Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu B+ "WTTD - AmaTur România", Oradea-Pingpongmania 06.04.2017 --- OK cls

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    ...castigatorul turneului de consolare....un veteran foarte ambitios.....cu priza chinezeasca........Gheorghe Roatis.....


    Ultima editare de MariusBH; 07.apr.2017, 12:49.
    ....din fericire .......suntem cu totii diferiti......

    Enjoy PING-PONG-mottoul Campionatului mondial din China 2015
    Un inteligent observă tot timpul, un prost face tot timpul observaţii.? Heinrich Heine

    Comentariu


    • #27
      In primul rand vreau sa multumesc tuturor jucatorilor care au fost prezenti la acest maraton de peste 6 ore non-stop ....in numar foarte mare...la aceasta sarbatoare a tenisului de masa ........chiar daca a fost joi.....mijlocul saptamanii......si lumea inca este stresata cu treburile de zi-cu-zi.....au luptat pana la epuizare..........!!!!!!!!BRAVO ORADEA!!!!!!!!!!!!!!!!

      P.S Puteam sa facem gr sup de 3.....dar am preferat sa jucam mai mult.........in plus am facut si un super turneu paralel de consolare..........iar jucatorii au fost grozavi........chiar si cei care n-au iesit din inferioare.........
      Ultima editare de MariusBH; 07.apr.2017, 01:28.
      ....din fericire .......suntem cu totii diferiti......

      Enjoy PING-PONG-mottoul Campionatului mondial din China 2015
      Un inteligent observă tot timpul, un prost face tot timpul observaţii.? Heinrich Heine

      Comentariu


      • #28
        Postat în original de MariusBH Vezi post

        P.S Am convenit cu toti jucatorii inca de la inceput ca cele 4 BYE-loc 1 in superioare sa fie acordate in functie de MP......!!!!!!pt ca este mai apropiat de valoarea jucatorului.....astfel Savu Cristian a primit bye in locul lui Birtalan Laszlo care prin victoria din sup impotriva lui Tic...chiar daca a ocupat loc 1 in grupa....nu a primit bye pt ca are un MP mai mic decat Savu-care are MP de elite....
        Birtalan Laszlo stia acest lucru .....de la inceput .....iar dupa ce a pierdut fara drept de apel cu 3-0 in fata unui jucator cu MP de elite....respectiv Cotca Dacian ,.....s-a lamentat ca nu s-au dat bye-uri in ordinea grupelor superioare.Daca avea ceva de comentat trebuia sa vina inainte de a juca cu Dacian Cotca.....sunt sigur ca daca il batea pe acesta nu mai era frustrat.....In rest s-a tras la sorti....iar cel mai tanar dintre finalisti ...a castigat....fiind ....mai ..proaspat......
        Postat în original de MariusBH Vezi post

