Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Dezbateri curente

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de Zosim1 Vezi post
    Ne-am incrucisat mainile la turneul A+ de la Sibiu acum 3 ani daca nu ma insel unde am avut chiar cateva discutii serioase legate de structurile salilor de sport Nastase.Alte vremuri.In rest toata lumea sa traiasca numai noi sa nu murim.
    Da. Cred ca am uitat eu, din pacate.
    Salile de tip Nastase,cu unele carente functionale,de spatii,de climatizare,sunt bune insa cand ai un administrator hotarat sa faca treaba si care iubeste tenisul de masa.
    La Alexandria insa s a facut o Sala Polivalenta incredibila,insa e folosita pentru concerte cu Fuego, Brenciu, diversi artisti,filmul Morometii.Cred ca or sa inceapa sa faca nunti si botezuri,merge treaba mai fain.

    Comentariu


    • buna seara.nu vad legatura intre ceausescu vorbitul frumos si comportamentul civilizat.pe de alta parte ma intreb de ce unii isi toarna cenusa in cap?

      Comentariu


      • Postat în original de Dumitrescu Cornel Vezi post
        buna seara.nu vad legatura intre ceausescu vorbitul frumos si comportamentul civilizat.pe de alta parte ma intreb de ce unii isi toarna cenusa in cap?
        Sa fie mai aproape de foc.

        Comentariu


        • Am sters mesajele cu mare importanta privind dezbaterile curente. Si am inchis subiectul, ca sa va linistiti.

          Comentariu


          • Am fost sesizat că nu toată lumea își pierde timpul pe Facebook și astfel ratează mesajul emoționant transmis tocmai din China, ocolind cenzura, de către prietenul nostru Jimmy Lu.
            ?l urmărim acum și aici, pe forum.
            Toate cele bune, Jimmy!
            Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

            Comentariu


            • Bună ziua!
              Având în vedere relaxările epidemiologice aprobate de Guvernul României începând cu data de 15.06.2020 și asimil?nd numărul de sportivi prezenți în sălile de fitness și aerobic cu jucătorii de tenis prezenți la turneele AmaTur, Comitetul Director a hot?răt reluarea graduală a competițiilor AmaTur, astfel:
              Faza I: 15.06.2020 - 01.07.2020
              Turnee B
              locale cu număr maxim de participanți de 5 jucători/masă (?n această primă etapă nu se acceptă formatul cu grupe inferioare de 6 jucători).
              Competițiile se vor desfășura în sălile de sport specializate pentru tenisul de masă (sălile de antrenament) pe un minim de 2 mese și cel puțin 10 jucători prezenți.
              Din măsurile prevăzute în Regulamentul prezentat în Ordin sintetizăm câteva care vor fi adoptate pentru a permite desfășurarea Turneelor B:

              Acces în sală:
              1. Accesul în sală trebuie să se facă numai în baza unei programări prealabile (se consideră înscrierea la turneu programare prealabilă).
              2. Se va ține o evidență nominală a persoanelor care au folosit sala în fiecare interval orar, astfel încât să se poată face cu ușurință identificarea contacților, în eventualitatea depistării unui caz de infectare cu COVID-19 printre utilizatorii respectivei săli de fitness sau aerobic (pe listele de concurs vor trebui trecute și numerele de telefon).
              3. Se va realiza termoscanarea participanților la intrarea în sală și nu se va permite intrarea persoanelor cu temperatura mai mare de 37,3 ?C sau cu simptome de infecție respiratorie;
              4. Se vor monta la intrarea în sala de sport dozatoare cu produse biocide pentru dezinfectarea m?inilor;
              5. Se vor monta panouri informative cu regulile și indicațiile guvernamentale privind măsurile pentru combaterea răspândirii infecției cu COVID-19.


              Spațiul de joc:
              1. Organizarea spațiului de pregătire fizică aerobică astfel încât să permită menținerea unui spațiu de siguranță pentru fiecare persoană de minimum 10 mp (având în vedere faptul că spațiul de joc la o masă este de minim 35-40 mp, considerăm că la masa de tenis se pot afla simultan maxim 3 persoane: cei doi jucători și un eventual arbitru);
              2. Se delimitează spațiile de exerciții, cu menținerea distanței fizice de minimum 1,5 m între oricare două persoane și asigurarea unui spațiu de minimum 7 mp/persoană în cazul exercițiilor anaerobe (pe aparate), respectiv de 2 metri între oricare două persoane și asigurarea unui spațiu de minimum 10 mp/persoană în cazul exercițiilor de tip aerobic. Se va asigura aceeași distanță inclusiv între sportiv și personalul tehnic (antrenor, medic etc.) (De regulă, spațiile de joc în sălile de tenis de masă sunt organizate cu mantinele, astfel încât se respectă spațiile minime de 7 mp, respectiv 10 mp de persoană).
              3. Cu excepția perioadei de efort fizic intens (desfășurarea meciurilor), este obligatorie purtarea măștii (medicale/non-medicale) în spațiile comune, care pentru o protecție eficientă trebuie să acopere atât gura, cât și nasul;
              4. Se vor dezinfecta și ventila sălile o dată la fiecare 4 ore (practic se poate face ventilarea și dezinfectarea sălii după grupele inferioare și după grupele superioare).

