Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A, Arad - 01.07.2017

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #51
    Inscrieri la zi

    Inscrieri Open+Elite - on 6/23/2017 at 10:09:22 AM

    1. Roman Bogdan - Arad, 1 - 41.78 - OE
    2. Put Gabriel - Oravita, 18 - 37.54 - OE
    3. Kaposta Victor - Arad, 32 - 29.28 - OE
    4. Oprea Adrian - Lugoj, 45 - 28.91 - OE
    5. Birtalan Robert - Oradea, 47 - 29.28 - OE
    6. Mihalescu Dinu - Timișoara, 61 - 29.29 - OEW
    7. Birtalan Laszlo - Oradea, 66 - 26.41 - O
    8. Popet Doru - Timișoara, 76 - 30 - OEW
    9. Spatariu Daniel - Arad, 82 - 31.36 - OE
    10. Savu Cristian - Oradea, 96 - 27.5 - OE
    11. Veres Francisc - Oravita, 115 - 28.46 - OE
    12. Vaida Sorin - Oradea, 138 - 25.5 - O
    13. Creinicean Liviu - Oravita, 144 - 25.75 - O
    14. Drinceanu Lilian - Oravita, 154 - 24.33 - O
    15. Cecan Vasile - Timișoara, 169 - 21.71 - O
    16. Ardelean Raul - Arad, 211 - 20.67 - O
    17. Turburan Ion - Resita, 251 - 22.7 - O
    18. Deak Valentin - Sebis, 487 - 22.75 - O
    19. Csaky Tiberiu - Resita, 594 - 19.25 - A
    20. Munteanu Constantin - Resita, 705 - 14.2 - A
    21. Vuca Adrian - Bocsa, 1031 - 22 - O
    22. Bulz Ovidiu - Arad, 1046 - 20.5 - O

    Inscrieri Avansati - on 6/23/2017 at 10:09:50 AM

    1. Jichici Svetozar - Timișoara, 181 - 19.96 - A
    2. Ticu Sorin - Lugoj, 330 - 16.29 - A
    3. Nagy Iosif - Arad, 411 - 15.21 - AW
    4. Boznea Daniel - Deva, 453.1 - 19 - A
    5. Veres Adrian - Timișoara, 464 - 14.11 - A
    6. Fekete Istvan - Arad, 465 - 13.96 - A
    7. Pop Alexandru - Oradea, 484 - 13.43 - A
    8. Oprean Andrei - Baia de Cris, 629 - 10.75 - A
    9. Craiovan Victor - Resita, 650 - 12.38 - A
    10. Olah Remus - Arad, 668 - 13.5 - A
    11. Berchi Ioan - Arad, 742 - 11.94 - A
    12. Borcsi Jozsef - Timișoara, 754 - 10.96 - A
    13. Degianschi Obrad - Resita, 830 - 18.67 - A
    14. Faur Lucian - Jimbolia, 832 - 12.71 - AW
    15. Bulibasa Tiberiu - Arad, 859 - 14.56 - A
    16. Caraus Sorin - Deva, 873.1 - 9.46 - A
    17. Stoica Ioan Florin - Lugoj, 965 - 14.63 - A
    18. Cresneac Mihail - Resita, 979 - 17.5 - A
    19. Pop Gabriel - Oradea, 1028 - 11.38 - A
    20. Glavan Radu - Timișoara, 1038 - 10 - A
    21. Herteg Doru - Arad, 1571 - 12 - A
    22. Stanciu Vlad - Arad, 1585 - 16.5 - A
    23. Dobanda Alexandru - Arad, 1591 - 12.75 - A
    24. Luntras Ovidiu - Arad, 1780 - 12 - A
    25. Vasiloni Angel - Ungaria, 1891 - 16.5 - A