        P.S Am convenit cu toti jucatorii inca de la inceput ca cele 4 BYE-loc 1 in superioare sa fie acordate in functie de MP......!!!!!!pt ca este mai apropiat de valoarea jucatorului.....astfel Savu Cristian a primit bye in locul lui Birtalan Laszlo care prin victoria din sup impotriva lui Tic...chiar daca a ocupat loc 1 in grupa....nu a primit bye pt ca are un MP mai mic decat Savu-care are MP de elite....
        Birtalan Laszlo stia acest lucru .....de la inceput .....iar dupa ce a pierdut fara drept de apel cu 3-0 in fata unui jucator cu MP de elite....respectiv Cotca Dacian ,.....s-a lamentat ca nu s-au dat bye-uri in ordinea grupelor superioare.Daca avea ceva de comentat trebuia sa vina inainte de a juca cu Dacian Cotca.....sunt sigur ca daca il batea pe acesta nu mai era frustrat.....In rest s-a tras la sorti....iar cel mai tanar dintre finalisti ...a castigat....fiind ....mai ..proaspat......
        Numai cateva precizari:
        1. Multi nu au auzit de coventia cu jucatorii (mai nimeni)
        2. Reguli schimbate pe parcursul turneului
        3. Ca stiam de aceasta modificare, minciuna. (si au fost multi care nuau stiut)
        4. Frustrat? Nici vorba, cu prietenul Dacian jucam saptamanal si ma bate. De ce nu am comentat inainte? Pentru ca am fost convins ca la un "mare" organizator se respecta desfasurarea turneului fara smecherii, cu toate ca au mai fost cazuri si la alte turnee organizate de "maestru" cu schimbarea regurilor in timpul concursului. de altfel am aflat de aceasta schimbare dupa meci.
        5. Corectitudine turneului este sub semnul intrebarii, de altfel altii care au facut greseli in organizarea turneelor au fost suspendati pe 6 luni de la dreptul de organizare de turnee.
        6. Astfel, si cu asta am incheiat discutia, rog analizarea de catre forurile competente corectitudine desfasurarii turneului si luarea eventualelor masuri, ne fiind prima abatare.
        Abrazive Scule Sudura
        Echipamente pemtru Profesionisti
        https://.abrazive-scule.ro

        Comentariu


        • #29
          .....
          ...

          PROVERB .......Nu te pune niciodata cu un frustrat-sau prost cum vreti sa-i spuneti...........te va aduce la nivelul lui si te va invinge.....!!!!!!!!...asa ca no coment....stim foarte bine cu cine avem de a face...........problema mare a mea este ca nu ma pot supara pe nimeni cu atat mai mult pe oameni care si-au pierdut mintile la...batranete.......Atentie este un pamflet si orice persoana se exclude!!!!!!
          ....din fericire .......suntem cu totii diferiti......

          Enjoy PING-PONG-mottoul Campionatului mondial din China 2015
          Un inteligent observă tot timpul, un prost face tot timpul observaţii.? Heinrich Heine

          Comentariu


          • #30
            ...









            ...asa imperfecti cum suntem........cu greseli omenesti normale..........ne bucuram ca lumea ne iubeste....si vine...vine in nr foarte mare fara sa fie obligata de cineva..sau de ceva...............cine nu are dusmani si nu este invidiat inseamna ca nu exista.......de când lumea au fost oameni care se bucura de suferinta altora....de problemele altora.....de absentele nemotivate a altora...

            P.S Pentru cei care vor sa ne caute........pentru orice reclamatie....maine -sambata...08.04.2017.....suntem la Dumbravita....la miniamatur WTTD...........
            Ultima editare de MariusBH; 07.apr.2017, 12:25.
            ....din fericire .......suntem cu totii diferiti......

            Enjoy PING-PONG-mottoul Campionatului mondial din China 2015
            Un inteligent observă tot timpul, un prost face tot timpul observaţii.? Heinrich Heine

            Comentariu


            • #31
              Postat în original de MariusBH Vezi post
              .....
              ...

              ....stim foarte bine cu cine avem de a face......
              Poate ne spui si noua
              Abrazive Scule Sudura
              Echipamente pemtru Profesionisti
              https://.abrazive-scule.ro

              Comentariu


              • #32
                Postat în original de laszlo Vezi post
                Poate ne spui si noua
                ...te astept joi la etapa sa-ti spun LIVE...nu cred ca intereseaza pe cineva...........o sa te las pe tine sa organizezi .........io o sa stau in tribuna doar ...sa critic........oricum era un pamflet si nu avea legatura cu tine......nu stiu de ce te-ai autosesizat.......si in plus imi place noua ta meserie de critic al organizarii turneelor PPM.............sa inteleg ca daca nu-i critici pe altii......ei sunt perfecti...???..........
                Ultima editare de MariusBH; 07.apr.2017, 21:26.
                ....din fericire .......suntem cu totii diferiti......

