Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Insiderul a disparut

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Re: Insiderul a disparut

    Eu i-am spus lui Rares si celorlalti, pe vremea cand discutau pe forum despre abandonarea "Superblock"-ului, ca nu poate ITTF sa restrictioneze uzul unor echipamente, la noi. Atat timp cat nu suntem jucatori sponsorizati de subsidiare ale ITTF si ne platim singuri echipamentele cu care jucam, nu poate nimeni sa ne impuna ce sa folosim. De altfel, insusi presedindele ITTF, Dl. Sharara, a mentionat acest lucru in raspunsurile date unor forumisti care aveau aceasta nelamurire.
    Lemn- Bty Viscaria
    FH - TENERGY 05
    BH - TENERGY 80

    Comentariu


    • #27
      Re: Insiderul a disparut

      Eugen,
      Legat de FRTM....eu stiu ca acesta federatie este afiliata la ITTF deci prin urmare in competitiile gazduite de aceasta trebuie respectate regulamentele ITTF. Acestea cuprind si fetele aprobate precum si folosirea speed glue-lui saa a altor modalitati de a modifica proprietatile fetelor. Daca aceasta din urma prevedere e greu inca de pus in aplicare(costuri prea ridicate), prima POATE fi aplicata. Din pacate unii antrenori si arbitrii din diviziile nationale nu cunosc multe.
      Ceea ce se poate discuta legata de aceasta lista este modul ei de alcatuire. Oare persoanele care au nascocit acesta lista au facut acest lucru din interese sau aceasta lista contine fete care ofera un avantaj mare unuia din combatanti.( care fie intre noi vorba de multe ori habar nu au ce efect dau).
      Din punctul meu de vedere adevarul este undeva la mijloc. Sunt unele fete care clar ofera un avantaj dar pe de alta parte se face un exces de zel inutil.
      Problema care apare in Amatur este ca pentru a reusi sa faci fata unui jucator cu un material trebuie o anumita experienta si sa gandesti un pic mai mult. Aici apare frustrarea multora. Vad persoana X care inainte juca cu soft si acum a trecut la materiale si brusc este la greu de jucat cu el. Solutia este ori treci si tu spre dark side ori mai mult antrenament in compania unor astfel de jucatori.
      Primorac Carbon
      FH Dignics 09C
      BH JOOLA MAXX

      Comentariu


      • #28
        Re: Insiderul a disparut

        Gindul ca ma duc la un concurs si dau peste un ierbar ma face sa nu mai investesc in motorina .
        Concluzie : Ierbarii incurajeaza ecologia .

        Comentariu


        • #29
          Re: Insiderul a disparut

          Comentariu


          • #30
            Re: Insiderul a disparut

            Postat în original de VISCO
            Eu i-am spus lui Rares si celorlalti, pe vremea cand discutau pe forum despre abandonarea "Superblock"-ului, ca nu poate ITTF sa restrictioneze uzul unor echipamente, la noi. Atat timp cat nu suntem jucatori sponsorizati de subsidiare ale ITTF si ne platim singuri echipamentele cu care jucam, nu poate nimeni sa ne impuna ce sa folosim. De altfel, insusi presedindele ITTF, Dl. Sharara, a mentionat acest lucru in raspunsurile date unor forumisti care aveau aceasta nelamurire.
            Salut Tycutz, foarte corect ce spui in privinta FRTM, care este afiliata la ITTF si in mod normal preia regulile impuse de aceasta, eu spuneam doar ca FRTM nu a dat catre cluburi nici un fel de comunicat oficial in care sa transmita aceasta lista. Prin urmare, sa presupunem ca jucatorii nu au acces la Internet sau pur si simplu nu vor sa intre pe site-ul federatiei internationale ca sa afle cu ce mai pot juca...
            In privinta circuitului Amatur, chiar mi se pare o falsa problema, in sensul ca din puntul meu de vedere, cred ca e normal ca fiecare sa joace cu paleta pe care o are, ca doar de aceea este un circuit pentru amatori, care joaca asadar din placere...si mai spuneam ca nu am vazut nici din partea organizatorilor Amatour vreun anunt in care sa mentioneze ca fețele acceptate sunt cele impuse de ITTF...Asadar, desi nu le-a interzis nimeni, posesorii de ierburi otravite au decis singuri sa foloseasca materiale omologate, spre cinstea lor as spune, desi nu ii fortase nimeni.
            Eu as zice sa joace fiecare cu ce vrea, evident pastrand legea bunului simt - fete de culori diferite
            Faceti un poll mai bine sa vedem ce iese.