    Inscrieri Incepatori - on 6/23/2017 at 10:10:09 AM

    1. Pop George - Oradea, 700 - 9.39 - A
    2. Toba Marius - Arad, 1549 - 9.13 - A
    3. Chiscan Bogdan - Arad, 2130 - 5.25 - A
    4. Dobanda Dinu - Arad, 2139 - 0 - A
    5. Butarita Vasile - Arad, 2725 - 0 - A
    6. Bogdan Loredan - Arad, 3049 - 0 - A
    7. Voicu Florin - Arad, 3273 - 5.25 - A
    8. Buruian Alexandru - Arad, 3379 - 6 - A
    9. Bondor Alin - Arad, 4001 - 0 - A
    10. Nastase Laurentiu - Arad, 4002 - 0 - A
    11. Chiscan Marcel - Arad, 4003 - 0 - A
    12. Raicu Robert - Arad, 4004 - 0 - A
    13. Pana Natanael - Arad, 4005 - 0 - A
    14. Koromi Karoly - Arad, 4006 - 0 - A

    Comentariu


    • #52
      Se înscrie Szivery Adrian - Avansați


      Sent from my iPhone using Tapatalk

      Comentariu


      • #53
        Kir?ly Pongrac si Darvasi Ibolya -Open+Elite

        Comentariu


        • #54
          Popa Octavian - Oradea- Open
          In the practice of tolerance, one's enemy is the best teachers!
          Dalai Lama

          Comentariu


          • #55
            Mutrescu Eugen - open
            Blade: VECHITURA CU 70 LEI
            FH: FATA DE ROATA DE MASINA
            BH: PIAPTAN CU EFECTE SECUNDARE

            Comentariu


            • #56
              Husarciuc Beniamin, incepatori. Profit de faptul ca voi fi in Timișoara asa ca va fac o vizita.

              Comentariu


              • #57
                Schiopulescu Ion din Lugoj, la avansati sau daca face media la 01.07. atunci la open. Multumesc.

                Comentariu


                • #58
                  Ciublea Vichente,Oravița,Open!!

                  Comentariu


                  • #59
                    Cu parere de rau se retrage din Oravița Ciublea Vichente!!Probleme familiale..

                    Comentariu


                    • #60
                      Din Margina,la avansati-Costeant Tiberiu
                      Blade:Stiga Allround

                      Comentariu


                      • #61
                        Urmatoarea actualizare a listei cu inscrieri va fi dupa publicarea noulul clasament probabil maine.

                        Comentariu


                        • #62
                          Pop Claudiu - Arad -avansati

                          Comentariu


                          • #63
                            Postat în original de Pitzi Vezi post
                            Urmatoarea actualizare a listei cu inscrieri va fi dupa publicarea noulul clasament probabil maine.
                            Clasamenul va aparea abia Sambata!
                            Turneele din data de 1 Iulie se desfasoara dupa Clasamentul lunii Iunie.
                            Aveti, va rog, in vedere si lista cu fetele aprobate publicata la sectiunea Regulament pentru turneul de sambata.
                            Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                            Comentariu


                            • #64
                              Multumim pentu lista cu fetele aprobate, ierburile mele(SpinLord Blitzschlag & Joola Badman) sunt omologate sunt acoperit!
                              Tot mai ești pasionat de ierburi, de plante, de culturile de tot felul?

                              Comentariu


                              • #65
                                Postat în original de Adrian Veres Vezi post
                                Multumim pentu lista cu fetele aprobate, ierburile mele(SpinLord Blitzschlag & Joola Badman) sunt omologate sunt acoperit!

                                Mai trebe sa "inveti" sa joci cu ele ..
                                Lama:Timo Boll Tricarbon OFF+
                                Pe spate: Tenergy 80
                                Pe fata.: Tenergy 64

                                Comentariu


                                • #66
                                  [QUOTE=cule;363234]Mai trebe sa "inveti" sa joci cu ele ..:

                                  Corect ))))) asa e!
                                  Tot mai ești pasionat de ierburi, de plante, de culturile de tot felul?

                                  Comentariu


                                  • #67
                                    Cum se desfasoara mai exact procedura prin care se verifica daca fetele sunt aprobate? Nu ar trebui ca acest link sa fie afisat in descrierea fiecarui turneu, respectiv sa se afle la organizator tiparita, lista cu fetele? Eu am jucat anul trecut cu cineva care avea pe lemn lipit un celofan rosu. Mi-a fost rusine sa comentez. Sunt mult jucatori care joaca cu niste fete atat de uzate ca se comporta ca si antispin. Daca se doreste sa se tina cont de aceasta lista, trebuie publicate si normele de aplicare, altfel, patim ca si legiuitorii nostri, care dau legi si nimeni nu le respecta.

