Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Dezbateri curente

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de tobyas69 Vezi post
    Mihai, așa-ți place să bagi bățul prin gard.
    încetează omule!
    Am înțeles că nu-ți plac cei care au opinii diferite de ale tale, dar nu-i mai ?nfiera.
    Referitor la partea de protecția mediului, hai să nu fim ipocriți: din specia asta nenoricită despre care vorbești, faci parte și tu. Când vei renunța la mobila din lemn la energia electrică produsă de termocentrale și hidrocentrale, la folosirea h?rtiei igienice (și te vei șterge eventual cu brusturi), atunci să ne dai lecții de ecologie. Ce zici, te bagi?
    Cei care ne îndeamnă cel mai tare să nu mai poluăm, sunt cei mai mari poluatori și, știi de ce?
    PENTRU CĂ NU POT RENUNȚA LA CONFORT.
    Și, ca să-i dai tu seama Mihai, în ce lume trăim, nu să-i cerți pe alții, ?ți recomand să citești trilogia lui Yuval Noah Harari:
    Sapiens - scurtă istorie a omenirii
    Homo Deus - scurtă istorie a viitorului
    21 de lecții pentru secolul XXI.
    Cele bune tuturor, vaccinați și nevaccinați, testați și netestați, inteligenți și mai puțin inteligenți!


    Trimis de pe al meu ANE-LX1 folosind Tapatalk
    Mihai nu are dreptul la opinie? Adică ceilalti au dreptul să posteze, să certe, să jignească, dar ai luat atitudine.?
    Asta este opinia mea)
    Hobby: Motoare si ski !
    http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

    Comentariu


    • Omar Khayyam '' Fa astfel ca aproapele tau sa nu suufere din pricina intelepciunii tale ! "

      Comentariu


      • Postat în original de GeluBv Vezi post

        Mihai nu are dreptul la opinie? Adică ceilalti au dreptul să posteze, să certe, să jignească, dar ai luat atitudine.?
        Asta este opinia mea)
        Am spus eu că nu are dreptul la opinie?
        Am ținut eu partea cuiva? Când nu am luat atitudine Gelu?
        Sintetiz?nd conținutul postărilor mele, "am comis" următoarele:
        1. Am făcut apel la bună înțelegere și la respectarea libertății de exprimare cu condiția să nu jignim.
        2. Am afirmat că orice tip de segregare în societatea noastră nu va duce la nimic bun.
        3. Am spus că legea, bună sau rea, logică sau ilogică, trebuie respectată.
        Cred că e deajuns.
        Cu ce am greșit?
        Să știi că întrebarea referitoare la luatul atitudinii aș putea să ți-o adresez și eu, dar nu o fac; te consider prieten și nu vreau să polemizez cu tine.
        Pentru a nu mai deranja pe cineva, aceasta a fost ultima mea postare.





        Trimis de pe al meu ANE-LX1 folosind Tapatalk

        Blade: Nittaku Acoustic;
        FH: Butterfly Tenergy 05;
        BH: Victas Stiff.

        Comentariu


        • No, atunci lasă-lsi pe Mihai să-si etaleze părerile.
          Hobby: Motoare si ski !
          http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

          Comentariu


          • Postat în original de tobyas69 Vezi post
            Pentru a nu mai deranja pe cineva, aceasta a fost ultima mea postare.

            Iata cu adevarat o dovada de intelepciune. Singura.



            ”Cea mai mare bogatie este sa fii multumit cu ceea ce ai.” Cicero

            Comentariu


            • Postat în original de Categoria Incepatori Vezi post
              Reamintesc ceea ce s-a spus si mai sus sub diferite forme, de catre diferite persoane, fie ei useri sau Comitetul Amatur, participarea la un eveniment cu anumite reguli de acces este facultativa si totusi accesibila tuturor, chiar si antivaxerilor sau celor mai prudenti din fire (care asteapta sa vada ce si cum), un test costand 25 de lei, se pot lua mai multe pentru un grup si costa si mai putin. Dar se tot urla ca "discriminare, constitutie, drepturile omului, Ceausescu", Apoi tot cei care o baga pe aia cu "drepturile omului, libertati oprimate, constitutia" si recita fara sa respire niste citate precum predicatorii baptisti, aplauda in cor si rad cand apar stirile cu avionul deturnat din zbor cu MIG-uri pentru arestarea unui ziarist. Ciudate vremuri mai traim.
              Domnul Mihai, dvs comentati cu doua guri si noi toti ceilalti, cu una. Vi se pare corect asa?
              ”Cea mai mare bogatie este sa fii multumit cu ceea ce ai.” Cicero