            Comentariu


            • #31
              Re: Insiderul a disparut

              Sunt printre cei care spun "adio puncte" la fiecare meci contra ierburilor fara leac (mai putin la Rares );
              Totusi, in momentele cand gandesc "la rece" sunt de parere ca in AmaTuR nu este cazul sa introducem reguli stricte care nu pot fi urmarite riguros, asa ca nu cred ca fetele cu 'probleme' trebuie interzise, ci doar nerecomandate; sunt si jucatori care accepta si recomandarile ca reguli.
              La nivel international, eu inteleg lucrurile cam asa: ITTF are pe de o parte un Regulament de joc, respectat de toata suflarea, iar pe de alta parte niste reguli de aplicare, care sunt respectate strict numai in concursurile organizate de ITTF. La nivele nationale sau mai mici, ca noi, aceste reguli nu sunt aplicate in totalitate.
              Cred ca interesul ITTF nu este ca aceste fete sa nu se mai foloseasca; interesul lor este sa nu se mai fabrice, adica sa nu prolifereze; din acest motiv cred ca zicala "cine are sa-i traiasca, cine nu sa nu-si doreasca" (pentru ca nu mai gaseste ) este cea mai potrivita pentru AmaTuR...

              Comentariu


              • #32
                Re: Insiderul a disparut

                Sunt in " silenzio stampa"
                Am hotarat sa nu postez nici un comentariu in acest topic...ce-i drept ma abtin cu greu!


                Comentariu


                • #33
                  Re: Insiderul a disparut

                  Postat în original de leordarares
                  Sunt in " silenzio stampa"
                  Am hotarat sa nu postez nici un comentariu in acest topic...ce-i drept ma abtin cu greu!
                  Zi , sa te usurezi :P
                  Blade DHS PG 2
                  FH: DHS Hurricane 3
                  BH: Stiga Airoc Astro M

                  Comentariu


                  • #34
                    Re: Insiderul a disparut

                    Mama iei de "iarba" ... si cautam si eu una ... ca nu se mai poate .. acum cind m-am hotarit si eu ...
                    Rares ? mai ai vreuna ? O poti da pe a ta ?
                    Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
                    Fete de palete tenis de masa
                    TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

                    Comentariu


                    • #35
                      Re: Insiderul a disparut

                      Postat în original de valigti
                      Mama iei de "iarba" ... si cautam si eu una ... ca nu se mai poate .. acum cind m-am hotarit si eu ...
                      Rares ? mai ai vreuna ? O poti da pe a ta ?
                      Nenea,nenea ai chef de glume?!

                      Comentariu


                      • #36
                        Re: Insiderul a disparut

                        .... freedom to the people's ....

                        Comentariu


                        • #37
                          Re: Insiderul a disparut

                          Vai,vai,vai...,rai mai sunteti.
                          blade:Re-Impact MEDUSA
                          fh :Joola Energy X-tra 2.0mm
                          bh : _______XXX__________

                          Comentariu


                          • #38
                            Re: Insiderul a disparut

                            Mai am eu Super Blockul Vali,dar să ?tii că nu are s?-?i fie u?or

                            Comentariu


                            • #39
                              Re: Insiderul a disparut

                              Postat în original de bogdanel
                              .... freedom to the people's ....
                              Free Gigi!
                              Lemn- Bty Viscaria
                              FH - TENERGY 05
                              BH - TENERGY 80

                              Comentariu


                              • #40
                                Re: Insiderul a disparut

                                Cine vrea pentru colectie niste buruieni care nu se mai produc (ca sa nu zic interzise ), acum e momentul...
                                Super-preturi (sectiunea Promotions) : http://www.friendship-sport.fr/

                                Comentariu


                                • #41
                                  Re: Insiderul a disparut

                                  coming soon .... the IARBA reloaded....

