Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

De unde imi pot cumpara o paleta in București?

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #51
    pt gaby,ti-am spus ca am avut si eu un timo boll platin plus.acum mi-am luat fete sriver fx si donic slickcss si m-au ajuns mai putin decit platinul.nu mai spun cum merg .ce efecte pot da si ce control am cu ele.
    timo boll zl
    tenergy fx

    Comentariu


    • #52
      A cazut si treaba cu Bremen-ul. Vorbisem cu Liliana Visteanu care-mi promisese ca-mi cauta pe acolo Kong Linghui Special. Din pacate a luat un Kong Linghui Euro care nu ma intereseaza. Daca nici in Germania unde se tin campionatele mondiale pe echipe nu gasesti un lemn....
      Bogdane, a fost in fileu si pe urma...muchie. Asta e, cu atat mai valoros va fi atunci cind (in sfarsit) il voi avea. Mai caut...
      Lemn- Bty Viscaria
      FH - TENERGY 05
      BH - TENERGY 80

      Comentariu


      • #53
        Da dar l-ai vazut pe ma lin ca dupa un fileu si un tus in acelasi timp a scos mingea pe care a si castigat-o.
        Deci totul e posibil.
        Butterfly M. Maze Carbon
        Butterfly Bryce- Fx

        Comentariu


        • #54
          Da , este posibil dar altii au aspiratii mai inalte, nu sa astepte dupa un amarat de lemn
          Faza cu Ma Lin am vazut-o si m-am adunat greu de pe jos.
          Lemn- Bty Viscaria
          FH - TENERGY 05
          BH - TENERGY 80

          Comentariu


          • #55
            Ma gandeam ca numai tocilarii sunt interesati de tenis de masă, dar vad ca toata lumea vrea sa faca un sport oricare ar fi el.
            Si eu sunt cam tot in situatia lui Gaby. Vreau sa imi iau o paleta si nu stiu ce. Si cand aud ca tre' sa lipesc fete, sa dezlipesc...sa relipesc ma ca ia cu transpiratii reci. Inteleg ca asta inseamna performanta, dar mai inteleg si ca VISCO a spus ca se gasesc palete bunicele la care nu e necesar asa ceva. Insa el nu a spus care sunt acelea si unde se gasesc.
            In rest...as veni si io la IDM, dar sigur ma fac de kko. Pe de alta parte nici nu prea am cu cine sa joc. Cei cu care as putea juca sunt prea slabi.

            Hai ca am spus ca scriu 2 randuri si ... succese![/b]
            Paleta: o Stiga "ieftina" (TRIUMPH)

            Comentariu


            • #56
              Este o chestie gresita sa creada cineva ca o paleta cu fete profesionale trebuie relipita des ci numai daca doresti 100% performante de la aceasta fata. Eu am jucat cu niste fete Sriver 6 luni la 8 ore saptamanal fara sa le relipesc si nu am simtit mare diferenta. Ideea e ca daca nu se relipeste fata isi pierde cam 10-20% din proprietati dar si asa e de 5 ori mai buna ca una de metro. Deci sfatul meu e sa va cumparati fete si lemne bune si sa le relipiti atunci cand puteti chiar si la o luna-doua ca tot e muuuuuuuuuuuuuuult peste ce ofera orice supermagazin.
              In momentul in care simti diferenta intre o fata relipita si una nelipita doar atunci va fi nevoie de relipit dar pana atunci mai trece ceva vreme (eu am schimbat vreo 6 randuri de fete pana sa simt nevoia de relipit)

