Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Vandut

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Vandut

    Vândut
    Ultima editare de calin_j; 13.sep.2017, 09:54. Motiv: Vanzare

  • #2
    Super lemne...
    Timo Boll ZLF (old model 87g)/ FH Joola Rhyzer 45 PRO 2.0 mm/ BH Joola RhyzmP 2.0 mm

    Comentariu


    • #3
      Ce inseamna " foarte vechi " la lemnul Mazunov ? Poti fi mai exact ? Multumesc.
      TRUST NO ONE !

      Comentariu


      • #4
        Postat în original de danmihai Vezi post
        Ce inseamna " foarte vechi " la lemnul Mazunov ? Poti fi mai exact ? Multumesc.
        Eu as zice ca-i destul de vechi - nu are fluture pe maner si nici gauri de la tablita - deci nu a avut deloc - poate fi dinainte de fluture negru. Am avut si eu un Korbel.
        Blog de tenis de masă

        Comentariu


        • #5
          Nu e " dinainte de fluture negru "...eram curios daca proprietarul cere acea suma ( mare, mica, treaba dansului ) bazat pe ceva concret...
          TRUST NO ONE !

          Comentariu


          • #6
            Postat în original de danmihai Vezi post
            Nu e " dinainte de fluture negru "...eram curios daca proprietarul cere acea suma ( mare, mica, treaba dansului ) bazat pe ceva concret...
            Dl Mihai, lemnul Mazunov este de la mine. Luat din Germania de la colectionar, lemn foarte vechi, feeling exceptional, de mare valoare (tinand cont si de greutatea de numai 93g). Stiu ca sunteti colectionar de lemne cu fluture negru dar sa stiti ca sunt si lemne de "dinainte de fluture negru", foarte rare si valoroase, asa cum e si acest Mazunov (pe forumuri externe cred ca valoreaza in jur de 200 EUR). E un lemn exceptional.
            Ultima editare de CornelTT; 22.mar.2017, 10:50.
            Timo Boll ZLF (old model 87g)/ FH Joola Rhyzer 45 PRO 2.0 mm/ BH Joola RhyzmP 2.0 mm

            Comentariu


            • #7
              O sa deschid o firma de consultanta vizavi de lemnele Butterfly...cum sa explic fara sa par infumurat, plin de sine si fara sa para ca vreau sa stric afacerea cuiva care cere un anumit pret pe un anumit lemn ?? E mai bine sa-mi vad de treburile personale...faza e ca pe acest forum, am intalnit si oameni care vindeau pur si simplu, un lemn, fara sa se gandeasca la profit, avantaje, etc si am intalnit si oameni care se bucura de nestiinta unora, storcandu-le portofelul mult prea mult fata de valoarea Fetei Morgana cu fata de lemn..eu insumi, am cumparat scump si am vandut ieftin in 95 % din cazuri si am cumparat ieftin si am vandut cu adaos restul de 5 %...balanta e clar inclinata spre pierderi insa nu-mi pare rau...am invatat multe lucruri si am ajutat cu informatii atunci cand acestea mi-au fost cerute. Dl Cornel, nu mai sunt colectionar de lemne cu fluture negru, nu mai urc poze cu lemnele scumpe sau ieftine ca sa nu se agite spiritele, nu-mi mai exprim parerea despre organizari de turnee...joc tenis si atat. Daca vanzatorul doreste sa stie mai multe despre acest Mazunov si valoarea lui de piata, ma poate intreba pe privat...pana atunci, vanzare buna !
              TRUST NO ONE !

