Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Suceava

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Suceava

    Antrenamente,lectii video(Waldner,Samsonov),consultanta.

    Aici gasiti un sprijin in tot ce tine de tenis de masă.
    katyacsinia(at)gmail.com
    Mizutani SZLC
    Dignics 05

  • #2
    EVRIKA!

    Pe cand un club(sectie)de performanta la Suceava?Aici la Botoșani am facut ceva pasi in sensul asta si ca fost sucevean a-si fi bucuros sa colaboram!
    Pe vremuri echipa de seniori a clubului Sanatatea Suceava(o tempora!)juca
    de mai multe ori la campionatul national de calificare ptr.divizia A....

    Comentariu


    • #3
      ...din pacate, toti marii jucatori au preferat sa joace la alte echipe din afara.Si eu as vrea sa vad un club de tenis de masă aici.
      Pina atunci, sustin pe cit pot acest extraordinar sport.

      Un lucru paradoxal,la cei 39 de ani ai mei,te asigur ca aceiasi mina de oameni care jucau acum trei decenii sint si acum in preajma mea.
      Mizutani SZLC
      Dignics 05

      Comentariu


      • #4
        Cred ca cel mai bun lucru pe care noi "pasionatii" ,fosti jucatori ,putem sa-l facem in conditiile actuale in care copiii nu mai beneficiaza gratuit nici macar de acele, candva celebre, mese de piatra si palete chinezesti ieftine si bune este sa le asiguram acestora, pe cat putem desigur, sali de antrenament si instruire calificata.....(scolile,autoritatile sportive nu prea o fac din pacate).
        Eu fac acest lucru de vreo doi ani la Botoșani si dupa multa munca si depasirea unor greutati care pareau la un moment dat insurmontabile(lipsa de resurse materiale si financiare,mentalitatea paguboasa a autoritatilor sportive,lipsa unei traditii locale de performanta in tenisul de masa etc.etc)pot sa spun fara falsa modestie ca am reusit sa seman samanta tenisului de masa de performanta in randul copiilor(am pus paleta in mana la peste o suta de copii ,13 dintre acestia fiind deja legitimati si actuali sau viitori participanti la campionate nationale).
        In felul acesta sper ca in cativa ani sa avem si noi o echipa de divizia A(la fete in special!!!).....dar asta desigur cu concursul mai multor factori si de ce nu si al tau si al altor pasionati de pe forum!!!!
        In alta ordine de idei ma chinuie gandul unei sali de tenis de masă particulare pentru inchirieri si instruire contra cost,afacere care daca s-ar dovedi profitabila(tu ce spui?) ar putea finanta activitatea de performanta.

        Comentariu


        • #5
          ...am scris si pe forum cu mult timp in urma:
          "mi-as deschide o sala de tenis si cred ca asta ar fi singurul lucru care l-as face intradevar cu placere".
          Poate tu vei reusi,succes!

          As fi onorat daca ne-am putea intilni sa schimbam citeva mingi.
          Te pot vizita intr-o zi?
          Mizutani SZLC
          Dignics 05

          Comentariu


          • #6
            Desigur,cu cea mai mare placere;trebuie sa ne intalnim neaparat sa stabilim niste modalitati de colaborare si sa urnim lucrurile din loc si in aceasta zona a nordului Moldovei cu destul potential dar prea putin ajutata si bagata in seama!!!
            Vreau sa ajung si eu in suceava cat pot de repede,poate organizam si niste concursuri pentru copii...ce mai stii de Nelu Axinte,Iliescu,Gelu Berba,doctorul
            Mihetiu,Ursan,Miron,Carpovici...?

            Comentariu


            • #7
              ...Iliescu e in Canada,ceilalti nu cred ca au mai jucat de ceva vreme.
              Carpovici insa, in forma maxima.
              Tu l-ai cunoscut pe Chirniciuc Marcel?
              Mizutani SZLC
              Dignics 05

              Comentariu


              • #8
                Parca imi spune ceva numele dar nu mai realizez exact,cred ca este din generatia mai tanara....pe Catalin Rustii il stii?

                Comentariu


                • #9
                  ...Chirniciuc Marcel era cred singurul care putea sa-l mai bata in aceea perioada pe Iliescu,iar despre Catalin Rusti sigur,il cunosc,ne intilnim destul de des pe la sala.
                  Mizutani SZLC
                  Dignics 05

                  Comentariu


                  • #10
                    Voi pe unde mai jucati si in ce conditii?Eu si copiii ne cam chinuim alergand de la o sala la alta deoarece sala de tenis de masă a clubului este improprie pentru antrenamentele de performanta....Ne lipsesc de asemeni si materiale(mingi,palete etc)de calitate, chiar jucate, dar la un pret nu prea mare pentru ca in afara de mine si parinti nu prea avem sponsori iar federatia nu ne ajuta.Cunosti cumva asemenea surse?

