Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Propuneri pentru îmbunătățirea Circuitului AmaTur 2018

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #51
    Propun sa nu se mai organizeze turnee in sali in care nu se poate asigura spațiu suficient de joc, astfel încât sa se reducă la minim probabilitatea producerii de accidentări.
    Ultima editare de mateidumitru; 20.sep.2017, 18:28.

    Comentariu


    • #52
      Postat în original de mmroglobalnet Vezi post
      Pentru fluidizarea timpilor de joc in cadrul unui turneu propun urmatoarele:
      -1.jocul in varianta clasica cu grupe inferioare de 6 jucatori si superioare de 4 jucatori;
      -2.responsabilizarea sefilor de grupa (locul I in grupa) care trebuie sa urmarasca jocurile din grupa si primesc de la organizatoriix, minge, apa, foaia de grupa si aici atentie-fileul -pe care au obligatia sa le predea imediat organizatorului dupa ce se termina grupa.Deci cand s a terminat grupa masa nu mai are fileu!!!
      Se evita astfel jocurile neoficiale,care consuma o gramada de timp.Organizatorul poate dirija grupe care intarzie pe mese libere.
      -3.aceasta procedura este valabila si in grupele inferioare si in grupele superioare, dupa care fileele raman fixe pe mese si eliminatoriile se disputa fara a mai desface fileele de fiecare data.
      -4. se evita in mod obligatoriu grupele de 7 jucatori, in situatia cand nu este posibil raman 5 jucatori in grupa.

      Propun sa ramana asa categoriile -adica 4 categorii asa cum sunt acum.

      Propun sa nu se permita accesul jucatorilor care vin din divizia A si superliga in Amatur.

      Propun de asemeni sa nu mai fie permisa jucarea unui turneu la o categorie superioara mediei, intrucat la turnee A si A+ afecteaza media celorlalti participanti si unii fac sute de km ca sa joace , este pacat sa joace cu categorii inferioare.

      Cam astea ar fi.
      De ce sa nu-i punem pe sefii de grupe sa si stranga mesele, sa spele pe jos, curete geamurile, goleasca cosurile de gunoi? [emoji3] [emoji23] Fara suparare, dar montarea si demontarea fileelor, ajustarea nivelului acestora mareste timpii morti,. In plus, cine plateste daca apar "accidente" cu fileele sau cu mesele la montat/demontat. Poate ca mai bine ar fi daca s-ar respecta strict orele programate. Eu nu am intalnit pana acum sa ajungi la masa la care esti programat si chiar daca se joaca amical sa nu se opreasca imediat și sa-ti cedeze locul. In rest, total de acord cu celelalte propuneri[emoji106]. Mulțumesc mult!

      Comentariu


      • #53
        Postat în original de mateidumitru Vezi post
        Propun sa nu se mai organizeze turnee in sali in care nu se poate asigura spațiu suficient de joc, astfel încât sa se reducă la minim probabilitatea producerii de accidentări.
        Nea Titi,la cum te misti tu as fi scris sa se micsoreze mesele

        Comentariu


        • #54
          Interpretezi prosteste si te contrazici numai de dragul de a o face.am zis eu cs trebuie sa spele pe jos .un fileu se monteaza in 3 minute in schimb la masa care incheie grupa incep imediat 2/3 amicale nimeni nu stie ca sunt
          jocuri oficiale sau nu .

          Comentariu


          • #55
            Postat în original de dantim Vezi post
            Nea Titi,la cum te misti tu as fi scris sa se micsoreze mesele
            Si-așa pentru mine e greu sa nimeresc masa ...

