Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

De unde imi pot cumpara o paleta in București?

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • De unde imi pot cumpara o paleta in București?

    Joc tenis de masă aproape zilnic, dar acasa, cam vro ora. Am ajuns la un nivel rezonabil, zic eu, nivel la care paleta mea veche nu ma mai prea ajuta.

    Asa ca m-am hotarat sa o schimb.

    Rugamintea mea este sa imi spuneti Dvs, daca stiti, vrun magazin specializat in București.

    In principiu o paleta ar fi suficienta, dar sunt dispus sa imi iau si lemn+fețe daca credeti ca merita diferenta.

    Iar ca bani, m-as duce undeva pana in 100euro.
    Multumesc mult.

  • #2
    HOHOOOOOOOOOOO pai de o suta de euro iti poti cumpara avion. Depinde si ce stil de joc ai. Dar recomandarea mea ar fi sa incerci :

    www.yasaka.ro (sunt in București)
    www.butterflyonline.3x.ro (reprezentanta de le Buzău) trimit prin posta cu ramburs
    www.dandoy-sports.com (din Belgia) daca vrei sa-ti iei tot felul de chestii de la mai multe firme, dar daca iti pune tva la vama (posibil dar nu e sigur) iesi mai scump.

    In primul rand merita produs profesional.

    Daca nu stii ce vrei anume eu recomand lemn ALL+ si fete de control+viteza, care e cea mai buna varianta pentru incepatori avansati. Daca ai stil de joc mai agresiv atunci un lemn off sau off- cu fete tot control+viteza.
    Nu recomand lemn off+ in nici un caz.
    Daca te intalnesti cu cineva de pe forum din București poti sa vezi paletele lor cam cum merg sa-ti faci o idee cam ce sa-ti cumperi.

    Comentariu


    • #3
      Daca esti din București....nu ezita !!!! Vino in week-end prin IDM. Gasesti acolo tot felul de jucatori, la fel si materiale profesioniste. Avem telefoane pe forum, iduri de messenger,....cauta-ne !!!!!

      Comentariu


      • #4
        multumesc frumos great forum!

        Comentariu


        • #5
          Re: De unde imi pot cumpara o paleta in București?

          Buna seara..!
          Am oferta tentanta pentru oricare iubitor al tenisului de masa in materiale de la Butterfly...
          LEMN DE PALETA MATSUSHITA ST=1.300.000 MII LEI
          Fetze de paleta..SRIVER FX 2.1 GROSIME BURETE=1.550.000 MII LEI PERECHEA
          BRYCE 2.1GROSIME BURETE=2.050.000 MII LEI PERECHEA
          FETZE DE PALETA PENTRU DEFENSIVI FEINT LONG II 1.3 GROSIME BURETE=950.000 MII LEI {O FATZA}
          PENTRU DEFENSIVI TACKINESS 1.5 GROSIME BURETE=950.000 MII LEI{O FATZA}

          MINGII DE ANTRENAMENT
          MINGII OFICIALE 3 STELE

          MENTIONEZ CA FETZELE,LEMNUL,MATERIALELE SUNT NOI!

          DACA AVETI NEVOIE DE ALTE MATERIALE DE LA BUTTERFLY PUTETI COMANDA.
          SUNT DIN BUCURESTI.
          BAFTA..

          Comentariu


          • #6
            Eu ti-as recomada si magazinul Tenis Mall de langa arenele BNR (mai exista unul pe Mosilor). Macar acolo poti vedea ce cumperi, iar preturile sunt rezonabile.
            Au lemne Maze, Boll, Mazunov etc, chiar daca nu apar deocamdata in oferta de pe situl lor www.etenis.ro
            [/url]

            Comentariu


            • #7
              Am fost la Tenis Mall si mi-am luat o paleta normala, Timo Boll platin +. M-a tentat sa iau lemn+fețe, dar domnisoara de acolo mi-a explicat ca sunt cam pretentioase si una peste alta, la nivelul meu de joc am decis ca nu merita deocamdata asa multi bani. (ajungea la 200euro lejer ce vroiam eu sa iau).