              Comentariu


              • Postat în original de Liuian Vezi post

                Domnul Mihai, dvs comentati cu doua guri si noi toti ceilalti, cu una. Vi se pare corect asa?
                Eu nu am două guri, iar ceilalți au câte una. E greu cu logica. Mi-ar fi plăcut ca și Marcel Giosan să fi avut șansa vaccinării. El, împreună cu alte milioane pe planetă, au avut ghinionul să facă boala înainte de apariția vaccinurilor. în schimb, indivizi mai norocoși, iubitori de libertăți, nevoie mare, își etalează micimea caracterului.
                Blade: VICTAS - Koji Matsushita DEF
                FH: Butterfly - Dignics 80
                BH: Sauer & Troger - Hellfire-X, OX

                Comentariu


                • Postat în original de Gigi Spin Vezi post
                  Omar Khayyam '' Fa astfel ca aproapele tau sa nu suufere din pricina intelepciunii tale ! "
                  dle gigi,
                  lasati ptr o clipa intelepciunea desertului!
                  mai bine practicati crestinismul in tarc: fa astfel ca aproapele tau sa nu sufere din pricina ierbii tale!
                  Viscaria
                  FH - tenergy 05
                  BH - tenergy 05 fx

                  Comentariu


                  • OK ! Intelepciunea noastra, populara spune ; " PE CINE NU LASI SA.......'' Ca la noi, la crestini ! Ma consider cel mai bland ierbar, compensand ina cu experienta ... Pana la toamna, cand voi fi tinut iar pe dreapta, jocul meu nu va supara pe nimeni ...

                    Comentariu


                    • De acord cu domnul Toboșaru.Inutil să mai postăm.

                      Trimis de pe al meu SM-G973F folosind Tapatalk

                      Comentariu


                      • Postat în original de Gigi Spin Vezi post
                        OK ! Intelepciunea noastra, populara spune ; " PE CINE NU LASI SA.......'' Ca la noi, la crestini ! Ma consider cel mai bland ierbar, compensand ina cu experienta ... Pana la toamna, cand voi fi tinut iar pe dreapta, jocul meu nu va supara pe nimeni ...
                        Nea Gigi, nu mai ține paleta așa aproape de nas .... o fi ceva vietăți în iarba aia ..... de când Clotilde are grijă de bucureșteni ....
                        Blade: VICTAS - Koji Matsushita DEF
                        FH: Butterfly - Dignics 80
                        BH: Sauer & Troger - Hellfire-X, OX

                        Comentariu


                        • Sa lasam discutiile in contradictoriu, nu rezolvam noi nimic acum si aici....doar ne facem dusmani....
                          Eu am renuntat de mult sa mai conving pe unul sau altul referitor la (ne) vaccinare....Oricum, e degeaba si....mai rau...descopar trasaturi de caracter ale omului pe care nu as fi vrut sa le vad niciodata ...
                          Am o intrebare practica: calculul MP (de ex. pt. 01 aug) se face acum luand in considerare doar MP de dinainte de pandemie + ultimele 4 turnee B (ca in regulamentul de pana la pandemie), sau MP de dinainte de pandemie + toate turneele B (incepand cu 01 iunie 2021)?

                          Comentariu


                          • Atunci cand e vorba de cearta sau de arunctm acuzatii / de vorbit despre conspiratii, lumea e buluc la comentat. Cand se pune o intrebare de bun simt, nimeni nu se oboseste sa raspunda.
                            Multumesc oricum.

                            Comentariu


                            • Buna ziua,

                              Amatur este o miscare frumoasa a tenisului de masa si sper sa ramana asa si in continuare. Totusi nu pot sa trec neobservata o mica eroare de programare a meciurilor: cu mici exceptii, Elite-Open joaca sambata iar cei de la Avansati-Hobby joaca duminica. Rog organizatorii concursurilor Amatur sa gasesca un echilibru intre aceste programari astfel incat si cei de la A-H sa joace si sambata la fel ca cei de la E-O. In egala masura! Daca nu se poate atunci cred ca tragerea la sorti ar fi cea mai potrivita!