            Comentariu


            • #56
              Postat în original de mmroglobalnet Vezi post
              Interpretezi prosteste si te contrazici numai de dragul de a o face.am zis eu cs trebuie sa spele pe jos .un fileu se monteaza in 3 minute in schimb la masa care incheie grupa incep imediat 2/3 amicale nimeni nu stie ca sunt
              jocuri oficiale sau nu .
              Imi cer scuze daca am provocat o asa de mare suparare, nu asta a fost intentia mea, era o gluma doar pentru a fi discutia mai relaxata. O sa am grija pe viitor sa fiu mai atent cu cine glumesc.
              Esenta ramane, de ce trebuie sa monteze/demonteze seful de grupa fileul?
              De ce sa-i dam sarcini noi?
              Cand seful de grupa a predat mingia si foaia, organizatorul stie ca este masa libera si poate directiona alte jocuri acolo. Acest lucru dureaza mai putin de 3 minute demontat + 3 minute montat + 2 minute adus fileul de la organizator.
              Iar problema cu stricatul fileului/mesei la montat/demontat ramane, am fost martor la un asemenea incident, cand cineva doar incerca sa tensioneze/ajusteze fileul si nu a fost prea placut.
              Multumesc mult si scuze ca am interpretat "prosteste", unii dintre noi se prefac, altii.....
              O seara placuta si promit sa ma opresc aici in discutia cu D-voastra!

              Comentariu


              • #57
                Postat în original de Dan V Vezi post
                Imi cer scuze daca am provocat o asa de mare suparare, nu asta a fost intentia mea, era o gluma doar pentru a fi discutia mai relaxata. O sa am grija pe viitor sa fiu mai atent cu cine glumesc.
                Esenta ramane, de ce trebuie sa monteze/demonteze seful de grupa fileul?
                De ce sa-i dam sarcini noi?
                Cand seful de grupa a predat mingia si foaia, organizatorul stie ca este masa libera si poate directiona alte jocuri acolo. Acest lucru dureaza mai putin de 3 minute demontat + 3 minute montat + 2 minute adus fileul de la organizator.
                Iar problema cu stricatul fileului/mesei la montat/demontat ramane, am fost martor la un asemenea incident, cand cineva doar incerca sa tensioneze/ajusteze fileul si nu a fost prea placut.
                Multumesc mult si scuze ca am interpretat "prosteste", unii dintre noi se prefac, altii.....
                O seara placuta si promit sa ma opresc aici in discutia cu D-voastra!
                Asa,trebuia sa scri si cind mai are timp sa bea bere daca strica fileul

                Comentariu


                • #58
                  Oricine se pricepe in grupa respectiva, poate sa l monteze demonteze. Ideea este sa l predea organizatorului principal si sa elibereze masa de amicale aiuristice.Stiu ce vorbesc am vazut destule turnee, am aproape 40 jucate.E un lucru foarte simplu sa demontezi un fileu.Nu m am suparat pe dvs., ein regula, trebuie doar sa citim exact postarea si sa gandim un pic,eu va asigur ca nu am intrat aici ca sa fac misto.Cred ca s ar castiga cel putin 2 ore la o zi de joc cu manevra asta.

                  Comentariu


                  • #59
                    In fine cam asta am avut eu de spus, impreuna cu postarea cu ierburile neomologate, va multumesc pentru atentie sa lasam si pe altii sa se exprime.

                    Comentariu


                    • #60
                      Postat în original de mmroglobalnet Vezi post
                      Oricine se pricepe in grupa respectiva, poate sa l monteze demonteze. Ideea este sa l predea organizatorului principal si sa elibereze masa de amicale aiuristice.Stiu ce vorbesc am vazut destule turnee, am aproape 40 jucate.E un lucru foarte simplu sa demontezi un fileu.Nu m am suparat pe dvs., ein regula, trebuie doar sa citim exact postarea si sa gandim un pic,eu va asigur ca nu am intrat aici ca sa fac misto.Cred ca s ar castiga cel putin 2 ore la o zi de joc cu manevra asta.
                      Prietene,nu stiu ce ai facut in timpul care nu ne-am mai vazut pe la turnee dar mi se pare ceva in neregula cu tine

                      Comentariu


                      • #61
                        Am baut bere ca sa ma mai odihnesc..E buna si o pauza.

                        Comentariu


                        • #62
                          Pe urma, gandeste te si tu esti cand ierbar, se voteaza impotriva ta,ti se pune in vedere trebuie sa te convertesti la altele, esti admonestat de toti , mai au un pic si interzic si ierburile omologate si ramai doar pe forum.Bun si forumul ,macar existi undeva.

                          Comentariu


                          • #63
                            O mie de vorbe nu fac un ban, nu s-o face gaura in cer, ci doar in fund...

