tt-shop.ro 468x60 2tt-shop.ro 468x60 3tt-shop.ro 468x60
Pagina 1 din 22 12311 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 15 din 324

Subiect: Propuneri pentru îmbunătățirea Circuitului AmaTur 2018

Coordonator AmaTur
    Data înscrierii
    29.06.2011
    Locație
    Galati
    Vârstă
    47
    Postări
    8.950
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    391 z 33 m
    Timp online pe zi
    3 h 9 m
    Reputație
    32213

Propuneri pentru îmbunătățirea Circuitului AmaTur 2018

Mai sunt două luni până la Turneul Final 2017 de la Sf. Gheorghe, perioadă în care vă rugăm să vă exprimați părerile personale despre modul în care pot fi îmbunătățite condițiile de desfășurare ale turneelor AmaTur și să veniți cu propuneri pentru modificarea Regulamentului AmaTur 2018.
    Vă rugăm să plecați de la premisa că bazele unui dialog de calitate este respectul față de opinia celuilalt, indiferent dacă are sau nu dreptate.
    Gânduri bune!
    Blade: Nittaku Septear; FH: Xiom Vega Pro, BH: Xiom Vega Pro

1,77245385
    Data înscrierii
    26.05.2010
    Locație
    Timisoara
    Postări
    5.366
    Timp total online
    390 z 10 h 51 m
    Timp online pe zi
    2 h 58 m
    Reputație
    7935

3. Îmi place gpopescu, Radu Serban, ghitza, mironliviu le-a plăcut acest mesaj
    organizator turnee
    Data înscrierii
    05.02.2011
    Locație
    botosani
    Vârstă
    50
    Postări
    2.103
    Timp total online
    71 z 19 h 27 m
    Timp online pe zi
    33 m
    Reputație
    3975
    RePropun infiintarea unei A.S. Amatur astfel incat, in momentul in care un organizator nu are suportul unei asociatii sportive locale, sa poata organiza un concurs sub egida Amatur "legiferata", bineinteles cu si in anumite conditii (banuiesc ca vor fi necesare ceva taxe suplimentare catre Amatur dar macar rezolvam o problema). Cel putin ar trebui rediscutata aceasta chestiune...
    Blade: lemn off...ce lemn !
    Bh: cu tepi
    Fh: fara tepi

5. Îmi place PaliHR, INDISPONIBIL, gpopescu, Marian Bogdan, Radu Serban le-a plăcut acest mesaj
    dantim
    Guest
    Propun sa fie un singur coordonator amatur care sa fie ales in fiecare an si votat de toti membri amatur care au un anumit numar de turnee nu doar de cei care sau propus intre ei,
    restul coordonatorilor sa fie zonali si numiti subcoordonatori,coordonatorul sa fie ales din trei candidati propusi de organizatorii de turnee si nu de subcoordonatori care ar trebui si ei votati de participantii din amatur

7. Îmi place gpopescu, Cornel 67, Marian Bogdan, mironliviu le-a plăcut acest mesaj
    dantim
    Guest
    Turneele sa fie programate si validate de subcoordonatorul si organizatorii fiecarei zone din care apartin fara sa incurce alte zone in functie de distanta propusa de regulament intre localitati si nu de toti subcoordonatori celorlalte zone,cam atit am avut de scris .Va multumesc dragi Tovarasi coordonatori ai amaturului

9. Mulțumesc fulop au mulțumit pentru mesaj
    Îmi place gpopescu, Cornel 67, Marian Bogdan, mironliviu le-a plăcut acest mesaj
    dantim
    Guest
    Daca se pot face si propuneri din partea participantilor cu atit mai bine,sa zicem ca eu propun coordonator unic AMATUR pentru anul viitor pe Marcel Giosan si zonal din zona care ma reprezinta pe Dena Cornel

11. Îmi place tavy, Marian Bogdan le-a plăcut acest mesaj
    mmroglobalnet
    Guest
    Propun reintroducerea in Circuitul Amatur a materialelor de tip ierburi de orice fel, fie si neomologate, numai la nivelul categoriilor superioare Open/Elite .E frustrant sa ti ceara unul paleta si sa se holbeze la ea,suntem amatori , nu jucam in divizii si doar noi ne platim taxele de intrare.Atata vreme cat ne platim transportul, cazarea si accesul la turneu, jucam ce vrem noi( pot sa aduc si uluca de la gard si sa lipesc cauciuc de tractor pe ea).