                              Cu respect,

                              Comentariu


                              • Postat în original de Dan Roh Vezi post
                                Buna ziua,

                                Amatur este o miscare frumoasa a tenisului de masa si sper sa ramana asa si in continuare. Totusi nu pot sa trec neobservata o mica eroare de programare a meciurilor: cu mici exceptii, Elite-Open joaca sambata iar cei de la Avansati-Hobby joaca duminica. Rog organizatorii concursurilor Amatur sa gasesca un echilibru intre aceste programari astfel incat si cei de la A-H sa joace si sambata la fel ca cei de la E-O. In egala masura! Daca nu se poate atunci cred ca tragerea la sorti ar fi cea mai potrivita!

                                Cu respect,
                                Nu este eroare de programare și nu este nevoie de tras la sorți. S-a tras la sorți când ne-am născut .... unii cu mai mult talent (talent la orice!), iar alții cu mai puțin talent .... E așa de simplu ...
                                Blade: VICTAS - Koji Matsushita DEF
                                FH: Butterfly - Dignics 80
                                BH: Sauer & Troger - Hellfire-X, OX

                                Comentariu


                                • BURGHELEA Florin - Piatra Neamț - Avansati
                                  BLADE: Yasaka Galaxya/FH: ANDRO Rasanter 42/BH: ANDRO Rasanter 37

                                  Comentariu


                                  • Buna ziua! As vrea sa sesizez o situatie ciudata pe care am descoperit o recent. Nu stiu daca este topicul corect dar totusi o voi face. Este vorba de situatia Domnului Stoicescu Gheorghe din localitatea Iedera, care vad ca s-a inscris si la Turneul Campionilor. Nu cunosc persoana in cauza si nu am nimic cu acesta, dar nu stiu cum este posibil ca un jucator sa participe la 2 sau chiar 3 (vezi 26 iunie 2021) turnee in aceeasi zi. Si pare ca chiar a participat deoarece la cele 3 turnee din aceeasi zi are la doua din ele victorii, iar la al treilea seturi castigate. nu-mi pot explica o asemenea situatie. E posibil sa se inscrie la turnee dar sa nu participe si atunci pierde toate jocurile, dar, asa cum am spus, pare ca a participat la acele turnee. E pacat ca un astfel de jucator sa adune puncte nemeritat si sa ocupe locul la turneul final al altui jucator care chiar a muncit pentru punctele sale. (Nu ma vreun interes in cauza, fiind calificat la Turneul final)

                                    Comentariu


                                    • Si eu mi-am pus intrebarea cand am facut clasamentul, dar nu este chiar atat de iesit din comun ... cred ca e ca atunci cand mergi la doua nunti in aceeasi zi, ba chiar am stat odata la masa cu cineva care a zis ca mai are de mers la inca doua (deci 3). Bei repede ceva, iei o maslina si mergi la urmatoarea.

                                      ... asa si la turnee ... joci, pierzi, pleci mai departe ...

                                      Cele 3 ale dl. Stoicescu au fost de fapt in acelasi weekend, doua intr-o zi si unul in cealalta.
                                      TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                                      Comentariu


                                      • Există o explicație!
                                        Hobby: Motoare si ski !
                                        http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                        Comentariu


                                        • Am fost și eu curios și m-am uitat la orele de începere a concursurilor. Cred a fost o întâmplare fericită și nu pare că ar fi ceva suspicios.
                                          26.06 Lăzarea ora de începere Hobby 9.00
                                          27.06 Brașov ora de începere Hobby 9.00
                                          27.06 Ploiești ora de începere Hobby 14.30

                                          La Brașov au fost inferioare de 5 jucători, deci pe la 11.30 inferioarele se puteau termina. Cu o mică ?nt?rziere la Ploiești ar fi avut timp chiar și de superioare la Brașov.
                                          Lemn: Butterfly Innerforce Layer ALC
                                          FH: Butterfly Dignics 05
                                          BH: Tibhar Grass D.TecS

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de danutel Vezi post
                                            Buna ziua! As vrea sa sesizez o situatie ciudata pe care am descoperit o recent. Nu stiu daca este topicul corect dar totusi o voi face. Este vorba de situatia Domnului Stoicescu Gheorghe din localitatea Iedera, care vad ca s-a inscris si la Turneul Campionilor. Nu cunosc persoana in cauza si nu am nimic cu acesta, dar nu stiu cum este posibil ca un jucator sa participe la 2 sau chiar 3 (vezi 26 iunie 2021) turnee in aceeasi zi. Si pare ca chiar a participat deoarece la cele 3 turnee din aceeasi zi are la doua din ele victorii, iar la al treilea seturi castigate. nu-mi pot explica o asemenea situatie. E posibil sa se inscrie la turnee dar sa nu participe si atunci pierde toate jocurile, dar, asa cum am spus, pare ca a participat la acele turnee. E pacat ca un astfel de jucator sa adune puncte nemeritat si sa ocupe locul la turneul final al altui jucator care chiar a muncit pentru punctele sale. (Nu ma vreun interes in cauza, fiind calificat la Turneul final)
                                            La Cheile Gradistei stau 2 ZILE , sunt disponibil pentru toti membrii fan-club " Domnul Stoicescu Gheorghe " , accept intebari si mai ales lectii , sfaturi . Am nume de sfant , dar sunt departe de a fi !