                    Comentariu


                    • #11
                      ...eu joc peste tot in tara.
                      București,Brașov,Oradea,Iași,V.Dornei...Vreau sa ajung cit de curind la Iași,Adjud si Tulcea.
                      Binenteles prima vizita Botoșani.
                      Am sa iau legatura cu cei de la Yasaka sau Butterfly poate ma sponsorizeaza pentru imagine macar.
                      Mizutani SZLC
                      Dignics 05

                      Comentariu


                      • #12
                        Pe la Cluj cand ajungeti?
                        Blade: Butterfly Schlager Carbon
                        FH:TENERGY 05
                        BH:TENERGY 05

                        Comentariu


                        • #13
                          Pe la Tulcea cand ajungi ????Ai propuneri de la cineva????
                          Blade:Timo Boll All +
                          FH:Catapult
                          BH:Catapult

                          Comentariu


                          • #14
                            Duminica 11 iunie 2006 cu ocazia zilelor Gurii Humorului se organizeaza un concurs.Cistigatorul de anul trecut, Boris Carpovici va reusi sa-si pastreze titlul?
                            Suceava sigur... se va opune.
                            Mizutani SZLC
                            Dignics 05

                            Comentariu


                            • #15
                              Suceava

                              In supermarketul GALERIA,recent deschis,care se afla la iesirea din SUCEAVA spre Fălticeni,la etajul 1 sunt aduse 4 mese de tenis de tip METRO si se joaca GRATUIT.Trebuie sa vii de acasa cu paleta si mingi.Persoana responsabila care supravegheza sala spune ca se poate juca 20 minute,dar daca nu sunt doritori mai multi,se poate juca si mai mult timp.Pe jos este mocheta ,iar spatiul de joc este arhisuficient.Lumina de tip neon nu este amplasata deasupra fileului ci undeva lateral in spate si sunt 4 neoane.
                              Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                              Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

                              Comentariu


                              • #16
                                Re: IN ATENTIA SUCEVENILOR!

                                UAAAAAAUUUU!
                                MAAARFA!
                                BETOOOON!
                                Daca reusesti sa faci doua reprize a 20 min,potzi sa economisesti bani de-o minge noua,3 stele.
                                Dupa ce ai cumparat-o,o strivesti repede sub talpa addidasului din dotare,intrucat esti foarte nervos .
                                Asta deoarece in timp ce jucai,niste babute ce haladuiau prin mall in cautare de reduceri
                                la chiloti cu manecute,v-au vazut si s-au oprit sa va admire,aruncandu-va ocheade libidinoase.
                                COOOOOLLLLL!
                                of all the things i lost i miss my mind the most

                                Comentariu


                                • #17
                                  Re: IN ATENTIA SUCEVENILOR!

                                  Blade-Darker speed 90
                                  Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                                  Bh- Testing

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Re: IN ATENTIA SUCEVENILOR!

                                    =)))))
                                    Setup: Timo Boll ZLC + Dignics 05
                                    Însă Dumnezeu Și‑a dovedit dragostea față de noi prin faptul că, pe când eram păcătoși, Cristos a murit pentru noi - Romani 5:8

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Re: Suceava

                                      o locatie unde poti sa joci cateva ore tenis daca stie cineva.numai bine
                                      Yasaka Mark V GPS/:TSP Blazze off- :\Yasaka Mark V GPS

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Re: Suceava

                                        Vorbeste cu d-nul Constantinovici Ciprian de la reprezentanta FIAT,el te poate lamuri,dar in prealabil este musai sa achizitionezi de la el orice masina FIAT,chiar si in leasing ca sa-i intri in gratie.
                                        Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                                        Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Re: Suceava

                                          pentru o singura masina nu merita osteneala fie ea chiar si in leasing
                                          de altfel daca vrei sa joci tenis de masă poti sa vii la sala noastra de pe traian vuia - itcani vis a vis de ACR
                                          ori daca vrei sa joci ping pong poti sa mergi la galleria mall-la intrare in Suceava dinspre Fălticeni
                                          BLADE: NITTAKU SEPTEAR
                                          FF: XIOM VEGA EUROPE MAX
                                          BH: XIOM VEGA EUROPE MAX

                                          jucam tenis ... si asta ne ocupa tot timpul

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Re: Suceava

                                            multmesc de raspunsuri.prefer sa platesc cateva ore de tenis de masă decat "gratis" dar cu un leasing la o masina.
                                            domnul ciprian cu cea mai mare placere daca o sa pot o sa va fac o vizita.puteti sa imi spuneti ce program aveti la sala?
                                            numai bine
                                            Yasaka Mark V GPS/:TSP Blazze off- :\Yasaka Mark V GPS

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Re: Suceava

                                              in principiu aproape in fiecare seara dupa ora 18 suntem la sala
                                              uite nr. meu 0743594158 suna-ma si vedem noi cum ne putem intalni
                                              BLADE: NITTAKU SEPTEAR
                                              FF: XIOM VEGA EUROPE MAX
                                              BH: XIOM VEGA EUROPE MAX

                                              jucam tenis ... si asta ne ocupa tot timpul

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Re: Suceava

                                                Se mai joaca in SUCEAVA tenis de masă la IULIUS MALL,etaj 1,intre magazinul INTERSPORT si METROPOLIS,un local de bowling(8 piste,vreo 20 mese de biliard )si ceea ce este cel mai important exista un separeu cu 6 mese de tenis albastre KETTLER,made in GERMANY.Ora de joc 12 ron,intr-o parte este loc cam 2,5 metri ,iar in partea opusa in jur de 3 metri.Tot acolo se organizeaza periodic si concursuri de tenis de masă,care din pacate nu sunt popularizate asa cum trebuie.Deci zilnic se poate juca tenis de masă la SUCEAVA,in aceasta locatie.
                                                Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                                                Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Re: Suceava

                                                  unde se mai poate juca tenis in suceava?
                                                  nitaku septear
                                                  Joola Energy

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X