              Recomandări AmaTur:
              a. Pe perioada desfășurării meciurilor la masă și în jurul acesteia se vor afla doar jucătorii programați să dispute meciurile și un eventual arbitru. Celorlalți jucători din grupă li se recomandă să aștepte următorul meci în exteriorul sălii respect?nd regulile de distanțare socială.
              b. Nu este indicată prezența în sală a altor persoane în afară de jucători (spectatori, rude, etc.);
              c. Nu este indicată servirea mesei în incinta sălii de sport;
              d. Momentan NU se acceptă la concursurile AmaTur copiii cu vârsta mai mică de 14 ani, iar copiii cu vârsta cuprinsă între 14 și 18 ani vor trebui să fie ?nsoțiți la înscriere de către unul din părinți pentru a semna formularele legate de sănătate;
              e. Recomandăm persoanelor cu vârsta peste 65 de ani (cei mai afectați la o eventuală infectare cu COVID-19) să se gîndească de două ori înainte de a se înscrie la turnee.

              Primele Turnee B anunțate de către Organizatori vor fi:
              1. Tulcea - 20/21.06.2020;
              2. București - 23/24/25/26.06.2020;
              3. Constanța - 27.06.2020;
              4. Targoviște - 27/28.06.2020;
              5. Botoșani - 27/28.06.2020
              Anunțurile de turneu se vor posta începând de m?ine 17.06.2020.

              Vă urăm la toți succes și, cel mai important, să fiți sănătoși!

              Comentariu


              • Când se deschide și faza a doua?

                Trimis de pe al meu Digi C2 folosind Tapatalk

                Comentariu


                • Postat în original de petrecreta71 Vezi post
                  Când se deschide și faza a doua?

                  Trimis de pe al meu Digi C2 folosind Tapatalk
                  Imediat ce aflăm și noi, vă spunem și dumneavoastră!
                  Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                  Comentariu


                  • Rezultatele obtinute la aceste turnee se contabilizeaza in clasament?

                    Comentariu


                    • Da, sunt turnee B.

                      Comentariu


                      • Multumesc. Am intrebat deoarece am vazut azi ca a ramas clasamentul pt. aprilie 2020.

                        Comentariu


                        • Buna Ziua
                          Am primit cateva telefoane si mesaje referitoare la turneul de la Fălticeni 25.07
                          Avem pregatie 80 tricouri,medalii,diplome..salile sunt libere si gata de actiune
                          Dar......Doi reprezentanti DSP au fost sapt trecuta sa inspecteze locatiile unde se vor desfasura competitiile sportive prilejuite de Zilele Orasului 2020.
                          Au interzis ferm orice competitie indoor cu mai mult de 8 participanti simultan..plm...Amanam..mai precis,anulam

                          of all the things i lost i miss my mind the most

                          Comentariu


                          • Ca urmare a escaladării numărului de infectări zilnice am recomandat Organizatorilor de turnee să se gîndească de două ori înainte de a se aventura la organizarea de turnee B în prima parte a lunii August.
                            Nu vrem să închidem total activitatea așa cum s-a întâmplat în Starea de urgență și trăim cu speranța că se va ajunge cât mai curând la v?rful acestui al doilea val, iar curba numărului de cazuri noi va începe să se aplatizeze.

                            Momentan există intenții de turnee B la Botoșani și Tulcea în week-end-ul 15/16 August, Targoviște și Constanța în week-end-ul 22/23 August, iar la București Turneul dorit în prima săptăm?nă din August va fi reprogramat cât de curând în funcție de evoluția numărului de cazuri noi din perioada următoare.
                            Toate cele bune și sănătate maximă!

                            Comentariu


                            • Cu speranța că în curând vom putea relua competițiile AmaTur încercăm să mai mișcăm câte ceva din punct de vedere tehnic, măcar!
                              Inspirat de o transmisiune Live făcută de clubul la care activează Vlad Fărcaș în America, San Antonio Table Tennis Club, care a făcut un Live pe Facebook de la Turneul Texas Twelve (Top 12), am încercat să găsesc o aplicație care să permită afișarea scorului LIve în timpul streamingului, direct de pe telefon.

                              P.S.
                              Pe Vlad il puteti urmari la minutul 2:10:00!
                              Felicitări pentru Victorie, Calificare în fazele finale și...Organizarea Turneului!


                              Din păcate aplicația folosită la acest Live (Live TT Scoreboard) este gandita pentru un streaming de pe calculator si combinata cu un program de streaming de tip OPS.

