Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Regional "Ziua Națională AmaTur", București - 02.09.2017 (Zona 3)

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de eugen moldoveanu Vezi post
    ....
    \
    Acum o saptamana ati tipat despre nerespectari! De ce iar dati motive la altii ?!
    ...Pe bune, ne kak pe unde tipam!

    Multe succese tuturora in Amatur si sperante de respect pentru oameni!!!
    Eugen, eu te stiu baiat finutz! Sperantele tale pentru respect se naruiesc odata cu fraza de mai sus. Este posibil sa ne kkm pe unde tipam, dar nu toti! In cazul de fața, pe langa faptul ca nu cunosti regulile sau regulamentul te arunci ca surdu-n tobe. Hai ca iti pun un citat din regulament, care poate te lamureste, si ai incredere in ce spune Marcel pentru ca stie mai bine ca tine. Oricine poate sa greseasca, dar lasa sa vezi daca ai dreptate dupa turneu, eu nu cred ca ai onoarea sa te intalnesti cu sosia lui Timo Boll.


    Citat din Regulament AmaTur 2017
    "4. Organizarea turneelor și dreptul de participare
    4.1. Participanții
    4.1.1. Jucătorii legitimați într-o divizie superioară diviziei B (divizia A și SuperLigă, băieți sau fete) pot participa în circuitul AmaTur imediat după ce fac dovada că au retrogradat și/sau nu mai sunt legitimați în diviziile superioare, iar acceptul de intrare în această competiție va fi verificat și acordat de către Comitetul Director AmaTur;
    Pentru a se evita posibilitatea de joc a eventualilor jucători ce doresc să participe numai pe perioada de vacanță se va interzice a doua participare de acest gen pe o perioadă de doi ani de la data ultimei activități în divizia A sau SL;
    4.1.2. Jucătorii activi legitimați în divizia B pot participa în circuitul AmaTur, la prima participare numai la categoria Elite, sau Open/Elite și începând cu a doua participare acolo unde-i recomandă media. În cazul jucătorilor legitimați în diviziile inferioare din străinătate participarea acestora în circuit va trebui aprobată de Comitetul Director."
    Hobby: Motoare si ski !
    http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

    Comentariu


    • Postat în original de NoRo Vezi post
      Dacă sunt locuri disponibile la Elite, să joace în concurs. Nu cred că se supără nimeni.
      Eu il vreau la mine-n grupa sa-i dau un topspin de rever.

      Comentariu


      • Concluzie:

        Sfatul Batranilor din Tribul Amatur Romania il primeste pe englez la concurs.Va juca la Elite.

        Comentariu


        • Postat în original de MaxxWave Vezi post
          Lasati-ma sa clarific pe cat imi este in putinta......
          Te rog sa ne confirmi daca este aceiasi persoana cu cea din video (cretzul cel mic!))

          Hobby: Motoare si ski !
          http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

          Comentariu


          • Vad ca filmul e de acu' 6 ani, poate au mai invatat ceva intre timp daca vrea vreunul din ei la Elite
            TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

            Comentariu


            • Cam negri englezii astia..Mai negri ca noi.

              Comentariu


              • Postat în original de GeluBv Vezi post
                Te rog sa ne confirmi daca este aceiasi persoana cu cea din video (cretzul cel mic!))
                Eu zic ca este "Buddha" cel mare
                Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	ishane.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	70,9 KB 
ID:	775965

                ARTICOLE TENIS DE MASĂ



                Comentariu


                • Dina Alexandru - amatori!
                  Va multumesc!

                  Trimis de pe al meu SM-G361F folosind Tapatalk

                  Comentariu


                  • Clarification

                    Postat în original de Cornel 67 Vezi post
                    In legatura cu jucatorul Ishan Bairoliya, ca sa evitam nemultumirile care pot aparea la sfarsit, am rugamintea sa vina daca doreste dar sa joace in afara concursului. Cand ai facut prima postare nu ai spus ca joaca in liga intai etc , domnul Giosan nu stia asta cand a sustinut ca poate fi trecut pe lista. Pana la urma conform regulamentului Amatur poate juca chiar si Ma Long daca acesta doreste. Sau mai exista varianta ca daca tot este in București in perioada aceea sa vina la Top Arena inainte de concurs sa facem niste meciuri ca sa vedem ce stie. Daca este de nivelul nostru il primim fara probleme, bineinteles in limita locurilor disponibile.
                    Dear Sir and everyone else who's interested,

                    I do not want to cause any problems for you or your competition. I simply wanted to participate in a few amateur table tennis tournament as I pass through Europe.

