Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Dezbateri curente

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Revin la postarea mea. Ceea ce am scris s-a bazat exclusiv pe constatările proprii din clasamentul și evidențele AMATUR. Dacă Dl. Stoicescu poate sa participe la atât de multe turnee și se sacrifica efectiv pentru asta are tot respectul meu. Intenția mea nu a fost decât să sesizez ceea ce mi se părea anormal. Dacă sunt atâtea persoane care îl cunosc pe Dl. Stoicescu și confirmă participarea la toate aceste turnee, Jos pălăria pentru un astfel de personaj.

    Comentariu


    • Postat în original de danutel Vezi post
      Revin la postarea mea. Ceea ce am scris s-a bazat exclusiv pe constatările proprii din clasamentul și evidențele AMATUR. Dacă Dl. Stoicescu poate sa participe la atât de multe turnee și se sacrifica efectiv pentru asta are tot respectul meu. Intenția mea nu a fost decât să sesizez ceea ce mi se părea anormal. Dacă sunt atâtea persoane care îl cunosc pe Dl. Stoicescu și confirmă participarea la toate aceste turnee, Jos pălăria pentru un astfel de personaj.
      OK! Stoicescu Gheorghe este în drept!
      Hobby: Motoare si ski !
      http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

      Comentariu


      • Postat în original de danutel Vezi post
        Buna ziua! As vrea sa sesizez o situatie ciudata pe care am descoperit o recent. Nu stiu daca este topicul corect dar totusi o voi face. Este vorba de situatia Domnului Stoicescu Gheorghe din localitatea Iedera, care vad ca s-a inscris si la Turneul Campionilor. Nu cunosc persoana in cauza si nu am nimic cu acesta, dar nu stiu cum este posibil ca un jucator sa participe la 2 sau chiar 3 (vezi 26 iunie 2021) turnee in aceeasi zi. Si pare ca chiar a participat deoarece la cele 3 turnee din aceeasi zi are la doua din ele victorii, iar la al treilea seturi castigate. nu-mi pot explica o asemenea situatie. E posibil sa se inscrie la turnee dar sa nu participe si atunci pierde toate jocurile, dar, asa cum am spus, pare ca a participat la acele turnee. E pacat ca un astfel de jucator sa adune puncte nemeritat si sa ocupe locul la turneul final al altui jucator care chiar a muncit pentru punctele sale. (Nu ma vreun interes in cauza, fiind calificat la Turneul final)
        Buna ziua.am si eu o intrebare in legatura cu formula de calcul a punctelor.nu mi se pare normal ca de exemplu: X daca participa la 3 turnee A si sa nu se califice nici din grupele inferioare sa faca 100 de puncte iar Y daca participa la 2 turnee A si sa se termine locurile 5-8 sa faca mai putine puncte decat X.Si aici ma refer la cei care vor sa participe la turneul campionilor,pana la urma este turneul final...sunt mulți care participa că au fost la turnee mai putin cei care au avut mai putine concursuri si rezultate mult mai bune.multumesc

        Comentariu


        • Este ok asa, daca ai lua de 3 ori locul 5-8 ar fi altceva ... dar cu 2 turnee contra 3, trebuie sa fii mult mai bun sau celalalt mult mai slab ca sa treci in fata.
          TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

          Comentariu


          • Postat în original de calyn85 Vezi post

            Buna ziua.am si eu o intrebare in legatura cu formula de calcul a punctelor.nu mi se pare normal ca de exemplu: X daca participa la 3 turnee A si sa nu se califice nici din grupele inferioare sa faca 100 de puncte iar Y daca participa la 2 turnee A si sa se termine locurile 5-8 sa faca mai putine puncte decat X.Si aici ma refer la cei care vor sa participe la turneul campionilor,pana la urma este turneul final...sunt mulți care participa că au fost la turnee mai putin cei care au avut mai putine concursuri si rezultate mult mai bune.multumesc
            Exemplul dumneavoastra nu e foarte bun, nu ia nimeni 100 de puncte pierzand pe linie la 3 turnee A. Pentru 3 turnee A cu necalificari din grupa inferioara, in functie de numarul de victorii (0,1, chiar 2) se pot lua intre 12 si 15-16 puncte, pe cand pentru 2*5-8 se iau vreo 22-25 de puncte, deci cel cu necalificari are nevoie de vreo 6 turnee pentru a lua tot atatea puncte cate ia unul cu 2 turnee bune.

