Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Paleta imperial

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Paleta imperial

    Rog pe cei care cunosc sa imi spuna ceva despre acesta paleta. As vrea sa stiu daca are ceva valoare sau e doar una de duzina. Mentionez ca are burete de 0,5 si este identica pe ambele fete, inclusiv culoarea. Multumesc anticipat!

  • #2
    sa fie de valoare trebuie sa ai toata seria vre o 30,50 de bucati, pt colectionari.... si dupa cum arata este o copie....



    ,,,, original

    Comentariu


    • #3
      Am doua bucati identice, nefolosite in stare excelenta de la cineva care le-a cumparat in Germania la mijlocul secolului trecut(intre timp a decedat) si care nu le-a folosit mai deloc. Sunt dint-un set care se dadea cu fileu si minge cu multi ani in urma. Din pacate cutia s-a pierdut. Paletele sunt fara dubii originale intrucat se vede lucratura si mai presus de toate dispun de eticheta originala imperial. Pe vremea aceea nu facea nimeni clone la palete de divertisment cum probabil sunt acestea. Corelat cu eticheta se poate vedea firma de pe fata.
      Daca nu cer prea mult as vrea sa stiu care sunt elementele care te-au determinat sa afirmi ca este clona. Nu de alta dar ai mai afirmat si in alt post al meu ca o paleta Peter Korbel e clona cand de fapt era originala(chiar tu ai rectificat dupa ce eu am argumentat acest lucru). Ma intreb cum ai reusit sa depistezi ca e copie o paleta asa veche cand la un model recent care ti-a trecut prin mana de mai multe ori ai gresit?
      Astept totusi pareri si de la altcineva. Multumesc anticipat!

      Comentariu


      • #4
        Cand leo33 zice " clona " la ceva, se refera si la aspectul produsului respectiv...prost finisat, sigle lipite aiurea, stramb, etc...nu doar la " imitatie", " reproducere ", etc...raspunsul la valoarea respectivei palete vi l-ati dat singur, scriind cuvantul " divertisment "...are valoare strict sentimentala ( si pentru nostalgici, poate fi mai valoroasa decat cel mai scump lemn Butterfly )...mai trebuie sa gasiti acea persoana romantica si treaba e rezolvata ! Spor !
        TRUST NO ONE !

        Comentariu

        Who has read this thread:
        Procesare...
        X