13. Nu-mi place ursuleanvasile, gpopescu, gicu_licu nu le-a plăcut mesajul
    înțelept
    Data înscrierii
    01.11.2008
    Locație
    Bucuresti
    Vârstă
    44
    Postări
    2.700
    Timp total online
    93 z 3 h 51 m
    Timp online pe zi
    42 m
    Reputație
    2410
    Eu nu sunt de acord cu propunerea d-lui mmroglobalnet. Consider că, dacă vrem să avem concursuri mai bine organizate, am face bine să respectăm toate regulile jocului.
    Propun ca Bucureștiul să organizeze 8 turnee A/A+ anual, indiferent de numărul sălilor. Deși există o singură sală bună în București, orașul este mare și sunt mulți jucători în localitățile apropiate care participă regulat aici.

senior
    Data înscrierii
    17.01.2014
    Locație
    Bucuresti
    Vârstă
    51
    Postări
    724
    Timp total online
    53 z 6 h 26 m
    Timp online pe zi
    37 m
    Reputație
    798
    Citat Postat în original de mmroglobalnet Vezi post
    Propun reintroducerea in Circuitul Amatur a materialelor de tip ierburi de orice fel, fie si neomologate, numai la nivelul categoriilor superioare Open/Elite .E frustrant sa ti ceara unul paleta si sa se holbeze la ea,suntem amatori , nu jucam in divizii si doar noi ne platim taxele de intrare.Atata vreme cat ne platim transportul, cazarea si accesul la turneu, jucam ce vrem noi( pot sa aduc si uluca de la gard si sa lipesc cauciuc de tractor pe ea).
    Mihai, nu vreau sa fiu badaran si sa.ti spun ca ai gresit forumul...dar eu cred ca la ce materiale se gasesc acum pe piata, trebuie doar sa inveti cum sa le folosesti, atat lemnele cat si fetele. Probabil tu nu ai gasit combinatia potrivita pentru reteta succesului!!!. Si te rog frumos sa.mi raspunzi la o intrebare:
    De ce trebuie sa folosesti anumite materiale doar pentru a incurca jocul anumitor jucatori in loc sa.ti faci un stil propriu sau copiat dupa un jucator bun??
    blade : Stiga Clipper CR; fh Bluefire M2/bh Blufire M2
    Speed & Power

senior
    Data înscrierii
    17.01.2014
    Locație
    Bucuresti
    Vârstă
    51
    Postări
    724
    Timp total online
    53 z 6 h 26 m
    Timp online pe zi
    37 m
    Reputație
    798
    Propun deschiderea unei liste a rusinii in care fiecare dintre noi sa semnaleze jucatorii care nu au un joc regulamentar (in principal efectuarea serviciului), nu isi respecta adversarul inainte de meci, in timpul desfasurarii meciului si dupa meci, fura la scor, etc. prin mentionarea numelui si prenumelui lor, precum si evenimentul respectiv.
    Nici nu o sa va vina sa credeti cati de multi o sa fie!!!

De exemplu la Turneul Open/Elite de ieri 17.09.2017 doi participanti au vrut sa.si rupa dintii... Daca nu intervenea prietenul nostru Petrov, iesea urat de tot!!