            Comentariu


            • Postat în original de Categoria Incepatori Vezi post

              Exemplul dumneavoastra nu e foarte bun, nu ia nimeni 100 de puncte pierzand pe linie la 3 turnee A. Pentru 3 turnee A cu necalificari din grupa inferioara, in functie de numarul de victorii (0,1, chiar 2) se pot lua intre 12 si 15-16 puncte, pe cand pentru 2*5-8 se iau vreo 22-25 de puncte, deci cel cu necalificari are nevoie de vreo 6 turnee pentru a lua tot atatea puncte cate ia unul cu 2 turnee bune.
              Va dau eu un exemplu la turneul Regional la categ elite am ieșit locurile 9-10 și am acumulat 42 de puncte iar cineva cu o singură victorie în inferioare locurile 22-23 a acumulat 34 de puncte.mi se pare c am mica diferența de puncte ținând cont că am ieșit și din grupele superioare.
              Aceata este formula 3 turnee fara să ieși din inferioare VS 2 turnee locurile 5-8 sunt mai bine punctate cele 3.zi bună

              Comentariu


              • Postat în original de FlorinBN Vezi post
                Este ok asa, daca ai lua de 3 ori locul 5-8 ar fi altceva ... dar cu 2 turnee contra 3, trebuie sa fii mult mai bun sau celalalt mult mai slab ca sa treci in fata.
                Deci mai important e sa participi mai mult chiar daca nu ai rezultate decât să participi mai puțin și să ai rezultate.

                Comentariu


                • Postat în original de calyn85 Vezi post

                  Va dau eu un exemplu la turneul Regional la categ elite am ieșit locurile 9-10 și am acumulat 42 de puncte iar cineva cu o singură victorie în inferioare locurile 22-23 a acumulat 34 de puncte.mi se pare c am mica diferența de puncte ținând cont că am ieșit și din grupele superioare
                  Dumneavoastra ati luat media locurilor 9-10 pe foaia de inscriere, fara bonus, adica 42.48+41.95, cel cu o victorie a luat media locurilor 22-23 pe foaia de inscriere, adica in jur de 34. Am luat lista de pe 24.08, probabil au mai fost mici modificari, pe ici pe colo, dar cam aceleasi medii.

                  Comentariu


                  • Postat în original de Categoria Incepatori Vezi post

                    Dumneavoastra ati luat media locurilor 9-10 pe foaia de inscriere, fara bonus, adica 42.48+41.95, cel cu o victorie a luat media locurilor 22-23 pe foaia de inscriere, adica in jur de 34. Am luat lista de pe 24.08, probabil au mai fost mici modificari, pe ici pe colo, dar cam aceleasi medii.
                    Si atunci nu vi se pare c am mica diferența de puncte?

                    Comentariu


                    • Postat în original de Categoria Incepatori Vezi post

                      Dumneavoastra ati luat media locurilor 9-10 pe foaia de inscriere, fara bonus, adica 42.48+41.95, cel cu o victorie a luat media locurilor 22-23 pe foaia de inscriere, adica in jur de 34. Am luat lista de pe 24.08, probabil au mai fost mici modificari, pe ici pe colo, dar cam aceleasi medii.
                      Aurica lasă calculele și pune fundul în mașină hai la Piatra te așteaptă kamarazi, azi avem și un sărbătorit!!!
                      Primorac carbon tamca 5000
                      fh tenergy 05
                      bh rakza 7 soft

                      Comentariu


                      • Postat în original de Bubucrys Vezi post

                        Aurica lasă calculele și pune fundul în mașină hai la Piatra te așteaptă kamarazi, azi avem și un sărbătorit!!!
                        Mulțumesc de invitație dar nu reușesc acum,prea departe .spor sa aveți

                        Comentariu


                        • Postat în original de calyn85 Vezi post

                          Mulțumesc de invitație dar nu reușesc acum,prea departe .spor sa aveți
                          Sunteți invitat și d-voastră cu mare drag nu-i problema, eu ii spuneam lui Aurica (categoria începători
                          Primorac carbon tamca 5000
                          fh tenergy 05
                          bh rakza 7 soft

                          Comentariu


                          • Postat în original de Bubucrys Vezi post

                            Aurica lasă calculele și pune fundul în mașină hai la Piatra te așteaptă kamarazi, azi avem și un sărbătorit!!!
                            Cristi, ma uit zilnic sa vad cum e cu incidenta in București, cred ca fi-miu trece in online saptamana viitoare, la noi in Popesti incidenta e deja 7 si toti aia cu care se joaca sunt deja in online. Cred ca maine, poimaine se da vestea cu intratul in online si daca e asa o zbughim cat de repede putem incolo, anulez inscriere la Ploiești, poate mergem la Comănești

                            Comentariu


                            • Noi ne-am înscris la Comănești, dar vb pe grup, în caz ca te hotărăști!!!
                              Primorac carbon tamca 5000
                              fh tenergy 05
                              bh rakza 7 soft

