Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Propunere subforumuri noi in zona Competitii

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Propunere subforumuri noi in zona Competitii

    Sectiunea COMPETITII este cam confuza, sunt amestecate subiecte care ar fi mai usor accesibile daca sunt altfel structurate. De aceea va propun urmatorul format:

    SUBFORUMURI:

    1 Competitii internationale
    2 Competitii interne oficiale (FRTM)
    3 Competitii neoficiale (amicale, pentru jucatori legitimati sau nelegitimati - altele decat Amatur). Acestea ar putea ramane intr-un subforum separat sau la subiecte normale.
    4 Competitii de casa - Topicuri rezervate salilor "afiliate", care doresc sa-si promoveze turneele de antrenament, fiecare dintre acestea avand facilitati de prezentare a turneului in caeasta sectiune.

    Liga Amatur si-ar avea locul ca sectiune in Amatur, chiar daca nu este (deocamdata, sper) subiect de actualitate.

  • #2
    1. Competitiile internationale ar trebui sa ramana ca si pana acum, in sectiunea de baza la "competitii". Pentru ca sunt cele mai importante si cele mai vizibile.
    2. Nu stiu daca merita dedicat un sub-forum pentru competitiile interne (FRTM). Nu se ocupa nimeni de ele, rezultatele nu prea apar. Se stiu doar castigatorii si cam atat. Iar comentarii, din nou, nu prea sunt. Am cautat niste rezultate la returul diviziilor SL, A si B si nu am gasit. M-a ajutat d-nul Cozma... dar pe site-ul frtm nu am gasit.
    3. Astea, din nou, cred ca sunt prea putine si nu stiu daca ar merita un sub-forum. M-am uitat, in mare, pe anul asta si vad ca sunt una-doua pe luna.
    4. Sunt la subiecte importante si sunt active cam tot anul. Dar in total sunt vreo zece. Deci iarasi sunt cam putine...
    Sa-si mai dea si altii cu parerea... si sa vedem ce zice si Clau.

    Comentariu


    • #3
      Toate subforumurile ar trebui sa ramana la sectiunea COMPETITII, dar aranjate pe categorii; iar comentariile in forum despre anumite subiecte (inclusiv FRTM) sunt putine tocmai pentru ca nu sunt usor de gasit. Scopul forumului ar trebui sa fie pro-activ, sa dirijeze discutiile si informatiile spre subiecte de interes comun si nu sa preia doar informatii din site-ul FRTM (ce naiba sa preia de acolo, ca aproape toate informatiile sunt rare, intarziate, incomplete sau gresite...).
      Eu sunt interesat si de competitiile de copii si juniori, pe care le urmaresc cu mare atentie. Sunt nevoit aproape de fiecare data sa sun prieteni, cunostinte ca sa aflu in timp util date tehnice, rezultate.

      Un exemplu elocvent:
      Saptamana trecuta au avut loc campionatele balcanice de tenis de masă pentru cadeti si juniori. In afara de vreo doua informatii flu - flu despre turneul pentru echipe la doua zile de la disputare, altceva nimic. Stii rezultatele?
      Ti le spun macar la cadeti baieti (15 ani), pentru ca le-am aflat in timp real de pe site-ul corespondent bulgar:

      http://www.balkantabletennis.com/page43.html

      Echipe:
      1 Romania - Tomica (13 ani), Movileanu (12 ani), Culpedin (13 ani), Cocinschi (14 ani)
      Simplu
      1 Tomica Andrei
      2 Movileanu Darius
      Dublu:
      1 Tomica - Movileanu
      2 Cocinschi - Culpedin
      Dublu mixt:
      1 Tomica - Zaharia
      2 Cocinschi - Sangeorzan
      3 Movileanu - Uratu

      Sunt copii care au creat un curent in Amatur, care sunt un model pentru alti copii care poate vor ajunge si ei peste cativa ani campioni. E atat de simplu sa le promovam si noi prin forum aceste rezultate.

      - - - Actualizat - - -

      SUPER!
      Cat timp am completat raspunsul de mai sus, hocus-pocus si minunea s-a produs!
      Multumesc si felicitari pentru promptitudine!

      Comentariu


      • #4
        Postat în original de Dan2 Vezi post
        Sectiunea COMPETITII este cam confuza, sunt amestecate subiecte care ar fi mai usor accesibile daca sunt altfel structurate. De aceea va propun urmatorul format:

        SUBFORUMURI:

        1 Competitii internationale
        2 Competitii interne oficiale (FRTM)
        3 Competitii neoficiale (amicale, pentru jucatori legitimati sau nelegitimati - altele decat Amatur). Acestea ar putea ramane intr-un subforum separat sau la subiecte normale.
        4 Competitii de casa - Topicuri rezervate salilor "afiliate", care doresc sa-si promoveze turneele de antrenament, fiecare dintre acestea avand facilitati de prezentare a turneului in caeasta sectiune.

        Liga Amatur si-ar avea locul ca sectiune in Amatur, chiar daca nu este (deocamdata, sper) subiect de actualitate.
        Foarte buna ideea. Am creat subforumurile si am inceput sortarea.
        Orice alte sugestii sunt binevenite.

        In loc de "Competitii de casa" ar merge alta denumire. Ce sugerati?
        lemn: Waldner Dotec Carbon
        fețe: Dignics 05/Dignics 05

        Comentariu


        • #5
          "Competiții locale"
          Hobby: Motoare si ski !
          http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

          Comentariu


          • #6
            Postat în original de GeluBv Vezi post
            "Competiții locale"
            S-ar putea intelege ca sunt competitii judetene, orasenesti. Dar cred ca e vorba de competitii facute de un singur Club, recurente.
            lemn: Waldner Dotec Carbon
            fețe: Dignics 05/Dignics 05

            Comentariu


            • #7
              "Turnee amicale"? "Competitii amicale" ?

              Comentariu


              • #8
                Postat în original de Bogdan V Vezi post
                "Turnee amicale"? "Competitii amicale" ?
                O propunere?

                Comentariu


                • #9
                  Propunere:
                  "Alte competitii de tenis de masă" sau
                  "Alte turnee de tenis de masă"
                  blade : Xiom Hayabusa Z; fh Donic Bluestorm Pro; bh Donic Bluestorm Z2

                  Comentariu


                  • #10
                    Am mutat aberatiile in alta parte....
                    Sunt unii care cum vad un topic nou, cum sar cu frustrarile lor.
                    lemn: Waldner Dotec Carbon
                    fețe: Dignics 05/Dignics 05

                    Comentariu

                    Who has read this thread:
                    Procesare...
                    X