P.S.: Acest lucru va duce la cresterea respectului nostru unii fata de altii si implicit la respectarea Regulamentului de joc, regulament care inclin sa cred ca unii nici macar nu l.au citit vreodata.
    Ultima modificare făcută de gpopescu; 18.09.2017 la 23:09.
    blade : Stiga Clipper CR; fh Bluefire M2/bh Blufire M2
    Speed & Power

senior
    Data înscrierii
    12.03.2008
    Locație
    Topoloveni
    Vârstă
    50
    Postări
    616
    Timp total online
    72 z 4 h 1 m
    Timp online pe zi
    33 m
    Reputație
    766
    Cred ca ar fi bine sa citim încă o data regulamentul de joc( se afla pe site-ul FRTM)
    Pe noi cred ca ne interesează articolele pana la pct. 2.15.3
    De la pct. 3.1 sunt: reguli pentru competițiile internaționale, aplicabile si in competițiile interne
    " 3.1.1.1 o competiție internațională este o competiție care poate cuprinde jucatori de la mai multe Federații "
    Deci nu este cazul nostru,
    Pe noi ne interesează regulamentul de joc, iar la pct. 2.4 Paleta - se specifica destul de clar ce reprezintă aceasta.
    Urmează propunerea, dar maine ca acum este târziu
    T05-ALC-T05
    Adrian Gorum

maestru
    Data înscrierii
    23.10.2007
    Locație
    Straja, Suceava, Romania, Romania
    Vârstă
    46
    Postări
    1.787
    Timp total online
    47 z 10 h 49 m
    Timp online pe zi
    21 m
    Reputație
    1281
    Citat Postat în original de ursuleanvasile Vezi post
    sper la urmatoarea schimbare a regulamentului.. sa fie primiti toti jucatorii din div. A si Superliga.
    cred ca peste 90% din elitisti sunt de acord,
    pe cei din categoriile inferioare nu au cu ce sa-i incurce, dimpotriva ar putea viziona niste meciuri frumoase,
    n-o sa vina foarte multi dar daca am ajuns sa avem 4 categorii, cu siguranta au loc si ei...
    daca nu incape superliga , div. A incape sigur.
    o sa vina mai multi din cei plecati din AmaTur si de ce nu...
    Blade: SCHLAGER CARBON OF+
    FH: Tenergy 05 FX
    BH: Tenergy 05 FX

19. Îmi place tavy, gpopescu, grasomega, mateidumitru, sebyy le-a plăcut acest mesaj
    Nu-mi place INDISPONIBIL nu le-a plăcut mesajul
    mmroglobalnet
    Guest
    Revin inca o data si ma adresez Comitetului Director al Circuitului Amatur intrucat am fost interpelat cu fel de fel de badaranisme pe forum .Nu am sa raspund acestor murdarii, ma intreseaza sa dezbat lucruri mai serioase,nu liste al rusinii sau alte emanatii de felul acesta.

Domnilor,
    In calitate de fost organizator de turnee B si jucator in Circuit -in prezent voi fi promovat la categoria Elite,va aduc la cunostinta faptul ca introducerea in regulament a paragrafului cu interzicerea fetelor de paleta neomologate -ierburi interzise- aceasta masura a exclus din turnee si a marginalizat niste jucatori remarcabili pe care eu i am intalnit pe parcursul anilor in Circuit.Aplicarea acestei legi i a scarbit pe foarte multi,nu mai participa la turnee,unii au incercat sa se adapteze la alte fete de paleta dar fara succes, la Turneul regional am vazut un ierbar exceptional care se chinuia cu niste fete antipower, avea mai demult un talent extraordinar si o pasiune in joc si niste rezultate remarcabile.

De ce au fost exclusi acesti oameni din Circuitul Amatur?Implemntam regulamente FRTM sau ITTF aici?Suntem profesionisti,avem salarii,contracte, jucam pe premii mari?Daca dorim sa ne modernizam , sa facem atunci spatii de joc de 14x7 metri cu 5 inaltime pentru fiecare masa, sa avem arbitru atestat la masa de joc si asa mai departe.

Multumesc pentru atentie.