              Comentariu


              • #8
                Postat în original de danmihai Vezi post
                O sa deschid o firma de consultanta vizavi de lemnele Butterfly...cum sa explic fara sa par infumurat, plin de sine si fara sa para ca vreau sa stric afacerea cuiva care cere un anumit pret pe un anumit lemn ?? E mai bine sa-mi vad de treburile personale...faza e ca pe acest forum, am intalnit si oameni care vindeau pur si simplu, un lemn, fara sa se gandeasca la profit, avantaje, etc si am intalnit si oameni care se bucura de nestiinta unora, storcandu-le portofelul mult prea mult fata de valoarea Fetei Morgana cu fata de lemn..eu insumi, am cumparat scump si am vandut ieftin in 95 % din cazuri si am cumparat ieftin si am vandut cu adaos restul de 5 %...balanta e clar inclinata spre pierderi insa nu-mi pare rau...am invatat multe lucruri si am ajutat cu informatii atunci cand acestea mi-au fost cerute. Dl Cornel, nu mai sunt colectionar de lemne cu fluture negru, nu mai urc poze cu lemnele scumpe sau ieftine ca sa nu se agite spiritele, nu-mi mai exprim parerea despre organizari de turnee...joc tenis si atat. Daca vanzatorul doreste sa stie mai multe despre acest Mazunov si valoarea lui de piata, ma poate intreba pe privat...pana atunci, vanzare buna !
                Cu tot respectul pe care vi-l port, cred ca parerea unui om calibrul jucatorului (si prieten!) din Germania este mult mai avizata (colectionar, tester, dealer - pt BTY, jucator de liga, cu multi ani de testat produse BTY in CV). Nu vreau sa dau nume dar sunt o gramada de jucatori de open din Romania (sunt si aici pe forum) care colaboreaza cu el si materialele lui sunt excelente.
                Plus ca o cautare simpla cu Google pe forumuri externe va gasi multe lemn Mazunov, din acestea vechi, galbene, fara fluture si fara serie, care au valoare foarte mare. Acest lemn de la dl Calin este al treilea adus din Germania, cu cea mai mica greutate dintre toate si cea mai mare valoare. Celelalte doua (101g si 103 g) au fost vandute in strainatate iar oamenii sunt absolut incantati de ele (mai tin legatura cu ei). Am testat si doua Mazunov cu fluture negru dar care nu erau asa galebene si credeti-ma nu se compara cu acesta in ce priveste feelingul si controlul.
                In plus, dl Calin a cumparat lemnul de cativa ani si ajucat cu el, stie ce calitate are lemnul.
                Deci eu zic sa nu mai poluam topicul, sa-l lasam pe dl Calin sa vanda acest lemn la cunoscatori sau jucatori cu un nivel de joc potrivit pentru asa un lemn de bun. Stima tuturor !
                Ultima editare de CornelTT; 22.mar.2017, 11:52.
                Timo Boll ZLF (old model 87g)/ FH Joola Rhyzer 45 PRO 2.0 mm/ BH Joola RhyzmP 2.0 mm

                Comentariu


                • #9
                  Schlager Carbon light vandut. Valabil Mazunov.

                  Comentariu


                  • #10


                    Daca al tau e vechi, atunci asta cum e?
                    Ultima editare de roman bogdan; 18.mai.2017, 10:34.
                    Blade: VECHITURA CU 70 LEI
                    FH: FATA DE ROATA DE MASINA
                    BH: PIAPTAN CU EFECTE SECUNDARE

                    Comentariu


                    • #11
                      Frumoasa piesa de colectie Bogdane!

                      Scuzati off-topicul!

                      Comentariu


                      • #12
                        Postat în original de roman bogdan Vezi post


                        Daca al tau e vechi, atunci asta cum e?
                        e simplu! ,,si mai vechi,,

                        SPOR LA VANZARE CALIN!
                        *** T05/JWM/GD 612

                        Comentariu


                        • #13
                          Cred ca este prima generatie de Mazunov cu litere germanice pe lama si mâner. A doua generație este cu litere germanice doar pe mâner si a treia generație așa cum este al meu. Deasemenea niciunul nu are fluture negru. Poate confirma si Bogdan in cazul in care lemnul din poza este al lui.

                          Comentariu


                          • #14
                            Postat în original de calin_j Vezi post
                            Cred ca este prima generatie de Mazunov cu litere germanice pe lama si mâner. A doua generație este cu litere germanice doar pe mâner si a treia generație așa cum este al meu. Deasemenea niciunul nu are fluture negru. Poate confirma si Bogdan in cazul in care lemnul din poza este al lui.
                            Din cate stiu nu existau fluturi negri pe atunci
                            Blade: VECHITURA CU 70 LEI
                            FH: FATA DE ROATA DE MASINA
                            BH: PIAPTAN CU EFECTE SECUNDARE

                            Comentariu


                            • #15
                              Valabil

                              Comentariu


                              • #16
                                De actualitate

                                Comentariu


                                • #17
                                  Valabil

                                  Comentariu

                                  Who has read this thread:
                                  Procesare...
                                  X