              Comentariu


              • #57
                Comanluci, trebuia sa "ma citezi" sa vada oamenii ce am scris eu exact, nu ce ai inteles tu. Desi am pretentia ca ma exprim destul de explicit, iata ca nu intotdeauna ma pot face si inteles. Sa clarificam putin:
                O paleta, de gata sau cu fețe amovibile, devine "un instrument" in mana unui jucator priceput. Cea mai buna paleta este cea care ti se potriveste tie, nu cea mai scumpa sau cea dintr-o anumita categorie. Controlul nu-i al lemnului sau al fețelor, ci al jucatorului.
                Daca te refereai la faptul ca am dat un Timo Boll Platin + unui prieten care joaca foarte bine cu ea, atunci DA, asta este un fapt!
                Nu o recomand insa incepatorilor, celor care joaca foarte rar sau celor care nu au intotdeauna conditii de joc propice, asa cum nu am eu. De altfel, mi-e teama sa recomand chiar si o categorie cuiva pe care nu-l cunosc deloc.
                In ceea ce spune Filo mai sus, are dreptate, dar numai privind din perspectiva jocului sau. El uita ca s-ar putea ca "nevoile" tale sa fie in alte directii decat ale domniei sale (sau ale altora). Sau poate el te cunoaste si stie ce tip de joc practici.Fetzele antipower sau antispin sunt mai putin rapide si respectiv mai putin aderente decat multe din paletele de gata din supermagazine. Si totusi ele se adreseaza cuiva, nu-i asa? Eu am o mica teorie, pe care nu o impun nimanui dar rog pe oricine sa-mi confirme daca am sau nu dreptate:
                Indiferent de temperamentul sau tipul de joc al unui jucator incepator, acesta nu are inca abilitatile necesare pt a putea manevra corespunzator un echpament ultraofensiv (OFF+). De aceea este recomandabil celor care fac parte din aceasta categorie sa fie moderati si sa incerce echipament din gama allround (ALL), dinspre care poate migra in sus (OFF) sau in jos (DEF), la nevoie.
                Revenind, daca tu simti nevoia de viteza sau aderenta mai mare, atunci urmeaza ideia lui Filo si cumpara lemn si fețe cu viteza, respectiv aderenta "mai mare", pe care nu-i nevoie sa le relipesti des sau aproape deloc. Eu personal nici nu ma simt prea bine cu fețele proaspat lipite ci de abea dupa ce trece efectul adezivului. Sper ca am fost de folos. Salutari tuturor
                Lemn- Bty Viscaria
                FH - TENERGY 05
                BH - TENERGY 80

                Comentariu


                • #58
                  Am o singura remarca. Eu folosesc produse profi ALL+ deci se poate.

                  Comentariu


                  • #59
                    Dom'le daca te-am jignit imi cer sincer scuze! Nu a fost intentia.
                    Ai avut un mesaj mai sus in care spuneai ca se gasesc si palete bunicele care nu au nevoie de relipire. Eu vroiam doar sa stiu care sunt acestea si, eventual, unde le gasesc.
                    Oricum ... mesajul tau a fost bun. De data asta m-am lamurit ce e cu ALL si OFF. Intelesesem despre OFF dar cu ALL eram in ceata.
                    Inca o data SCUZE!
                    Paleta: o Stiga "ieftina" (TRIUMPH)

                    Comentariu


                    • #60
                      Nu ai de ce sa-ti ceri scuze Dom'le ca nu m-ai jignit in nici un fel. Parea ca ai inteles ca recomand palete de gata inaintea celor cu fețe amovibile si am vrut sa lamuresc putin lucrurile. Nu recomand o categorie inaintea alteia si nu recomand in general nimic decat daca cunosc omul si nevoile sale si daca am si acele informatii de care el are nevoie. Sunt si eu, ca si tine, un cautator! Ziua buna
                      Lemn- Bty Viscaria
                      FH - TENERGY 05
                      BH - TENERGY 80

                      Comentariu


                      • #61
                        Pastreaza-ti paleta...nu e nici odiferenta...daca nu iti iei ceva ca lumea nu mai cumpara nimic ca sunt bani aruncati. Daca totusi ( desi NU iti recomand ) vrei neaparat sa cumperi una dintre ele....alege cu incredere varianta cea mai ieftina....daca tot arunci banii macar sa nu arunci o suma mare.
                        sunt amator, dar nu trebuie sa exageram...
                        eu am de la metro o paleta joola champ si de la un magazin de pe mosilor o paleta joola fetzner classic. Ambele sunt de hobby, dar este diferenta intre ele. A doua este mai rapida, are efect mai bun! (asa cum scrie si in specificatii)
                        http://www.joola.de/en/produkte/hobby/champ.htmhttp://www.joola.de/en/produkte/hobby/f ... lassic.htm

                        PS:cand mai sunt intalniri prin IDM? vreau sa vad si eu diferenta intre paleta mea si una mai adevarata.

                        Comentariu


                        • #62
                          in Buc uresti ai reprezentanta Stiga . Poti lua de acolo tot ce vrei
                          Blade DHS PG 2
                          FH: DHS Hurricane 3
                          BH: Stiga Airoc Astro M

                          Comentariu


                          • #63
                            Florinvfd CITAT:
                            sunt amator, dar nu trebuie sa exageram...
                            eu am de la metro o paleta joola champ si de la un magazin de pe mosilor o paleta joola fetzner classic. Ambele sunt de hobby, dar este diferenta intre ele. A doua este mai rapida, are efect mai bun! (asa cum scrie si in specificatii)

                            Si cam in ce ar consta exagerarea?
                            Lemn- Bty Viscaria
                            FH - TENERGY 05
                            BH - TENERGY 80

                            Comentariu


                            • #64
                              exagerarea consta in faptul ca, chiar daca sunt mai slabe, sunt diferente intre ele.
                              adica nu e acelasi lucru paleta champ (allround) de 75 ron cu paleta fetzner (competition) de 135 ron.
                              chiar daca ambele sunt mai slabe ca alte palete de care aud pe aici...totusi e diferenta intre ele, nu poti sa zici ca ori de care si-ar lua tot aia e...
                              asta am vrut sa zic...si nu aiurea, ci testat!