                              Am gasit insa alta, dezvoltata de catre SportCam, care se instaleaza foarte usor pe telefon si e foarte simplu de folosit la Live-urile cu telefonul pe Facebook.
                              Dezavantaje fata de Live TT Scoreboard:
                              - doar 10 caractere pentru numele jucatorilor;
                              - nu se poate seta jucatorul care serveste;
                              - aplicatia e generalista, pentru mai multe sporturi, dar merge si la tenis de masă.
                              Avantaje:
                              - se pot seta culorile tricourilor celor doi jucatori pentru identificarea corecta;
                              - se pot vedea rezultatele pe puncte la toate cele 3, 4 sau 5 seturi;
                              - e foarte usor de folosit de catre operatorul video.

                              Am stat aseara si am butonat-o un pic, testand-o pe un meci din 2016 dintre Ion Marius și Giol Mihai, film?nd direct pe ecranul calculatorului un video de pe Youtube.
                              Treceti peste calitatea proasta a filmarii sau peste podeaua si peretii albi ai salii de la CS Lipan Table Tennis (care intre timp are pe jos Grabo Rocket si peretii roz) și urmariti modificarile de scor din dreapta sus.
                              Poate mai sunt și alți pasionați care vor găsi pe net o aplicatie mai buna. Keep in touch!
                              Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                              Comentariu


                              • - Ion Marius Giol Mihai -
                                Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                Comentariu


                                • Returul diviziilor B, A, SL va ncepe, esalonat de lla 01 09, vezi site FRTM
                                  Condițiile impuse de DSP în conformitate cu prevederile stării de alerta sunt draconice. Nu cred ca vom putea face A uri pana nu se termina cu stările astea
                                  of all the things i lost i miss my mind the most

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de cata_60 Vezi post
                                    Returul diviziilor B, A, SL va ncepe, esalonat de lla 01 09, vezi site FRTM
                                    Condițiile impuse de DSP în conformitate cu prevederile stării de alerta sunt draconice. Nu cred ca vom putea face A uri pana nu se termina cu stările astea
                                    Avem 2 variante Catalin, ori cade acest guvern "foarte competent" cat mai curand, ori ne vedem in 2022, simplu !

                                    Comentariu


                                    • Si mai simplu, te-as ruga sa nu politizezi forumul.

                                      Comentariu


                                      • Eu m-aș mulțumi și cu niște B-uri până se va putea face mai mult!

                                        Trimis de pe al meu Huawei P30 Pro prin intermediul Tapatalk

                                        Blade: Andro Treiber H
                                        Fh: Nittaku Fastarc G-1
                                        Bh: Nittaku DHS Hurricane 3 Neo

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de cata_60 Vezi post
                                          Returul diviziilor B, A, SL va ncepe, esalonat de lla 01 09, vezi site FRTM
                                          Condițiile impuse de DSP în conformitate cu prevederile stării de alerta sunt draconice. Nu cred ca vom putea face A uri pana nu se termina cu stările astea
                                          Buna seara domnule Catalin,nu esalonat,grupat totul la Izvorani incepand de maine 01.09.2020.Toate gandurile bune.

                                          Comentariu


                                          • Impresii de la Izvorani,retur div B 2019/2020;
                                            O atmosfera ultra-paranoica,cu accente caragialesti...3 echipe absente.
                                            Daca lucrurile nu reintra pe un fagas cat de cat normal renuntarile la activitatea competitionala 2020/2021 vor continua,cu siguranta
                                            of all the things i lost i miss my mind the most

                                            Comentariu


                                            • Vad postat un turneu la Botoșani... Se dau drumul la B-uri?

                                              Trimis de pe al meu Huawei P30 Pro prin intermediul Tapatalk

                                              Blade: Andro Treiber H
                                              Fh: Nittaku Fastarc G-1
                                              Bh: Nittaku DHS Hurricane 3 Neo

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de Constantin Sursilov Vezi post
                                                Vad postat un turneu la Botoșani... Se dau drumul la B-uri?

                                                Trimis de pe al meu Huawei P30 Pro prin intermediul Tapatalk
                                                Radio Erevan raspunde: Da ..... La Al...Bena!
                                                Blade: VICTAS - Koji Matsushita DEF
                                                FH: Butterfly - Dignics 80
                                                BH: Sauer & Troger - Hellfire-X, OX

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de mihais mioveni Vezi post

                                                  Radio Erevan raspunde: Da ..... La Al...Bena!
                                                  Neinteresant

                                                  Trimis de pe al meu Huawei P30 Pro prin intermediul Tapatalk

                                                  Blade: Andro Treiber H
                                                  Fh: Nittaku Fastarc G-1
                                                  Bh: Nittaku DHS Hurricane 3 Neo

                                                  Comentariu


                                                  • PUTNA te intereseaza sigur !

                                                    Comentariu

                                                    Procesare...
                                                    X