                                    Postat în original de marcelgiosan Vezi post
                                    Clasamenul va aparea abia Sambata!
                                    Turneele din data de 1 Iulie se desfasoara dupa Clasamentul lunii Iunie.
                                    Aveti, va rog, in vedere si lista cu fetele aprobate publicata la sectiunea Regulament pentru turneul de sambata.

                                    Comentariu


                                    • #68
                                      [QUOTE=husarul;363240]Cum se desfasoara mai exact procedura prin care se verifica daca fetele sunt aprobate? Nu ar trebui ca acest link sa fie afisat in descrierea fiecarui turneu, respectiv sa se afle la organizator tiparita, lista cu fetele? Eu am jucat anul trecut cu cineva care avea pe lemn lipit un celofan rosu. Mi

                                      vom reflecta asupra problemei
                                      Blade: VECHITURA CU 70 LEI
                                      FH: FATA DE ROATA DE MASINA
                                      BH: PIAPTAN CU EFECTE SECUNDARE

                                      Comentariu


                                      • #69
                                        [QUOTE=roman bogdan;363241]
                                        Postat în original de husarul Vezi post
                                        Cum se desfasoara mai exact procedura prin care se verifica daca fetele sunt aprobate? Nu ar trebui ca acest link sa fie afisat in descrierea fiecarui turneu, respectiv sa se afle la organizator tiparita, lista cu fetele? Eu am jucat anul trecut cu cineva care avea pe lemn lipit un celofan rosu. Mi

                                        vom reflecta asupra problemei
                                        Pai normal ar fi sa pui paleta intro folie si sa o dai organizatorului sa o verifice, care dupa verificare, daca corescpunde vine si o pune pe masa unde ai tu de jucat. Daca ai surpriza sa vezi ca nu ai cu ce juca, inseamna ca nu ai paleta omologata si pierzi cu 3-0. Pare destul de simplu
                                        In the practice of tolerance, one's enemy is the best teachers!
                                        Dalai Lama

                                        Comentariu


                                        • #70
                                          Imi cer scuze ca am comentat pe topicul turneului, dar aici am vazut remarca. E un pas bun inainte o implementare de acest gen. Daca deranjeaza comentariile, se pot sterge postarile. Multumesc


                                          [QUOTE=roman bogdan;363241]
                                          Postat în original de husarul Vezi post
                                          Cum se desfasoara mai exact procedura prin care se verifica daca fetele sunt aprobate? Nu ar trebui ca acest link sa fie afisat in descrierea fiecarui turneu, respectiv sa se afle la organizator tiparita, lista cu fetele? Eu am jucat anul trecut cu cineva care avea pe lemn lipit un celofan rosu. Mi

                                          vom reflecta asupra problemei

                                          Comentariu


                                          • #71
                                            Postat în original de husarul Vezi post
                                            Cum se desfasoara mai exact procedura prin care se verifica daca fetele sunt aprobate? Nu ar trebui ca acest link sa fie afisat in descrierea fiecarui turneu, respectiv sa se afle la organizator tiparita, lista cu fetele? Eu am jucat anul trecut cu cineva care avea pe lemn lipit un celofan rosu. Mi-a fost rusine sa comentez. Sunt mult jucatori care joaca cu niste fete atat de uzate ca se comporta ca si antispin. Daca se doreste sa se tina cont de aceasta lista, trebuie publicate si normele de aplicare, altfel, patim ca si legiuitorii nostri, care dau legi si nimeni nu le respecta.
                                            Postat în original de Kralizec Vezi post
                                            Stimati participanti. Va reamintim ca incepand cu 1 iulie, nu se va mai putea juca cu fete care nu apar pe lista de mai jos! Obligatia verificarii paletei adversarului ii revine fiecarui participant, INAINTE de disputarea meciului!

                                            Lista fetelor autorizate valabila pana in 30 septembrie 2017.

                                            Comentariu


                                            • #72
                                              Corect pentru ca organizatorul nu are timp fizic sa verifice toate paletele .