              In plus, m-a ingrozit partea cu "daca nu joci cateva zile, fetele ar trebui date jos, iar apoi lipite din nou". (procedura care oricum dura cateva zile, daca o faceau ei!)

              Oricum, va multumesc mult pentru sfaturi!

              Comentariu


              • #8
                Nu stiu ce sa-ti zic. Paleta pe care ai luat-o tu....nu-si merita banii. Daca vroiai sa iei ceva lemn+fețe de acolo...te cred si eu ca ajungeai la 200 euro. Ai sa vezi ca sunt multi oameni de pe forum care iti pot face rost de lemne si fețe la preturi mult mai mici ( probabil jucate, adica la mana a doua dar crede-ma, diferenta este enorma fata de ce ai luat tu).
                Una peste alta...te asteptam la niste partide....si asa o sa ai si ocazia sa incerci materialele alea "pretentioase"

                Comentariu


                • #9
                  Postat în original de Radu Ilea
                  Am fost la Tenis Mall si mi-am luat o paleta normala, Timo Boll platin +. M-a tentat sa iau lemn+fețe, dar domnisoara de acolo mi-a explicat ca sunt cam pretentioase si una peste alta, la nivelul meu de joc am decis ca nu merita deocamdata asa multi bani. (ajungea la 200euro lejer ce vroiam eu sa iau).
                  In plus, m-a ingrozit partea cu "daca nu joci cateva zile, fetele ar trebui date jos, iar apoi lipite din nou". (procedura care oricum dura cateva zile, daca o faceau ei!)
                  Oricum, va multumesc mult pentru sfaturi!
                  Ai muscat rau. Ti-ai luat o paleta buna de pus pe foc. NICIODATA SA NU CREZI VANZATORUL DE LA RAIONUL DE PRODUSE PENTRU AMATORI PENTRU CA NU SE PRICEPE. Eu am avut de ex o paleta cu fete Catapult care nu le-am relipit decat dupa un an fara sa-si schimbe proprietatile vizibil. Deci te-a dus de nas.........

                  Comentariu


                  • #10
                    Imi poate spune cineva adresa magazinului din Grozavesti, ori un site/tel ?
                    Am auzit ca e un magazin de tenis de masă pe acolo...

                    Merci,
                    Eugen

                    Comentariu


                    • #11
                      Magazinul din Grozavesti cred este, de fapt, cel de langa arenele BNR . http://www.etenis.ro/
                      Am primit saptamana trecuta de la dandoy si nu se pune vama. Omul le-a trimis drept cadouri .
                      Tibhar Carbo fibre
                      Yasaka Mark V GPS FH
                      Donic Gallardo sound BH

                      Comentariu


                      • #12
                        Paleta cu surprize

                        Ai muscat rau. Ti-ai luat o paleta buna de pus pe foc. NICIODATA SA NU CREZI VANZATORUL DE LA RAIONUL DE PRODUSE PENTRU AMATORI PENTRU CA NU SE PRICEPE. Eu am avut de ex o paleta cu fete Catapult care nu le-am relipit decat dupa un an fara sa-si schimbe proprietatile vizibil. Deci te-a dus de nas.........
                        Imi pare rau sa aud asa ceva, dar Radule tu esti de vina pentru ca pe Platin+ scrie clar ca este gama hobby de la Butterfly, adica nici nu se compara cu o paleta profesionala, fie ea si jucata.

                        Lipitul fețelor se face la cateva zile.
                        Fetzele lui Filo sunt speciale, unice in oferta Butterfly, si au efectul de lipit proaspat inglobat in ele (Built-in effect). In rest toate fețele, mai putin cele defensive, se lipesc atunci cand joci. Lipiciul are rolul de a inmuia fetele si le confera o elasticitate mare, care dispare dupa 5-6 ore de jucat.

                        Altadata documenteaza-te bine inainte sa cumperi ceva. Lucru valabil si pentru ceilalti forumisti. Imprumutati de la altii si dati cu fete sau lemne, ca sa nu va treziti ca ati aruncat o caruta de bani pe ceva cu care nu puteti juca la potential maxim.

                        Speram ca luna asta sa apara pe site-ul www.etenis.ro si produsele Butterfly.