                            Nu cred ca trebuie sa imbunatatim ceva la ce avem in momentul de fata. Poate cateva retusuri ici colo. Cei care chiar trebuiesc imbunatatiti, suntem noi cei care facem parte din aceasta frumoasa miscare la nivel national - jucatorii din Amatur.
                            Asadar fiti mai buni unii cu altii, respectati ca sa fiti la randul vostru respectati, respectati regulamentul de joc al sportului iubit Tenis De Masa, si totul o sa vina de la sine!!!.
                            Auditie placuta...
                            Ultima editare de gpopescu; 20.sep.2017, 20:21.
                            blade : Xiom Hayabusa Z; fh Donic Bluestorm Pro; bh Donic Bluestorm Z2

                            Comentariu


                            • #64
                              Postat în original de cata_60 Vezi post
                              ... 40% propuneri si 60 % comentarii referitoare la propuneri si alte postari fara nici o legatura cu subiectul...asta in pofida faptului ca de fiecare data persoana care creeaza topicul roaga frumos pe cei care posteaza aici sa se limiteze doar la propunerile lor pentru a usura sarcina centralizarii acestora.
                              ...
                              Prevad ca in curand Clau va incepe curatenia de toamna cu redirectionare spre Fight-inclusiv acest post- (si eu)

                              P.S-daca tot veni vorba de comentarii-
                              . Nu cred ca se vor trece in foile cu propuneri ce urmeaza a fi dezbatute la T.F. cele redundante:
                              -Turneele se tin pe un minim de doua categorii: Amatori si Open..Cine vrea sa faca trei,patru,ok..cine nu nu.
                              Organizatorul trebuie sa aiba o libertate cat mai mare de actiune..se poate doar recomanda un anumit format,zic eu,nu impune


                              Redundanta: (ca tot nu stiam semnificatia, mai bag ceva umplutura...)



                              dar originalul e al Formatiei Magazin care era in topuri pe cand Eurovizionul insemna ceva... Amintiri

                              Relaxeaza-te Catalin. Totul se termina !

                              Si la final o a reascult mesajul d-nului Gelu.
                              Blade: lemn off...ce lemn !
                              Bh: cu tepi
                              Fh: fara tepi

                              Comentariu


                              • #65
                                Postat în original de mmroglobalnet Vezi post
                                atentie-fileul -pe care au obligatia sa le predea imediat organizatorului dupa ce se termina grupa.Deci cand s a terminat grupa masa nu mai are fileu!!!.
                                propun sa NU se ia in considerare propunerea cu demontarea fileului.
                                propun ca mesele sa aiba filee pe tot parcursul turneului...
                                Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                                FH: Tenergy 05 FX
                                BH: Tenergy 05 FX

                                Comentariu


                                • #66
                                  Postat în original de mmroglobalnet Vezi post
                                  Propun sa nu se permita accesul jucatorilor care vin din divizia A si superliga in Amatur..
                                  Propun sa se permita accesul jucatorilor cel putin din divizia A
                                  sunt multi in div. A care joaca la nivelul elitistilor, si unii care au plecat din AmaTur, si de ce sa nu-i primim pe prietenii si colegii nostri?
                                  Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                                  FH: Tenergy 05 FX
                                  BH: Tenergy 05 FX

                                  Comentariu


                                  • #67
                                    Inventarierea ,cu ajutorul organizatorilor locali care doresc sa organizeze concursuri, a salilor ce poseda climatizare sau expunere solara minima
                                    of all the things i lost i miss my mind the most

                                    Comentariu


                                    • #68
                                      Categoria "Elite" sa fie deschisa pentru orice legitimat. Zilele astea vorbeam cu sAmSonov si spunea ca si-ar dori sa joace un meci cu jucatorul celor de la Giurgiu, Neagu, insa legile amatur nu-i permite aceasta onoare. Poate ca ar trebui sa fim mai primitori. Propunerea mea este ca aceasta categorie sa imi ofere sansa sa pierd cu antipOwer atat de la PapAcu cat si de la CazAcu. Evident CLASAMENTUL ar arata altfel , mai colorat zic eu daca nu va intereseaza obsesiv locul fruntAs. Stima!
                                      Poți vorbi neintrebat dar nu intreba nevorbit.