                Enjoy PING-PONG-mottoul Campionatului mondial din China 2015
                Un inteligent observă tot timpul, un prost face tot timpul observaţii.? Heinrich Heine

                Comentariu


                • #33
                  Postat în original de MariusBH Vezi post
                  .....
                  ...

                  PROVERB .......Nu te pune niciodata cu un frustrat-sau prost cum vreti sa-i spuneti...........te va aduce la nivelul lui si te va invinge.....!!!!!!!!...asa ca no coment....stim foarte bine cu cine avem de a face...........problema mare a mea este ca nu ma pot supara pe nimeni cu atat mai mult pe oameni care si-au pierdut mintile la...batranete.......Atentie este un pamflet si orice persoana se exclude!!!!!!
                  Parerea mea e ca nu are rost sa umbrim desfasurarea unui concurs reusit cu ironii si pamfleturi, cu atat mai mult cu cat toti participantii au fost persoane mature si serioase. Pe de alta parte daca s-a stabilit la inceput un regulament, e bine sa il respecti, si atunci eviti orice discutii pro si contra, doar toata lumea a luat la cunostinta de el, cand s-a inscris la concurs. Chestia cu MP ul e cumva relativa, atata timp cat forma de moment a dovedit ca Dl. Birtalan a castigat grupa nr. 4, si atunci in momentul respectiv asta a fost realiatea, invingand un jucator cu un MP mai mare decat a dl. Savu. Daca in schimb, toti jucatorii calificati, de comun acord au stabilit sa modifice tabloul atunci iar nu ar trebui sa aiba nimeni nimic de comentat, desi eu revin la parerea mea, si anume ca daca respecti un regulament, nici Papa de la Roma, nu are ce comenta, cu atat mai mult un jucator.

                  In rest turneul a fost unul foarte reusit si toata lumea cred ca s-a simtit bine, atat invinsii (cum am fost si eu) cat si medaliatii.

                  PS. Fiecare partida are miza ei, si adversarii e normal sa fie ca doi lei intro cusca, care lupta pe viata si pe moarte, cand sunt de o parte si de alta a fileului, dar odata incheiata partida, e bine sa redevina prietenii buni din totdeauna.
                  In the practice of tolerance, one's enemy is the best teachers!
                  Dalai Lama

                  Comentariu


                  • #34
                    Postat în original de sorin1218 Vezi post
                    Parerea mea e ca nu are rost sa umbrim desfasurarea unui concurs reusit cu ironii si pamfleturi, cu atat mai mult cu cat toti participantii au fost persoane mature si serioase. Pe de alta parte daca s-a stabilit la inceput un regulament, e bine sa il respecti, si atunci eviti orice discutii pro si contra, doar toata lumea a luat la cunostinta de el, cand s-a inscris la concurs. Chestia cu MP ul e cumva relativa, atata timp cat forma de moment a dovedit ca Dl. Birtalan a castigat grupa nr. 4, si atunci in momentul respectiv asta a fost realiatea, invingand un jucator cu un MP mai mare decat a dl. Savu. Daca in schimb, toti jucatorii calificati, de comun acord au stabilit sa modifice tabloul atunci iar nu ar trebui sa aiba nimeni nimic de comentat, desi eu revin la parerea mea, si anume ca daca respecti un regulament, nici Papa de la Roma, nu are ce comenta, cu atat mai mult un jucator.

                    In rest turneul a fost unul foarte reusit si toata lumea cred ca s-a simtit bine, atat invinsii (cum am fost si eu) cat si medaliatii.