                    I can confirm that I am that kid in red in the video and subsequently in the Buddha photo although I haven't quite reached enlightenment yet. I am a university player, no more no less. In the last 2 years I have played in division 2 of the York and District league and have done ok. As a team, we got promoted and will be playing in division one from September but I stress that I haven't played in that division yet.

                    My friend has showed me some videos of some previous tournaments and honestly I don't think I'll get past the qualification stage but I would like to try my best. If somehow I manage to win the contest, it certainly won't be in a 'categorical manner'.

                    If possible, I'd like the opportunity to play in the contest but I don't want to cause offense to you guys or cause hassle. I'll be flying in to Bucharest around the 31st August and am happy to meet up with at the arena if you want to check my level.

                    Kind regards,
                    Ishan

                    P.S. Fuck Brexit. I and 49% of English people voted to stay in Europe. It is one of our greatest assets.

                    Comentariu


                    • Postat în original de Mr. Englishman Vezi post
                      Dear Sir and everyone else who's interested,

                      I do not want to cause any problems for you or your competition. I simply wanted to participate in a few amateur table tennis tournament as I pass through Europe.

                      I can confirm that I am that kid in red in the video and subsequently in the Buddha photo although I haven't quite reached enlightenment yet. I am a university player, no more no less. In the last 2 years I have played in division 2 of the York and District league and have done ok. As a team, we got promoted and will be playing in division one from September but I stress that I haven't played in that division yet.

                      My friend has showed me some videos of some previous tournaments and honestly I don't think I'll get past the qualification stage but I would like to try my best. If somehow I manage to win the contest, it certainly won't be in a 'categorical manner'.

                      If possible, I'd like the opportunity to play in the contest but I don't want to cause offense to you guys or cause hassle. I'll be flying in to Bucharest around the 31st August and am happy to meet up with at the arena if you want to check my level.

                      Kind regards,
                      Ishan

                      P.S. Fuck Brexit. I and 49% of English people voted to stay in Europe. It is one of our greatest assets.
                      Trăiască Google Translate :

                      Stimate domn si oricine altcineva care este interesat,

                      Nu vreau să provoc nici o problemă pentru tine sau pentru competiția ta. Pur și simplu am vrut să particip la un turneu amator de tenis de masă pe măsură ce trec prin Europa.

                      Pot să confirm că eu sunt acel copil în roșu în film și ulterior în fotografia lui Buddha, deși nu am ajuns încă la iluminare. Sunt un jucător universitar, nu mai puțin. în ultimii 2 ani am jucat în divizia 2 a ligii York și District și am făcut bine. în calitate de echipă, am fost promovați și vom juca în divizia unu din septembrie, dar subliniez că nu am jucat încă în această divizie.

                      Prietenul meu mi-a arătat niște videoclipuri ale unor turnee anterioare și, sincer, nu cred că voi trece de etapa de calificare, dar aș vrea să încerc cel mai bine. Dacă într-un fel reușesc să câștig concursul, cu siguranță nu va fi într-o "categorie".

                      Dacă este posibil, aș dori să joc în concurs, dar nu vreau să vă ofensez pe voi sau să provocați hazul. Vom zbura în București în jurul datei de 31 august și mă bucur să vă întâlnesc la arenă dacă doriți să verificați nivelul meu.

                      Salutări calde,
                      Ishan
                      Ultima editare de Iulian Gherasim; 23.aug.2017, 11:18.
                      ARTICOLE TENIS DE MASĂ



                      Comentariu


                      • Postat în original de GeluBv Vezi post
                        Eugen, eu te stiu baiat finutz! Sperantele tale pentru respect se naruiesc odata cu fraza de mai sus. Este posibil sa ne kkm pe unde tipam, dar nu toti! In cazul de fața, pe langa faptul ca nu cunosti regulile sau regulamentul te arunci ca surdu-n tobe. Hai ca iti pun un citat din regulament, care poate te lamureste, si ai incredere in ce spune Marcel pentru ca stie mai bine ca tine. Oricine poate sa greseasca, dar lasa sa vezi daca ai dreptate dupa turneu, eu nu cred ca ai onoarea sa te intalnesti cu sosia lui Timo Boll.


