Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Sfat dezlipire burete

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Sfat dezlipire burete

    Buna
    Am primit o paleta de la o rudenie, cu un lemn Butterfly foarte bine centrat si usor si echipata cu fete Butterfly Soft D13. Paleta este de prin '85. Am incercat dezlipirea fetelor, a mers binisor pe o parte, pe cealalta nereusind sa fac mare lucru. Exista vreo solutie sau vreo tehnica de indepartare a buretelui, tinand seama de vechimea lipirii?
    Multumesc

  • #2
    Re: Sfat dezlipire burete

    Postat în original de razvyyc
    Buna
    Am primit o paleta de la o rudenie, cu un lemn Butterfly foarte bine centrat si usor si echipata cu fete Butterfly Soft D13. Paleta este de prin '85. Am incercat dezlipirea fetelor, a mers binisor pe o parte, pe cealalta nereusind sa fac mare lucru. Exista vreo solutie sau vreo tehnica de indepartare a buretelui, tinand seama de vechimea lipirii?
    Multumesc
    Cauta o solutie subtire facuta cu toluen eventual si da cu pensula solutie intre lemn si fata, si trage usor fata. O sa mearga usor.

    Comentariu


    • #3
      Re: Sfat dezlipire burete

      Inainte de '89 se turnau citiva stropi de spirt in timp ce trageai (incet) de fete.
      Pe atunci se lipea frecvent cu solutie de cauciuc pentru ********.
      TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

      Comentariu


      • #4
        Re: Sfat dezlipire burete

        Spirtul sau solutia din toluen nu afecteaza suprafata lemnului?
        La o fata am reusit dezlipirea, la cealalta nici macar un colt de unde sa incep. In mod normal as arunca lemnul (desi in stare buna), insa acesta a prins "suflet" dupa ce a servit multa vreme persoana respectiva.

        Comentariu


        • #5
          Re: Sfat dezlipire burete

          ..de curiozitate si daca nu este cu suparare, ce fel de lemn Butterfly ?

          Comentariu


          • #6
            Re: Sfat dezlipire burete

            Nu stiu, dar sper sa intrezaresc inscriptii dupa dezlipirea buretelui.

            Comentariu

            Who has read this thread:
            Procesare...
            X