                                      Comentariu


                                      • #69
                                        Macar de ai putea sa i infrunti cu iarba,ce jucator erai Noro, o legenda,pe mine ma motivai extraordinar.Regulamentele votate de curand te au trimis la antipower.Acum cred ca pe Marcos Freitas sau pe Otcharov cand ii vei infrunta la Elite poti sa i bati si cu antipower.

                                        Comentariu


                                        • #70
                                          PS Si eu am promovat de curand la Elite, abia astept sa joc cu Fan Zhendong!!!!

                                          Comentariu


                                          • #71
                                            Postat în original de ursuleanvasile Vezi post
                                            propun sa NU se ia in considerare propunerea cu demontarea fileului.
                                            propun ca mesele sa aiba filee pe tot parcursul turneului...
                                            E treaba ta ce faci cu fileele, parca la voi in Moldova de Nord se terminau turneele pe la 3.00 noaptea.Indiferent daca se voteaza sau nu eu am sa o aplic,cu observatia ca nu am sa pun jucatorii sa le demonteze, o sa am oamenii mei.Asta trebuie neaparat facut ca sa poata pleca jucatorii acasa in timpi rezonabili.

                                            Comentariu


                                            • #72
                                              Propun:

                                              -Categoria Elite sa primeasca orice jucator, inclusiv cei cu media zero care nu sunt incepatori, cu exceptia celor cu media pana la 20;

                                              -Turneele B+ sa ramana de referinta , sa se desfasoare anual, idem anul acesta;

                                              -Turneele A+ Reg sa ramana asa cum sunt pentru ca au fost de succes si ajuta mult pe cei care nu au posibilitatea sa ajunga la distante mari ;

                                              -Toate turneele A+ sa aibe 4 categorii, inclusiv cele de A+ reg (nu este corect ca unii sa aibe 4 categ si atii 2-3);

                                              -Sa se renunte la sistemul "amestecat" in inferioare si separat in superioare (B) , pentru ca nu pot avea un clasament relevant;

                                              -Pentru categoria incepatori sa se acorde cate 3 puncte in plus celor ce se claseaza in primele 3 locuri;

                                              -Neprezentarea in maxim 5 min de la ultimul meci pana la meciul ce se cuvine conform schitei din tabel sa anuleze toate rezultatele, (meciuri pierdute cu 3-0) cu exceptia celor care anunta organizatorul ca sunt in intarziere la inceputul turneului;
                                              Hobby: Motoare si ski !
                                              http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                              Comentariu


                                              • #73
                                                Aici este dilema domnul Gelu,pentru ca unui organizator de turnee ii va fi foarte usor sa umileasca jucatorii de la Elite; e simplu, daca vrea, ofera un premiu unui jucator divizionar(il intereseaza material sa joace),va fi foarte simplu sa rupa tot ce prinde.Nu stiu daca este corect.

                                                Comentariu


                                                • #74
                                                  Postat în original de mmroglobalnet Vezi post
                                                  E treaba ta ce faci cu fileele, parca la voi in Moldova de Nord se terminau turneele pe la 3.00 noaptea.Indiferent daca se voteaza sau nu eu am sa o aplic,cu observatia ca nu am sa pun jucatorii sa le demonteze, o sa am oamenii mei.Asta trebuie neaparat facut ca sa poata pleca jucatorii acasa in timpi rezonabili.
                                                  Te-ai bagat in zona crepusculara,
                                                  ai informatii eronate,
                                                  Propun sa te mai abtii de la fantasmagorii.
                                                  Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                                                  FH: Tenergy 05 FX
                                                  BH: Tenergy 05 FX

                                                  Comentariu


                                                  • #75
                                                    Postat în original de mmroglobalnet Vezi post
                                                    Am baut bere ca sa ma mai odihnesc..E buna si o pauza.
                                                    Propun sa iei o pauza si de la elucubratii.......
                                                    Ultima editare de ursuleanvasile; 22.sep.2017, 01:35.
                                                    Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                                                    FH: Tenergy 05 FX
                                                    BH: Tenergy 05 FX

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X