                              Comentariu


                              • Postat în original de calyn85 Vezi post

                                Va dau eu un exemplu la turneul Regional la categ elite am ieșit locurile 9-10 și am acumulat 42 de puncte iar cineva cu o singură victorie în inferioare locurile 22-23 a acumulat 34 de puncte.mi se pare c am mica diferența de puncte ținând cont că am ieșit și din grupele superioare.
                                Aceata este formula 3 turnee fara să ieși din inferioare VS 2 turnee locurile 5-8 sunt mai bine punctate cele 3.zi bună
                                Calin, prea multe calcule…
                                Orice ai face, tot la Elite ramai ( mp-ul e doar un numar).
                                Poate ne vedem la o miscare, ce zici?


                                Sent from my iPhone using Tapatalk

                                Comentariu


                                • Se pare ca guvernul vrea sa ne faca viața tot mai grea.
                                  S-au modificat conditiile pentru activitatile sportive, in sensul că testarile, de orice fel, nu mai sunt acceptate. Se accepta acum doar vaccinarea sau trecerea prin boală. Este cel putin stupid, avand in vedere ca prin acelasi act, pentru participarea la cursuri, in invatamant, s-au autorizat acum testele rapide de salivă. Dublu standard? Nu imi dau seama daca decizia asta nu poate fi contestată, avand in vedere ca modificarea nu a fost impusa prin lege. Păreri, opinii de la avocații jucatori?

                                  "Competiții sportive
                                  a) desfășurarea competițiilor sportive organizate în spații închise sau deschise, poate fi realizată, doar în intervalul orar 5,00-24,00, cu participarea spectatorilor până la 50% din capacitatea maximă a spațiului, dacă toți participanții sunt persoane vaccinate împotriva virusului SARS-CoV-2 și pentru care au trecut 10 zile de la finalizarea schemei complete de vaccinare sau persoane care se află în perioada cuprinsă între a 15-a zi și a 180-a zi ulterioară confirmării infectării cu SARSCoV-2 și sunt asigurate măsuri pentru purtarea măștii de protecție precum și o distanță de minimum 1 metru între spectatori;"

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de Dan V Vezi post
                                    Se pare ca guvernul vrea sa ne faca viața tot mai grea.
                                    Eu cred ca aceasta prevedere din hotararea nr.76 CNSU usureaza viata organizatorilor... Din pacate,vor exista "victime colaterale",copii sub 12 ani si cei care nu se pot vaccina din motive medicale.Si daca tot clamam ingradirea drepturilor constitutionale si alea alea,in Europa "civilizata"ii doare fix la trisca de ele,asta vara nu am putut plati rezervarile la o partida de pescuit in Spania pana nu am trimis prin mail celor de acolo hartiile cum ca suntem vaccinati ( nu acceptau nici macar hartiile cum ca ai trecut prin boala,daramite test rapid,PCR)
                                    L.E.Prevederile se aplica doar in zonele cu incidenta cazuri > 6
                                    Ultima editare de cata_60; 01.oct.2021, 06:49.
                                    of all the things i lost i miss my mind the most

                                    Comentariu


                                    • ”Dura lex,sed lex”

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de Dan V Vezi post
                                        Se pare ca guvernul vrea sa ne faca viața tot mai grea.
                                        S-au modificat conditiile pentru activitatile sportive, in sensul că testarile, de orice fel, nu mai sunt acceptate. Se accepta acum doar vaccinarea sau trecerea prin boală. Este cel putin stupid, avand in vedere ca prin acelasi act, pentru participarea la cursuri, in invatamant, s-au autorizat acum testele rapide de salivă. Dublu standard? Nu imi dau seama daca decizia asta nu poate fi contestată, avand in vedere ca modificarea nu a fost impusa prin lege. Păreri, opinii de la avocații jucatori?

                                        "Competiții sportive
                                        a)�desfășurarea competițiilor sportive organizate �n spații �nchise sau deschise, poate fi realizată, doar �n intervalul orar 5,00-24,00, cu participarea spectatorilor p�nă la 50% din capacitatea maximă a spațiului, dacă toți participanții sunt persoane vaccinate �mpotriva virusului SARS-CoV-2 și pentru care au trecut 10 zile de la finalizarea schemei complete de vaccinare sau persoane care se află �n perioada cuprinsă �ntre a 15-a zi și a 180-a zi ulterioară confirmării infectării cu SARSCoV-2 și sunt asigurate măsuri pentru purtarea măștii de protecție precum și o distanță de minimum 1 metru �ntre spectatori;"
                                        Se refera la localitati unde rata de incidenta depaseste 6 la mie!!!!dar speram ca organizatorii ne vor lamuri cat mai repede,ca sa avem sansa de a renunta la cazare,pana ne o
                                        permite fara penalizari!!!!

