e folosit si nu ma lasa sa ma conectez....ms
                                          LEMN TIMO BOLL ALC, FH TENERGY 64 FX, BH TENERGY 64

                                          Comentariu


                                          • #46
                                            Postat în original de alx_vass Vezi post
                                            intimpin si eu o problema ,nu ma pot conecta pe telefon ,i-mi scrie ca userul respectiv pe care-l folosesc pe desktop ,e folosit si nu ma lasa sa ma conectez....ms
                                            Un printscreen cu eroarea?
                                            lemn: Waldner Dotec Carbon
                                            fețe: Dignics 05/Dignics 05

                                            Comentariu


                                            • #47
                                              Postat în original de clau Vezi post

                                              Un printscreen cu eroarea?
                                              ti-am trimis pe messenger ,doar asa am stiut si putut...ms
                                              LEMN TIMO BOLL ALC, FH TENERGY 64 FX, BH TENERGY 64

                                              Comentariu


                                              • #48
                                                Postat în original de alx_vass Vezi post

                                                ti-am trimis pe messenger ,doar asa am stiut si putut...ms
                                                Din printscreen imi apare ca vrei sa faci user nou si nu te lasa ca mai exista unul cu acelasi nume.
                                                Nu da "inregistrare" ci " Autentificare"
                                                lemn: Waldner Dotec Carbon
                                                fețe: Dignics 05/Dignics 05

                                                Comentariu


                                                • #49
                                                  Postat în original de clau Vezi post

                                                  Din printscreen imi apare ca vrei sa faci user nou si nu te lasa ca mai exista unul cu acelasi nume.
                                                  Nu da "inregistrare" ci " Autentificare"
                                                  multumesc ,s-a rezolvat .trebuia sa trec in limba engleza sa ma lase sa deschid fereastra pt. autentificare si dupa aceea sa trec inapoi la limba romana ...
                                                  LEMN TIMO BOLL ALC, FH TENERGY 64 FX, BH TENERGY 64

                                                  Comentariu


                                                  • #50
                                                    Ramai pe engleza, mai creste si MP-ul un pic
                                                    TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X