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de Mihai905 Vezi post
                                              Am fost și eu curios și m-am uitat la orele de începere a concursurilor. Cred a fost o întâmplare fericită și nu pare că ar fi ceva suspicios.
                                              26.06 Lăzarea ora de începere Hobby 9.00
                                              27.06 Brașov ora de începere Hobby 9.00
                                              27.06 Ploiești ora de începere Hobby 14.30

                                              La Brașov au fost inferioare de 5 jucători, deci pe la 11.30 inferioarele se puteau termina. Cu o mică ?nt?rziere la Ploiești ar fi avut timp chiar și de superioare la Brașov.
                                              Pe DN1 a fost furtuna cu vizibilitate sub 15m si trafic blocat la Campina intersectia cu Breaza , si tot am ajuns la timp la Ploiești , colegii din Sinaia au ajuns in urma mea

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de danutel Vezi post
                                                Buna ziua! As vrea sa sesizez o situatie ciudata pe care am descoperit o recent. Nu stiu daca este topicul corect dar totusi o voi face. Este vorba de situatia Domnului Stoicescu Gheorghe din localitatea Iedera, care vad ca s-a inscris si la Turneul Campionilor. Nu cunosc persoana in cauza si nu am nimic cu acesta, dar nu stiu cum este posibil ca un jucator sa participe la 2 sau chiar 3 (vezi 26 iunie 2021) turnee in aceeasi zi. Si pare ca chiar a participat deoarece la cele 3 turnee din aceeasi zi are la doua din ele victorii, iar la al treilea seturi castigate. nu-mi pot explica o asemenea situatie. E posibil sa se inscrie la turnee dar sa nu participe si atunci pierde toate jocurile, dar, asa cum am spus, pare ca a participat la acele turnee. E pacat ca un astfel de jucator sa adune puncte nemeritat si sa ocupe locul la turneul final al altui jucator care chiar a muncit pentru punctele sale. (Nu ma vreun interes in cauza, fiind calificat la Turneul final)
                                                Sunt unul dintre fanii lui nea Gigi Stoicescu, daca ajung printr-un cotlon al tarii la un turneu si nu dau de el, ma gandesc sa nu fi patit ceva, adica accident, militie sau probleme de sanatate. Desi la prima vedere v-ati putea gandi ca face blaturi pentru cat mai multe participari intr-o zi, sa stiti ca nu e deloc asa, nimeni nu conduce o de la Navodari pana la Oradea doar pentru a bifa un turneu, va asigur ca savureaza fiecare set la masa de joc, pana de curand lua foarte greu seturi, dar incet incet au venit si seturile si victoriile, la vreo doua intr-o grupa am asistat pe viu, a fost imbatabil nea Gigi in meciurile alea, prilej pentru care, dupa vreo cateva turnee in care a iesit constant din grupa, a decis ca ar fi timpul sa isi incerce cat mai des norocul o categorie mai sus. Eu nu doar ca l-as primi cu mare drag, dar i-as acorda wildcard la avansati la A+ sau turneele finale, nu ocupa locul nimanui, dumnealui a muncit cate 4 turnee sa ia punctele pe care le-ar fi luat un debutant bun in amatur.

                                                Comentariu




                                                • Eu cred ca nu este cazul sa discutam despre Domnu Istrate. Am avut ocazia sa îl cunosc și L-am dus din gara din Suceava pana la Siret. Este un om de nota 10. A venit fiindcă nu a avut ocazia sa mai vadă sălile de la Siret respectiv Zalău. Tuturor de pe aceasta platforma ne place tenisul dar nu cred ca ar trebui sa comentam de ce merg alții la turnee fiindcă toți facem asta de placere!
                                                  Lemn Innerforce Zlf
                                                  Fh Dignis 09C
                                                  Bh Dignis 05

                                                  Comentariu


                                                  • De fapt ce deranjează !?
                                                    Hobby: Motoare si ski !
                                                    http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X