tt-shop.ro 468x60tt-shop.ro 468x60 2tenismasa.ro 468x60
Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Rezultate 16 la 22 din 22

Subiect: Cum scapam de emotii?

senior
    Data înscrierii
    17.10.2015
    Locație
    Constanța
    Vârstă
    40
    Postări
    409
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    12 z 21 h 43 m
    Timp online pe zi
    12 m
    Reputație
    1065
    Citat Postat în original de PRIZA TOK Vezi post
    In postul 4,prima alegere si sper eu una de succes, o constituie PSIHOTERAPIA ,care este anevoioasa si de durata.
    Atunci cand nu se reuseste cu ea,etapa a-2-a o constituie o terapie cu un anxiolitic usor pe baza de plante si cand este nevoie de luat.
    In ultima instanta,in caz de forta majora se poate lua in considerare xanaxul.
    Aceasta ar fi o etapizare si o rezolvare in timp a problemei ridicate.Fiti siguri ca domnul nu numai la masa de joc are emotii ci si in alte situatii unde stressul este prezent.
    Asa e...la persoanele emotive..concursurile sunt un catalizator..Magneziu..ciocolata amaruie..calmante din plante...dar cu xanax tot nu.s de acord...deci...sper ca s.a lamurit Dany ..ii uram succes!!

Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk

cadet Avatarul lui dany01
    Data înscrierii
    19.08.2012
    Locație
    Bucuresti
    Vârstă
    21
    Postări
    20
    Timp total online
    18 h 59 m
    Timp online pe zi
    N/A
    Reputație
    1
    Am aproape 10 ani de cand concurez la meciuri importante dar am aceeasi problema mereu. Oricum, o sa incerc varianta cu ciocolata si magneziu. Va multumesc!

Trimis de pe al meu SM-J510FN folosind Tapatalk
    Blade : HM Levi OFF+
    FH: Donic Baracuda
    BH: Yasaka Mark V

maestru

Data înscrierii
    04.10.2007
    Locație
    Bucuresti
    Vârstă
    34
    Postări
    1.233
    Timp total online
    37 z 12 h 21 m
    Timp online pe zi
    16 m
    Reputație
    780
    De emotii nu o sa scapi niciodata..mai ales in timpul meciurilor importante/meciuri cu miza/concursuri. Ideea nu e sa scapi de ele ci sa incerci sa le tranformi in emotii constructive/ pozitive. Din pct meu de vedere ( am ceva participari la concursuri + diviziile FRTM ) emotiile negative dispar in timp, pe masura ce inaintezi in varsta, dupa ce ai reusit sa bifezi un numar destul de mare de participari la concursuri, meciuri cu miza ..etc. Imi aduc aminte la primul meu concurs (eram aproximativ de varsta ta) cate emotii aveam ...negative...care ma impiedicau sa joc la capacitate maxima. Ca si concluzie incearca sa participi la cat mai multe turnee si...lasa timpul sa treaca...o sa fii din ce in ce mai stapan pe emotiile tale.

Bafta si spor la treaba!

- - - Actualizat - - -

Citat Postat în original de dany01 Vezi post
    Am aproape 10 ani de cand concurez la meciuri importante dar am aceeasi problema mereu. Oricum, o sa incerc varianta cu ciocolata si magneziu. Va multumesc!

Trimis de pe al meu SM-J510FN folosind Tapatalk
    Atunci apeleaza la un ajutor de specialitate....multi jucatori profesionisti apeleaza la un psihoterapeut ...
    Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de încredere.

boboc
    Data înscrierii
    21.06.2017
    Locație
    Cluj
    Vârstă
    39
    Postări
    1
    Timp total online
    3 m
    Timp online pe zi
    N/A
    Reputație
    0
    Sa participi la ceva cursuri/module de relaxare si calmare interioara, yoga + socializarea (nu virtuala) te ajuta sa scapi de inhibitii si emotii

junior
    Data înscrierii
    07.03.2016
    Locație
    Brasov - Sacele
    Vârstă
    47
    Postări
    83
    Timp total online
    4 z 7 h 13 m
    Timp online pe zi
    4 m
    Reputație
    61
    Si eu am aceeasi problema, desi sunt la 46 de ani. Azi am fost la un turneu Amatur unde mi-au tremurat picioarele si mainile de zici ca jucam pe viata mea. Cu toate astea am avut 2 victorii, insa cred ca in zona mea de confort i-as fi batut pe toti din grupa. Ce-i drept nu am participari multe pentru ca nu-mi permite timpul.
    Am tot citit articole pe aceasta tema si cred totusi ca un psihoterapeut poate avea un aport major. Eu asta voi incerca si participari la turnee cat mai multe daca voi putea!

Coordonator AmaTur
    Data înscrierii
    05.03.2006
    Locație
    Bistrita
    Vârstă
    48
    Postări
    8.678
    Timp total online
    527 z 18 h 42 m
    Timp online pe zi
    3 h 55 m
    Reputație
    17583
    Un grup de admiratoare/majorete care sa te sustina la un turneu ... emotiile vor fi maxime, dar la urmatoarele turnee fara galerie vei juca mult mai relaxat
    TEnergy 05 (FX) // Viscaria // TEnergy 05
    When everything else is going wrong ... just hit the ball on the table!

Rule no.1 - The ball must reach the table
    Rule no.2 - The ball will return on the table

Turnee Amatur - Bistrita ... ... Clasament - BN

senior
    Data înscrierii
    02.12.2013
    Locație
    Tecuci
    Vârstă
    41
    Postări
    280
    Timp total online
    11 z 17 h 10 m
    Timp online pe zi
    7 m
    Reputație
    248
    Vreau sa-i întâlnesc și eu pe toți colegii cărora le tremura mâinile și picioarele in grupele superioare, iar pe 2-3 in inferioare

Sent from my iPhone using Tapatalk

Lemn: Andro TP Ligna CI Off; Fh: Andro Rasanter R37; Bh: Andro Rasanter R37

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita postările proprii
  •