21. Îmi place Marian Bogdan, NoRo, coco68, catalincrt le-a plăcut acest mesaj
    Nu-mi place gpopescu, ursuleanvasile nu le-a plăcut mesajul
    junior
    Data înscrierii
    30.01.2017
    Locație
    Bucuresti
    Vârstă
    56
    Postări
    143
    Timp total online
    8 z 21 h 24 m
    Timp online pe zi
    13 m
    Reputație
    404
    Propun stabilirea unui timp maxim de asteptare la masa a adversarului, indiferent daca acesta a anuntat sau nu ca intarzie, dupa care meciul sa fie pierdut prin neprezentare cu 3-0. Este un senm de nepolitete si lipsa de respect ca unul dintre jucatori sa se prezinte si sa astepte zeci de minute pana cand ii soseste adversarul, sa nu mai vorbim de starea de enervare cu care incepi meciul dupa.

23. Mulțumesc adof au mulțumit pentru mesaj
    junior
    Data înscrierii
    30.01.2017
    Locație
    Bucuresti
    Vârstă
    56
    Postări
    143
    Timp total online
    8 z 21 h 24 m
    Timp online pe zi
    13 m
    Reputație
    404
    Citat Postat în original de mmroglobalnet Vezi post
    Revin inca o data si ma adresez Comitetului Director al Circuitului Amatur intrucat am fost interpelat cu fel de fel de badaranisme pe forum .Nu am sa raspund acestor murdarii, ma intreseaza sa dezbat lucruri mai serioase,nu liste al rusinii sau alte emanatii de felul acesta.

Domnilor,
    In calitate de fost organizator de turnee B si jucator in Circuit -in prezent voi fi promovat la categoria Elite,va aduc la cunostinta faptul ca introducerea in regulament a paragrafului cu interzicerea fetelor de paleta neomologate -ierburi interzise- aceasta masura a exclus din turnee si a marginalizat niste jucatori remarcabili pe care eu i am intalnit pe parcursul anilor in Circuit.Aplicarea acestei legi i a scarbit pe foarte multi,nu mai participa la turnee,unii au incercat sa se adapteze la alte fete de paleta dar fara succes, la Turneul regional am vazut un ierbar exceptional care se chinuia cu niste fete antipower, avea mai demult un talent extraordinar si o pasiune in joc si niste rezultate remarcabile.

De ce au fost exclusi acesti oameni din Circuitul Amatur?Implemntam regulamente FRTM sau ITTF aici?Suntem profesionisti,avem salarii,contracte, jucam pe premii mari?Daca dorim sa ne modernizam , sa facem atunci spatii de joc de 14x7 metri cu 5 inaltime pentru fiecare masa, sa avem arbitru atestat la masa de joc si asa mai departe.

Multumesc pentru atentie.
    Cu tot respectul datorat, nu au fost exclusi, este o diferență, pot juca oricand, in limitele regulamentului in vigoare. Au avut de ales si s-a acordat o buna perioada de tranziție. Este ca si cum ai spune ca jucatorii de fotbal cu crampoane de 8 cm, ascutite la varf sunt "exclusi" de pe teren; nu sunt exclusi, nu sunt lasati sa intre, se verifica aceste crampoane inainte de a intra pe teren. Si "iarba" nu este interzisa, pot juca oricand cu "iarba", atata timp cat aceasta se regaseste pe lista de fete omologate.

Subiecte similare

1. Propuneri pentru îmbunătățirea circuitului AmaTur România 2019!
    De marcelgiosan în forumul Organizare AmaTur
    Răspunsuri: 581
    Ultimul post: 02.12.2018, 10:50
  2. Propuneri pentru îmbunătățirea Circuitului AmaTur 2016-2017.
    De marcelgiosan în forumul Organizare AmaTur
    Răspunsuri: 132
    Ultimul post: 31.12.2016, 18:02
  3. AmaTur 2015-2016. Propuneri pentru imbunatatirea Circuitului !
    De Corcoz Costin în forumul Organizare AmaTur
    Răspunsuri: 249
    Ultimul post: 16.03.2016, 14:38

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita postările proprii
  •