                        Aviz amatorilor care cumpara de la Buzău: grija mare la ce cumparati!

                        Toate bune tuturor si sa ne revedem in turneul Amatour!
                        Lemn: XIOM ZETRO Quad OFF Zylon/Aramid/Carbon
                        Forhand: Donic BF M2 Max Backhand: Donic BF M3 2.0 mm
                        Oricine se joaca insa putini joaca...

                        Comentariu


                        • #13
                          la 1.670.000 cat a costat paleta aia iti luai ceva jucat super bun...in fine, sper ca data viitoare sa incerci sa te documentezi mai mult... ca doar de aia a aparut si forumul asta...dar cine stie...poate ca ti se potriveste foarte bine paleta, eu iti doresc succes si sa joci cat mai bine cu ea

                          Bafta!

                          Comentariu


                          • #14
                            Oare de ce materiale in Romania sunt mult mai scumpe decat afara,exemplu clar Sriver FX in Ungaria 3000 forinti,sub 450000 lei bucata,pret la care se vand la noi fetele jucate,daca doriti alte exemple pot continua,am ales fetele deoarece sunt cele mai des schimbate,cu cheltuielile de rigoare.

                            Comentariu


                            • #15
                              pe ce site se gasesc fete la 3000 forinti? m-ar interesa si pe mine si alte preturi daca se poate.multumesc.
                              Lemn : Donic Crisan Titanium
                              FH : Donic Sonex JP : rosu
                              BH : Donic Sonex : negru
                              www.versuri-muzica.tk

                              Comentariu


                              • #16
                                Postat în original de emil
                                pe ce site se gasesc fete la 3000 forinti? m-ar interesa si pe mine si alte preturi daca se poate.multumesc.
                                pe www.joola.hu gasesti fete la aproximativ 3400 de forinti (Joola Mambo), de exemplu. Daca nu stiati Mihaela Steff `a trecut` la Joola si va folosi fete Mambo H (3600 de forinti).

                                Comentariu


                                • #17
                                  ms mult filo. nu stii alte site-uri din ungaria care are si alte produse in afara de joola? (butterfly,donic,stiga etc.)
                                  Lemn : Donic Crisan Titanium
                                  FH : Donic Sonex JP : rosu
                                  BH : Donic Sonex : negru
                                  www.versuri-muzica.tk

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    nu cred ca le poti comanda online,dar adrese i-ti pot da

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      www.lhsport.hu
                                      Blade: Butterfly Cofferlait FL or Viscaria
                                      FH: Sriver G2 FX 2.1 - red
                                      BH: Sriver G2 FX 2.1 - black

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        nu cred ca le poti comanda online,dar adrese i-ti pot da
                                        ai putea sa-mi dai niste adrese , macar sa vad preturile informative? ms mult la amandoi
                                        Lemn : Donic Crisan Titanium
                                        FH : Donic Sonex JP : rosu
                                        BH : Donic Sonex : negru
                                        www.versuri-muzica.tk

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Postat în original de adytzu
                                          www.lhsport.hu
                                          Da-mi si mie te rog un link catre pagina exacta de pe siteul ala unde sunt produse de tenis de masă. Nu descifrez nimic de acolo....si nu are versiune in engleza.

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Ce link sa-ti dau? Ca tot site-ul e asa. Intra si tu la nimereala.
                                            Tenis de masa = Asztalitenisz
                                            Fetze = Bor?t?sok
                                            Lemne = ?t?f?k

                                            La inceput a fost si in EN, dar sunt destul de nationalisti si vad ca au scos pagina in engleza.
                                            Blade: Butterfly Cofferlait FL or Viscaria
                                            FH: Sriver G2 FX 2.1 - red
                                            BH: Sriver G2 FX 2.1 - black

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              se pot gasi la magazinul din incinta clubului Statistika,foarte aproape de Piata Moscova

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                De ce nu comandati de la Dandoy? Mie mi se pare ca au preturi bune. Eu am luat si in afara de ce am platit la ei, nu mi-au luat nimic la vama.
                                                Tibhar Carbo fibre
                                                Yasaka Mark V GPS FH
                                                Donic Gallardo sound BH

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Ar trebui bagat la "COLTUL INCEPATORULUI (buimac)"

                                                  Postat în original de filo
                                                  Ai muscat rau. Ti-ai luat o paleta buna de pus pe foc. NICIODATA SA NU CREZI VANZATORUL DE LA RAIONUL DE PRODUSE PENTRU AMATORI PENTRU CA NU SE PRICEPE. Eu am avut de ex o paleta cu fete Catapult care nu le-am relipit decat dupa un an fara sa-si schimbe proprietatile vizibil. Deci te-a dus de nas.........