                              Comentariu


                              • #65
                                Postat în original de florinvfd
                                exagerarea consta in faptul ca, chiar daca sunt mai slabe, sunt diferente intre ele.
                                adica nu e acelasi lucru paleta champ (allround) de 75 ron cu paleta fetzner (competition) de 135 ron.
                                chiar daca ambele sunt mai slabe ca alte palete de care aud pe aici...totusi e diferenta intre ele, nu poti sa zici ca ori de care si-ar lua tot aia e...
                                asta am vrut sa zic...si nu aiurea, ci testat!
                                Cu 135 ron, daca studiezi ofertele de pe forum, poti sa-ti combini o superpaleta(2 fețe +lemn) cum n-a vazut METROUL la viata lui.Sau cu 75 de roni iti iei doua fețe f. bune pe care le lipesti pe un lemn de metro "jupuit" si obtii ceva de 10 ori mai bun decit orice oferta de supermarket.Paletele combo numai "par" a avea spin.Fa o simpla incercare. Da un chop lateral cit de puternic poti si lasa mingea sa cada pe fata paletei tinuta orizontal. Vei avea surpriza ca traiectoria mingii sa fie foarte putin diferita de verticala!!!
                                Fa treaba asta cu o paleta profi, si vei vedea diferenta. In plus acestea chiar dupa ani buni de folosinta isi pastreaza aproape integral calitatile initiale. Cele de supermarket, in citeva luni ajung sa aiba spinul unui fund de lemn. indiferent ce trasnai scrie pe cutie!.... GARANTAT 100%
                                Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                                Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                                Comentariu


                                • #66
                                  Cu ce sa dea chop lateral Laky, cu acea paleta? Ha, ha!

                                  Florin vfd, am inteles ce vroiai sa spui in legatura cu exagerarile. Asa este, sunt diferente mari si intre paletele din gama hoby. Totusi, un lemn profi bine ales la care se adauga niste fețe tot profi si tot bine alese compun o paleta care depaseste cu mult calitatile uneia hoby.
                                  Lemn- Bty Viscaria
                                  FH - TENERGY 05
                                  BH - TENERGY 80

                                  Comentariu


                                  • #67
                                    Postat în original de laky
                                    Cu 135 ron, daca studiezi ofertele de pe forum, poti sa-ti combini o superpaleta(2 fețe +lemn) cum n-a vazut METROUL la viata lui.Sau cu 75 de roni iti iei doua fețe f. bune pe care le lipesti pe un lemn de metro "jupuit" si obtii ceva de 10 ori mai bun decit orice oferta de supermarket.Paletele combo numai "par" a avea spin.Fa o simpla incercare. Da un chop lateral cit de puternic poti si lasa mingea sa cada pe fata paletei tinuta orizontal. Vei avea surpriza ca traiectoria mingii sa fie foarte putin diferita de verticala!!!
                                    Fa treaba asta cu o paleta profi, si vei vedea diferenta. In plus acestea chiar dupa ani buni de folosinta isi pastreaza aproape integral calitatile initiale. Cele de supermarket, in citeva luni ajung sa aiba spinul unui fund de lemn. indiferent ce trasnai scrie pe cutie!.... GARANTAT 100%
                                    Am facut eu socoteli si nu prea ajungeau 135 ron pt o paleta mai buna facuta din 'piese'. Plus de asta..am vazut ca e o arta sa le lipesti si mi s-a parut mai comod una d-asta. Apoi...cei cu care joc nu au palete si daca ei joaca cu ce apuca (cu ce e la sala respectiva sau cu ce le dau eu) si eu joc cu o paleta buna..deja am un avantaj. Si asa..cu paleta asta (joola fetzner) unii se cam oftica pt ca e mai buna si ca de ce nu joc si eu cu alta...
                                    Poate se organizeaza o intalnire in idm...sau undeva sa joc si eu un meci cu o paleta de-aia...sa ma conving (as incerca una ofensiva)

                                    Comentariu


                                    • #68
                                      Hei, hei, am zis bine alese. Daca-ti pica una "din aia" in mana nu inseamna ca ai si cum sa-ti faci o parere despre "alea" ca ele sunt de multe feluri !
                                      Lemn- Bty Viscaria
                                      FH - TENERGY 05
                                      BH - TENERGY 80