                        Citat din Regulament AmaTur 2017
                        "4. Organizarea turneelor și dreptul de participare
                        4.1. Participanții
                        4.1.1. Jucătorii legitimați într-o divizie superioară diviziei B (divizia A și SuperLigă, băieți sau fete) pot participa în circuitul AmaTur imediat după ce fac dovada că au retrogradat și/sau nu mai sunt legitimați în diviziile superioare, iar acceptul de intrare în această competiție va fi verificat și acordat de către Comitetul Director AmaTur;
                        Pentru a se evita posibilitatea de joc a eventualilor jucători ce doresc să participe numai pe perioada de vacanță se va interzice a doua participare de acest gen pe o perioadă de doi ani de la data ultimei activități în divizia A sau SL;
                        4.1.2. Jucătorii activi legitimați în divizia B pot participa în circuitul AmaTur, la prima participare numai la categoria Elite, sau Open/Elite și începând cu a doua participare acolo unde-i recomandă media. În cazul jucătorilor legitimați în diviziile inferioare din străinătate participarea acestora în circuit va trebui aprobată de Comitetul Director."
                        Gelu, nu vreau sa ma cert cu nimeni.
                        Nu stiu de ce, insa in ultima vreme de cand a aparut problema cu anularea turneului din București, lucrurile nu par sa fie ok. Mereu ceva se iveste.
                        Am scris ca as vrea sa joc cu baiatul respectiv, ca hotareste coordonatorul, etc.
                        Fara sa mai comentez ca sa nu mai fie polemici si sa nu dam cu noroi, propun sa inchidem subiectul respectiv.
                        Stima.

                        Comentariu


                        • Se pare ca situatia d-lui Ishan Bairoliya va fi analizata in comitetul director Amatur care va decide daca acest jucator va evolua in turneu. Cazul este inchis, orice discutie este inutila. Eu am luat legatura personal cu Ishan si ne vom intalni la Top Tenis Arena inainte de turneu sa jucam un tenis, nu neaparat pentru a il verifica dar chiar vrea sa joace tenis in Romania.
                          Asa ca eu propun ca toata aceasta conversatie sa fie mutata in alta parte. Va multumesc.
                          Ultima editare de Cornel 67; 27.aug.2017, 13:04.

                          Comentariu


                          • Postat în original de Cornel 67 Vezi post
                            Se pare ca situatia d-lui Ishan Bairoliya va fi analizata in comitetul director Amatur care va decide daca acest jucator va evolua in acest turneu. Cazul este inchis, orice discutie este inutila. Eu am luat legatura personal cu Ishan si ne vom intalni la Top Tenis Arena inainte de turneu sa jucam un tenis, nu neaparat pentru a il verifica dar chiar vrea sa joace tenis in Romania.
                            Asa ca eu propun ca toata aceasta comversatie sa fie mutata in alta parte. Va multumesc.
                            Eu am luat legatura personal cu Ishan si ne vom intalni la Top Tenis Arena inainte de turneu sa jucam un tenis,

                            Vin si eu Cornele.....

                            Comentariu


                            • Postat în original de buzatu vasile Vezi post
                              Eu am luat legatura personal cu Ishan si ne vom intalni la Top Tenis Arena inainte de turneu sa jucam un tenis,

                              Vin si eu Cornele.....
                              Te anunt Vasilica.

                              Comentariu


                              • Poenaru Adrian-amatori, multumesc

                                Comentariu


                                • Musat Catalin - Open

                                  Comentariu


                                  • Buna seara,

                                    Cristian Docan, cu permisiunea dvs la amatori.

                                    Multumesc!

                                    Comentariu


                                    • Craciunas Bogdan - Incepatori

                                      Comentariu


                                      • Se va juca si la categoria incepatori. Inscrierea se va face in continuare pe lista comuna Incepatori / Avansati.

                                        Comentariu


                                        • Balasa Ion-București-Avansati

                                          Comentariu


                                          • belinsca romeo, amatori,bucuresti
                                            Blade: Butterfly Garaydia ALC
                                            FH: T05
                                            BH: T05

                                            Comentariu


                                            • buna seara tuturor celor pe care ii consider prieteni ,chiar daca nu este reciproca, din amatur.domnilor doamnelor si domnisoarelor,prea multa rautate si prea multe orgolii.cineva a aruncat o piatra in eter si toata lumea a sarit sa o recupereze.de ce atata rautate, de ce ego-ul este atat de puternic ?castigati ceva in portofel sau portofoliu cu toate dialogurile rautaciose pe care le purtati cu zambetul pe buze in spatele tastelor ? nu cumva exista o frica de sau spre necunoscut ? se pare ca placerea de a avea dreptate este sublima si atunci cand exista o reintalnire la un turneu obrajii apropiati sunt la misto si nici macar de complezenta.eu cornel dumitrescu am luat hotararea sa stau departe de rautati chiar daca stiu ca nu este nici-o pierdere pentru amatur. amatur-ul a pierdut oameni de mare caracter.!!

                                              Comentariu


                                              • se inscriu la Incepatori/Avansati din București Puiu Zaharia, Ion Lazar si Catalin Balaban

                                                Comentariu


                                                • Sima Vlad - Giurgiu - Amatori

                                                  Comentariu


                                                  • Mosoia Stefan Open/Elite

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X