                                                  Si uite asa am dat de o mare familie.
                                                  Pai cum sa incep,... sa vedeti cum se leaga una cu alta...
                                                  Un prieten si-a luat o masa de tenis de la Metro (la oferta! ) deoarece un cumnat i-a adus o paleta din "state". Fara pretentii dar e fain colorata. Nu stiu cum se numeste.
                                                  Hai sa jucam acum un tenis. Nu am paleta in schimb. Da' ce eu sunt mai prejos ? Am sa-mi iau si eu una faina, ca de, am mai jucat tenis, in tineretele mele. Stati asa, sa nu credeti ca vorbiti cu vre-un dinozaur. Zic si eu asa. Otilia Badescu era la inceput de cariera. Maaaama, fata asta nu imbatraneste niciodata. Tare tipa.
                                                  Jucam de rupeam in curtea scolii pe mesele de beton mozaicat (chestii comuniste, dar aveai unde sa bati un ping-pong) iar apoi am dat de o masa ELLA (va dati seama ce era pentru noi) intr-o sala parasita din "Spitalul mare" la care am dat mult timp multa transpiratie jos. Foloseam in draci vestitele "Meteor" chinezesti, iar apoi mai noile -daca pot spune asa-"HANOI", venite la noi odata cu pachetele de creveti expandati, dar aveau maner trapezoidal, cred ca pentru priza toc.

                                                  Zic,... hai sa ma documentez.
                                                  "Si uite asa am dat de o mare familie."
                                                  Acum am auzit pentru prima data in viata mea de fețe care trebuiesc date jos, apoi lipite, apoi iar lipite, apoi,... .
                                                  Nu mai zic de asa numitele "All+" sau "Off-" despre care nici nu ma mai complic sa va intreb ce inseamna, DESI DACA GASEAM EXPLICAT PE ACEST SITE DE TENIS DE MASA AS FI CITIT CU SIGURANTA.
                                                  Si asa viata e complicata si nu cred ca, la nivelul meu de "jucator" de duminica, ar mai trebui sa mai fac si eu valuri.

                                                  Totusi va intreb ceva. Dar sa nu va bateti joc de mine sau de alegerea mea. Desi ati spune ca pot lua o paleta de 2-3 sute de mii, la ce imi trebuie, eu as vrea sa am una cat de cat. V-am spus eu mai sus, macar sa fac fața cu imaginea in confruntarea cu "americana".
                                                  Asadar:
                                                  M-am oprit la 2 palete de la Tenis Mall, si pe care am s-o aleg o sa fac comanda pentru ea.

                                                  1. Timo Boll Platin Plus - Fata Wakaba cu 1,8 mm burete, recomandata jucatorilor de club cu indemanare pentru competitii, foarte bun spin si viteza, bun control, maner concav. Spin : 100% / Viteza : 100% / Control : 60%.

                                                  2. Werner Schlager Gold - Fata Wakaba cu 2 mm burete, 7 stele, recomandata jucator de club avansat, spin, viteza si control mediu, maner concav. Spin : 90% / Viteza : 80% / Control : 80%.

                                                  Diferenta de pret e de vreo 500 de mii. Nu mai conteaza. "Timo" arata mai bine {stiu ca asta e blasfemie ce-am spus(sa alegi dupa cum arata), asa ca treceti mai departe}.

                                                  INTREBARE INTREBATOARE !!!

                                                  Care e mai buna din - cum le numiti voi - nimicurile astea ??? Oricum sunt prea bune pentru ce fac eu. Dar totusi care ? "La care sa sar cu banu' ?"

                                                  Va multumesc anticipat si sa auzim de bine.
                                                  Cu stima.

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X