                                      Comentariu


                                      • #69
                                        Chestia cu avantajul dat de paleta este interesanta. Si cam ce ar trebui, sa iei si tu "un carton" pentru ca ei sunt mai multi si daca ei au palete proaste, inseamna ca trebuie sa te conformezi, ca sa nu ai cumva un avantaj dat de materialele cu care joci? Probabi partenerii tai si-au trait o parte importanta din viatza in comunism. Daca ei constientizeaza ca paleta ta este mai buna, atunci sa-si cumpere si ei ceva mai bun, nu sa-si doreasca sa joci tu cu ceva mai slab.
                                        Lemn- Bty Viscaria
                                        FH - TENERGY 05
                                        BH - TENERGY 80

                                        Comentariu


                                        • #70
                                          Exact asta am intalnit si eu cu unii care se lamentau ca am paleta mai buna ca ei si incercau sa ma convinga sa iau si eu o "gioarsa" sa joc cu ei si atunci sa vedem care pe care
                                          Blade DHS PG 2
                                          FH: DHS Hurricane 3
                                          BH: Stiga Airoc Astro M

                                          Comentariu


                                          • #71
                                            Postat în original de VISCO
                                            Chestia cu avantajul dat de paleta este interesanta. Si cam ce ar trebui, sa iei si tu "un carton" pentru ca ei sunt mai multi si daca ei au palete proaste, inseamna ca trebuie sa te conformezi, ca sa nu ai cumva un avantaj dat de materialele cu care joci? Probabi partenerii tai si-au trait o parte importanta din viatza in comunism. Daca ei constientizeaza ca paleta ta este mai buna, atunci sa-si cumpere si ei ceva mai bun, nu sa-si doreasca sa joci tu cu ceva mai slab.
                                            Nu toti zic sa joc cu una la fel, dar o parte chiar sunt revoltati.
                                            (fratimiu cel putin nici nu joaca cu mine daca eu joc cu paleta aia ).

                                            PSrovoc un veteran cu o paleta buna :P

                                            Comentariu


                                            • #72
                                              Postat în original de florinvfd
                                              Postat în original de VISCO
                                              Chestia cu avantajul dat de paleta este interesanta. Si cam ce ar trebui, sa iei si tu "un carton" pentru ca ei sunt mai multi si daca ei au palete proaste, inseamna ca trebuie sa te conformezi, ca sa nu ai cumva un avantaj dat de materialele cu care joci? Probabi partenerii tai si-au trait o parte importanta din viatza in comunism. Daca ei constientizeaza ca paleta ta este mai buna, atunci sa-si cumpere si ei ceva mai bun, nu sa-si doreasca sa joci tu cu ceva mai slab.
                                              Nu toti zic sa joc cu una la fel, dar o parte chiar sunt revoltati.
                                              (fratimiu cel putin nici nu joaca cu mine daca eu joc cu paleta aia ).
                                              PSrovoc un veteran cu o paleta buna :P
                                              Adevaratul meserias nu-si permite sa lucreze cu scule proaste! Fara o paleta buna, jocul tau nu va progresa, asa ca acorda-ti o sansa!
                                              Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                                              Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                                              Comentariu


                                              • #73
                                                Postat în original de florinvfd
                                                Am facut eu socoteli si nu prea ajungeau 135 ron pt o paleta mai buna facuta din 'piese'.
                                                Iesi sub un milion daca stii unde sa cauti
                                                Blade DHS PG 2
                                                FH: DHS Hurricane 3
                                                BH: Stiga Airoc Astro M

                                                Comentariu


                                                • #74
                                                  Postat în original de laky
                                                  Fara o paleta buna, jocul tau nu va progresa, asa ca acorda-ti o sansa!
                                                  Aprob si eu asta chiar daca nu am avansat prea spectaculos(totusi am avansat :P) dar e adevarata. Am mai auzit-o si de la unii care joiaca mai bine
                                                  M. Maze FL
                                                  FH:Roundell Soft 1.9
                                                  BH: Tenergy 80 1.9

                                                  Comentariu


                                                  • #75
                                                    Aprob si eu ce zicea Laky . In cazul meu diferenta este enorma de la ce joc acum si ce jucam cu palete de gata. Imi aduc aminte de primul meu combo Mazunov + Cermet care mi se parea incontrolabil .
                                                    Iar acum joc cu niste efecte cu carbonul meu cum nu jucam cu o paleta lenta care avea mult control.
                                                    Blade DHS PG 2
                                                    FH: DHS Hurricane 3
                                                    BH: Stiga Airoc Astro M

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X