Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

EXTRAORDINAR!Toata tara joaca tenis de masa!

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • EXTRAORDINAR!Toata tara joaca tenis de masa!

    Acest minunat sport tinde sa devina national!Ca-n China!Rog organizatorii Amatour sa faca o adunare ,sa vedem cam cati suntem la aceste zile ale tenisului de masa!Felicitari organizatorilor si succes participantilor ...merge si invers!!

    - - - Actualizat - - -

    Revin!Cu ceva precizari ,fara partizanat ,in raport cu un articol din presa ,unde ,se specifica faptul ca Federatia Romana de Tenis de Masa nu se implica in WTTD!FRTM functioneaza in baza unui STATUT DE ORGANIZARE SI FUNCTIONARE ,conform legilor in vigoare ,in raport cu federatiile sportive ,pe fiecare ramura in parte.FRTM nu face exceptie!Miscarea sportiva de amatori si pasionati ai tenisului de masa,AMATUR ,are alta destinatie ,alt scop ,alta alternativa!Nici ADUNAREA GENERALA a FRTM ,nici CONSILIUL DIRECTOR ,nici Presedintele nu au calitatea de a se implica in vreun fel ,deoarece ar incalca Statutul!Nimeni din Staff-ul FRTM nu ar dori evenimente ce ar genera altfel de probleme!De altfel ,exista un organism central al sporturilor de masa ,FEDERATIA ,,SPORTUL PENTRU TOTI",aceasta federatie trebuie mobilizata ,instiintata ,invitata ,cum doriti ,pentru a implementa programe specifice si care sa gireze ,in parteneriat cu echipa de conducere a AMATUR actiuni de acest gen...In FRTM sunt o mana de oameni ,le-ar fi fost imposibil sa supervizeze in vreun fel acesta miscare de anvergura ,de pe tot teritoriul RO!Dar din surse sigure ,stiu ca FRTM apreciaza AMATUR !Pe buna dreptate ,din randurile AMATUR au aparut cativa campioni nationali si chiar sportivi de lot!Eu ,personal ,sunt in ambele structuri ,le apreciez pe amandoua ,dar prioritatile lor sunt cumva diferite....

  • #2
    Foarte tare! Habar n-aveam că au ajuns campioni naționali unii amaturiști.

    Trimis de pe al meu SM-N910F folosind Tapatalk
    Andro TP Ligna CI Off
    Fh: Andro Rasanter R37 ultramax (neagră)
    Bh: Der Materialspezialist Spectre OX (mov)

    Comentariu

    Who has read this thread:
    Procesare...
    X