                                              Trimis de pe al meu SM-A520F folosind Tapatalk
                                              Tot mai ești pasionat de ierburi, de plante, de culturile de tot felul?

                                              Comentariu


                                              • #73
                                                Aici are si Pitzi dreptate, nu poate organizatorul sa verifice zeci de palete, daca nu chiar mai multe(am intalnit cativa jucatori care veneau la masa cu 4-5 palete si in functie de cum te uitai la ei, alegeau paleta cu care sa joace contra ta). Pe de alta parte parca nu prea iti vine sa stai la fiecare adversar, sa iei o lista la puricat, care poate ai si ratacito prin buzunar si nu o mai gasesti. Parerea mea e ca de comun acord, ar trebui fiecare sa semneze cand se inscrie, ca are paleta echipata cu fetele publicate in lista, si dupa aia daca lai prins cu ocaua mica, il suspenzi de alta data se uita de mai multe ori sa fie sigur ca ii apare in lista ambele fete.
                                                In the practice of tolerance, one's enemy is the best teachers!
                                                Dalai Lama

                                                Comentariu


                                                • #74
                                                  Postat în original de sorin1218 Vezi post
                                                  Aici are si Pitzi dreptate, nu poate organizatorul sa verifice zeci de palete, daca nu chiar mai multe(am intalnit cativa jucatori care veneau la masa cu 4-5 palete si in functie de cum te uitai la ei, alegeau paleta cu care sa joace contra ta). Pe de alta parte parca nu prea iti vine sa stai la fiecare adversar, sa iei o lista la puricat, care poate ai si ratacito prin buzunar si nu o mai gasesti. Parerea mea e ca de comun acord, ar trebui fiecare sa semneze cand se inscrie, ca are paleta echipata cu fetele publicate in lista, si dupa aia daca lai prins cu ocaua mica, il suspenzi de alta data se uita de mai multe ori sa fie sigur ca ii apare in lista ambele fete.
                                                  .....Sorine tu care joci foarte bine impotriva neomologatelor ...........ar trebui sa fii mai indulgent cu neomologatii.......ii pacat sa-i suspendam asa repede..........
                                                  ....din fericire .......suntem cu totii diferiti......

                                                  Enjoy PING-PONG-mottoul Campionatului mondial din China 2015
                                                  Un inteligent observă tot timpul, un prost face tot timpul observaţii.? Heinrich Heine

                                                  Comentariu


                                                  • #75
                                                    Postat în original de sorin1218 Vezi post
                                                    Aici are si Pitzi dreptate, nu poate organizatorul sa verifice zeci de palete, daca nu chiar mai multe(am intalnit cativa jucatori care veneau la masa cu 4-5 palete si in functie de cum te uitai la ei, alegeau paleta cu care sa joace contra ta). Pe de alta parte parca nu prea iti vine sa stai la fiecare adversar, sa iei o lista la puricat, care poate ai si ratacito prin buzunar si nu o mai gasesti. Parerea mea e ca de comun acord, ar trebui fiecare sa semneze cand se inscrie, ca are paleta echipata cu fetele publicate in lista, si dupa aia daca lai prins cu ocaua mica, il suspenzi de alta data se uita de mai multe ori sa fie sigur ca ii apare in lista ambele fete.
                                                    Nu jucatorul trebuie sa aiba lista in buzunar. Lista cu fetele exista la organizator. Te pui la masa si-i ceri partenerului de joc sa-ti arate paleta (ceea ce, in mod normal, se intampla si pana acum, ca sa stii daca are soft sau iarba sau ce-o avea...). Daca ai dubii, mergi la organizator, el deschide lista, o cauta si da verdictul. E fata permisa sau interzisa. Sau poate fi deteriorata, uzata, decolorata, zimti lipsa, etc... Daca fata nu-i ok, se schimba paleta. Dar asta se intampla INAINTE de a incepe jocul si nu in timpul jocului sau dupa joc.
                                                    Dupa cum bine spuneati, unii au mai multe palete. Si nu se poate face control si verifica sute de palete. S-ar incepe concursul pe la pranz.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X