                                        Tapatalkkal küldve az én POCOPHONE F1 eszközömről

                                        Yasaka Sweden Extra - Yasaka Rakza 7 - Yasaka Rakza 7

                                        Comentariu


                                        • Da, asa este, daca se organizeaza cu jucatori locali, dar daca vin jucatori din zona rosie >6, se aplica aceasta prevedere. Este identic ca atunci cand pleci dintr-o țară zona verde, si la ?ntoarcere, vii din țara zona roșie, intrii in carantina daca nu esti vaccinat... sau daca nu esti primarul sectorului 1...Clotilda.
                                          Dura lex sed lex... doar pt unii.

                                          Comentariu


                                          • Nu pot să dau un "comunicat" pe fugă, o să mă documentez și revin.

                                            Am în vedere mai multe variante, cum ar fi:
                                            -să iau în calcul amenda, deși chiar ieri am primit testele rapide si brățările pe care le consider tot o amendă achitată;

                                            sau

                                            -să cer de pe acum certificatele pe mail, fapt pentru care încet încet dispare lista de așteptare;

                                            Pentru orice eventualitate puteti începe să trimiteți certificatele pe mail gelu_vladoiu@yahoo.com sau pe telefonul meu 0722315757 si o să apară în dreptul dvs o bifă la înscrieri .

                                            O să mă consult și cu proprietarul sălii, pentru că dacă se pune ?nvers nu mă bag, repet, sunt heterosexual.

                                            Comitetul Director v-a decide dacă facem schimbarea din "prioritate clasament" în prioritate "certificat valabil"

                                            Vă rog să aveți în vedere că restul comentariilor, (vor fi multe!) le veți găsi la dezbateri curente, asa că puteți scrie direct acolo. Trăim vremuri "bune", alții o duc și mai rău!

                                            Cine nu dorește sau nu poate să trimită certificatul, poate să declare aici pe forum "dețin certificat", este suficient, și la intrare îl lasă la organizatori.

                                            Așteptăm grevele, CCJ, etc., deși nu cred că se mai schimbă mare lucru.
                                            Hobby: Motoare si ski !
                                            http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de Dan V
                                              Se pare ca guvernul vrea sa ne faca viața tot mai grea.
                                              S-au modificat conditiile pentru activitatile sportive, in sensul că testarile, de orice fel, nu mai sunt acceptate. Se accepta acum doar vaccinarea sau trecerea prin boală. Este cel putin stupid, avand in vedere ca prin acelasi act, pentru participarea la cursuri, in invatamant, s-au autorizat acum testele rapide de salivă. Dublu standard? Nu imi dau seama daca decizia asta nu poate fi contestată, avand in vedere ca modificarea nu a fost impusa prin lege. Păreri, opinii de la avocații jucatori?

                                              "Competiții sportive
                                              a)�desfășurarea competițiilor sportive organizate �n spații �nchise sau deschise, poate fi realizată, doar �n intervalul orar 5,00-24,00, cu participarea spectatorilor p�nă la 50% din capacitatea maximă a spațiului, dacă toți participanții sunt persoane vaccinate �mpotriva virusului SARS-CoV-2 și pentru care au trecut 10 zile de la finalizarea schemei complete de vaccinare sau persoane care se află �n perioada cuprinsă �ntre a 15-a zi și a 180-a zi ulterioară confirmării infectării cu SARSCoV-2 și sunt asigurate măsuri pentru purtarea măștii de protecție precum și o distanță de minimum 1 metru �ntre spectatori;"
                                              Din ce am citit eu aseară, erau trecute la propuneri. Așteptăm ziua de astăzi sa vedem exact ce se decide, dar cam asa par..

                                              Trimis de pe al meu SM-A705FN folosind Tapatalk

                                              Comentariu


                                              • Da, din pacate....

                                                Comentariu


                                                • Galban Calin ,dețin certificat verde și eu
                                                  ?Sometimes I win, sometimes I learn?

                                                  Comentariu


                                                  • P?nă una alta vă rog (cei cu vaccin) să trimiteți un mesaj la 0722315757 cu numele/prenumele si la inscrierile actualizate vă regăsiti cu mentiunea ”certificat”, oricum, dovada se predă la intrare turneu (Turneul Campionilor-Cheile Gradistei)
                                                    Hobby: Motoare si ski !
                                                    http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                                    Comentariu

                                                    Procesare...
                                                    X