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    Re: Insiderul a disparut

                                    Incepand de azi sunt fericitul posesor a urmatoarelor fețe:
                                    Dr. Neubauer Super Block
                                    Dr. Neubauer Monster
                                    Dr. Neubauer Scalpel
                                    Hallmark Original
                                    Hallmark Super Special
                                    TT Master Swing Back Special
                                    Palio CK 531A blue edition
                                    Joola Fakir
                                    TSP Curl P1 Bamboo
                                    Vroiam doar sa-mi impartasesc bucuria cu voi :P
                                    ps.Stati linistiti,sunt doar pentru colectie,n-am sa joc cu ele
                                    Am zis ca ma abtin sa comentez acest topic insa postul acesta este off-topic si nu se pune

                                    Comentariu


                                    • #43
                                      Re: Insiderul a disparut

                                      Cred ca Rares isi face expozitie !! (eventual cu vanzare???)
                                      Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                                      Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                                      Comentariu


                                      • #44
                                        Re: Insiderul a disparut

                                        Postat în original de laky
                                        Cred ca Rares isi face expozitie !! (eventual cu vanzare???)
                                        Colectie!Fara vanzare!
                                        In cativa ani vor disparea toate fetele frictionless,asa ca ar fi frumos sa le am intr-o colectie pe toate.
                                        Poate, peste vreo 30 de ani,cand generatiile tinere de atunci poate doar au auzit foarte vag de aceste fețe (miraculoase,cum spun unii) ,am sa le scot de la naftalina sa le fac o demonstratie

                                        Comentariu


                                        • #45
                                          Re: Insiderul a disparut

                                          Insiderul REAPARE !!!!!!!!!!
                                          Au castigat procesul cu ITTF, dupa cum tocmai au anuntat pe un site francez.
                                          Deci VA FI LEGAL, cu mentiunea ca va avea un cauciuc supus unui control riguros de stabilitate a frictiunii in timp.
                                          Primele esantioane, in luna iulie.

                                          Comentariu


                                          • #46
                                            Re: Insiderul a disparut

                                            yupi
                                            Setup: Timo Boll ZLC + Dignics 05
                                            Însă Dumnezeu Și‑a dovedit dragostea față de noi prin faptul că, pe când eram păcătoși, Cristos a murit pentru noi - Romani 5:8

                                            Comentariu


                                            • #47
                                              Re: Insiderul a disparut

                                              Postat în original de mandrubogdan
                                              yupi
                                              Stai ca nu inteleg
                                              Yupi...adica te bucuri ca reapare ; sau esti trist ca se aproba iar

                                              Comentariu


                                              • #48
                                                Re: Insiderul a disparut

                                                Postat în original de ciprian
                                                Insiderul REAPARE !!!!!!!!!!
                                                Au castigat procesul cu ITTF, dupa cum tocmai au anuntat pe un site francez.
                                                Deci VA FI LEGAL, cu mentiunea ca va avea un cauciuc supus unui control riguros de stabilitate a frictiunii in timp.
                                                Primele esantioane, in luna iulie.
                                                Saracu' Domn doctor Ciobanu
                                                De jumate de an ma intreaba cand il vor interzice

                                                Comentariu


                                                • #49
                                                  Re: Insiderul a disparut

                                                  pai eu sunt una dintre victimele acestui tip de fețe!
                                                  eram un pic ironic
                                                  Setup: Timo Boll ZLC + Dignics 05
                                                  Însă Dumnezeu Și‑a dovedit dragostea față de noi prin faptul că, pe când eram păcătoși, Cristos a murit pentru noi - Romani 5:8

                                                  Comentariu


                                                  • #50
                                                    Re: Insiderul a disparut

                                                    Postat în original de mandrubogdan
                                                    pai eu sunt una dintre victimele acestui tip de fețe!
                                                    eram un pic ironic
                                                    Imi pare rau pentru tine
                                                    Eu chiar credeam ca vrei sa faci o schimbare si te bucuri

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X