Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Reconditionare masa de tenis

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Reconditionare masa de tenis

    In primul rand bine vam gasit.
    Am o mica problema ,am reusit sa fac 2 gauri cam de 0,5 cm intr-o masa de tenis.
    Acum as vrea sa stiu daca se ocupa cineva cu reconditionare sau unde as putea sa o repar.
    Va multumesc.

  • #2
    Chit de lemn, smirghel fin de 800 - 1200, putina indemanare si ceva atentie!

    Comentariu


    • #3
      Ce fel de masa este ?

      La mesele vopsite reconditionarea este mai usoara si daca este facuta bine aproape ca nici nu se observa si nici nu se simte saritura.Mesele Joola sunt vopsite si San-Ei anumite modele ,si celelalte mese ce provin direct din competitii internationale si folosesc suprafetele vopsite de la Joola.

      Celelalte ce sunt melaminate oricat de priceput ar fi restauratorul dupa ceva timp apare fisura si denivelare ce se simte la joc.Deci suprafetele melaminate poti sa uiti ,doar pt termene scurte de saptamani ,luni poate daca e facuta f.bine.

      Pt sup. vopsite am vopsele speciale de reconditionat albastru,verde ,roz si alb.

      Comentariu


      • #4
        Postat în original de Zosim1 Vezi post
        Ce fel de masa este ?

        La mesele vopsite reconditionarea este mai usoara si daca este facuta bine aproape ca nici nu se observa si nici nu se simte saritura.Mesele Joola sunt vopsite si San-Ei anumite modele ,si celelalte mese ce provin direct din competitii internationale si folosesc suprafetele vopsite de la Joola.

        Celelalte ce sunt melaminate oricat de priceput ar fi restauratorul dupa ceva timp apare fisura si denivelare ce se simte la joc.Deci suprafetele melaminate poti sa uiti ,doar pt termene scurte de saptamani ,luni poate daca e facuta f.bine.

        Pt sup. vopsite am vopsele speciale de reconditionat albastru,verde ,roz si alb.
        Am un Donic Persson 25. Intr.un colt a fost lovita si necesita doar retus pt. ca sa sters vopseaua.
        Intrebarea mea este daca aveti vopsea alb pt. retus la o cantitate mai mica.
        Va multumesc,
        George P.
        blade : Xiom Hayabusa Z; fh Donic Bluestorm Pro; bh Donic Bluestorm Z2

        Comentariu

        Who has read this thread:
        Procesare...
        X