Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A "Memorialul Mircea Toncean" Editia a 2-a, Reghin - 25.03.2017

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Felicitari organizatorilor pentru reusita deplina a turneului,Mircea a fost onorat pe masura renumelui sau in Amatur!Chapeau!
    Felicitari participantilor pentru atmosfera si sportivitate,felicitari invingatorilor pentru performanta!
    Bravo Lopatica,ai fost pe val!
    I love table tennis !

    Comentariu


    • Finala Avansati:

      Keresztes Zoltan - Bothazan Florin: 3:2 (1-0,2-0,2-1,2-2,3-2)

      Comentariu


      • Ultima oară l-am int?lnit pe Mircea la un concurs la Odorhei. Era deja bolnav, sufla din greu, dar venise să-și susțină prietenii. Microbul tenisului de masă era prea adînc inoculat în sufletul său cel mare pentru a putea rămâne acasă... Apoi s-a dus...
        Sâmbătă m-am oprit lângă portretul lui si l-am privit cateva clipe. în lumina candelelor am avut impresia că mi-a facut cu ochiul și apoi a inceput să-mi vorbească.„ Mai Laky, vezi sa faci cum ti-am spus de atâtea ori, tai de doua ori cu iarba apoi lift in lungul mesei! Si vezi să folosești activ forhandul, ca nu e pus acolo degeaba. Dar văd că ai picat în grupă cu copilul Victoraș, lui poți să-i faci ce vrei, la el nu merge schema, pe ăsta eu l-am invățat să joace!”. Apoi a tăcut...
        La anul pe vremea asta, sagalnic, va zambi si va vorbi din nou, iar prietenii îl vor auzi!
        REQUIESCAT IN PACE, Mircea Toncean!
        Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
        Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

        Comentariu


        • Un ajutor de nadejde al organizatorilor si-a uitat o paleta Butterfly Primorac intr-o husa Donic neagra, undeva la masa juriului. Vom fi recunoscatori daca ne puteti ajuta.
          FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
          Tel : 0742 257 995

          Comentariu


          • Din pacate in afara de o pereche de pantofi de sala nu am gasit nimic. Respectuos rog persoana care din greseala a gasit o paleta sa ne anunte pentru a fi returnata proprietarului. Multumesc mult.

            Comentariu


            • *La Incepatori si Avansati nu au fost absenti nemotivati.

              Comentariu

              Who has read this thread:
              Procesare...
              X