                    PS. Fiecare partida are miza ei, si adversarii e normal sa fie ca doi lei intro cusca, care lupta pe viata si pe moarte, cand sunt de o parte si de alta a fileului, dar odata incheiata partida, e bine sa redevina prietenii buni din totdeauna.
                    ...cum le spui tu Sorine.........nu le spune nimeni.............punct ochit punct lovit...........doar l-ai vazut pe Maimo-alias Savu C............ce disperat era.......totul a fost bine.......cel care reclama castiga un meci cu Barlea Radu......nu se intampla nimic......adica nu vine la organizator sa reclame ceva ...se califica in primii opt.........incepe meciul pt semifinale cu Cotca D......iar nu se intampla nimic......adica nu vine nimeni sa reclame nimic........se termina meciul cu 3-0 pt Cotca D.......si ....incepe taifunul..............acesta este desfasuratorul- evenimentului-....simpatic.........ma asteptam sa reclame si ca mingile is ..naspa.......daca vrei sa reclami ceva o faci inainte......nu vreau sa joc pt ca........si atunci rediscutam problema........cu toti cei 12 calificati din superioare..........dar ce s-a intamplat mi se pare ceva premeditat...adica cineva te asteapta dupa colt sa-ti dea cu o .....coada de matura in cap........ca el sa devina un erou.....

                    P.S ,,,/.....au fost si persoane imature...........plus cativa minori..........dar seriosi sigur au fost toti jucatorii...
                    Ultima editare de MariusBH; 07.apr.2017, 14:34.
                    ....din fericire .......suntem cu totii diferiti......

                    Enjoy PING-PONG-mottoul Campionatului mondial din China 2015
                    Un inteligent observă tot timpul, un prost face tot timpul observaţii.? Heinrich Heine

                    Comentariu


                    • #35
                      Postat în original de MariusBH Vezi post
                      ...cum le spui tu Sorine.........nu le spune nimeni.............punct ochit punct lovit...........doar l-ai vazut pe Maimo-alias Savu C............ce disperat era.......totul a fost bine.......cel care reclama castiga un meci cu Barlea Radu......nu se intampla nimic......adica nu vine la organizator sa reclame ceva ...se califica in primii opt.........incepe meciul pt semifinale cu Cotca D......iar nu se intampla nimic......adica nu vine nimeni sa reclame nimic........se termina meciul cu 3-0 pt Cotca D.......si ....incepe taifunul..............acesta este desfasuratorul- evenimentului-....simpatic.........ma asteptam sa reclame si ca mingile is ..naspa.......daca vrei sa reclami ceva o faci inainte......nu vreau sa joc pt ca........si atunci rediscutam problema........cu toti cei 12 calificati din superioare..........dar ce s-a intamplat mi se pare ceva premeditat...adica cineva te asteapta dupa colt sa-ti dea cu o .....coada de matura in cap........ca el sa devina un erou.....

                      P.S ,,,/.....au fost si persoane imature...........plus cativa minori..........dar seriosi sigur au fost toti jucatorii...
                      Inaite sa arunci cu vorbe grele si jignitoare, indiferent ca a fost inainte sau dupa un meci, am fost sau nu frustrat, mai citeste odata postul.
                      Nu ai respectat regulamentul de desfasurare a concursului, cel afisat pe prima pagina. Astai tot si punct. Poti sa arunci in continuare vorbe grele, pentru mine subiectul este incheiat.
                      Abrazive Scule Sudura
                      Echipamente pemtru Profesionisti
                      https://.abrazive-scule.ro

                      Comentariu


                      • #36
                        ...ne vedem la Dumbravita la miniamatur...WTTD.........sambata...dimineata............


                        P.S...sa nu uitam ca.....„Un inteligent observă tot timpul, un prost face tot timpul observații.” Heinrich Heine
                        Ultima editare de MariusBH; 18.apr.2017, 11:47.
                        ....din fericire .......suntem cu totii diferiti......

                        Enjoy PING-PONG-mottoul Campionatului mondial din China 2015
                        Un inteligent observă tot timpul, un prost face tot timpul observaţii.? Heinrich Heine

                        Comentariu


                        • #37
                          Felicitari pentru toti !!!

                          Comentariu

                          Who has read this thread:
                          Procesare...
                          X